Esileht Koolilaps Mures keskkooliõpilane

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Mures keskkooliõpilane

Postitas:

Tere!

Käin täiskasvanute keskkoolis 11ndas ja mul on raskusi keemia ja füüsikaga. Mul on juba eelmisest aastast füüsikas võlad. Ma ei oska seda ainet isegi õppida kuidagi üksi ja pole kedagi kes oskaks mind õpetada. Klassikaaslatega ei suhtle nii palju, et läheks lausa koju neile õppima. Ja ega paljud ei oska ise ka. Aga ma tahaks ikka nii väga kooli ära lõpetada. Olen 25 ja keskkooli haridus võiks nagu käes olla. Kuna sain lapse, siis jäi omal ajal pooleli. Igatahes, olen nii masendunud. Enam ei taha kooligi minna, sest hinded on juba nii halvad ja ei tea kohe mida teha. Oskaks õppida, oleks ammu ära vastanud oma tööd. Koolis kuulan ja üritan kaasa mõelda aga õpetaja teeb kõik nii kiiresti läbi, et ma lihtsalt ei jõua oma mõttega kaasa ja ega ma väga tema seletustest aru ka ei saa. Kas ma olengi puupea ja minule ei annagi neid aineid selgeks teha? ????

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 10:50; 09.01 11:03; 09.01 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas õpetajaga ei annaks (individuaalselt) nõu pidada?
Ei ole sa ainus, igaühel (enamusel) on ühe või teise ainega raskusi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, meil on mõned tasanduskursused, kus saab töid vastata ja küsida kui arusaamatuks midagi jäi aga õpetaja ise ka öelnud, et suurem töö tuleb siiski mul endal kodus teha et tema ei hakka minuga istuma tundide viisi, et tema lihtsalt käib minuga korra teema läbi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 10:50; 09.01 11:03; 09.01 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su eesmärk pole keskkool lõpetada puhaste 5tega tee tööd miinimumi peale. Minul oli probleeme matemaatikas ja lõpetasingi nii,et matemaatika oli 3

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk leiad endale eraõpetaja, kes aitaks raskemast üle? Oleneb, kus elad, aga nt tudengid teevad päris tihti sellist lisatööd.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oleks kolmega väga rahul. Aga minul on kahed ja ühed. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 10:50; 09.01 11:03; 09.01 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks ka, et leia endale eraõpetaja – kas mõni tudeng (kui oled Tartus või Tallinnas) või ka mõni kooliõpetaja. Näiteks pensionärist õpetajad on tihti hea meelega nõus eratunde andma ja neil on ka kogemusi, kuidas asju lahti seletada. Kui sul kunagi keskkool pooleli jäi, äkki mõni sinu enda kunagine õpetaja saab aidata? Siit perekoolist ei pruugi sa õiget inimest leida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõni kooliõpetaja. Näiteks pensionärist õpetajad on tihti hea meelega nõus eratunde andma ja neil on ka kogemusi, kuidas asju lahti seletada. Kui sul kunagi keskkool pooleli jäi, äkki mõni sinu enda kunagine õpetaja saab aidata? Siit perekoolist ei pruugi sa õiget inimest leida.
Rate this item:
0
0

Isegi mõni gümnasist oskab sind järjele aidata taskuraha eest.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hangi endale: https://www.apollo.ee/keemia-ohtuopik.html ja kõik saab selgemaks.
Väga soovitan.

Sama hea ja hästi jälgitav, kui mõni aasta tagasi ilmunud “Matemaatika õhtuõpik”.

Lisaks: https://www.ttu.ee/kooliopilasele/kursused-2/
Ma küll ei tea, kuidas nad õhtukoolide õpilastesse suhtuvad, aga alati võib võtta kätte telefoni ja küsida üle.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Füüsikat on õpetanud e-maili kaudu Mats.Kuusk@gmail.com Proovige temaga kui paremat ei leia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eraõpetaja leia, kellel on aega sinuga personaalselt tegeleda. Ära viska asja käest, ehk piisab mõnest tunnist ja saad järjele ning edasi end ise aidata.

Vt siit ka: https://annaabi.ee/@eraopetaja

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära anna alla!! Küllap leiad kellegi, kes oskab õpetada ja sulle vajaliku selgeks teha!
Ma tean, mida tunned, ka minule oli just keemia hiina mõistatus, sest põhi oli puudu. Füüsika oli neli ja teised ained olid viied, no ei olnud päris puupea.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe õpikust teema läbi. Kui vaja loe mitu korda. Siis googelda. Tänapäeval on netis palju infot. Uuri youtube – äkki seal mingeid videoid teema kohta. Kui panna youtube märksõna füüsika tuleb päris palju videoid välja. Kui tead teemat, saad spetsiifilisemalt otsida.
Lõpuks – proovi tunde lindistada – saad hiljem kodus üle kuulata.
Ma olen oma lapsele internetist lisamaterjale otsinud erinevates ainetes aga ta on noorem.
Kindlasti ära anna alla. Ära sisenda endale, et sa ei saa ja ei oska. Sa oled nüüd ju vanem ja tegelikult ka targem. Usu endasse ja hakka uurima ja otsima erinevaid materjale võta aeg ja sa võid end positiivselt üllatada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su eesmärk pole keskkool lõpetada puhaste 5tega tee tööd miinimumi peale. Minul oli probleeme matemaatikas ja lõpetasingi nii,et matemaatika oli 3

Ma tahtsin selle peale öelda, et alati ei olegi elus nii, et kui inimesel on mingi aine “kolm”, et siis see tähendab seda, et ta pole vaeva näinud ja pole tööd teinud. Ma olen aru saanud nüüdseks ja ise kogenud, ise ka näinud, et päris tihti on mõni inimene oma “kolme” saamiseks teinud väga palju tööd, sageli isegi rohkem vaeva näinud oma kolmedega, kui mõni viieline oma viitega.
Ma ei tahtnud tänitada, üldsegi, aga ma alati imestan, kui täiskasvanute seas on inimesi, kes seda ei tea.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kus asud. Kui oled Tartus või lähikonnas, siis googelda nime Leiger Mättas, peaks telefoninumbri kätte saama. Ma loodan, et ta ikka veel on elus ja mõistuse juures, vana mees juba, mingi 80aastane peaks olema. Ma ei ole kohanud kedagi, kes oskaks nii hästi füüsikat seletada. Isegi minusugune juhmard, kes eluaeg füüsikat nagu kits kinokuulutust on vaadanud, sai tema loengus aru. HILISEM TÄPSUSTUS neile, kes ehk ka füüsikaõpetaja otsingutel siia jõuavad: hiljaks jäite, see suurepärane õpetaja on jäädavalt lahkunud. 🙁

Keemia puhul on mind aidanud see, kui hakkasin uuesti ja uuesti lugema õppematerjale. Võib-olla tähendab see päris algusest alustamist, aga äkki aitab kolme välja venitada viimase aasta materjali lugemine. Oleneb, mida sa ei oska. Minul oli keemia kehva, aga orgaanilise keemia peale pidin eksami tegema. Mul piisas orgaanilise keemia konspektist, ei pidanud alustama mingist 7. klassi õpikust. Ja pärast konspekti kolmandat mõttega läbilugemist hakkasin mingisugust loogikat aimama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eraõpetaja, mitte tudeng ega mõni keskkooli õpilane. Õpetaja oskab sind paremini õpetada ja saab jälile kust maalt peab hakkama õpetama, pole ju mõtet hakata viimasest teemast kui sul juba eelmisest aastast lüngad. Ära jäta pooleli, Läbi raskuskuste tähtede poole. Usu sa saad ka rohkem kui 3.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps Mures keskkooliõpilane

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.