Esileht Ilu ja tervis Mures ema, lapse pissimime

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Mures ema, lapse pissimime

Postitas:
Kägu

9 aastane laps käib viimased nädal aega tihti pissil. Vedelikku palju ei joo. Uriini ribatest oli korras, diabeeti pole.

Laps valu ei kurda, on rõõmus ja energiline.

Arst palus jälgida, et ehk ärevusest. Aga mul lapsel pole ärevust, koolis läheb hästi ja sõpru palju. Väga rõõmsameelne poiss on.

Milles asi võiks ikkagi olla? Kui ribatest korras, kas paluda külvi?

 

 

 

 

 

 

 

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge, tegemist on tavalise lapsevanema ärevusega et äkki ikka minu laps on haige. Nii et siin lapsevanem vajab hoopis abi.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge, tegemist on tavalise lapsevanema ärevusega et äkki ikka minu laps on haige. Nii et siin lapsevanem vajab hoopis abi.

Ei noh, mu lapse tihe pissil käimine segab tal juba koolis käimist, iga tund vaja vetsus käia. Tekkis paar nädalat tagasi, kui märgade jalgadega koolist koju tuli…

Ema süda ei valeta, midagi siiski on viga.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei noh, mu lapse tihe pissil käimine segab tal juba koolis käimist, iga tund vaja vetsus käia. Tekkis paar nädalat tagasi, kui märgade jalgadega koolist koju tuli…

Kas ta hoiab kinni või julgeb vetsu küsida õpetajalt iga tund?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uriini ribatest ei pruugi täpne olla. Tuleb ikka vereproov anda.Närveerimine on veidi keerulisem mehanism kui arvata võib. See võib tekkida äkki ja ka kaob kiirelt.Ehk on lapse koormus liiga suur?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siis lisaks tihedale urineerimisele on ka pidamatus? Kuigi poistel on põiepõletik harvem, pole see midagi erakordset, tehke ikka korralik uriiniproov ja vereproov, äkki on põletik, sellega on ju tihe urineerimine ja tunne, et “kohe tuleb” tavaline. Ta külmetas jalgu ka. Kas valus ei ole kui pissib, lõpus ei kipita?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

9 aastane laps käib viimased nädal aega tihti pissil. Vedelikku palju ei joo. Uriini ribatest oli korras, diabeeti pole.

Laps valu ei kurda, on rõõmus ja energiline.

Arst palus jälgida, et ehk ärevusest. Aga mul lapsel pole ärevust, koolis läheb hästi ja sõpru palju. Väga rõõmsameelne poiss on.

Milles asi võiks ikkagi olla? Kui ribatest korras, kas paluda külvi?

sellised tublid ja edukad lapsed varjavad tihti kodus ärevust, et vanemaid mitte muretsema panna. mul endal kogemus, kus laps, kes õppis viitele (omal soovil, keegi ei sundinud), palju sõpru, käis trennis, tegeles ühiskondlike asjadega jne ehk täielik musterlaps, ootamatult läbi põles 🙁

tundus, et kõik on parimas korras ja kuigi palusin tal korduvalt koormust vähendada, kinnitas alati, et jõuab ja kõik on hästi. osad lapsed lihtsalt soovivadki olla parimad ja teevad selleks ebainimlikke pingutusi ning varjavad vanemate eest oma sisemisi probleeme, sest ei soovi vanemaid muretsema panna. seega ma sinu lapse puhul ärevust ei välistaks, aga vereproovi laseks ikka teha

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin see, kes reisil palju pissis. Võin öelda et puhas paanika. Ma ei käi kodus isegi öösel pissil, reisil käisin üle 10 korra päevas

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge, tegemist on tavalise lapsevanema ärevusega et äkki ikka minu laps on haige. Nii et siin lapsevanem vajab hoopis abi.

Miks sa alahindad ema muret?

Mul on isiklik kogemus, kus tundsin lapse tervise pärast suurt muret. Ema sisetunne ei valeta. Kõik naersid selle jutu peale, mida neile rääkisin. Aga, kui lõpuks analüüside vastused tulid, siis selgus, et kahtlus polnud asjata. Lapsel on raske haigus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas pissil käies ikka kogu aeg tuleb korralikult piss välja või lihtsalt käib sortsutamas? Meil tekkis ka see tihti pissil käimine. Arst avastas, et eesnahk liiga kitsas, vaja pisike lõikus teha (või lõigati seda kida, ei mäleta enam, aastaid möödas juba) ja asi sai korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu tütrel oli samas vanuses ka. Kõik uuringud korras, põhjust ei leitud. Nüüdseks (10 a hiljem) on selge, et ikkagi ärevus oli – ka nüüd hakkab tihti pissil käima, kui mures on või ärev. Tollal aga tundus vana rahu ise, ei oleks kuskilt otsast arvanud, et lapsel ärevus võiks kallal olla. Väga rahulik, tasakaalukas ja rõõmus laps tundus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge, tegemist on tavalise lapsevanema ärevusega et äkki ikka minu laps on haige. Nii et siin lapsevanem vajab hoopis abi.

Ei noh, mu lapse tihe pissil käimine segab tal juba koolis käimist, iga tund vaja vetsus käia. Tekkis paar nädalat tagasi, kui märgade jalgadega koolist koju tuli…

Ema süda ei valeta, midagi siiski on viga.

Esimesena pakuks diabeeti. Kui see välistatud, psühhosomaatiline ärevus, ilmselt juurde tõsisemad mured, kui lausa alla laseb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Diabeediga tekib ka meeletu joogijanu, kuna kõrge veresuhkur tekitab organismis suure vedelikupuuduse. Mul poeg sai diabeedi diagnoosi aasta tagasi. Tihti pissimist märkasin juba varem(eriti öösel), paar korda lasi ka voodisse ja kui lõpuks lisandus vee kaanimine, väsimus, kõhuvalu(esialgu arvasin, et ei taha lihtsalt kooli minna) siis läksime emosse. Lapsel oli juba ketoatsidoos. Sümptomeid oli kokku ehk kolm nädalat. Haiglas mõõdeti vs 26(normaalne on 5-10).

Ma jälgiks veel olukorda. Igaksjuhuks laseks perearstil veresuhkurt mõõta. Ei tea, kas see apteekides ka võimalik on?

Kui suhkur  korras, siis kahtlustaks mingeid põiehädasid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ärevusest selline tihti vetsu jooksmine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Diabeediga tekib ka meeletu joogijanu, kuna kõrge veresuhkur tekitab organismis suure vedelikupuuduse. Mul poeg sai diabeedi diagnoosi aasta tagasi. Tihti pissimist märkasin juba varem(eriti öösel), paar korda lasi ka voodisse ja kui lõpuks lisandus vee kaanimine, väsimus, kõhuvalu(esialgu arvasin, et ei taha lihtsalt kooli minna) siis läksime emosse. Lapsel oli juba ketoatsidoos. Sümptomeid oli kokku ehk kolm nädalat. Haiglas mõõdeti vs 26(normaalne on 5-10).

Ma jälgiks veel olukorda. Igaksjuhuks laseks perearstil veresuhkurt mõõta. Ei tea, kas see apteekides ka võimalik on?

Kui suhkur korras, siis kahtlustaks mingeid põiehädasid.

Kullake, norm ikka tunduvalt madalamal kui 10. Veresuhkur 3-5 tervel inimesel. Sa ju tead mõōtmise tingimusi? Isegi 5 on kõrge söömata ja joomata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Diabeediga tekib ka meeletu joogijanu, kuna kõrge veresuhkur tekitab organismis suure vedelikupuuduse. Mul poeg sai diabeedi diagnoosi aasta tagasi. Tihti pissimist märkasin juba varem(eriti öösel), paar korda lasi ka voodisse ja kui lõpuks lisandus vee kaanimine, väsimus, kõhuvalu(esialgu arvasin, et ei taha lihtsalt kooli minna) siis läksime emosse. Lapsel oli juba ketoatsidoos. Sümptomeid oli kokku ehk kolm nädalat. Haiglas mõõdeti vs 26(normaalne on 5-10).

Ma jälgiks veel olukorda. Igaksjuhuks laseks perearstil veresuhkurt mõõta. Ei tea, kas see apteekides ka võimalik on?

Kui suhkur korras, siis kahtlustaks mingeid põiehädasid.

Kullake, norm ikka tunduvalt madalamal kui 10. Veresuhkur 3-5 tervel inimesel. Sa ju tead mõōtmise tingimusi? Isegi 5 on kõrge söömata ja joomata.

Ei ole. 3.2 näiduga kukkus mu laps koolis kokku ja kiirabi viis minema. Diabeedikutel loetkase normaalseks veresuhkru normiks vahemiku 5-10. 4.9 ja allapoole tunneb ta juba ennast halvasti.

Normaalsel inimesel jah peaks jääma alla 10. Diabeedikul on hea saavutus,  kui peale söömist üle 10 ei tõuse.

Meie arst on seadnud ideaalseteks näitudeks 5-7 enne söömist ja peale sööki 2h 5-8. Alati see muidugi nii ei ole. Ennekõike jälgitakse siiski nädala keskmist suhkurt ja pikaajalist paastusuhkurt. Sest päevad pole vennad ja mõni päev kõigub näit seinast seina. Mõni päev aga on stabiilselt tasane 5-7 vahel.

Insuliini asendusraviga on parameetrid hoopis midagi muud kui tervel inimesel.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole. 3.2 näiduga kukkus mu laps koolis kokku ja kiirabi viis minema. Diabeedikutel loetkase normaalseks veresuhkru normiks vahemiku 5-10. 4.9 ja allapoole tunneb ta juba ennast halvasti. Normaalsel inimesel jah peaks jääma alla 10. Diabeedikul on hea saavutus,  kui peale söömist üle 10 ei tõuse. Meie arst on seadnud ideaalseteks näitudeks 5-7 enne söömist ja peale sööki 2h 5-8. Alati see muidugi nii ei ole. Ennekõike jälgitakse siiski nädala keskmist suhkurt ja pikaajalist paastusuhkurt. Sest päevad pole vennad ja mõni päev kõigub näit seinast seina. Mõni päev aga on stabiilselt tasane 5-7 vahel. Insuliini asendusraviga on parameetrid hoopis midagi muud kui tervel inimesel.

Too kommenteerija ilmselt pidaski silmas terve inimese norm suhkruväärtuseid.

Sina ju oma esmases kommentaaris ka kirjutasid olukorrast, kus laps oli alles saamas diagnoosi ning tõid võrdluseks, et normaalne veresuhkur on 5-10.

Ehkki, mina siiski usun ka, et tervel inimesel võib olla teatud söökide söömise järgselt suhkur 10 ligi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Diabeediga tekib ka meeletu joogijanu, kuna kõrge veresuhkur tekitab organismis suure vedelikupuuduse. Mul poeg sai diabeedi diagnoosi aasta tagasi. Tihti pissimist märkasin juba varem(eriti öösel), paar korda lasi ka voodisse ja kui lõpuks lisandus vee kaanimine, väsimus, kõhuvalu(esialgu arvasin, et ei taha lihtsalt kooli minna) siis läksime emosse. Lapsel oli juba ketoatsidoos. Sümptomeid oli kokku ehk kolm nädalat. Haiglas mõõdeti vs 26(normaalne on 5-10).

Ma jälgiks veel olukorda. Igaksjuhuks laseks perearstil veresuhkurt mõõta. Ei tea, kas see apteekides ka võimalik on?

Kui suhkur korras, siis kahtlustaks mingeid põiehädasid.

Kullake, norm ikka tunduvalt madalamal kui 10. Veresuhkur 3-5 tervel inimesel. Sa ju tead mõōtmise tingimusi? Isegi 5 on kõrge söömata ja joomata.

Ei ole. 3.2 näiduga kukkus mu laps koolis kokku ja kiirabi viis minema. Diabeedikutel loetkase normaalseks veresuhkru normiks vahemiku 5-10. 4.9 ja allapoole tunneb ta juba ennast halvasti.

Normaalsel inimesel jah peaks jääma alla 10. Diabeedikul on hea saavutus, kui peale söömist üle 10 ei tõuse.

Meie arst on seadnud ideaalseteks näitudeks 5-7 enne söömist ja peale sööki 2h 5-8. Alati see muidugi nii ei ole. Ennekõike jälgitakse siiski nädala keskmist suhkurt ja pikaajalist paastusuhkurt. Sest päevad pole vennad ja mõni päev kõigub näit seinast seina. Mõni päev aga on stabiilselt tasane 5-7 vahel.

Insuliini asendusraviga on parameetrid hoopis midagi muud kui tervel inimesel.

Suhkur. Suhkru. Suhkrut.

Lihtsalt nii kriibib silma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps tuli märgade jalgadega koju võib olla põiepõletik. Las arst teeb vereproovi ja uriiniproovi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Diabeediga tekib ka meeletu joogijanu, kuna kõrge veresuhkur tekitab organismis suure vedelikupuuduse. Mul poeg sai diabeedi diagnoosi aasta tagasi. Tihti pissimist märkasin juba varem(eriti öösel), paar korda lasi ka voodisse ja kui lõpuks lisandus vee kaanimine, väsimus, kõhuvalu(esialgu arvasin, et ei taha lihtsalt kooli minna) siis läksime emosse. Lapsel oli juba ketoatsidoos. Sümptomeid oli kokku ehk kolm nädalat. Haiglas mõõdeti vs 26(normaalne on 5-10).

Ma jälgiks veel olukorda. Igaksjuhuks laseks perearstil veresuhkurt mõõta. Ei tea, kas see apteekides ka võimalik on?

Kui suhkur korras, siis kahtlustaks mingeid põiehädasid.

Kullake, norm ikka tunduvalt madalamal kui 10. Veresuhkur 3-5 tervel inimesel. Sa ju tead mõōtmise tingimusi? Isegi 5 on kõrge söömata ja joomata.

alla 5 peab tühja kõhuga olema. päeval suvalisel ajal mõõtes peab jääma vahemikku 5-9.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Mures ema, lapse pissimime