Esileht Beebi ja mitmikud Mure lisatoidu andmisel. Mida teha?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Mure lisatoidu andmisel. Mida teha?

Postitas:
Kägu

Tere,
Mure seisneb siis selles. Tütar on 5,5 kuune. Olen andnud nädala jagu kõrvitsa püreed. Kogu selle aja jooksul ei ole mul õnnestunud koguseid suurendada, sööbki põhimõtteliselt 1-1,5 tl korraga mõni kord vähem. Toit ajab teda ka öökima. Proovisin pirni anda, teeb täpselt sama moodi.
Kas harjumine toiduga võibki võtta nii kaua aega? Või mu laps ei ole veel lisatoiduks valmis? (suurt huvi on ta igatahes üles näidanud- vaatab kuidas me sööme, sirutab käe välja jms)

Ootan nõu

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Mure lisatoidu andmisel. Mida teha?

katkesta praegused katsetused, ning proovi kui laps saab 6kuuseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõus eelmise vastajaga, pea vahet. Esimese lapsega hakkasin harjutama 5.5 kuu, teisega 6 kuu vanuses ja ca kuu on olnud selline harjumisperiood tõesti. Mõlemal olen vahepeal ka kõige pikemalt nädala, lühemalt 2-3 päeva vahet pidanud, kui selgunud, et mingi toit üldse ei sobi. Võta hästi rahulikult, ühel päeval hakkavad kõik lisa sööma :).

Kas teed püreed ise? Minul ühel lapsel oli see häda, et kui püree polnud absoluutselt ideaalselt ühtlane, see tähendab kui vähegi mingit tekstuuri või kiudu imevähegi sisse jäi, siis hakkas ka öökima. Proovi paremini püreestada või proovi 1 kord näiteks poepüreega, saad vähemalt ära testida, kas asi selles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teen jah ise 😉 Aga tänan vastuste eest, proovin järgi.

Please wait...
Postitas:
Beginner 26

Pea paar nädalat vahet, laps ilmselgelt pole lisatoidu jaoks valmis.

Poepüreed ei annaks, ja praegusel juhul ei usu, et üldse tekstuuuriga mingi probleem on- kõrvits ju ei jää tükki, kui saumiksriga püreestada. Pigem jälgida, et püree oleks parajalt vedel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina alustasin ph. 4,5 kuuselt (põhjus madal kaaluiive ja arstiga kokkulepitud) Minu piiga ka algul ei tahtnud isetehtud püreed vaid teadtud poe oma meeldis(vabandan gerber ,midagi sellist). Sõi siis ka vaid meeleldi kõrvitsat ja lillakapsas, muu välistatud. 😀 SIis tekkis taas mingi mõõn ,s.t sõi halvasti a ei kõlanud eriti miski. elasime üle.Mingi aeg kakkasin enda tehtuid pakkuma. 😀 ja maitses. Nüüd sööb nn poe magusaid (pudruga) ja kodus teen siis nn. soolaseid. 😉
Ja öökima meil ei ajanud püreed, v.a kui 6 kuuselt pakkusin esmalt beebiküpsist. :S aga siiamaani kui mõni tükk veidi tahkemana keele taha ossa jõuab, ajab öökima. :))
Usu, kõik laheneb ajaga. Ja hetkel võta lisatoidu andmist kergelt. 😀
Emmed võtke asja rahulikult!! Esimene laps oli mul väga kehva sööja, siimaani (7aastane). 😀 vägisi ju ei anna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suured tänud, võtan teadmiseks. Tundub, et mu piiga ei ole siiski veel valmis sööma 🙂 pean natuke pausi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu tibiga oli nii, et teatud toidud ajasid 66kima,,,,yritasin alustada sellise riisitummiga v kuidas seda nimetatakse,,,ja sellepeale tegi 6kk,,,mingi asi ajas veel 66kima….aga samal ajal n2iteks k6rvits, avokaado, banaaan ja 6un meeldivad 🙂

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Beebi ja mitmikud Mure lisatoidu andmisel. Mida teha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.