Esileht Beebi ja mitmikud Murelik.

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Murelik.

Postitas:

Muretsen et laps 7 kuune ja ei istu,ei rooma ja ei ole ühtegi hammast.kuigi arst ütleb et arenenud on ilusti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 17:53; 16.02 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama. Mina küll arengu pärast ei muretse. Breigib ju nagu meister. Minu jaoks on probleemiks hoopis lapse pidev kohukinnisus ja verine kaka. Terve paki mikrolaxi juba ära kasutanud, toidule lisatud oli ei aita. Kuidas saab koht kinni olla korvitsast ja pirnist???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 18:39; 16.02 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära võrdle oma last teistega ja ära loe üldistavaid artikleid laste arengust, sest enamusel verstapostidest on üsna pikk +/-aeg. Pealegi tulevad oskused (ka hambad) sageli hoopis teistsuguses järjekorras kui artiklites kirjas. Kui arst ütleb, et on ilusti arenenud, siis jäta muretsemine, kõik see tuleb. Kui mure väga suur, siis oma südame rahustuseks palu arstilt saatekirja teise arvamuse saamiseks või mine käi tasulisel vastuvõtul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 19:37; 16.02 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 7k tüdruk samuti ei istu ega rooma, hambad pole ka lõikunud. Areng on normis.
Kägu 18:39 – ploomipüreega oled katsetanud? Meil mõikab see hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hammaste pärast on küll vara veel muretseda, sest sellest need kiiremini kasvama ei hakka. Kusjuures osadel tuleb esimene hammas alles peale aastaseks saamist. Minu lapsel tuli esimene hammas 9-kuuselt ja ma polnud üldse mures, olin üsna kindel, et hambutuks ta ei jää.
Roomamisele saab kaasa aidata sellega, et hakkate käima ujumas (äkki juba käitegi). Laps ei saa istuda, kui ta ei oska roomatagi. Istumiseks peaks selg olema piisavalt tugev ning seda hakkavad lapsed tegema tavaliselt siis kui nad käputada oskavad/proovivad (mõtlen siis ise istuma minemist, sest mina oma last enne ei pannudki istuma). Kui 8/9-kuuselt ei rooma, siis võiks juba perearstilt küsida saatekirja füsioteraapiasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ploomipüreed olen talle andnud.mul endal 2 vanemat last kes hakkasid varem roomama ja hambad tulid ka varem.äitäh nõuannete eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 17:53; 16.02 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma proovin tana kuivatatud ploomidest tehtud püreed. Tavaline ploomipüree ei moiganud. Kas te muide teate, et paljud püreed tehakse RIISItärklise voi -mannaga?!? Koht kohe kinni jälle…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 18:39; 16.02 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel (ka mul endal) aitas ja aitab siiani kõhukinnisuse vastu aurutatud õun. Lisasin kõigisse toitudesse natuke õuna mitu kuud, sest muidu oli kõht kõva. Õnneks sobib õun nii pudru peale kui lihatoitudesse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 19:37; 16.02 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai 5-kuuselt abduktsioonipadja, nutsin nagu loll, sest arvasin, et selle kahe kuuga mil ta seda patja kandma peab, ei arene ta edasi. Aga mu hirmud olid asjata, 22.veeb lähme uuesti kontrolli ja praegu laps roomab, ajab end põlvedele, varvastele, liigub kiirelt ringi-ratast.. see tähendab ainult seda, et isegi kui on takistusi siis laste oskused tulevad kui on õige aeg. Ära muretse, ta pole lihtsalt valmis veel :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole kumbki laps enne 8k liikvele läinud. Esimene läks liikvele 8,5 k ja siis kahe nädalaga hakkas istuma, käputama ja seisma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hammaste osas on väga hea, kui tulevad hiljem. Sest siis tulevad ka jäävhambad hiljem. See on kasulik seetõttu, et siis kasvab lõualuu suuremaks ja on väiksem võimalus, et need täissuuruses hambad väikese lapse lõualuusse ei mahu ja kasvavad kõveraks. Mida tuleb siis ülikalliste breketitega aastaid korrigeerima hakata. Istumiste ja astumiste pärast on hetkel ka vara muretsema hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps hakkas 5 sammu haaval k6ndima 9,5-kuuselt. 10-kuuselt juba k6ndis ja siis tuli ka esimene hammas. Ei saa aru, mis näitaja see hammas v6i miski muu on? Mida hiljem hambad tulevad, seda parem ju. Enamasti ongi see teiste v6rdlemise tulemus, tuntakse justkui kadedust v6i teised proovivad juskui uhkustada, et meie tibul tuli hammas 4-kuuselt? Ma ytleks palju 6nne, nyyd pead oma tibu hammaste eest hoolt ka juba hakkama kandma. Pole hambaid, pole probleeme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kuidas teil läheb? Minu tüdruk sai eelmisel nädalal 8 kuud vanaks ja hakkas roomama. Hambad pole endiselt lõikunud, iseseisvalt ei istu. Käisime täna jälle lastearstil, midagi halvasti pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Murelik.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.