Esileht Ilu ja tervis Mure seljaga, rühiga peale sünnitust

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Mure seljaga, rühiga peale sünnitust

Postitas:

Tere!
Mul on sünnitusest möödas 10 kuud, aga kõht on ikka ees ja selg oleks ka nagu liiga nõgus. Selga nagu lükkakski seda kõhtu liiga ette nagu raseduse ajal. Samas kõhul pekki niiväga pole, on sama nagu enne rasedust.
Liigun piisavalt, kuid tunnen et rüht pole õige. Kõnnin nagu rase vms. Alaselg on ka tihtipeale kange ja valus.
Kas ma peaksin kandma mingit korsetti, seljatuge vms või on olemas mingid harjutused?
Kas üldse on võimalik saada kõht sissepoole ja selg väljapoole?
Andke nõu, kellel kogemusi!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et hangi nüüd omale seljakorsettlihaste harjutusi ja treeni õiged sisemised väiksed lihased tugevamaks tagasi. Ära korsetti kanna, see teeb just laisaks. Eks ise pead ka meeles hoidma õige rühi, kuid treenitud lihas aitab seda iseenesest juba hoida. Harjutused saad vast füsioterapeudi käest. Kui pereaets ei saada, siis mine tasulisse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhul võib ka diastaas olla, aitavad spetsiaalsed harjutused. Sünnitasid selili? Siis võis selg natuke kannatada saada (mõnel saab, mõnel mitte) ja taastumine võibki kauem võtta. Seljalihased on samuti ilmselt nõrgad ja vajavad treenimist. Tasuks ehk mõne füsioterapeudi juures käia ja olukord üle vaadata ning vajalikud harjutused selgeks saada. Võid küsida perearstilt nõu, aga minu oma andis lihtsalt mingid üldised harjutused paberil kaasa, millest minul suurt abi polnud (diastaas oli)…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Diastaas.  Kui lihased on nõrgad, siis suurte lihaste vahele jääb õhk, näiteks punnkõht naistel pärast sünnitamist. See on esteetiline probleem, mis ei tekita füüsilisi vaevusi, mõnele aga tekitab mentaalseid. Praegu on moes need lihased kokku opereerida.

Teine variant on ise probleemiga tegeleda. Minna joogasse või füsioterapeudi juurde. Tugevdada süvalihaseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul põjustas alaselja valusid pikalt just epiduraal. See on üks selle kõrvalmõjusid. Vastik näriv valu alaseljas.
Diastaas oli ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui leiad sobivad harjutused, oleksin tänulik, kui mulle ka soovitad. Mul peale sünnitust vist kõhukoti äkki valest kandmisest lihased ja kehahoiak on kuidagi nii, et kõht ees, alaselg nõgus, turi natuke taha lükatud. Mul 2-3 sõrme laiune diastaas ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alusta füsioterapeudist kes vaataks just sinu probleemi ja soovitaks harjutusi. Äkki on mingi muu põhjus miks seisund selline. Umbes hakata netist leitud harjutusi tegema pole hea mõte, kahju võib olla suurem kui oodatav kasu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti nõus, et füsioterapeudist alustamine on vast kõige mõistlikum. Olen ise nii mõnigi kord ennast leidnud füsioterapeudi juurest alaselja probleemidega.

Kuid kui proovida ise füsioterapeudilisi harjutusi (mida kindlasti annaks ka füsioterapeud ise), siis otseselt kahju teha ei saa. Süvalihaste tugevdamine on pigem hea kui midagi halba.

Ma soovitaks sulle kahte interneti lehekülge, mida olen kasutanud ja kasutan siiani:

1) https://www.priitteniste.com/harjutusi.html – siin on ka video olemas. Kuigi rõhk on seljavalule, siis harjutuste valik on sobilik ka praeguses korras.

2) https://www.boostupfitness.com/et/fusioteraapia-harjutused-seljale/ – siin on põhjalikult seletatud lahti kogu asi ning alles siis toodud välja harjutused.

Loodan, et saad mingeid mõtteid juurde. Muidugi valikuid on palju. Kuid nendel kahel variandil on pigem sellised rahulikumad ja ohutumad harjutused.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just sattusin kiirabiga haiglasse, seljavalu läks nii hulluks. Tehti kompuuter ja MRT ning kohe opilauale, oli suur diski prolaps. Olin niimoodi mitu aastat etteulatuva kõhuga käinud, seljavalu oli, aga kannatasin pikalt. Nüüd vaatasin peeglist, et selg pole enam nii nõgus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kõht punnitab, siis peaks esmalt kindlaks tegema, ega diastaasi pole. Netis on selle kohta palju õpetusi.

Mul endal oli sama teema. Mina käisin Kõhukliinikus, sain sealt ka harjutused. Oluline on, et esmalt hakkad treenima süvalihaseid, mitte kohe tuimalt tavalisi kõhulihaseid tegema. Ma ei tea, kas nad praegu vastuvõtte teevad, sest nende füsio vist lapsega kodus. Aga kodulehelt saab tellida veebiprogrammi, kus harjutused koos videotega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seljavalu ja rühi probleemiga oleks kõige õigem minna füsioteraapiasse.  Füsioterapeut koostab sulle personaalse harjutuskava.

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Üldiselt võiks abi olla pilatese harjutustest. Treenib  sisemisi lihaseid. See trenn juba algab nii, et tuleb võtta sisse õige rüht. See tundub u nii et tõmbad ,saba, ette alla ja pingutad kõhtu. Küljepealt näeb see välja nii et ajad oma selgroo üsna sirgeks ja kaotad ära nimme osa nõgususe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt võiks abi olla pilatese harjutustest. Treenib sisemisi lihaseid. See trenn juba algab nii, et tuleb võtta sisse õige rüht. See tundub u nii et tõmbad ,saba, ette alla ja pingutad kõhtu. Küljepealt näeb see välja nii et ajad oma selgroo üsna sirgeks ja kaotad ära nimme osa nõgususe.

Sa ikka said aru, et tegemist on 2,5 a vana teemaga? Ja et üks kaevas selle üles, er teha oma putkale reklaami?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saanud aru:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahet pole, kui vana teema, ega naised ei saa siiamaani aru, et keha hpiab püsti lihaskond ja see vajab treenimist. See “kõhul eriti rohkem pekki ei ole kui enne sünnitust” viitab lodevale kehale, millelt ei saagi muud oodata kui seljavalu vähimagi koormuse (rasedus) tulemusena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Mure seljaga, rühiga peale sünnitust