Esileht Sünnitus Mure – kui emakas ei tõmbu peale sünnitust kokku

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Mure – kui emakas ei tõmbu peale sünnitust kokku

Postitas:

Tere!

Pärast esimest sünniust oi kõik ok, pärast teist sünnitust jäid emakasse tükid, sest emakas ei tõmmanud piisavalt kiirelt ja tugevalt kokku. Tegin mitu nädalat süste ja sain korda.

Kolmas sünnitus oli 5 aastat tagasi, siis oli verekaotus 1,5 liitrit ja jälle oli suur jama emaka kokkutõmbumisega. Taheti puhastus teha, aga õnneks sai jälle süstidega korda (olin ka 5 päeva haiglas).

Nüüd olen 39 ja tahame mehega väga veel ühte last, kuid on hirm mu tervise pärast. Palun kirjutage, kel sarnane kogemus või teavad midagi sellisest probleemist. Kui suur on oht, et võib tulla sisemine verejooks või mõni muu tõsine jama?

Muidu olid kõik sünnitused ilma komplikatsioonideta.

Aitäh vastajatele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 14:32; 18.01 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtke sünnitusele kaasa kõhutugi mille panete peale kohe pärast sünnitust. Peate selle veits tugevasti panema nii et ikka tunda on et miskit pressib ja surub. ja hoiate seda ikka möne päeva regulaarselt peal…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin ka suvel 3. lapse. Esimesed 2 sünnitust taastus emakas ok, tegelikult peale 2. sünnitust võtsin tablette, et tõmbuks kokku. Emakas puhastus ise. Nüüd oli kohe sünnitustoas suht suur verejooks, jälgiti, sain ka rohu, lisaks külmakott kõhule. Tundus et ok. Nädal pärast sünnitus kadus igasugune verejooks terveks päevaks ning siis tuli järsku keset poodi suur sahmakas nii, et kõik riided koos. Haiglasse, seal vaadati uh-ga et hüübed sees ja sain mitmeks päevaks tabletid. 10 päeval peale sünnitust läksin kontrolli ja tehti ikkagi narkoosis puhastus. Arst ütles, et emakas oli rohkelt platsentatükke ja hüübeid.Pärast seda oli juba ok taastumine.
Jah, eks see olukord ole hirmutav, eriti kui tekib järsk verejooks. Siiski on see asi jälgitav ja kindlasti vaja juba sünnituse ajal võimalikust probleemist arstile rääkida. Kartsin puhastust väga, polnud enne narkoosiski olnud, tegelikult oli see kiire, umbes 20 min vaid magasin. Juba mõnne tunni pärast sain koju, pärast puhastust ka antibiootikumi, et põletik ei tekiks. Usun, et iga järgneva sünnitusega on emakal raskem end kokku suruda ja seetõttu ka need probleemid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]maaliis kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sünnitasin ka suvel 3. lapse. Esimesed 2 sünnitust taastus emakas ok, tegelikult peale 2. sünnitust võtsin tablette, et tõmbuks kokku. Emakas puhastus ise. Nüüd oli kohe sünnitustoas suht suur verejooks, jälgiti, sain ka rohu, lisaks külmakott kõhule. Tundus et ok. Nädal pärast sünnitus kadus igasugune verejooks terveks päevaks ning siis tuli järsku keset poodi suur sahmakas nii, et kõik riided koos. Haiglasse, seal vaadati uh-ga et hüübed sees ja sain mitmeks päevaks tabletid. 10 päeval peale sünnitust läksin kontrolli ja tehti ikkagi narkoosis puhastus. Arst ütles, et emakas oli rohkelt platsentatükke ja hüübeid.Pärast seda oli juba ok taastumine.
Jah, eks see olukord ole hirmutav, eriti kui tekib järsk verejooks. Siiski on see asi jälgitav ja kindlasti vaja juba sünnituse ajal võimalikust probleemist arstile rääkida. Kartsin puhastust väga, polnud enne narkoosiski olnud, tegelikult oli see kiire, umbes 20 min vaid magasin. Juba mõnne tunni pärast sain koju, pärast puhastust ka antibiootikumi, et põletik ei tekiks. Usun, et iga järgneva sünnitusega on emakal raskem end kokku suruda ja seetõttu ka need probleemid.[/tsitaat]

Tore, et sul lõpuks hästi läks. Mulle ütles arst, et too narkoosi all emaka puhastamine on tegelikult päris ohtlik, sest emakaseinad on pärast sünnitust pehmed ja neid võib väga kergelt vigastada.

Vaevangi oma pead, kas hakata sellises vanuses veel hullu tükki ette võtma. Väga tahan, aga äkki jäävad lapsed üldse ilma emata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 14:32; 18.01 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis siis, kui sellise probleemiga keisrit paluda? Siis saab ju vaadata, et seest kenasti puhtaks jääks. Või on see vale loogika? Kui veel kindel soov, et see jääks viimaseks, oleks äkki täiesti mõistlik lasta emakas üldse eemaldada – samas sellega kaasnev ei ole kerge.
Keeruline lugu, aga otsi väga hea arst. Kindlasti oskab ta midagi arvata või kuidagi aidata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Shira kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga mis siis, kui sellise probleemiga keisrit paluda? Siis saab ju vaadata, et seest kenasti puhtaks jääks. Või on see vale loogika? Kui veel kindel soov, et see jääks viimaseks, oleks äkki täiesti mõistlik lasta emakas üldse eemaldada – samas sellega kaasnev ei ole kerge.
Keeruline lugu, aga otsi väga hea arst. Kindlasti oskab ta midagi arvata või kuidagi aidata.[/tsitaat]
Ma ei tea, kas arvan valesti, aga mu arust peale keisrit peab ka emakas end ise puhastama, st kel keiser olnud, sel hakkavad ju ka peale oppi emaka kokkutõmbed ja verd tulema? Jah, platsenta võetakse küll ise välja, aga muu nn sodi peab ise puhastuma???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omast kogemusest võin kinnitada, et ka peale keisrit toimub emaka puhastumine ja kokkutõmbumine täpselt samamoodi kui loomuliku sünnituse puhul. Seega keiser ei ole siinkohal \”imerohi\”. Samas mina sain kohe peale keisrit mingi süsti ning 3 päeva ka iga 8 tunni tagant võetavat tabletti, mis emakal puhastuda ja kokku tõmbuda aitasid. Samuti rõhutati, et kokkutõmbumisele aitab kaasa imetamine.

Äkki kui varem on selline probleem olnud, siis on võimalik samuti peale sünnitust vastavaid ravimeid saada…..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, ma pigem mõtlesin seda, et keisriga saab ehk paremini veenduda, et platsenta tükke vähemalt sisse ei jää.
Mul endal olnud kaks keisrit ja ega mu mõtted pruugi mingile absoluutsele tõele vastata. Kusjuures praktiseeriti sedagi, et vajutati paaril esimesel päeval kõhule vahepeal, et see veri välja tuleks paremini. Muidugi oli see vääääga valus asi, aga tükkide või kokkutõmbamisega probleeme ei olnud. kas just tänu sellele barbaarsusele, ei tea…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emakas ei saa kokku tõmmata, kui seal sees on platsentatükid! Verejooks emakasse ja suured hüübed tekivad, kui platsenta emakaseina küljest lahti surutakse, mitte ei tule ise! Nii võib ka platsenta katki pressida, nii et platsentatükid emakasse jäävad.
Anna pärast sünnitust emakale aega ise rahulikult kokku tõmmata, imeta titat enne, kui platsentat sünnitama hakkad ja oota ära kui platsenta emakaõõnest ise irdub ja uus nõrk tuhu sellest märku annab. Ära sünnita platsentat selili vaid püstiasendis ja need probleemid on pea alati lahendatud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks veel, et mul oli teise sünnituse järgselt see, et emakas ei tõmmanud hästi kokku, sain tablette.
Nüüd pärast kolmanda sündi tõmbasin kõhu kokku pärast sünnitust. Mul olid korsettpüksid, neid kandsin ikka kuni 3 nädalat ma arvan ja hiljem ka, sest kõht jääb ju algul suur ja pehme.

Pärast sünnitust ja järgnevatel päevadel jõin kanget tumerohelist raudrohu teed. Raudrohi aitab verejooksu peatada, annab rauda ja on haavu parandava toimega, antud juhul aitab ka emakal kokku tõmmata. Lase tõmmata vähemalt 20minutit ja pane 2 supilusikatäit tassi kohta.

Ole palju kõhuli (toime sama, kui korsettpükstel tegelikult).

Tee vaagnapõhja lihaste harjutusi.

Imeta. Mida rohkem seda parem.

Kuna mina ka kartsin seda, et emakas kokku ei tõmba, siis tegin hoolsalt harjutusi juba sünnitusmajas mitu korda päevas, jõin teed, puhkasin, sidusin kõhu kinni, imetasin sagedasti ja seekord läks kõik väga hästi! Ei olnud mingeid probleeme!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Sünnitus Mure – kui emakas ei tõmbu peale sünnitust kokku

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.