Esileht Väikelaps mures: 2a laps

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: mures: 2a laps

Postitas:
Kägu

Sekundeerin käole, kes mainis B12 puudust. See nimelt mõjutab raua imendumist, aga on ka oluline neuroloogiliste probleemide indikaator – nt minu lapsel oli tasakaaluhäire põhjuseks B12 ja magneesiumi puudus. Sealjuures B12 võib olla kehtestatud normi piires (alumise piiri lähedal, st kuskil 190 kandis), kuid neuroloogilisest seisukohast peaks näit olema 500 kandis. Magneesiumit vajavad aga iseäranis lapsed kasvueas, mil toimub intensiivne luukoe kasv.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kuidagi saatekirja ei saa, läheks vist mõne sellise hoo ajal/järel emosse. Eelistatavalt Tartus. Ütlekski, et ema süda ennem rahu ei saa, kui on kontrollitud, et pole neuroloogilisi probleeme. Ma ei ole ise inimene, kes iga asja pärast emosse tormaks, aga teie asemel vist prooviks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Neuroloogi esimene aeg on selle nädala lõpus.

Laps rohkem kukkunud ei ole, aga pearinglus on läinud igapäevaseks ja sel ajal laps lihtsalt pikutab kuni see möödub. Esimesed korrad, kui kukkus siis kõndmise hetkel hakkaski pearingi käima, praegu juba ta saab aru ja läheb kohe pikali seni kuni parem hakkab 🙁

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps sel ajal ise näost kahvatu, vahest sirutab käed kõrgele ja vaatab neid, silmad lähevad uniseks

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna ma olen hea “minestaja”, siis see tundub selline klassikaline minestamisele eelnev seisund. Pilt hakkab eest ära kaduma, siis loomulikult lähevad ka jalad alt ära ning oled peale minestamist (või minestamiseelse seisundu tekkimist) näost kahvatu ning nõrk, mõne aja pärast möödub.

Mul on väga hea meel, et saate arstile.

Mis mul endal aitab – ikka hoolitseda selle eest, et veresuhkur poleks liiga madal. Kui vaja pikemalt püsti seista, siis alati veepudel juurde, kust väikeste lonksude kaupa juua. Vahel mõni komm suhu. Ühtegi haigust mul diagnoositud ei ole peale migreeni, aga need pole omavahel seotud. Lihtsalt organismi eripära. Ma väga loodan, et ka teil selgub, et kõik hästi, lihtsalt ajutiselt mõne aine puudus ja organismi eripära!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna ma olen hea “minestaja”, siis see tundub selline klassikaline minestamisele eelnev seisund. Pilt hakkab eest ära kaduma, siis loomulikult lähevad ka jalad alt ära ning oled peale minestamist (või minestamiseelse seisundu tekkimist) näost kahvatu ning nõrk, mõne aja pärast möödub.

Mul on väga hea meel, et saate arstile.

Mis mul endal aitab – ikka hoolitseda selle eest, et veresuhkur poleks liiga madal. Kui vaja pikemalt püsti seista, siis alati veepudel juurde, kust väikeste lonksude kaupa juua. Vahel mõni komm suhu. Ühtegi haigust mul diagnoositud ei ole peale migreeni, aga need pole omavahel seotud. Lihtsalt organismi eripära. Ma väga loodan, et ka teil selgub, et kõik hästi, lihtsalt ajutiselt mõne aine puudus ja organismi eripära!

Ma väga loodan, et kõik on ikkagi korras ja midagi tõsist ei ole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsel on olnud juba ka kolm nädalat nohu, suurem laps tõi lasteaiast ja kohe jäi väiksem ka. Suuremal lapsel oli nädal nohu valge ja vesine. Väiksem laps sai ka kohe külge ja tema selline kollane/roheline ja paks nohu ja nüüd juba kolmas nädal. Ka eelnevad korrad on ta sellel ajal nohu olnud. Ma ei tea kas on siis seos äkki hoopis nohu ja sisekõrva vms ja tasakaaluelundkiga äkki. Sest kui laps on täiesti terve siis sellist asja ei ole olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas ma sulle või kellelegi teisele juba ühes teemas rääkisin, et nädalaid kestev paks, mädane  ja roheline nohu ei ole ok, viitab bakterpõletikule või lausa põsskkoopapõletikule. Minge perearstile või vähemalt küsi temalt kangemaid nohurohtusid.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perearstile olen mitu korda öelnud, et lapsel on pikalt nohu ja kollane/roheline. Perearsti vastus oli, et see, et nohu on kollane/roheline oleneb paljudest asjadest. Ehk siis miskit hullu ei ole. Ja kasutage Zyrtecit 2x päevas 7päeva.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perearst ei tundu kõige kirkam kriit olema. Kui nohu on paks, tatt roheline või kollane, tuleb ninast bakterikülv võtta. Võib olla streptokokk. Perearst saab kirjutada nohu vastu üht salvi, mida apteegid ise valmistavad, selline pruun tökat. Humer Stop Virus on hea asi. Kas inhalaatoriga auru olete teinud? Vaigustele kõrvadele soovitaks Remowaxi tilkasid ja kõrvapumpa.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisime neuroloogi juures, lapsele tehti EKG, kontrolliti kuulmist, võeti veenivere analüüs.

Ekg on korras, kuulmine on korras aga kõrvu vaigust puhtaks ei tehtud. Vereproov on korras, raud, hemoglobiin, b12, kilpnääre, d vitamiin, ferritiin

Lapsel on une EEG uuring järgmine kuu

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tore, et lõpuks neuroloogi juurde saite ja tegeletakse-uuritakse. Kui kõik ülejäänud uuritud asjad on korras, siis pakuksin ühe oletuse veel:

Võib-olla madal vererõhk hooti? Ma ei tea, kas nii väikestel lastel madalat vererõhku vm on.
Kui mul endal täiskasvanuna aastaid madal vererõhk oli, siis viskas suvalistel hetkedel silmanägemise veidi “valgeks”, pea ringi käima ja nõrgaks, võisid ka jalad alt minna korraks. Lõpuks õppisin ka ise kiiresti pikali asendisse viskuma, enne kui ära minestan. Olin madala vererõhu hoo ajal ka näost valge, paha olla, mõnikord oli nagu oksendamise tunne. Kui kohe pikali heitsin ja jalad kõrgemal veidi rahulikult ootasin, kuni enesetunne paremaks läheb, siis sai täitsa ok-lt üle elatud selle madala vererõhu hetke. 🙂
Võiks vererõhku ka kontrollida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapse Une Eeg uuring oli samuti korras.

Laps ei ole nüüd ka kordagi enam kukkunud, ise arvan, et see võiski olla seos nohu ja zyrteci kõrvatoime.

+5
0
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Esileht Väikelaps mures: 2a laps