Esileht Väikelaps mure lapse käitumisega, mida teha?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: mure lapse käitumisega, mida teha?

Postitas:

Tegemist kohekohe kolmeseks saava poisslapsega. Käib esimest aastat sõimes, kus talle tundub meeldivat.
Muret valmistab mulle aga lapse käitumine. Ta on väga kannatamatu ja kui mingi tegevus ei toimu nii, nagu tema tahab, on kohe nutt lahti. Kõige lihtsama näitena võiks tuua riidesse paneku-esimese ropsuga ei saa pükse jalga-kohe nutab ja närvitseb. Algselt arvasin,et ta ainult kodus elab ennast välja, aga selgub, et ka lasteaias pidi ta selline olema. Kui peale magmist sandaale jalga esimese ropsuga ei saa, siis kohe nutab(ja tihtipeale keeldub ta üldse proovimast vaid hakkab kohe nutma). ja päeva jooksul on neid olukordi ikka mitmeid-mitmeid, kus jonni tuleb.
Õpetaja soovitab rohkem vabu päevi teha, et lapsel stress. Samas paar nädalat sain teha nii, et laps käis aias 3 päeva nädalas-ikka samasugune virin. Oli mul siin jõulude ajal 3 nädalat kodus-ikka sama teema.
Ma lihtsalt ei tea enam mida teha-ma ei saa ju lõpmatuseni töölt puududa, et lapsele vabu päevi teha(eriti kui sellest kasu ei tundu olevat).
Ehk tuleb siit mõni asjalik soovitus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aeg aitab. Eks see ikka eaga kaasas käib.Mõni laps lihtsalt elab aktiivsemalt enda tundeid välja. Võib olla aitab mitte märkamine ja virinale lihtsalt mitte reageerimine. Seegi ei toimi koheselt kui muster sees, et virina peale abistav armee on koguaeg kohale jooksnud.

Meil sama mure ja ka üks meestest väga emotsionaalne ning elab ennast häälekalt välja. Kiiremini läheb üle küll kui välja ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvan ka, et võta rahulikult. Las elab ennast välja. Peamine, et ise kuidagi ei reageeri – st. ei tee talle jonnimist huvitavamaks ega ka ei tekita lapsele stressi juurde.

Õledakse, et tervislikum ongi emotsioonid välja elada, kui neid enda sisse jätta 😉 Kasvab ja õpib nendega teisiti toime tulema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama vana laps ja täpselt sama kärsitu ja kergesti vihastuv. Ilmselt see on ealine iseärasus. Tahaks ise teha, aga ei tule välja, tahaks midagi saada, aga sekunditki oodata ei taha. Ise tuleks rahulikuks jääda (tean kui raske see on) ja lapsele toeks olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Väikelaps mure lapse käitumisega, mida teha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.