Esileht Kodunurk Mure mikseriga

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Mure mikseriga

Postitas:

Selline mure siis, et mul kodus Boschi mikser millega ei ole võimalik munavalget vahtu saada. Aru ma ei saa milles häda. Võimsuses asi ei ole sest olen ka parameetrite poolest nõrgema masinaga munad vahtu saanud. Käisin siis tehnikapoes nõu küsimas, müüja ei osanud midagi vastata. Seda, kui kiiresti masin töötab ei ole ju kusagil peal kirjas. Siit siis minu küsimus, et millised mikserid teil kodus on? Kas kellelgi Tefal Prepline (https://www.euronics.ee/t/67255/koogitehnika/mikser-prepline-tefal/ht410138) on? Kas munavalge saab vahtu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 00:13; 04.12 16:19; 04.12 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Braun MultiQuick – vahustab kõike nii, nagu vaja, teen pavlovat palju, munavalged võib juba paari minuti pärast kausiga ümber keerata.
https://bf.btech.com/en/braun-multiquick-hand-mixer-500-watt-white-m1000.html

450 W peaks turbo peal küll munavalge sul vahtu ajama, äkki on turbo vigane sul hoopis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

20 aastat vana Philipsi mikser.
munavalge peab olema külm ja lisada veidi soola.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Bosch Clevermixx 300 W, vahustab kõik asjad kiiresti ja korralikult vahtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

munavalge külm ja mina lisan kas tsipa sidrnunihapet või soola, peaks vahtu minema. Mul mingi 10 aasta vanune mikser ja suht nikats 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui sa just taignakonksudega ei ürita munavalgeid vahustada, siis mikseris ei tohiks küll viga olla. ma saan maal munavalged ka vana veneaegse mikseriga vahtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas sul varem oli mingi teine mikser, millega sa said munavalged vahtu? Kui jah, siis ilmselgelt sa mikserit käsitseda ja munavalgevahtu teha põhimõtteliselt oskad. Siis on küll tegemist mingi anomaaliaga. Laena sõbrannalt/emalt tema mikser ja proovi võrdluseks seda – et kas sinu mikser tundub sellega võrreldes aeglasem vmt – siis on järelikult sinu mikser kuidagi vigane.
Muidu üks nipp on veel munavalgevahu juures: munavalge ei tohi rasvaseks saada. Kui kausis on eelnevalt nt vahukoort tehtud, siis tuleb kauss väga hoolikalt puhtaks pesta. Võise noaga muna pooleks lüüa ka ei maksa. Kui natuke munakollast satub munavalge hulka, siis ka võib aeglasemalt vahtu minna, aga lõpuks siiski ikka läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 10:29; 05.12 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

igapäevaseks kasutuses kõige odavam, teeb kõike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki teed valede konksudega? Mida rohkem seda traati seal, seda kiiremini vahtu läheb. Kuna isegi käsitsi läheb munavalge üsna normaalselt vahtu, siis mikseri võimsus nii olematu küll olla ei saa, et kohe vahtu ei lähegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 10:35; 03.12 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahukoore puhul oli mul näiteks just vastupidi, et ma suutsin ikka päris tükk aega seda vahtu ajada ainult veneaegse käsimikseriga, elektrilisega ei saanud hakkama. Lõpuks jagasin ära, et vahukoorele ongi just aeglasemat keerutust vaja, muidu lööb võiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on ka Boschi mikser ja töötab nagu kulda.
ma arvan, et riistapuul ja firmamärgil pole siin erilist rolli, munavalged saab vahtu ka käsitsi vispliga. pigem on see probleem ikka nendes nõksudes, millest siin ülalpool juba kirjutati (rasvased nõud, munakollane seas)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 18:28; 04.12 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole tegelikult ainult võimsuses vaid ka pöörete arvus. Võimsus munavalge vahustamist küll ei sega, see loeb pigem paksemate tainaste segamisel – et kas ikka jõuab hakklihamassi segada või kartuliputru vahustada.
Kui mikseril on ettenähtud väga lühike töötsükkel ja pöörete arv ka väike, siis võib küll juhtuda, et enne kuumeneb üle, kui munad vahtu saad. Aga Boschidel ei tohiks küll ühtki probleemi olla.
Mul praegu käes mingi soome firma oma, maksis 17.-, võimsus 250 w, töötsükkel kuni 5 minutit ja pöörete arv kõigest 1000 – selle ajaga saab munavalged vahtu ilusti.

http://vana.bioneer.ee/eluviis/tarbimine/aid-5365/Vali-mikser-targalt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks jagasin ära, et vahukoorele ongi just aeglasemat keerutust vaja, muidu lööb võiks.

Huvitav, mina tean seda asja just teistpidi – munavalgele aeglane, vahukoorele kiire. Kui vahukoort aeglaselt loksutada, siis lööb kindlasti võiks.
Päris põnevad erinevad kogemused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 20:04; 03.12 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina jälle teen vahukoort algul kõige suurema mikseri võimsusega ja kui hakkab juba vahtu minema, siis jätkan aeglasemata pööretega, et mitte üle vahustada, sest vahukoor läheb võiks väga äkki, kui õigest piirist on üle mindud lihtsalt. Enne vahusta kuidas tahad, aga ei tohi seda piiri ületada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 10:35; 03.12 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina jälle teen vahukoort algul kõige suurema mikseri võimsusega ja kui hakkab juba vahtu minema, siis jätkan aeglasemata pööretega, et mitte üle vahustada, sest vahukoor läheb võiks väga äkki, kui õigest piirist on üle mindud lihtsalt. Enne vahusta kuidas tahad, aga ei tohi seda piiri ületada.

Nii on jah, aga kõige suurem risk äkkvõiks ongi madalad pöörded. Vähemalt ma elan selle teadmisega 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 20:04; 03.12 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismõttes munavalge vahtu ei lähe? Vanasti löödi seda käsitsi vahtu, ega munavalge vahustamine pole elektrimikserite ajajärgul tulnud. (Kusjuures üks eakas sugulane, kelle tordid on väga hinnatud, ta vanematel oli Eesti ajal kondiitriäri, lööb siiamaani munavalget käsitsi vahtu, sest mikseriga ei tulevat päris õige struktuur. Muidu kasutab mikserit küll.) Kui see mittevahustumine oli ühekordne lugu, siis äkki oli nõu rasvane või märg=

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole tegelikult ainult võimsuses vaid ka pöörete arvus. Võimsus munavalge vahustamist küll ei sega, see loeb pigem paksemate tainaste segamisel – et kas ikka jõuab hakklihamassi segada või kartuliputru vahustada.
Kui mikseril on ettenähtud väga lühike töötsükkel ja pöörete arv ka väike, siis võib küll juhtuda, et enne kuumeneb üle, kui munad vahtu saad. Aga Boschidel ei tohiks küll ühtki probleemi olla.
Mul praegu käes mingi soome firma oma, maksis 17.-, võimsus 250 w, töötsükkel kuni 5 minutit ja pöörete arv kõigest 1000 – selle ajaga saab munavalged vahtu ilusti.

http://vana.bioneer.ee/eluviis/tarbimine/aid-5365/Vali-mikser-targalt

Vot täpselt! Seda arvas mul mees ka, et võimsus oluline siis, kui tainast vms segada, et kinni ei jääks aga pöörete arv on hoopis teine asi. Ja tegemist pole mitte ühekordse juhtumiga vaid niipea kui uue mikseri ostsin (eelmine andis peale 25 aastat lihtsalt alla) pole enam ükski muna minu käe all enam vahtu läinud, mikserda kaua tahad. Sõbrannal oli ka ühe mikseriga sama lugu, mina kuulasin ja imestasin ning pakkusin talle ka neid standardlahendusi- puhas nõu, veidi soola jms. Niipea kui ta uue mikseri ostis hakkasid munad võluväel vahtu minema. Nüüd mul siis sama anomaalia käsil 🙂 Kusjuures, tema madalama võimsusega mikser saab hakkama aga minu tugevam mitte. Järelikult ei saa asi olla võimsuses. Huvitav, et tehnilistesse andmetesse kirja ei panda mitu pööret minutis masin teeb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 00:13; 04.12 16:19; 04.12 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no see pöörete arv küll põhjus olla ei saa. kui munad lähevad vahtu isegi lihtsa puulusikaga kloppides, siis on mistahes mikser sellest ilmselgelt tõhusam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 18:28; 04.12 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Munavalget kõvaks vahuks ju ei saa puulusikaga? Või saab?
Milleski muus kui pööretes ei kujuta ma küll ette et asi olla võiks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 00:13; 04.12 16:19; 04.12 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mõte mul tuli veel. Sellel mikseril on 5 töökiirust: järelikult kõige kiirem on ilmselt ikka päris kiire. Ega sa muna vahustades alguses kohe 5. kiirust käima ei pane? Ma olen kuulnud, et munavalget peab alguses just madalama kiirusega vahustama, muidu lõhub mingid struktuurid ära vmt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 10:29; 05.12 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline mure siis, et mul kodus Boschi mikser millega ei ole võimalik munavalget vahtu saada. Aru ma ei saa milles häda. Võimsuses asi ei ole sest olen ka parameetrite poolest nõrgema masinaga munad vahtu saanud. Käisin siis tehnikapoes nõu küsimas, müüja ei osanud midagi vastata. Seda, kui kiiresti masin töötab ei ole ju kusagil peal kirjas. Siit siis minu küsimus, et millised mikserid teil kodus on? Kas kellelgi Tefal Prepline (https://www.euronics.ee/t/67255/koogitehnika/mikser-prepline-tefal/ht410138) on? Kas munavalge saab vahtu?

Kui mul üksvahe mikser katki oli ja uut polnud veel ostnud, kasutasin trellpuuri. Sinna annab ilusti igasuguseid otsikuid kinnitada. Toimis pareminigi, kui mu vana mikser. ☺

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Kodunurk Mure mikseriga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.