Esileht Beebi ja mitmikud mures – tuberkuloosivaktsiini süstekohal suur paistes punn

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: mures – tuberkuloosivaktsiini süstekohal suur paistes punn

Postitas:
Kägu

kuidas teil on olnud? laps neljakuune ja see punn on muudkui ajaga kasvanud ja hullemaks läinud. näitasin nädal tagasi perearstile ka, see saatis pulmonoloogi juurde. pulmon ütles, et normaalne, aga jälgida, desinf pole vaja. paar ööd tagasi läks see katki, desinfitseerisin aseptiga ja nüüd tundub, et kogub uuesti mäda vms sisse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: mures – tuberkuloosivaktsiini süstekohal suur paistes punn

mul just vastupidine mure-kui süst tehti, öeldi, et see peabki mädanema minema paari kuu pärast ja laps võib väheke viril olla. poiss saab varsti 3 kuuseks ja ei miskit- isegi kergelt ei puneta.

Please wait...
Postitas:
zy

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kuidas teil on olnud? laps neljakuune ja see punn on muudkui ajaga kasvanud ja hullemaks läinud. näitasin nädal tagasi perearstile ka, see saatis pulmonoloogi juurde. pulmon ütles, et normaalne, aga jälgida, desinf pole vaja. paar ööd tagasi läks see katki, desinfitseerisin aseptiga ja nüüd tundub, et kogub uuesti mäda vms sisse.[/tsitaat]
\”Jälgida\” tähendabki seda, et kui märkad midagi, mis tundub ebatavaline, tuleb sellest teada anda perearstile või pulmonoloogile kui viimane oma kontaktid andis.
Seega, kui Sulle tundub lapse õlg kahtlane, võta ühendust arstiga.

Mina ei ole oma lastel näinud suurt mädapunni. Natukene mäda tuli ja pärast seda paranes ka kähku ära. Kardan, et see ei ole koht, kus küsida teiste kogemust (kui isegi perearst pidas Teil vajalikuks spetsialisti arvamust küsida).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kahel lapsel on täiesti kaks erinevat kogemust selle vaktsiiniga- esimesel ei tulnud punni ega midagi, teisel nüüd eelmisel aastal läks suureks, lillaks ja mädaseks. Mitu korda ikka kogus mäda sisse ja uuesti katki. Oluline ongi mitte torkida- mina panin pärast mädapaise katkiminekut plaastri peale (nii, et sinna punni enda vastu ei puutunud ja seal oli vaid plaaster peal ilma kleepumata. Jube segane kirjeldus, aga ehk saate aru). Tasub aga jälgida kaenlaaluseid lümfe seal käel- kui lümfid suurenevad, siis arstile kindlasti rääkida. Kogu selle asja paranemine võib kuid võtta ja mul nüüd 9-kuusel on järel arm, veidi punakas (ei ole enam ammu mädane ega midagi, aga nahk alles taastub seal)

Please wait...
Postitas:
Kägu

aitäh, hakkas kergem. just selline lillakas paistes punn see ongi. eks ma jälgin jah ja panen vist ka plaastri peale, et miski seda punni ei segaks. plaanis oli hakata ujumas käima, aga sellise punnga vist ei tohiks. eks uurin seda perearstilt ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kaa hullult muretsesin, sest see punn ikka l2ks h2sti suureks ja m2daseks. Perearst ytles, et normaalne. Samamoodi l2ks katki ja j2lle kogunes,,,nii mitu korda. Homme saab beebi 5 kuuseks ja ikka on selline suur punane t2pp aga nyyd on koorik peal ja vist hakkab paranema vaikselt….enam ei tule m2da.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei tohi millegagi puhastada, ega plaastrit peale panna,,nii ytles mulle arst. Kyll ise paraneb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
jaanuaris

See on normaalne. Ise torkida ei tohi, ei tohi midagi ka peale panna

Please wait...
Postitas:
kenzie

laps 5 kuune ja 4 kuuselt läks ka punni ja mäda kogunes alla.
Perearst puhastas ära ja koorik tuli pealt ära. Paar korda on vannis veel koorik maha tulnud.
Puhastan aeg ajalt vesinikuga, nüüd on natuke paremaks läinud.

Please wait...
Postitas:
siuhsauh

Teemaalgataja ära palun seda punni üldse puutu ega desinfitseeri.

Kui punn näeb nii hull välja siis aegajalt kontrolli ka kaenlaaluse lümfe, et sinna ei tekiks mingit kogumiku.

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Beebi ja mitmikud mures – tuberkuloosivaktsiini süstekohal suur paistes punn

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.