Esileht Koolilaps mure! kool/prillid ja läätsed

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: mure! kool/prillid ja läätsed

Postitas:

Tere!

Minu laps läks sügisel 1.klassi ning õnneks istub esimest reas aga mure seisneb selles et tema klassis enamus pidid tema üle naerma kui tal prillid peas on.Ma ei kujutan ette et see võis olla nii et üks naeris ees ja teised naersid takka.Esimesel kooli nädalal kandis mu laps ka prille aga rohkem pole mu laps prille julgenud koolis kanda aga prillid on talle vajalikud ja need on vägagi moodsad ,isegi lausa brändi omad ,no minu meelest isegi vahet pole kas brändi omad või mitte aga küsimus seisnes selles et kas silmaarstid kirjutavad 7-aastasele välja läätsi.Või on kellegil isegi soovitada mõnda silmaarsti tallinnas kes kirjutaks 7-aastsele läätsed välja.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 21:58; 01.11 23:39; 02.11 18:48; 03.11 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt läätsesid 7-aastasele ei kirjutata, aga tänapäeval on koolis väga paljudel lastel prillid. Pigem katsu oma lapsele kuidagi enesekindlust süstida ja räägi murest näiteks õpetajaga, siis õpetaja teab jälgida, mis seal toimub ja võib-olla lastele prillidest üldiselt rääkida.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Saan murest aru, olin ka ise 1.klassis ainus prillikandja.
Aga tänapäeval on prillikandmine nii sage probleem, et iga aastaga lisandub 2-3 prillikandjat last klassi juurde. Mul poeg põhikooli lõpuklassis ja pooled kui mitte 2/3 klassist prillidega või kannavad kaugele vaatamiseks.
Kui laps prille väga kanda ei taha, siis muretse talle hea prillitoos. Kannab tunnis ja vaheajal võtab ära. Võid talle rääkida, et varsti ta ei ole ainus, kes prille kandma peab. Kui on miinusprillid ja ta sealt esireast ka prillideta hakkama saab, siis pole hullu, kui iga kord ei kanna. Plussprillidega raskem, need peaksid ikka tunnis kogu aeg olema.
Läätsekandmise mõistlik vanus algab u. 12-aastaselt. Kas oled ise elus läätsi kandnud? See lapsele just imelihtne pole ja kui lääts silmas nihkub või mingi puru vahele läheb, on laps koolis väga hädas.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 22:33; 13.11 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

klassijuhatajaga tuleb rääkida. Mu laps kannab ka prille ja üritati 1. klassis narrida, aga õps lõpetas selle kiirelt ära.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun pöördu klassijuhataja poole. Lapsed ei pruugi üldse pahatahtlikud olla, lihtsalt veel väiksed ja mõtlematud. Eks neid prillikandjaid hakkab klassi nagunii juurde tekkima, aga sinu laps vajab neid juba praegu.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan murest aru, olin ka ise 1.klassis ainus prillikandja.

Aga tänapäeval on prillikandmine nii sage probleem, et iga aastaga lisandub 2-3 prillikandjat last klassi juurde. Mul poeg põhikooli lõpuklassis ja pooled kui mitte 2/3 klassist prillidega või kannavad kaugele vaatamiseks.

Kui laps prille väga kanda ei taha, siis muretse talle hea prillitoos. Kannab tunnis ja vaheajal võtab ära. Võid talle rääkida, et varsti ta ei ole ainus, kes prille kandma peab. Kui on miinusprillid ja ta sealt esireast ka prillideta hakkama saab, siis pole hullu, kui iga kord ei kanna. Plussprillidega raskem, need peaksid ikka tunnis kogu aeg olema.

Läätsekandmise mõistlik vanus algab u. 12-aastaselt. Kas oled ise elus läätsi kandnud? See lapsele just imelihtne pole ja kui lääts silmas nihkub või mingi puru vahele läheb, on laps koolis väga hädas.

jah tõsi ega ma ei aima tõesti läätsede kandmise piinuseid ,kuna ise pole ei prilli kandja ega läätse kandja .

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 21:58; 01.11 23:39; 02.11 18:48; 03.11 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et vestle õpetajaga. Meil klassis 3-4 prillikandjat ja keegi ei narri. Prillikandjaid oli juba lasteaias. Nii väikesele lapsele läätsed head ei ole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lääts on ülikeerulist peenmotoorikat nõudev asjandus. Täiskasvanugi õpib hulk aega, enne kui nipi kätte saab. Jah, ja kõik see hooldus ja vitsikud-totsikud-pudelid. Kandsin aastaid läätsi, lõpuks olid silmad traumeeritud, läksin prillidele tagasi ja enam ei mõtlegi läätsedest.
Samas on läätsed hea lahendus vahelduseks või mõnel puhul.
Arvan sama, et räägi parem õpetajaga, las ütleb paar kõva sõna nendele naerjatele, ja laps õpeta enesekindlamaks. Prillideta maailma pole olemas.
Anna lapsele ülesanne lugeda ühes vahetunnis koridori peal kõik prillikandjad kokku ja siis arutlege selle üle.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 08:58; 12.11 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei usu!
Ei usu, et tänapäeval keegi veel prillide üle naerab.
Prillid on saanud noorte seas lausa aksessuaariks st. noored kannavad täiesti vabatahtlikult 0-klaasidega prille.

Minu pojal on ka prillid ja nende klassis on vähemalt 10 lapsel prillid. Mitte keegi ei tee sellest numbrit ja mitte iialgi pole narritud.

Ma kahtlustan, et see teema on väljamõeldis.
Või kui ei ole, siis oled oma lapsele valinud mingi väga imeliku kooli, sest tänapäeval küll prillid enam mingi teema ei ole.
Kui seal koolis juba 1. klassis prillide üle naerdakse, siis pole perspektiiv ka kiita ja sealt koolist head nahka ei tule.
Vaheta kooli.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil olid lasteaias juba mõnel prillid, keegi ei naernud, pole küll kuulnud et oleks olnud mingitki probleemi. Koolis juba esimeses klassis olid nii mõnelgi prillid, pole kuulnud et oleks probleeme olnud, oma ühel lapsel ka prillid, meil ei ole mingid kallid firma prillid, tavalised lapse enda valitud ilusad prillid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi klassijuhatajaga ehk annab ka prillide vajalikkus (kel silmad haiged) kuidagi teemadesse põimida ja kindlasti peaks koheselt tegelema kiusamistega. Kas su lapsel pole tekkinud ühtegi sõpra, kes sellistel hetkedel su lapsele oleks toeks (et oleks enesekindlam) ja oskaks ka nö kaitsta (sõnadega). Kui selle teiste üle naermisega ei tegeleta, siis ei pruugi läätsedele üle minek probleemi lahendada, vaid leitakse lihtsalt teine teema. Eriti kui su laps näitab, et allub mõjutustele (praegu prillide asemel läätsed).
Oma lapsel prillid lasteiaiast saadik. Koolis prillide pärat norimist temal pole olnud (täiesti suvalised prillid, tema valikul). Samas teine laps tema klassist väitis, et teda halvustatakse prillide pärast. Oma laps ütles, et prillide halvustamist tema küll ei tea, aga just tüdrukute vahelisi (olin ise alati peljanud pigem poiste kraaklemisi) enesekehtestamisi tuli küll ette (ning ilmselt siis ei valita ka teemasid).
Läätsesid ei pidanud arst veel kõige paremaks ka 13-aastasele (ja lapski ei tahaks), kuigi trennis oleks mugavam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel olid prillid ja ühe korra mingi poiss hakkas narrima. Kirjutasin otsekohe klassijuhatajale ja palusin tal selle poisiga rääkida. Klassijuhataja võttis muret tõsiselt, vestles poisiga ning enam pole probleeme olnud.

Läätsed pole lahendus. Kannan neid ise ka, ja tean kui palju vaeva ja head peenmotoorikat need nõuavad – 1. kl lapsele see enamasti küll jõukohane pole. Isegi, kui silma saab, võib juhtuda, et mikroskoopiline tolmukübe jääb peale ja hakkab kriipima silma, muutes päeva põrguks. Ikka klassijuhataja peab puutuma siin asjasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei usu!

Ei usu, et tänapäeval keegi veel prillide üle naerab.

Prillid on saanud noorte seas lausa aksessuaariks st. noored kannavad täiesti vabatahtlikult 0-klaasidega prille.

Minu pojal on ka prillid ja nende klassis on vähemalt 10 lapsel prillid. Mitte keegi ei tee sellest numbrit ja mitte iialgi pole narritud.

Ma kahtlustan, et see teema on väljamõeldis.

Või kui ei ole, siis oled oma lapsele valinud mingi väga imeliku kooli, sest tänapäeval küll prillid enam mingi teema ei ole.

Kui seal koolis juba 1. klassis prillide üle naerdakse, siis pole perspektiiv ka kiita ja sealt koolist head nahka ei tule.

Vaheta kooli.

Päris kindlasti ei hakka mu laps seda välja mõtlema!
Kuid tõsi läätsi siiski panema ei hakka

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 21:58; 01.11 23:39; 02.11 18:48; 03.11 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei või olla, et su lapse prillid on valitud kuidagi ultramoodsad või eriskummalised või on selle brändindusega üle võlli keeratud ja sellepärast kellelegi hambusse on jäänud see teema, et nokkimiseks võtta? Mitte, et ka see põhjus õigustatud oleks, aga no mingi kaalutlus peaks olema, et prillide pärast narritakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaamatu.
Mida sa oled 2 kuud teinud? Kui laps tundis ennast halvasti, oleksid pidanud sellest KOHE õpetajaga rääkima.
Perekoolis ei saa su last mitte keegi aidata, ausõna.

Õpetaja kindlasti heal meelel räägib sellest, miks prillid vajalikud on. Muidugi võid ka oma lapses aidata enesekindlust üles leida, sest elus võib selliseid situatsioone veel palju ette tulla.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei või olla, et su lapse prillid on valitud kuidagi ultramoodsad või eriskummalised või on selle brändindusega üle võlli keeratud ja sellepärast kellelegi hambusse on jäänud see teema, et nokkimiseks võtta? Mitte, et ka see põhjus õigustatud oleks, aga no mingi kaalutlus peaks olema, et prillide pärast narritakse.

Ausalt õeldes mina isegi ei teadnud et need on brändi raamid.Kuid ei brändiraam ei erine tava raamist mitte kuidagi ,täpselt sama enam vähem ainult nimi,aga nagunii lähiajal on vaja prillid välja vahetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 21:58; 01.11 23:39; 02.11 18:48; 03.11 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

räägi õpetajaga. mul poiss 4.klassis ja mitmel lapsel on olnud kogu selle aja prillid.ei mingit narrimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu, et asi on tegelikult prillides.

Tänapäeval on prillikandjaid nii palju juba lasteaiaski, see on täiesti tavapärane. Pigem on asi lapse väheses enesekindluses (st võtab iga ütlemist liiga südamesse). Kindlasti tuleb murest rääkida klassijuhatajaga, kes lapsi iga päev kõrvalt jälgida saaks.

Läätsedest – minu laps oli nende silma saamisega veel tudenginagi hädas, ehkki kandis neid üsna harva – ujulas või rannas nt. Ja kahel korral on tal lääts silmas poole päeva pealt pooleks murdunud (!) ja tema -10 juures tähendas see takso võtmist, et turvaliselt koduni jõuda! Seega lapsele läätsi kindlasti ei soovita! Täisealisena saab opi teha, kui miinus väga suur, minu laps praeguseks neli aastat prillivaba olnud. Aga ega see teda muidugi ei lohutanud, kui teises klassis esimesena prillikandjaks sai (hiljem lisandus teisigi). Narrimist siiski ei olnud (17 aastat tagasi), sp ongi raske uskuda, et tänapäeval prillid mingi imeasi oleks, mille pärast narritakse. Kindlasti räägi õpetajaga, et probleemiga tegeletaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 21:29; 12.11 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõni inimene ei saa läätsede silmapanekut ka täisealisena selgeks. peab suutma rahulikuks jääda ja tuleb maha suruda refleks silm kinni panna, kui mingi asi silma pannakse. üritasin oma pojale õpetada kui ta 17 oli, aga ei saanudki hakkama (ise olen prillikandja ja vahel kannan ka läätsesid). 7-aastasele läätsed kohe kindlasti ei sobi. ühinen nendega, kes soovitasid õpetajaga rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina ei usu, et asi on prillides. Prillikandjaid on nii palju.
Läätsedest: üldiselt vist soovitatakse kanda pigem harva, eriti lastel. Eriti, kui plaan tulevikus silmi lõikusega korrigeerida. Seal on kaks probleemi: silm ei hinga nii nagu vaja ja teiseks koguneb silma ja läätse vahele bakteripadi.
Keegi kes siin läätse murdumisest rääkis – kuidas see võimalik on? Lääts on ju plastiline, ega see klaas ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi kes siin läätse murdumisest rääkis – kuidas see võimalik on?

Mind ka huvitaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 08:58; 12.11 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi kes siin läätse murdumisest rääkis – kuidas see võimalik on?

Mind ka huvitaks.

Mina ka ei tea, aga välja see lääts silmast kahes osas tuli. Päris valus oli see ka olnud, st talumatu kipitus- või kõrvetustunne silmas. Ei oska täpsemalt seletada, ise läätsekandja pole ja kuna tütar õppis teises linnas, siis rääkis nendest vahejuhtumitest hiljem, mitte kohe. Vbl oli põhjus läätse kvaliteedis, mingi mikropragu vms. Minu teada kasutas ta ainult ühekordseid läätsesid, kuna tarvitas neid harva. Paningi selle kirja lihtsalt infoks, ma ise polnud ka sellisest asjast varem kuulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 21:29; 12.11 22:31;
To report this post you need to login first.

Paraku kuidagi on võimalik ikkagi läätse murdumine. Ühes interneti läätsekaubamajas oli selle kohta ka hoiatus ja et sel juhul saadavad uue kauba.
Minul on ühe korra seda juhtunud kohe pärast pakist võtmist. Ja kunagi oli ka lääts, mille viga ei saanudki teada, aga silma pannes oli nii mega valus, et ei saanud kanda. Ka selle asemele sain läätsekubamajalt asenduse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 22:33; 13.11 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läätsed ikkagi ei saa keelatud olla lastele kuigi nad ehk ei ole soovituslikud. 1.klassi tunnid on nii lühikest aega ning kodus saaks laps prillidega olla. Lääts on ikkagi mugavam kui prill sest prillid võivad puruneda samuti. Lääts kui on uus, ei purune ei silmas ega mujal. Kui on vana aegunud rabe lääts, siis puruneb. Mis jutt see on, et koolilaps ei oskaks läätse hooldada? Mine silmaarsti juurde ja uuri võimalusi. Läätsi on igasuguseid, 1 päeva omi, 1 kuu omi jne. Ega see parem pole kui laps on koolis ilma prillideta, see ju süvendab nägemisprobleemi veelgi.

Lisaks mis selle silmaga juhtuda saab kui läätse kanda? Miinus jääb miinuseks ju terveks eluks. Lühinägelikkus ei kao kusagile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks mis selle silmaga juhtuda saab kui läätse kanda? Miinus jääb miinuseks ju terveks eluks. Lühinägelikkus ei kao kusagile.

Päris nii see siiski pole. Minul isiklikult tekkis miinud kuskil ülikooli lõpus või veidi pärast seda, aga nüüdseks on miinus juba vähenenud, ja mida vanemaks ma saan, seda tõenäolisem on, et ühel hetkel tekib pluss. Muidugi, ma seda ei tea, kas niisugusel puhul, kui miinus tekib juba lapseeas, on selle vähenemine võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läätsede puhul pole laste jaoks probleemiks kindlasti mitte nende silma saamine või puhastamine vms. Lääts hõõrub ja kulutab silma sarvkesta, mistõttu võib pideval kandmisel silmanägemine halveneda. Palun uuri selle kohta lähemalt, enne kui lapse silmi tahtlikult rikkuma hakkad. Mina sain 8-9ndas klassis läätsed, algul lubati ainult 1-päevaseid paariks tunniks trenni silma panna. Mitu silmaarsti rääkis, et ei tohiks nii noorelt (või üldse tegelikult) terve pika päeva kanda. Ei saa väita, et just sellest, aga kannan hetkel arsti sõnadest hoolimata mugavuse tõttu iga päev läätsi ja silmanägemine halveneb pidevalt, silmad on kogu aeg kuivad jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii veider teema, ei tahaks uskuda. Ilmselt suurel osal klassi laste vanematest või suurematest õdedest-vendadest kannavad prille. Võibolla õpetajal endalgi? Paljud multikategelased on prillidega. Ma nagu ei kujuta ette et see oleks põhjus püsivaks narrimiseks. Vb ühe korra oli mingi naer, aga ei tahaks uskuda et 7-aastastele on prillid nii kõva argument, et hakata kedgi tõrjuma, et üldse oma pead igapäevaselt sellega vaevatagi… Ma räägiks õpetajaga.

Varsti on niikuinii pooltel prillid, breketid suus vms..

Käisin täna endale prille tellimas (must reede ju), 1. klassi tütar kaasas. Proovis ka laste raame ja ütles et tahab ka sest tema klassiõel on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps nt lihtsalt ei tahtnud prille kanda, mitte keegi ei narrinud ja klassis oli prillikandjaid palju, aga laps võttis pähe, et talle prillid ei sobi ja kõik. Lasime tal alati ise raamid valida, mitu paari oli tal neid, aga ei pannud ette ja kõik. Rääkisime palju, püüdsime veenda, aga tulutult. Nüüd käib läätsedega juba u aasta aega (16-a), isegi kahetsen, et varem talle läätsesid ei julgenud osta, olin ka lugenud, et neid nii raske silma saada jne, tegelikkuses sai minu lapsel see kohe 1. korraga selgeks ja mitte mingeid probleeme läätsekandmisega ei ole. Ma ei oska öelda, kui vanale lapsele võiks läätsesid soovitada, eks seda peab silmaarsti käest küsima ja võib-olla on 1. kl laps tõesti väike, aga mina rahustaks küll, et oleneb ikka inimesest see läätsede silma saamine, minu lapsel käib see mõne sekundiga.
Lisan veel, et läätsel ja läätsel on ka vahe, tuleks osta hästi lühiajalisi (meil iga kuu uued) ja kvaliteetseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Koolilaps mure! kool/prillid ja läätsed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.