Esileht Erivajadustega laps mure siis kõne arenguga

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: mure siis kõne arenguga

Postitas:

kuna ennem elasin maal ja olin lapsega kodune ei viinud teda ka lasteaeda. selle aasta algusest hakkasime käima nõustamises kõne probleemidega, nõustaja ütles esimesel kohtumisel, et lapsel pole vaja minna logopeedilisse lasteaeda. Nõustamist küll vajame ja õppimist on aga kõne peaks saama korda.
Nüüd siis kuna ennem nõustaja juurde minekut me kolisime eelmisest elukohast ära ja sain kuskil kuu aega tagasi lasteaia koha. laps on saanud käija lasteaias hetkel kokku 2 nädalat kuna peale esimest nädalat jäi haigeks. Kuna aga lasteaias on tööl ka logopeed tahtis ta last kindlasti näha, mina lubasin seda hea meelega, kuna lootsin, et aitab last aga eelmine nädal kui laps oli teist päeva lasteaias peale haigust võtis see tore tädi lapse kohe peale lõuna und, laps oli söömata joomata ja pissil käimata, ma jõudsin sama aeg sinna kui ta hakkas lapsega teise ruumi minema, minule öeldi ainut et mina kaasa minna ei tohi, see hetk aga tahtis laps ainult emme juurde saada aga see inimene ei teinud sellet väljagi, nad oli ära üks 15 minutit ja siis tulid tagasi ja siis hakkas üks pahandamine minuga pihta, et miks ma ta tava lasteaeda tõin ja selle lapse koht on täielikult ainult logopeedilises lasteaias ja nii edasi. Selle kõneluse aeg tundsin mina ennast väga halvasti ja peale seda vahejuhtumit ei taha ka laps kes ennem tahtis minna lasteaeda enam sinna minna. Kogu selle kõneluse juures jätis see tädi ka mainimata, et ta on ise töötab lähimas logopeedilises lasteaias kasvatajana, rääkides hoopis, et tal mõni tuttav töötab seal ja ta peab uurima kuidas on lood kohtadega, kui ma talle ütlesin, et nõustaja küll seda ei rääkinud ja ei soovitanud öeldi lihtsalt, et nõustaja ei pakkunud seda välja kuna nagu nii pole seal kohti. Ma tõesti ei saa aru mis toimub, üks ütleb ühte teine teist, samas ma tean ja näen, et probleem on aga samas on mu laps ka väga palju arenenud selle sama nõustaja juures käimisega kus me käime kord kuus ja huvitav on ka see, et mu laps ei räägi logopeedi arvades üldse ja oleks vaja kiiresti logopeedilisse lasteaeda viia aga kui seal kohta pole on aega sügiseni tema logopeedilise raviga.

Lapse kõnest siis nii palju, et värve ta tunneb, numbreid loeb 10 ilusti, kasutab kuni 6 sõnalisi lauseid. probleemsed kohad on l ja r täht ja sõna lõpud, veidi vähe on ka tegu sõnu millega ma hetkel tegeleme. Suur probleem nii öelda on ka see, et laps on kasvanud mitme keele keskel, emakeel on kõigil eesti keel aga ise ajan tihti asju inglis keeles, isa ajab töö asjusoome keeles ja minu vanemad ajavad asju vene keeles( ennem elasime seal), õde kes vahepeal paar kuud aastas eestis peab tihti suhtlema saksa keeles, nüüd ongi nii, et laps oskab näiteks numbreid lugeda neid kõigis keeltes, samuti tervitusi ja muud lihtsamat sõnavara aga samas kui ta on närvis on see suureks miinuseks kuna siis lähevad tal need keeled kõik läbisegi.

Äki oskab keegi siit head nõu anda mida oleks vaja edasi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.04 17:27; 28.04 19:42; 29.04 22:52; 04.05 20:44; 04.05 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvan selles tädis ära tundvat kunagi ka mind traumeerinud tädikese. Ära tee temast väljagi, käi adekvaatse logopeedi juures ja ära lase amatööridel ennast erutada. Ja last keela selliste asjapulkade juurde viia lasteaias. Ütle kohe kasvatajatele, et ei luba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi kolmanda logopeedi arvamust.
Ei saanud täpselt aru, kas laps on siis mitmekeelne? See, mis asjus Sina ja Su mees jne tööasju ajate, ei puutu ju lapsesse. Mis keeles on lapsega suheldud?

PS! Kirjalik eneseväljendus oskus võiks Sul parem olla (raske haarata). Vaata, kuidas teised kirjutavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 19:02; 30.04 12:11; 30.04 12:14; 04.05 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Küsi kolmanda logopeedi arvamust.
Ei saanud täpselt aru, kas laps on siis mitmekeelne? See, mis asjus Sina ja Su mees jne tööasju ajate, ei puutu ju lapsesse. Mis keeles on lapsega suheldud?

PS! Kirjalik eneseväljendus oskus võiks Sul parem olla (raske haarata). Vaata, kuidas teised kirjutavad.

[/tsitaat]

Tean,et enese väljendus natuke nadi mul. Ei ole mitme keelne pere, lihtsalt mees käib näiteks soomes tööl ja isegi kui eestis on tal vaja ülemuse ja töökaaslastega vahepeal suhelda, mina jälle tegelen interneti teel ostmise müümisega välisriikidest ja ka vanematel sellised tööd kus vahepeal vaja kliendiga suhelda, nii lihtsalt on läinud, et laps kuuleb palju ka neid keeli. Õega see jama, et tal harjumus hakkata saksakeelse kõigiga kohe suhtlema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.04 17:27; 28.04 19:42; 29.04 22:52; 04.05 20:44; 04.05 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et teie töises elus ka muid keeli kasutate, küll määrav tegur ei ole. Lisaks tundub lapsel ikka olevat probleeme, millega võiks tegeleda sagedamini kui kord kuus. Ise käiksin vähemalt kord nädalas logopeedil ja teeks lisaks ise palju tööd, kui jätaks ta edasi samasse lasteaeda. Samas ei kardaks ka logopeedilist lasteaeda. See, et ema arvates teeb laps edusamme, ei ruugi olla piisav tempo, et jõuda arengus enne kooli teistele järgi. Emad armastavad ja imetlevad oma laste igat edusammu, ma ise olen samasugune, ma ei heida ette, see on ilus, aga vaja on erapooletut kõrvaltvaadet. see lasteaia logopeed ei pruukinud olla adekvaatne, siis tuleb otsida veel keegi. Kindlasti rääkida uuest infost ka selle eelmise konsultandiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See, et teie töises elus ka muid keeli kasutate, küll määrav tegur ei ole. Lisaks tundub lapsel ikka olevat probleeme, millega võiks tegeleda sagedamini kui kord kuus. Ise käiksin vähemalt kord nädalas logopeedil ja teeks lisaks ise palju tööd, kui jätaks ta edasi samasse lasteaeda. Samas ei kardaks ka logopeedilist lasteaeda. See, et ema arvates teeb laps edusamme, ei ruugi olla piisav tempo, et jõuda arengus enne kooli teistele järgi. Emad armastavad ja imetlevad oma laste igat edusammu, ma ise olen samasugune, ma ei heida ette, see on ilus, aga vaja on erapooletut kõrvaltvaadet. see lasteaia logopeed ei pruukinud olla adekvaatne, siis tuleb otsida veel keegi. Kindlasti rääkida uuest infost ka selle eelmise konsultandiga. [/tsitaat]

Rääkisin ka konsultandile seda sama juttu ja muutus ka tema jutt, logopeedilise lasteaia kohapealt. Ele kui uurisin natuke tausta tuli välja, et ka tema töötab seal

Mind ei häiri see kui laps peab minema logopeedilise lasteaeda vaid see, et kord räägitakse üht siis teist ja tahetakse last uheskohast teise vedada. Ma tean, et probleem on ja otsin hetkel ka era logopeedi abi , mida kumbki inimene pole soovitanud ühe variandina, seda ei soovitanud ka pere arst kas siis nii käivadki siin mail asjad, et laseme lapsel ühes kohas harjuda ja räägime emale üht ilusat lille mullli ja kui võimalus siis veame lapse teise kohta ja laiatame emale puuga pähe. Ma tahan oma lapsele parimat aga hetkel ei oska lihtsalt parimat varianti välja mõelda sest neid kahte inimest kes lapsega tegelenud on ei suuda hetkel usaldada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.04 17:27; 28.04 19:42; 29.04 22:52; 04.05 20:44; 04.05 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps ei taha üldse teha artikulatsiooni harjutusi- ka mitte mängides, siis milliseid nippe veel kasutada? Hetkel saame teha peamiselt mullide puhumist ja pisut ka hobuse kaloppi keelega, muid harjutusi laps ei tee, keelt suust välja ei aja jne. Kas taldriku lakkumine keelega võiks ka keelelihaseid treenida…kole küll, aga hakkasin siis leiutama…Kas oskate midagi soovitada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen logopeed.

Kodus saate toiduga mängida: huuled meega / sokolaadikreemiga kokku ja limpsib keelega, st pesema ei lähe kohe. Lakub taldrikut keelega, tõstab keeleotsaga taldrikult krõbinaid jne.

Aretage preemissüsteem kodus. Teeb harjutusi 5 – 10 min, saab kleepsu. Kui nt 5 kleepsu koos (nädala aja eest), saab preemiat: mõni raamat, lelu, maiustus, kinnominek jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 19:02; 30.04 12:11; 30.04 12:14; 04.05 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ilmunud 5-6 aastaste laste kõne test (esimene Eestis). Pöörduge logopeedi poole, kellel see olemas ja kes koolituse saanud ning määrake sellega lapse kõne tase.

http://tartu.postimees.ee/2058492/mudilase-jutuoskus-annab-aimu-tema-arengust

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 19:02; 30.04 12:11; 30.04 12:14; 04.05 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie n.ö kõnetu laps (tegelikult sõnu ikka ütleb, aga 4a kohta vähe). Lisaks ei taha ta suhelda. Selliste puudustega laps ütles täna vanaemale vastu selgelt head aega ja lehvitas. Toimus suhtlus ja sõnad ka…Minul emana päev kohe rõõmsam!
Polegi asi täiesti lootusetu vist nagu ma vahepeal mõtlesin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Rääkisin ka konsultandile seda sama juttu ja muutus ka tema jutt, logopeedilise lasteaia kohapealt. Ele kui uurisin natuke tausta tuli välja, et ka tema töötab seal

Mind ei häiri see kui laps peab minema logopeedilise lasteaeda vaid see, et kord räägitakse üht siis teist ja tahetakse last uheskohast teise vedada. Ma tean, et probleem on ja otsin hetkel ka era logopeedi abi , mida kumbki inimene pole soovitanud ühe variandina, seda ei soovitanud ka pere arst kas siis nii käivadki siin mail asjad, et laseme lapsel ühes kohas harjuda ja räägime emale üht ilusat lille mullli ja kui võimalus siis veame lapse teise kohta ja laiatame emale puuga pähe. Ma tahan oma lapsele parimat aga hetkel ei oska lihtsalt parimat varianti välja mõelda sest neid kahte inimest kes lapsega tegelenud on ei suuda hetkel usaldada. [/tsitaat]

Aga kõik on ju selge, mida teha: kuni sügiseni jätkab laps tavalasteaias ja kord kuus käite oma konsultandi(eripedagoogi?) juures. Sügiseks vabaneb loodetavasti koht logopeedilises lasteaias. Eralogopeedi pole keegi sulle arvatavasti seepärast soovitanud, et esiteks maksab see teenus väga palju ja teiseks oleks vaja pidevat igapäevast logopeedilist abi- seda pole võimalik saada eratundidena, vaid ikka logopeedilises lasteaias.
Sinu jutust kumab läbi paljuski probleemi eitamist või siis vähendada püüdmist- see, et sina ja sinu mees tööasju võõrkeeles ajate või külas käiv tädi saksa keeles räägib, ei puuduta lapse keelelist arengut küll vähimalgi määral. Ma saan aru, et lasteaia logopeed pole just suurem asi suhtleja ja mureliku ema kallal näägutamine pole parim viis nõu andmiseks, aga selles on tal küll õigus, et tõsise kõneprobleemiga viieaastane peaks käima logopeedilises lasteaias- koolini on jäänud ju vaid kaks aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Palun leidke aega vastata küsimustikule! Kellel lasteaia ealised lapsed http://www.connect.ee/uuring/318298895/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukorrad on muidugi erinevad, aga meie hakkasime oma lapsega käima logopeedil 4-aastaselt, aegu saime kusagil 5-6 nädala tagant. Kuna see tundub mulle vähe, siis 5-aastaselt läksime eralogopeedilt n.ö. teist arvamust küsima. Eralogopeed pärast testimist hüüatas ka, et kindlasti tuleb minna logopeedilisse lasteaeda. Esimese ehmatusega keeldusin täiesti, kuna laps saab oma lasteaia rühmas teiste lastega hästi läbi ja oleme seal muidu ka rahul. Laps hakkas käima eralogopeedil kord nädalas ja jätkas endises lasteaias. Nüüd oleme aasta käinud ja kõne on tohutult arenenud, kõik häälikud on olemas jne. Logopeed ütles, et rohkem kõneravi pole vaja. Seega meil oli õige otsus mitte lasteaeda vahetada, kuigi probleem oli algul suht. suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida mina teeksin:
1.perearstile kurdaksin muret, saaksin saatekirja neuroloogile;
2.käiksin neuroloogi juures ära vb saadab geneetiku juurde;
3.vormistaksin puude, sest pead liiva alla pole mõtet peita;
4.paneksin lapse lasteaeda (või suurema lapse), kui võimalus (erirühma vb)-suuremast lapsest eemale, et vähem võtaks käitumist üle;

Pole mõtet eirata probleemi, sest minu arust on see väga suur probleem, kui laps ei saa aru lihtsamatest asjadest (kõne on kõige väiksem mure). Sul on suurem laps juba diagnoosiga, siis on võimalik, et väiksemal võib ka probleem olla (pärilikus) jne. Ma sildistaks iga kell oma lapse ära, sest sellega saab raviplaani. Sa ei pea ju kõigile ütlema, et tal on diagnoos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Rääkisin ka konsultandile seda sama juttu ja muutus ka tema jutt, logopeedilise lasteaia kohapealt. Ele kui uurisin natuke tausta tuli välja, et ka tema töötab seal

Mind ei häiri see kui laps peab minema logopeedilise lasteaeda vaid see, et kord räägitakse üht siis teist ja tahetakse last uheskohast teise vedada. Ma tean, et probleem on ja otsin hetkel ka era logopeedi abi , mida kumbki inimene pole soovitanud ühe variandina, seda ei soovitanud ka pere arst kas siis nii käivadki siin mail asjad, et laseme lapsel ühes kohas harjuda ja räägime emale üht ilusat lille mullli ja kui võimalus siis veame lapse teise kohta ja laiatame emale puuga pähe. Ma tahan oma lapsele parimat aga hetkel ei oska lihtsalt parimat varianti välja mõelda sest neid kahte inimest kes lapsega tegelenud on ei suuda hetkel usaldada. [/tsitaat]
Parim, mis Te oma lapsele saate teha, on ennast harida. Igas mõttes. Praegu on usaldamatus tõenäoliselt tingitud ka sellest, et Te ei tunne valdkonda, millest jutt käib. Eralogopeedi juurde võib minna, aga mis kasu sellest on, kui ema ise nii valesti keelt räägib/kirjutab? Eralogopeed maksab kaunikesti palju ja annab enamasti näpunäiteid, kuidas edasi minna. Pidev logopeediline abi eralogopeedi juures maksab varanduse. Olete selleks valmis?
Iga ema tahab oma lapsele parimat, Teie puhul on iseenese harimine juba väga suur panus.
Mu jutu peale ei maksa solvuda, sest oma töö tõttu puutun igapäevaselt kokku vanematega, kes otsivad oma lapsele parimaid valikuid. Väga sageli annan neile sama nõu kui Teile. Ja alati on selle nõu kuuldavõtmine olnud edasiviiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin on kahjuks palju inimesed valesti aru saanud.
mind ei häiri see, et laps peab minema logopeedilisse lasteaeda vaid see kuidas see asi kõik hetkel läinud on.

Käisin oma nõustaja juures ära ja küsisin ta käest miks ta ei soovitanud 3 kuud tagasi panna laps logopeedilise lasteaia järgekorda siis vastus oli lihtne, ma teatsin, et ta see aasta nagunii sinna ei saa. Minul nüüd tekkis küsimus, et kuidas siis hetkel on parem järjekorda teda panna kui kogu paberi majanduse jaoks on aega alla kuu aja, miks ei võinud seda ta ennem rääkida, oleks saanud ju ka järjekorras varasema koha, nüüd aga kui ma olen tööle saanud sellest logopeedilisest lasteaiast hoopis teises suunas ja laps on harjunud oma praeguse lasteaiaga on järsku sellega väga kiire ja tema olevat koguaeg arvanud, et lapse koht on just logopeedilises lasteaias.

kas see on normaalne, et mures emale lihtsalt valetatakse kui ta küsib kohe esimesel kohtumisel ära kas on vaja last viia sinna lasteaeda või ei.

viimase kohtumisega oli siis seis selline, et küsiti lapse käest numbreid, hetkel jäi puudu ainult 4 ja 9 ülejäänud luges ilusti, 4 värvi küsiti millest tal ei tulnud välja roheline ja siis küsiti ta käest 10 pilti millest ta ei osanud öelda oravat( minu viga pole seda talle õpetanud) siis kiideti mind ja last, et laps on tublisti arenenud ja mina olevat tublit tööd teinud.
edasi läks jutt ainult logopeedilise lasteaia peale, kui laps tahtis midagi rääkida öeldi lihtsalt, ole vait. õpetati siis mind nii palju hetkel edasi, et lapse hääldustega pole vaja tegeleda kuna sügisest hakkab sellega tegelema lasteaed, mina võin talle õpetada lihtsalt erinevaid sõnu aga hääldamise korektsus poel oluline, nt kartul aga laps ütleb kaldulas pole probleemi peaasi, et laps enamvähem teab sõna. räägiti veel seda, et lapse kõnet ei saa korda ilma igapäevase korraliku logopeedilise sekkumiseta ja seda hakkab saama ta just logopeedilises lasteaias, samas kiideti last kui palju ta on arenenud, nende mõnede kordadega ja juhtnööride järgi mis on mulle antud, räägib laps juba enam vähem arusaadavalt ja ütleb paljud sõnad ilusti välja samuti kasutab nüüd side sõnu ja sõnavara on tohutult arenenud.

palun öelge teie, kas see kõik on normaalne käitumine? mina olen alles noor ja roheline ja minule tundub see kõik kuidagi kahtlane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.04 17:27; 28.04 19:42; 29.04 22:52; 04.05 20:44; 04.05 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps ütleb kardulas, siis sina ütled: jaa, see on kartul. Laps peab kuulma õiget kõnet, aga täiskasvanu ei ütle: mis sa räägid valesti, ütle nüüd õigesti! Nii laps saab signaali, et ta räägib valesti ja võibolla ei julgegi enam kõnelda.

Loe lapse kõne arendamise kohta:
http://www.puigala.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=90&Itemid=50

Tekst on seal kehvasti esitatud, copi see endale wordi ja säti nii, et oleks parem lugeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 19:02; 30.04 12:11; 30.04 12:14; 04.05 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

suured tänud lingi eest. Tean nüüd paremini mida ta peab oskama.

Seda sõnade parandamist muidu me praegu teeme ja mina olengi nii karm, et palun lapsel õigesti rääkida ja mõelda ennem kui midagi ütleb, hetkel ainult nõustaja ütleb, et seda pole vaja teha….tahaks teada nagu mis mõttes pean mina hetkel jätma kogu selle õpetamise pooleli, kas see õpetamine ei teegi lapsele head?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.04 17:27; 28.04 19:42; 29.04 22:52; 04.05 20:44; 04.05 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui laps ei taha üldse teha artikulatsiooni harjutusi- ka mitte mängides, siis milliseid nippe veel kasutada? Hetkel saame teha peamiselt mullide puhumist ja pisut ka hobuse kaloppi keelega, muid harjutusi laps ei tee, keelt suust välja ei aja jne. Kas taldriku lakkumine keelega võiks ka keelelihaseid treenida…kole küll, aga hakkasin siis leiutama…Kas oskate midagi soovitada?[/tsitaat]
jaa, taldriku lakkumist soovitas minu lapsele isegi logopeed.
kui kardad, et paha komme külge jääb. võid ehk lasta lapsel suurel liual nt kirsi \”värvavasse\” ajamist mängida.
me mängisime veel, et laps on kass. panin taldrikule jogurtit, \”kass\”tuli siis seda limpsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Erivajadustega laps mure siis kõne arenguga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.