Esileht Väikelaps Mure(hammastega)

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Mure(hammastega)

Postitas:

Mul on 6aastane poiss. Hammaste mure hakkas poolaasta tagasi, poiss on käinud küll hambaarsti juures, on saanud haiged. Siis vahel ei teinud suu lahti. ( nagu arsti sõnul said eelmisel korral korda hammaste seis see oli umbes aasta tagasi) Nüüd on hakkanud poiss jälle hammastega mure, ja nüüd on väga tõsine olukord. See on umbes 2 kuud tagasi kui ma panin lapsele uue aja hambaarstile Ja see kord tartu Stomatoloogiapolikliinik juurde. Nii saime aja ja kui me poissiga Tartu linn bussiga jõudsime, helista Registratuur et meie hambaarst on haige. Et peame panema uue aja. Me poissiga olime nii nördinud ei saanud, poiss muidugi kurdis et hammas tuikas. Helistasin tagasi et mis moodi et tuleme kaugel (valgas) et nüüd kui oleme tartus ja poiss hammas valutab, siis öeldi et kell 15.00 on ühe arstile ära öeldud et minge kohale. Nii tegime ja läksime kohale. Poiss sai kohe haiged ja muidugi hakkas jonnima, aga kuidagi said tehtud selle hamba. Nii siis arst andis meile Nii öeldud saatekirja Stigma erakliinik. Kus saab teha narkoosiga korraga saab teha. Nii kui koju saime hakkasin uurima. Helistasin järgmisel päeval sinna aga ei võetud vastu nii päevad jäid. Siis ma panid lapsele uue hambaarstile aja see oli 24( poiss tegi ilusti suu lahti ja oli nõus tegema koostööd. Aga arst vaatas suud ja luges palju katki on jne ja vajab juureravi, et ei hakka et kiusama ja traumeerima. Et see käik JÄLLE mõttetu. Siis sama päeval jälle läksin raekojasse valvesse et poiss hammas valutas, nii tehti alumine hammas ja pandi asendusplomm. ja veel mainis igemes on põletik. No ja seda ka kui hakkab valutama tulge uuesti. Nii sain 24 päeval kätte ka Stigma haigla kus sain aja jälle 8okt ainult vanemad, nad räägivad kuidas hakkab olema narkoosiga ravi. Ja kui ma küsisin kui pikkad on järjekord pidi novembris lõpus.

Nüüd ongi Suur mure( ma ei oska midagi teha, ja kuhu pöörduda) Olen juba mitu päeva masekas peal. Miks minu pojaga KEEGi ei taha tegeleda. palun andke nõu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.09 11:24; 26.09 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäi ütlemata et poisil on 11 auku, nii ütlevad arstid mulle..

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.09 11:24; 26.09 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See KEEGI, kes peaks lapsega tegelema, on tema vanemad. Õpetama hambaid pesema ja arsti mitte kartma.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambaarste võid läbi helistada, eks järjekorrad kipuvadki pikad olema. 8.oktoober pole ju väga kaugel, kui siis on plaanis suurem töö ära teha.
Motiveeri last ära käima, vajadusel leppige mingi preemia kokku.
Suuhügieen kodus toimima!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

11 hambaauku 6-aastasel lapsel? Igemepõletik ja vaja juba juureravi ka veel?
Kas sa üldse pole oma lapse hammaste eest hoolitsenud?
Mulle Soome hambaarst just rõhutas, et LAPSEVANEM peab ISE lapsel pesema hambaid vähemalt 10-nda eluaastani. 6a ei oska kohe kindlasti õigesti hambaid harjata. Ja lisaks tuleb pesta hambaid 2x päevas.
Mul on kodus 2 last, 11a. ja kohe 6a. 11-aastane peseb ise aga hambaarstil käies öeldi, et tuleb korralikumalt pesta, kuna hambakivi on natuke ja läheb puhastama neid aga auke pole tal kunagi õnneks olnud. Kohe 6a. pole ka auke aga ma küll ei kujuta ette, et laseksin tal ise oma hambaid pesta, pooled hambad ju jäävad ise pestes mustaks.
Kahju kohe lapsest kui kodus ei ole korralikku suuhügieeni rutiini.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

11 hambaauku 6-aastasel lapsel? Igemepõletik ja vaja juba juureravi ka veel?

Kas sa üldse pole oma lapse hammaste eest hoolitsenud?

Mulle Soome hambaarst just rõhutas, et LAPSEVANEM peab ISE lapsel pesema hambaid vähemalt 10-nda eluaastani. 6a ei oska kohe kindlasti õigesti hambaid harjata. Ja lisaks tuleb pesta hambaid 2x päevas.

Mul on kodus 2 last, 11a. ja kohe 6a. 11-aastane peseb ise aga hambaarstil käies öeldi, et tuleb korralikumalt pesta, kuna hambakivi on natuke ja läheb puhastama neid aga auke pole tal kunagi õnneks olnud. Kohe 6a. pole ka auke aga ma küll ei kujuta ette, et laseksin tal ise oma hambaid pesta, pooled hambad ju jäävad ise pestes mustaks.

Kahju kohe lapsest kui kodus ei ole korralikku suuhügieeni rutiini.

No see on nüüd natuke absurd.
Kuigi jah nõustun, et 6aastasel 11 auku on väga palju!

Ma elan ka Soomes juba 8a ja laps 5ne. Meile on öeldud, et kuni 7 a peaks hambad üle pesema, kuna enne kirjutama õppimist, ei ole lapse käe motoorika piisav.
Meil kuni 4a oli kõik ideaalne. Peale 4a kontrolli oli lapsel kaks augu alget aga need oli peatunud.
Nüüd ma siis jälle hoolsamini pesen ise üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sama siin. Kui juba 6 aastasel on 11 auku, näitab see vaid vanemate hoolimatust. Ja see on kurb. Hambaravi on tulevikus inimesele meeletult kallis kulu oma palgast, millele paljud vanemad ei mõtle.
Me peseme elektrilisega, ainult see peseb täiesti puhtaks ja hambakivi ei teki.
Kui laseksin lapsel ise pesta, oleks tal juba kaariest oi kui palju

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 06:34; 12.10 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 6aastasel on nii palju hambaauke, siis on see mitme asja kokkulangevus – kehv suuhügieen, kehv toitumine ja pärilikkus.
2x päevas hambapesu, vanema abiga. Kindlad söögikorrad ja peale igat söögikorda korralikult loputada suud puhta veega.
Võimalikult vähe süüa/juua hambaid väga kahjustavaid toite/jooke – kommid, koogid, limonaadid, mahlad jne. Vesi on parim jook!
Hambad võivad laguneda ka mõne vitamiini puudusest. Palu perearstil analüüse teha.
Kui lapse vanematel on kehvad hambad, siis suure tõenäosusega on ka lapsel kehvemad hambad, st tuleb veel rohkem pöörata tähelepanu hammaste tervisele ja kõiki auke ikka ei saa ära hoida.
Püüa oma lapsele võimalikult kiiresti abi saada. Kui augud ja põletik korras, siis iga poole aasta tagant hambaarstile, et ei tekiks uuesti praegust olukorda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teised on juba head nõu andnud, ma annan siis pigem tulevikuks, sest jäävhammastega (mis varsti tulevad) peab see laps surmani hakkama saama.

– magusad joogid menüüst välja, need on peamised hammaste lõhkujad
– piira magusa hulka
– kõikide söögiaegade (snäkkide) vahele peaks jääma vähemalt 2 tundi, et süljel oleks aega happerünnak peatada ja hammastele kaitsekiht luua
– liiga tihe söömine on pahatihti kaariese tekitaja
– hambaid tuleb korralikult harjata nii hommikul kui õhtul (õhtul pärast harjamist ei söö ega joo midagi peale puhta vee)
– lapsele tuleb õpetada, kuidas hambaid puhastada – harjata välimised küljed ja puutepinnad. Hea oleks kasutada taimerit, et iga suuveerandi jaoks 30 sekundit (ülemine parempoolne, ülemine vasakpoolne, alumine parempoolne ja alumine vasakpoolne).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Häda on ilmselt mingi haigusega kaasnev, kaasasündinud ainepuudus või mingi selline probleem. Isegi kui hambad on aastaid toiduga pidevas kontakstis olnud (lutipudel kaisukaruna ja maiustused), ei usu ma sellist massilist lagunemist nii kiiresti. Juureravi vajavad hambad ju alles 6-aastselt tulema hakkavadki.
Eelnev pesemise ja näksimise-joomise jutt on muidugi igale lapsevanemale hea kõrvataha panekuks.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Häda on ilmselt mingi haigusega kaasnev, kaasasündinud ainepuudus või mingi selline probleem. Isegi kui hambad on aastaid toiduga pidevas kontakstis olnud (lutipudel kaisukaruna ja maiustused), ei usu ma sellist massilist lagunemist nii kiiresti. Juureravi vajavad hambad ju alles 6-aastselt tulema hakkavadki.

Eelnev pesemise ja näksimise-joomise jutt on muidugi igale lapsevanemale hea kõrvataha panekuks.

ära usu, aga mina usun, et on hoolimatuid vanemaid. Tean selliseid vanemaid, kes pesevad lapsel hambaid alati vaid hommikuti. Või sellised vanemad, kes ise ei pese, annavad harja kätte ja tee mõned siia-sinna liigutused..
Kas kujutate ette seda kattu, mis koguneb päeva jooksul ja õhtul näiteks seda maha ei pese ja jätad ööseks ?!
Vaesed lapsed, vanemad peavad ju olema suunajad, antud juhul tundub see tegevusetus lausa kuritegelik kasvava organismi vastu, kes ei mõista ja ei oska

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 06:34; 12.10 18:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Mure(hammastega)