Esileht Väikelaps Mure kuoma saabastega

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Mure kuoma saabastega

Postitas:

ostsime talveks paljukiidetud kuoma saapad, müüja soovitusel 2 numbrit suuremad. Tundusid täitsa kobedad, aga mida aeg edasi, tundub, et laps nendega ikkagi normaalselt käia ei saa- hirmus kobakad on, kuigi numbrisse on mõnevõrra sisse kasvanud.
Ta on hästi pisike ja kitsa jalaga. Kui talveriided seljas, kumm saabaste all, siis on selgelt näha, et kükalilt püsti ajada vms moodi ukerdada on nendega ikka selgelt ebamugav.
Kas ostaksite mingid järgmised saapad? nt ecco-viking tüüpi, mis on kergemad-kitsamad?
Raha nagu otseselt üle ei ole, samas jälle paha õues käia, kui laps vingub ja kõndida ei taha, ütleb papu päh…?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 07:26; 15.01 08:13; 15.01 09:14; 15.01 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna Kuoma saapad on nii avarad, siis paar numbrit suurem saabas on ilmselgelt liig mis liig. Selge, et loksuvad jalas ja on ebamugavad. Ega ju endalegi ei ostaks kaks numbrit suuremaid saapaid. Mu tüdruk ka selline nääpsuke, aga saapad on parajad ja pole mingit probleemi. Head kerged saapad on ja isegi minu külmavaresest lapse jalad on soojad, mida kahjuks ei saa öelda nii mõnegi teise saapa kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

enam väiksemaid saapaid ei julenud osta, arvestusega, et peaks ikka talve läbi ajama nendega. siin ühes teemas just kirjutati, et peaks olema ikka vähemalt 1,5cm varu? Teiste saabastega oleks vähemalt see hea, et tõmbad paela-krõpsuga kinni, neid pole ju kuskile tõmmata, tiba jäigad on ka kükitamise mõttes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 07:26; 15.01 08:13; 15.01 09:14; 15.01 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta sinna villane lisatald sisse, need lõigatavad, igas suuremas poes on saada. Nii saabast saabki veidi kitssamaks ja parajamaks muuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 1cm varu jutt ei pea alati väga paika, sest tõesti suured saapad loksuvad jalas, isegi kerged Kuomad. Olin paar päeva tagasi ka Kuomade ostmisel numbridilemma ees, ja ostsin parajad, mitte suured. Ja olen väga rahul. Teine probleem on kõrge säär ja kuidas 1.5a-se jalg sinna sobitada, aga vilumus tuleb kogemusega.
Kui saad, siis vaheta saapad nii, et number oleks paras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuoma saapad ongi numbrist pigem suuremad. Oma lapsele ostsin 2 aastat tagasi (laps 2a) 1 nr suuremad kui ta sügisel saabast kandis – nr 26 Kuomad, ks kingad oli 25. Jalga läksid järgmisel hooajal, kui oli 3a ja nüüdki veel käib nendega (4a), kuigi suurem suurus ka olemas ja enamus jalanõusid kasutusel 28. Aga ta väidab, et uued Kuomad on liiga suured.

Arvan, et algataja lapsele on saapad võibolla hoopis järgmisel talvel parajad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:10; 15.01 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

saapad said ostetud septembris, vahetada neid enam ei saa, oleme ju üksjagu kandnud juba. võtsime poes talla välja, et lapse jalaga mõõta, tundus täiesti paras kasvuvaru, pigem ongi probleem konkreetses mudelis, laias sääreosas ja lapse kitsas-kleenukeses jalas. Teie muidu ostaksite lihtsalt käimasolevaks hooajaks uued saapad? Kui jah, siis millised sobiksid kitsale jalale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 07:26; 15.01 08:13; 15.01 09:14; 15.01 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, mida Sa saabastelt nö ootad. Kuoma plussiks on see, et nad on soojad ja peavad lörtsiga ka vastu ehk siis lapse jalad on alati soojad ja kuivad. Vihmase talvega siin proovisime lapsega läbi lompide kõndides, et kas puhast vett ka peavad, ja pidasid – lapsel olid jalad täiesti kuivad, kuigi käis veest mitu korda läbi. Seega kokkuvõttes: on jah veidi kobakad, aga selle eest ma tean, et lapse jalad on kuivad ja soojad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pisikesele ja kitsa jalaga lapsele on kõige paremad superfitid – hästi kerged ja painduvad ja kitsa liistuga.
minu lapsel on keksmine jalg ja kuomad ei tule kõne allaga – lihtsalt kukuvad jalast ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, superfit oli meil kevad-sügis saabas, väga mõnusad. Suurus 19 läheb siiani jalga, kasutame autosõidul, kuoma 22.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 07:26; 15.01 08:13; 15.01 09:14; 15.01 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, meil on superfit praegu kasutusel 20 ja kuoma 22 on ilmselgelt liiga suur. Ostsin suvel Eestist 22 suurus kuomad ja panin kasvuvaruga ilmselt väga puusse. Ehk järgmisel talvel saan jalga lapsele. Õnneks on see talv meil ka supersoe siiani olnud ja superfiti k/s on täitsa ok veel väljas käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina soovitan preaguste allahindluste ajal parajad saapad osta.
aga minu lapse jalg muutus aastaselt talvel 3 nr. st novembris olid nr 21, detsembris 22 ja veebr-märts nr 23 saapad.augusti laps on.
ei kujuta küll ette, et ta oleks pidanud sügisel nr 23 saabastega komberdama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta saapad poodi kaasa, osta sobivad tallad sisse. Me tegime nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuomad ei sobigi kitsale jalale. Mul plikal tavaline keskmine liist jalg, totaalselt logisevad. Laps suur ja suudab end väljendada, ei taha neid jalga panna.
Ja lisaks on kuomad seest ka suuremad kui näiteks nende numeratsiooni graafik. Ma panin samuti ostmisega metsa. Ostsin müüja cm-graafiku alusel, ise mõõtes oli saabas seest 1 cm suurem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütled, et lapsel on kitsas jalg.Samas tundub, et oled erinevate firmade saabastega suht kursis.Kuidas sa ise selle peale ei tulnud, et Kuoma kitsale jalale eriti ei sobi.Eriti, kui ostad kaks numbrit suuremad saapad.
Sinu asemel ostaksin see aasta uued saapad ja loodaks, et need Kuomad järgmisel aastal teile sobivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostaks kindlasti uued selleks aastaks. No kv saabas 19 ja kuoma 22 on ju 3 nr vahet! See on ilmselgelt liiga palju. Kuoma 20 oleks ehk paras ja paraja kasvuvaruga, võibolla isegi 19. Proovige poes ka ja et laps saaks joosta/hüpata nendega ilma, et ära kukuks jalast.

Kui tõesti liiga laiaks jäävad, siis tuleks mõni muu firma leida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:10; 15.01 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie valisime ka nii väiksele Superfitid; just sellepärast, et olid kerged. Panime sisse nn termotallad, mis olid veel lisasoojustuseks. Lisaks on neid väga kerge jalga panna, sest see pealmine \”klapp\” käib hästi kaugee lahti.

Muide – mul ühed müüa. Näevad välja nagu uued, sest laps hakaks käima keset talve ja siis kakerdas ka veel üsna vähe ringi. Seega siis kantud ca pool aastat. Saabas on nr 21, Goretex kangaga (niisukuskindel) ja sisetalla pikkus on 13,5 cm. Kui on huvi, siis jäta siia oma meiliaadress (saadan pildid).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tüdrukul on ka kuoma saapad, aga temale on need parimad, kuna tal pisut laiem jalg.
aga tõesti on nii, et kui krõpsudega reguleeritavatel saabastel (superfit, viking jne) võid sa vabalt lasta lapsel kanda ka kuni 1,5 cm suuremat saabast, siis kuomadel ei saa nii suurt varu jätta. lai liist lisab suurust.

minu tüdrukul (5a) on veel eelmise talve kuomad jalas. kuigi vaatasin, et talda välja võttes on varvas täiesti otsas, siis tüdruk raiub, et saapad on jalas väga head, ei pigista. lasin tal siis võrrelda ja käia ka suuremate saabastega, aga tüdruk valis ikkagi need väiksemad.
eelmisel talvel olid tal seal lisatald sees, sest tüdrukul on madal jalg ja nii oli parem.

kui vaatad superfiti, siis jälgi, et need poleks sellise plastmassise tallaga – need on libedad. mida \”kummisem\” tald, seda parem. ehk siis umbes selline nagu näiteks kuomal, vikingil ja geoxil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ostaks kindlasti uued saapad, sobivad superfit, aga ka vikingi mõned mudelid. mul on tuttaval ka laps, kellel kingad on nr 24-25, aga kuoma saapad 28, nii kahju on vaadata, kuidas laps komberdab, üldse käia ei saa ega taha, aga ema ütleb, et no valisid poes 2 cm suuremad, sest väiksemaid pole ju mõtet osta kui peab poole talve peal vahetama…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ise olen jooksnud oma ülisuurte Kuomatega Kingaklubisse vahetama, sest selgus, et vähemalt täiskasvanute mudelid ongi number suuremad. nii et mu 38 jalale oli 37 saabas paras, villane sokk ka sees. ehk on laste numbritega sama lugu.
aga nii pisikesele ma ostaksin hoopis Demarid, saab nööriga kokku tõmmata ja on head soojad ka. iseasi, kuidas jalga saab, nii väike ei oska ju veel jalga õigesti hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel lai ja kõrge jalg ja ostsin just uued saapad..kuomad pealt lukuga ja sobivad ideaalselt..enne seda juba 2 paari saapaid (buduaarist) ostnud ja ei saanud jalgagi- nüüd uued kuomad (prismast) ja ülirahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina Koamasid oma lastele põhimõtteliselt ei ostagi. jalas nagu säärikud. Mulle meeldivad pealt krõpsudega saapad, paned saapa jalga ja tõmbad korralikult jalaümber kinni.
1,5 cm peaksid ikka saapad suuremad olema, arvestusega ,et läheb sisse ka villane sokk ja siis peab olema ka mingi õhuruum muidu hakkab jalg külmetama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1,5 cm peab saabas kindlasti suurem olema kui jalg, ka kuomad. Minu meelest on kummardamiseks jäigad ja kobakad hoopis suur hulk teisi saapaid, mitte kuomad. Kui lapsel on halb käia, siis ostaksin kindlasti uued. Aga siis peab ka kindel olema, kas uued on ikka paremad 🙂 Saapad võivad olla jäigad, kitsad, võivad hõõruda, olla külmad, libedad jms, kuomadel õnneks kõik need omadused puuduvad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Väikelaps Mure kuoma saabastega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.