Esileht Veebikonstaabel Mures perekooli kasutaja-uuendused perekoolis-nõutakse isikukoodi

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Mures perekooli kasutaja-uuendused perekoolis-nõutakse isikukoodi

Postitas:

Kõik peavad ennast uuesti registreerima ja registreerimisel küsitakse perekooli kasutajatelt nüüd isikukoodi. Kas selline asi on lubatud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kas selline asi on lubatud, et ei saa oma kontot siit kustutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 22:13; 02.03 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli sama mõe ja kahtlus, tegin ikkagi ära, aga kripeldama jäi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka kripeldab ja vastik on olla. Tahaks vastust, kas niimoodi võibki \”hopsti!\” isikukoodi küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkimata sellest, et ilmselgelt paljudki panid vale isikukoodi – ja kel pettus plaanis, see ei pane elu seeski õiget koodi, järelikult lähevad potentsiaalse petturi tembud nüüd isikukoodi abil valede inimeste kaela.
Pettustevastase kaitsena on see üks jaburamaid, mida ma iial kohanud olen, lisaks ahistab see nende isikute õigusi, kelle isikukoode sedasi pooltahtmata kuritarvitud on. Mismoodi kavatseb perekool kaitsta neid inimesi, kelle isikukoodid selja taga kasutusele võeti? Või ei huvita perekooli foorumit see üldse?

Ja KUS ON KONTO KUSTUTAMISE NUPP????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isikuandmete kaitse seadus:
https://www.riigiteataja.ee/akt/12909389

§ 6. Isikuandmete töötlemise põhimõtted
Isikuandmete töötleja on kohustatud isikuandmete töötlemisel järgima järgmisi põhimõtteid:
….
3) minimaalsuse põhimõte – isikuandmeid võib koguda vaid ulatuses, mis on vajalik määratletud eesmärkide saavutamiseks;

Andero, palun kommenteeri, kas perekooli foorumis postitamiseks isikukoodi küsimine järgib minimaalsuse põhimõtet? Milline on perekooli foorumi määratletud eesmärk, mille täitmiseks on ilmtingimata mu isikukoodi vaja?

Kas perekooli vastu politseisse avaldust tasub teha, et koguvad andmied, mida neil vaja ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan siia veel ühe küsimuse Anderole. Perekooli reeglites on kirjas: \”Foorumisse tehtud postitused on http://www.perekool.ee foorumi omand ja neid ei või ilma foorumi omaniku loata mujal kasutada. \”

Mida see tähendab? Kas ma ei või oma sama mõtet avaldada erinevates kohtades? Minupärast kopeerida siia nt omakirjutatud luuletust – sellega kaotan ma autoriõiguse sellele luuletusele? Kas selline kasutajatingimus on ikka seaduslik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.03 10:24; 02.03 14:03; 02.03 23:11; 09.03 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lisan siia veel ühe küsimuse Anderole. Perekooli reeglites on kirjas: \”Foorumisse tehtud postitused on http://www.perekool.ee foorumi omand ja neid ei või ilma foorumi omaniku loata mujal kasutada. \”

Mida see tähendab? Kas ma ei või oma sama mõtet avaldada erinevates kohtades? Minupärast kopeerida siia nt omakirjutatud luuletust – sellega kaotan ma autoriõiguse sellele luuletusele? Kas selline kasutajatingimus on ikka seaduslik?

[/tsitaat]Seaduslik, aga vale.

Internetivabaduse teesid:
http://mottehommik.praxis.ee/uued_teesid/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 12:17; 02.03 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu käest ei küsitud isikukoodi. Kuidas see nii erinevalt käib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu käest ei küsitud isikukoodi. Kuidas see nii erinevalt käib?[/tsitaat]Aga sa kirjuta see ise siia 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 12:17; 02.03 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Rääkimata sellest, et ilmselgelt paljudki panid vale isikukoodi – ja kel pettus plaanis, see ei pane elu seeski õiget koodi, järelikult lähevad potentsiaalse petturi tembud nüüd isikukoodi abil valede inimeste kaela.
Pettustevastase kaitsena on see üks jaburamaid, mida ma iial kohanud olen, lisaks ahistab see nende isikute õigusi, kelle isikukoode sedasi pooltahtmata kuritarvitud on. Mismoodi kavatseb perekool kaitsta neid inimesi, kelle isikukoodid selja taga kasutusele võeti? Või ei huvita perekooli foorumit see üldse?

Ja KUS ON KONTO KUSTUTAMISE NUPP????[/tsitaat]

Vale isikukoodi ei lasknud panna, proovisin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 13:53; 07.03 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]rotsik kirjutas:[/small]

Vale isikukoodi ei lasknud panna, proovisin. [/tsitaat]
Lubas ikka. See lihtsalt pidi vastama IK loogikale. http://et.wikipedia.org/wiki/Isikukood

Päris suvalist arvu jah ei lasknud panna, aga kui vastas seal lingil toodud reeglitle, siis lasi läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.03 10:24; 02.03 14:03; 02.03 23:11; 09.03 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lubas ikka. See lihtsalt pidi vastama IK loogikale. http://et.wikipedia.org/wiki/Isikukood

Päris suvalist arvu jah ei lasknud panna, aga kui vastas seal lingil toodud reeglitle, siis lasi läbi.[/tsitaat]

vastaski loogikale, ikka ei saanud vale nr. panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 22:13; 02.03 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

vastaski loogikale, ikka ei saanud vale nr. panna.[/tsitaat]
Kindel? Arvutasid viimase numbri, kontrollsumma ka õigesti? Selle arvutamine üsna keeruline algoritm ja seal võisid vea teha.
Minul igatahes lubas reeglitele vastavat ja õige kontrollsummaga suvalist isikukoodi panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.03 10:24; 02.03 14:03; 02.03 23:11; 09.03 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isikukood on Andmekaitse Inspektsiooni seisukohalt samaväärne isiku nimega. Politse ei tegele isikuandmete käitlemise põhimõtetest kinnipidamise jälgimisega. Soovitaksin selle küsimuse osas pöörduda pigem Andmekaitse Inspektsiooni poole. Kui lähtuda ainult foorumi kasutamisest siis minu meelest see ei jälgi minimaalsuse põhimõtet. Kui aga võtta arvesse kasutaja kasutamist ka ostu-müügi rubriigis siis võib isikukoodi küsimine täita ennetavat eesmärki kelmuste ärahoidmisel.

Perekooli foorumi reeglid võivad öelda, et iga postitus on perekooli omand ent autorilt ei saa võtta temale seadusega antud õigusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lubas ikka. See lihtsalt pidi vastama IK loogikale. http://et.wikipedia.org/wiki/Isikukood

Päris suvalist arvu jah ei lasknud panna, aga kui vastas seal lingil toodud reeglitle, siis lasi läbi.[/tsitaat]

Jep, saan aru loogikast. Ma ei ladunudki suvalisi numbreid järjest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 13:53; 07.03 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jep, saan aru loogikast. Ma ei ladunudki suvalisi numbreid järjest. [/tsitaat]
No ilmselt oli viimane number, kontrollsumma vale. Kui selle oleksid ka õigesti kokku arvutanud, oleksid saanud. Mina nii katsetasin ja sain enda vanuseks mingi 115 aastat või nii, st panin isikukoodi, nagu oleksin sündinud enne 1900 aastat. Ja läks läbi. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.03 10:24; 02.03 14:03; 02.03 23:11; 09.03 16:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Veebikonstaabel Mures perekooli kasutaja-uuendused perekoolis-nõutakse isikukoodi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.