Esileht Koolilaps Mure kooliga “eliit”

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Mure kooliga “eliit”

Postitas:

Tere, mul on mure. Elan Kadrioru gümnaasiumi juures (100m kodust). Kuid kardan, et seal koolis on ka konkurss, mida minu laps ei läbiks kohe kindlasti. Ja ei ole huvitatud, et laps käiks eliidis. Aga tahan, et minu laps saaks käia koolis, mis on kodu lähedal- jalutuskäigu kaugusel.
————

Olen eestlane, kiiruga ärevusest ei tulnud õigeid sõnu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 11:27; 06.02 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KSG päris eliit nüüd ei ole, seda võib nimetada ehk pool-eliidiks. Tallinna eliidi moodustavad siiski ainult 5 kooli ehk nn G5, kes omal ajal asutasid sellenimelise koostöökokkuleppe ja need on TPL, GAG, TIK, Reaal ja 21. Kool.
Minu teada KSGs katseid ei ole ehk see on siiski nn piirkonnakool, kuhu saab haridusameti määramisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 11:27; 06.02 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps läheb ka sügisel KSG-sse. Lugedes teemaalgataja postitust, hakkasin mõtlema, et tegelikult on päris õige, et on eliitkoolid ja on tavakoolid. Näiteks minul hakkas küll jube mõttest, et teemaalgataja suguse harimatu inimese laps käiks minu lapsega samas koolis. Mida tähendab \”minema kooli kandidatuuri läbi\”? Õige oleks: Ma ei taha, et mu laps peab kooli saamiseks läbima konkursi. Eliitkool kirjutatakse kokku.
Erinevused rikastavad, aga keda? Kardan, et kui minu laps ja teemaalgataja laps käivad ühes klassis, siis see rikastab ainult ühte poolt. Millist rikastust võiks minu laps oodata sellise ema lapselt, kes kirjutab \”kandidatuuri läbi\”?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 12:03; 06.02 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No teemaalgataja emakeel pole päris kindlasti eesti keel, eks ju. Ei ole vaja olla eriline keeleteadlane, et sellest aru saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps läheb ka sügisel KSG-sse. Lugedes teemaalgataja postitust, hakkasin mõtlema, et tegelikult on päris õige, et on eliitkoolid ja on tavakoolid. Näiteks minul hakkas küll jube mõttest, et teemaalgataja suguse harimatu inimese laps käiks minu lapsega samas koolis. Mida tähendab \”minema kooli kandidatuuri läbi\”? Õige oleks: Ma ei taha, et mu laps peab kooli saamiseks läbima konkursi. Eliitkool kirjutatakse kokku.
Erinevused rikastavad, aga keda? Kardan, et kui minu laps ja teemaalgataja laps käivad ühes klassis, siis see rikastab ainult ühte poolt. Millist rikastust võiks minu laps oodata sellise ema lapselt, kes kirjutab \”kandidatuuri läbi\”?[/tsitaat]

KSG on täiesti tavaline piirkonnakool ja kui sinu laps sellesse läheb, siis on väga suur tõenäosus, et ka teemaalgataja laps hakkab käima sellessamas koolis 🙂 Iseasi, kas nad ka ühte klassi satuvad. Minul hakkas täitsa jube mõttest, et on veel nii teadmatuid inimesi, kes pole endale uut tänavuaastast koolidesse vastuvõtukorda selgeks teinud ja seda juhul, kui enda laps parasjagu kooli astub. KSG-sse määrab lapsed HA ja seda vaid elukoha ja õdede-vendade õppimise järgi (võimalusel arvestatakse ka vanema soovi).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 12:19; 06.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps läheb ka sügisel KSG-sse. Lugedes teemaalgataja postitust, hakkasin mõtlema, et tegelikult on päris õige, et on eliitkoolid ja on tavakoolid. Näiteks minul hakkas küll jube mõttest, et teemaalgataja suguse harimatu inimese laps käiks minu lapsega samas koolis. Mida tähendab \”minema kooli kandidatuuri läbi\”? Õige oleks: Ma ei taha, et mu laps peab kooli saamiseks läbima konkursi. Eliitkool kirjutatakse kokku.
Erinevused rikastavad, aga keda? Kardan, et kui minu laps ja teemaalgataja laps käivad ühes klassis, siis see rikastab ainult ühte poolt. Millist rikastust võiks minu laps oodata sellise ema lapselt, kes kirjutab \”kandidatuuri läbi\”?[/tsitaat]

minu laps ei kandideeri nimetatud kooli aga ma ei tahaks küll, et ma peaksin sinusuguse harimatu matsiga klassikoosolekul kokku puutuma..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooliküpsuse katsed ju ikka tehakse. Ma loodan siis vähemalt, et kool jagab lapsed vastavalt katsetele klassidesse ja targad lapsed ei pea taluma põmmpeade seltskonda.
Eestis on see häda, et meil on klassiühiskond alles lapsekingades ja inimesed pole veel leppinud sellega, et kõik ei olegi võrdsed. Sellepärast ongi nii palju rikkaviha ning kadedust oma vaesuse ja rumaluse pärast. Ühiskondades, kus klassid on normaalsed, ollakse ka leplikud oma klassikuuluvuse suhtes ja sallivad endast kõrgemalseisvasse klassi kuulujate suhtes. Loodetavasti raugevad klassiühiskonna sünnitusvalud ka Eestis peagi ja paari põlvkonna järel teab igaüks oma kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 12:03; 06.02 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KSG-s mingeid kooliküpsuse katseid vastuvõtmise eesmärgil ei tehta, see on seadusevastane. Kool võib teha neid küpsusteste eelkoolilastele või juba HA poolt sinna kooli määratud lastele lihtsalt oma lõbuks, selle alusel ei saa aga kedagi vastu võtta või välja arvata. Jube põmmpeade seltskond siin, kes seda veel ei tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 12:19; 06.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kooliküpsuse katsed ju ikka tehakse. Ma loodan siis vähemalt, et kool jagab lapsed vastavalt katsetele klassidesse ja targad lapsed ei pea taluma põmmpeade seltskonda.
Eestis on see häda, et meil on klassiühiskond alles lapsekingades ja inimesed pole veel leppinud sellega, et kõik ei olegi võrdsed. Sellepärast ongi nii palju rikkaviha ning kadedust oma vaesuse ja rumaluse pärast. Ühiskondades, kus klassid on normaalsed, ollakse ka leplikud oma klassikuuluvuse suhtes ja sallivad endast kõrgemalseisvasse klassi kuulujate suhtes. Loodetavasti raugevad klassiühiskonna sünnitusvalud ka Eestis peagi ja paari põlvkonna järel teab igaüks oma kohta. [/tsitaat]

Isegi professoritel sünnib vaimupuudega lapsi…
Rääkimata sellest, et haritlastel võivad olla pisut aeglasema arenguga, aga muidu igati tublid ja särasilmsed järeltulijad. Millisesse \”klassi\” nad kuuluvad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kooliküpsuse katsed ju ikka tehakse. Ma loodan siis vähemalt, et kool jagab lapsed vastavalt katsetele klassidesse ja targad lapsed ei pea taluma põmmpeade seltskonda.
Eestis on see häda, et meil on klassiühiskond alles lapsekingades ja inimesed pole veel leppinud sellega, et kõik ei olegi võrdsed. Sellepärast ongi nii palju rikkaviha ning kadedust oma vaesuse ja rumaluse pärast. Ühiskondades, kus klassid on normaalsed, ollakse ka leplikud oma klassikuuluvuse suhtes ja sallivad endast kõrgemalseisvasse klassi kuulujate suhtes. Loodetavasti raugevad klassiühiskonna sünnitusvalud ka Eestis peagi ja paari põlvkonna järel teab igaüks oma kohta. [/tsitaat]
Ma ei saanud nüüd päris täpselt aru, missugusied katseid sa mõtlesid laste jagamiseks, et kõik oleks ikka vastavalt klassiühiskonnale? Ja kas arvesse lähevad vaid reaalsed summad pangas ja kullavarud või saab plusspunkte ka eriti vinge töökoha eest või läheb kinnisvara ka arvesse?
Tarkus ja vanemate positsioon ei pruugi sugugi käsikäes käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

just.
jumal, sa näed ja ei mürista!?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Mure kooliga “eliit”

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.