Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mure kilpnäärmega

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Mure kilpnäärmega

Postitas:

Olen u 9 nädalat rase ja samal ajal rasedusega avastati ka kilpnäärme alatalitlus. See on mul kolmas rasedus ja olemine on jube halb. Ei saagi aru, kas kilpnäärmest vòi rasedusest. Tòenäoliselt mõlemast. Võtan ka hormoontablette ja käin kontrollis. täna aga uurisin netist natuke rohkem loote arengu ja kilpnäärme häirete kohta. Sain teada, et sellega vòib kaasneda ka loote vaimsearengu puudulikkus.
Kuna enesetunne nii halb, kardan, et hormoonid ei ole ikka kontrolli all ja ravimi kogus ehk liiga väike. Järgmisel arsti vastuvõtul seda kindlasti kontrollitakse jne aga kuidas siis sinnamaani selle loote arenguga on?
Vabandan, kui jutt tundub segane ja paaniline, aga olen lihtsalt siiralt mures.
Kas kellelgi on tuua konkreetseid näiteid ema kilpnäärme alatalitluse ja lapse vaimsepuude kohta? Tänan ette ja soovin kõigile ootajatele rahu ja tervist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Minul oli esimest ja teist last kandes kilpnäärme alatalitus ja olin Tartus arvel ja sain mingit ravimit mis tuli kindlasti iga hommikul võtta. Sellest on küll möödas oma 20 aastat ja lapsed on normaalsed ja õppivad hästi. Esimene laps on kõrkkoolis ja teine keskkoolis.Seda et lootel võiks esineda väärarenguid kuulen esimest korda. Kas see on teie hirmutamiseks öeldud või on põhjus ravimis mida peate võtma.Siiani pole mina veel kuulnud et kilpnäärme haigetel on sündinud haiged lapsed. Ainus asi mis tuli meelde oli et teisel lapsele ei saanud teha kaitsesüste enne aastaseks saamist kuna harknääre oli suurem kui peaks olema aga süstid saime kõik hiljem tehtus ja laps on igati terve.Nii et olge rahulik ja oodake oma tervet last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka kilpnäärme alatalitus, olen juba 5 aastat tabletide peal. Nüüd olen 13 nädalat rase, käin pidevalt kontrollis, loodan, et kõik sujub hästi. Esimese lapsega, ei teadnud kas siis oli ka või ei olnud. Laps on nüüd 10 aastane ja igati tubli ja tark tüdruk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul eemaldati pool kilpnaarmest koos kasvajaga ja seet6ttu ka tekkis alatalitus. V6tsin hormooni tablette juba enne rasestumist ja kui rasedaks jain, siis pidin doosi kahekordistama. Nyyd on hormoonide tase normaalne. Lugesin ka ise netist, et kilpnaarme alatalitusega voib lapsel arenguprobleeme olla, kuid artsilt kysides sain vastuseks, et sellisel juhul peavad hormoonid ikka vaga paigast ara olema ja vaikse alatalituse korral ei ole sellist ohtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on ka kilpnäärme alatalitlus ja võtsin ka rohtu. rohtu hakkasin siis võtma kui oli nii 20nädalat. enne öeldi et tuleb pisike laps. ise polnud ka selleks ajaks väga palju juurde võtnud. kui peale seda kui rohud peale pandi hakkas kaal vohama. kokku võttes võtsin juurde 30kg. ja laps sündis 4400. ja peale sündi olid lapsel rohust võõrutus nähtused. muidu laps igati tubi.

ise üritades nüüd teist last saada olen otsustanud et nii palju kui võimalik on mina rohtu ei võta.
aga see kõigest minu arvamus.

NB! minul avastati kilpnäärme alatalitnus kui olin 12

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mure kilpnäärmega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.