Esileht Pereelu ja suhted Mures võõraste laste pärast.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Mures võõraste laste pärast.

Postitas:
Kägu

Kuulsin eile tuttavalt, et maakonnas kus mina elan (kohanimesid ei nimeta enda ja laste pärast, ei lubatud ka mainida) on 5 last, kes on ema poolt hüljatud. Kõige pealt läks isa minema, siis leidis ema uue mehe ja jättis oma lapsed saatuse hooleks. Nüüd 14 aastane, kui kõige vanem laps, hoolitseb pisemate eest. Koolis ei jõua käia, sõpru pole jne jne. Kas mina saaksin kuidagi neid aidata? Võtta nad nö oma hoole alla? Lapsendada või olla asendusema? Ise sünnitan aprillis ja elame kahetoalises. Lapsi enda juurde ei saaks võtta, aga ehk saab kuskile teise pinna. Kas ma peaksin kuskile pöörduma? Kas kellelgi on kogemusi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Mures võõraste laste pärast.

Lastekaitsesse ei taipa helistada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pöördu valda, sotsiaaltöötaja poole.
Viis last lapsendada oleks ikka väga suur otsus. Pigem tugipere variant.

Loe ka http://www.omapere.ee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa pead pöörduma valla lastekaitsespetsialisti või sotstöötaja poole. Tema tegeleb hüljatud lastega edasi. Arvatavasti suunab nad edasi lastekodusse ja siis on sul võimalus hakata ajama eestkoste või lapsendamispabereid. Kuna sa kirjutad, et sul puuduvad praegult võimalus neid lapsi majutada, siis eestkoste või lapsendamissoovi puhul pead sa endale kindlasti suurema pinna hankima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks ma pean lastekaitsesse pöörduma? Vald ja sotstöötajad on juba jalgadele aetud. Laste juures paar korda nädalas käivad sotstöötajad, aga noh sellest ju ei piisa, et laps saaks koolis käia ja hariduse. Vast lapsendada ei saaks, aga tugipere variant tuleks ikka kõnealla. Peaasi, et suuremad saaksid koolis ikka käia ja väiksemad veidikenegi ema:)

Please wait...
Postitas:
susservusser

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks ma pean lastekaitsesse pöörduma? Vald ja sotstöötajad on juba jalgadele aetud. Laste juures paar korda nädalas käivad sotstöötajad, aga noh sellest ju ei piisa, et laps saaks koolis käia ja hariduse. Vast lapsendada ei saaks, aga tugipere variant tuleks ikka kõnealla. Peaasi, et suuremad saaksid koolis ikka käia ja väiksemad veidikenegi ema:)[/tsitaat]

Sul on väga vale suhtumine, lähened asjadele valesti. Lapsed, kelle ema ja isa on neid hüljanud, ei vaja VEIDIKENE ema, vaid päris palju ema. Nad ei vaja inimest, kes vbl aasta pärast tüdineb. Mõtle, kui su oma laps on ära sündinud, kui palju sul jääb reaalselt aega nendele lastele pühendumiseks..see pere ei ole ühekordne heategevusprojekt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna sa ise nagu ma aru saan pole veel ema, siis võtad ikka asja eriti lihtsameelselt.
Arvad, et sul tita ainult magab? Sa ei tea kunagi, palju võtab sul laps energiat aega ja kõike muud peale sündi. Ühed tõesti vaid magavad, aga teised hoiavad sind öösel ka üleval gaasivalude pärast ja paljude muude probleemide tõttu.
Ja 5 last on ikka ülisuur töö, pluss sinu enda oma.
Vaata kõigepealt, et saad oma ühe lapsegagi hakkama.
Ära mängi Ema Teresat mida sa kohe päris kindlasti pole.
Selleks on spetsialistid ja sina ära topi oma nina sinna kus pole vaja.
Sinu ainus ja õige kohustus on rääkida lastekaitsega ja samuti ka valla töötajatega ning viia nad kurssi sellega, mida tead ja kuulnud oled.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas on see võimalik et nii väikesed lapsed elavad omapead? Pöördu kindlasti lastekaitsesse. Muidugi on teoreetiliselt võimalik hakata nende laste eest hoolitsema ilma et neid lapsendaks, näiteks hoolduspereks. Sel juhul maksab riik ka toetust. Aga enne vaja muidugi läbida koolitus. Näiteks meil pärnumaal olemas täiesti tegutsev kasuperede ühig, kellelt võid ka nõu küsida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vale suhtumine? Ma tahan elueest lapsi aidata. Ja keegi tuleb ütleb et mul on vale suhtumine. Aitäh tõesti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas te lugeda ei oska või milles probleem? Vald juba teab olukorda, lastekaitse ka kindlasti. Mismoodi mul on vale suhtumine, kui ma tahan lapsi elueest aidata? Ma olen väga palju elus lastega kokku puutunud. Ma ei võta olukorda üldse lihtsameelselt. Ma tean, mis vastutus sellega kaasneb ja olen arvestanud sellega igati. Ja ilma lasteta pered, kas polegi pered ja ei oska laste eest hoolitseda?
Sellest ma ei saagi aru, kuidas laste ema sai lapsed hüljata ning nende juurest lihtsalt jalga lasta? See pole lihtsalt loogiline. Olen avatud igasugustele koolitustele ning kindlasti räägin ka valla sotstöötajatega, et lapsi kuidagigi aidata. Söögi osas, riiete osas, muude tarvete osas.
Ja need, kes arvavad, et pingutan üle ja ei peaks nina sellesse toppima, siis pole vaja teil üldse mitte kirjutama hakatagi. Tahtsin abi mitte sajatusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas te lugeda ei oska või milles probleem? Vald juba teab olukorda, lastekaitse ka kindlasti. Mismoodi mul on vale suhtumine, kui ma tahan lapsi elueest aidata? Ma olen väga palju elus lastega kokku puutunud. Ma ei võta olukorda üldse lihtsameelselt. Ma tean, mis vastutus sellega kaasneb ja olen arvestanud sellega igati. Ja ilma lasteta pered, kas polegi pered ja ei oska laste eest hoolitseda?
Sellest ma ei saagi aru, kuidas laste ema sai lapsed hüljata ning nende juurest lihtsalt jalga lasta? See pole lihtsalt loogiline. Olen avatud igasugustele koolitustele ning kindlasti räägin ka valla sotstöötajatega, et lapsi kuidagigi aidata. Söögi osas, riiete osas, muude tarvete osas.
Ja need, kes arvavad, et pingutan üle ja ei peaks nina sellesse toppima, siis pole vaja teil üldse mitte kirjutama hakatagi. Tahtsin abi mitte sajatusi.[/tsitaat]

Vaata abi sa saidki.
Sulle toovad inimesed aru pähe. Toovad maa peale tagasi.
Aga kui nii kõva emps oled, siis mine ja räägi juba kohe vallaga ja ütle, et hakkad neile võõrasemaks või keda iganes nende rolli jaoks parajasti vastav näed olevat.
Mida sa siis tuled? Siin küll sa spetsialisti nõu just ei saa täies mahus. Oletusi ja arvamusi aga küll.
Mis sa ikka solvud. Ise kohe varsti ema.
Võta aga viiekordne kohustus ja ela õnnelikult siis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja mul küll polnud plaanis sind sarjata, ma lihtsalt tean, et tänapäeval peab enne koolituse läbima. Ma ise juba 10 aastat kasuvanem ja kasvatan momendil nelja kasulast. Pigem võiksin nõu anda kui soovid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

teemaalgataja on sooja südamega inimene…
kas lastel sugulasi ei ole – onud, tädid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui asjadele on juba antud ametlik käik, siis teemaalgataja vôib olla lihtsalt see hea tädi, kes nüüd ja kohe aitab. Ajutiselt, kuni asjadesse selgust saab. Käi aeg ajalt lastel külas ja kergenda 14 a. koormust. Täiesti mitteametlikult ja mitte midagi vastu soovides. Aita justkui hätta sattunud naabreid, nôu ja jôuga.

Seega kui tahad aidata, ära mine koolitustele ja kuluta energiat paberimajandusele. See vôtab meeletu aja ja tulemust, kelle hoolde lapsed jäävad ette ei saa määrata.

Küpseta üks hea plaadikook, vôta kaasa ja räägi selle 14 a. ning paku oma abi. Küsi kas abi on vaja pesu pesemisel, riiete parandamisel, koristamisel, väiksemate hoidmisel. Ära sekku nende majandusliku poolde, samuti pole sul ôigust nende elukohta hakata muutma. Lapsed elagu seal, kus nad praegu elavad kuniks vald koos sots. töötajatega leiab lahenduse.

Te vôite näiteks kokku leppida, et käid 2 korda nädalas 4 tundi tasuta abiks. Pea meeles, kui oled lubanud, siis tee seda. Ära hakka lastele riideid ostma, vaid osta nôel ja ôpeta kuidas katkiseid asju parandada. Ôpeta oskusi, planeerimist, kuidas elu kergemaks teha ja kuidas vähesega toime tulla. See oleks kindlasti suureks abiks. Ole valmis selleks, et vaatepilt vôib olla nukker ja karm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saan täitsa aru:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda ma ei tea veel, kas lastel on onud või tädid. Aga ma kindlasti hakkan asja edasi uurima. Mulle väga meeldib viimane postitus ning ma esialgu teengi nii:) Aitäh! See on hea soovitus. Saan ka ehk mõne inimese veel kaasata, koos on kergem. Hakkasin ka ise mõtlema, et elukoha vahetus võib neile veel rängemini mõjuda. Niigi vanemate poolt hüljatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saa aru, nii väiksed lapsed ei tohi üksinda elada!!! Kui vald ei suuda piisavalt kiiresti tegutseda ja laste vanematele kohustusi selgitada või lapsi lastekodusse/turvakodusse paigutada siis ainuõige oleks sellest teavitada lastekaitset. Sina ei ole nende ema,sa ei suuda nende eest vastutada kui ei ela nendega 24 h koos. Mõtle kui nende lastega midagi juhtub (külm aeg – külmumine,kütmine, haigused)… sa ei suudaks edasi elada. Ainuõige tee on tõesti ainult see, et võta telefon, helista lastekaitsesse, tee nendele lastle üks potitäis sooja toitu ja ole nendega seni kuni ametivõimud reageerivad. Hiljem kui nendel lastel on kindel elukoht ja kindlad vastutajad võid kaaluda tugipereks hakkamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saage ükskord aru…LASTEKAITSE juba teab!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaua nad vanemate hooleta on elanud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandust. Sain aru, et valla sotsosakond teab aga ei tegutse pädevalt . Aga on olemas riiklikul tasemel lastekaitse telefone, kuhu hädasolevatest lastest teatada? Kas olete seda ka proovinud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma kahjuks ei oska muud midagi öelda, kaua lapsed on üksi olnud. Ma lihtsalt kuulsin tuttavalt, kes kuulis seda sotstöötajalt. Ta kahjuks ei tulnud selle peale, et uurida täpsemalt ja mind ei olnud ka kahjuks kaasas, et oleksin saanud süveneda teemasse. Mulle räägiti hiljem sellest:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale.
Kas seda võid öelda, mis maakonnast käib jutt. Äkki saab ka seni toeks olla., kuni asi laheneb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

viis alla 14aastast last on vanemate poolt hüljatud, lastekaitse ja KOV teavad asjast ega tee midagi? ulme.
ma arvan, et kui asi oleks tõepoolest nii, siis oleks nad juba ammu turvakodus ja asi menetluses. see naisedsaunasrääkisid info ei pruugi alati adekvaatne olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei saa ma maakonda veel avaldada, kui ei ole ise korralikult informatsiooni välja selgitanud. Kui sobib siis panen selle siia kirja, kui luba antakse sotstöötaja käest. Proovin ennem ennast asjaga kurssi viia ja infole kinnitust rohkem saada.
Ja KOV teeb küll midagi, aga abivajajaid on kindlasti palju, seetõttu annavad endast parima ja teevad mis suudavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pruugi ulme olla, kui ainult KOV teab. KOV kardab arvatavasti väljaminekuid, mis laste lastekodusse paigutamisega tulevad. Lihtsam on vait olla ja sellel 14 aastasel oma õdede-vendade eest hoolitseda lasta ja hiljem kui asi j
välja tuleb siis väidab KOV, et sotstöötaja on järjekindlalt perekonda külastanud. Aga kas sellest kasu on…..?

Please wait...
Postitas:
Käggu

kas lastekaitse juba teab ka seda, et SINA tahad seda pere aidata?
jajah, sellest me saime aru, et hâdas lastest teab lastekaitse.

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

[tsitaat]
Ja KOV teeb küll midagi, aga abivajajaid on kindlasti palju, seetõttu annavad endast parima ja teevad mis suudavad.[/tsitaat]

Kui sellest parimast ilmselgelt ei piisa, tulebki asi suure kella külge panna. On ju ilmselge, et VIIT alaealist last, kellest vanim on 14, ei saa omapead jätta. Sellest samast päevast, kui KOV teab, peab kas keegi nende juures olema või tuleb lapsed lastekodusse viia. Sellist asja ei saa lihtsalt 14aastase õlgadele jätta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas te lugeda ei oska või milles probleem? Vald juba teab olukorda, lastekaitse ka kindlasti. Mismoodi mul on vale suhtumine, kui ma tahan lapsi elueest aidata? Ma olen väga palju elus lastega kokku puutunud. Ma ei võta olukorda üldse lihtsameelselt. Ma tean, mis vastutus sellega kaasneb ja olen arvestanud sellega igati. Ja ilma lasteta pered, kas polegi pered ja ei oska laste eest hoolitseda?
Ja need, kes arvavad, et pingutan üle ja ei peaks nina sellesse toppima, siis pole vaja teil üldse mitte kirjutama hakatagi. Tahtsin abi mitte sajatusi.[/tsitaat]

Kui sa juba siin tühiste ütlemiste peale ärritud siis ei kujuta ma ette… kui sul 6.-st lapsest 2-3 või enam, peaks korraga karjuma hakkama. Vaesed lapsed… saavad su käest siis piki päid ja jalgu? Katsu ennem jah oma peatselt sündiva lapsega toime tulla. Viiele võõrale lapsele sa hetkel kohe kindlasti emaks ei sobi! Mis siis, et lastega eelnevalt kogemusi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

EILE kuulsid tuttavalt ja täna tahad kohe lapsendada ja emaks hakata? Veits kohtlane oled või?
Üle pika aja PÄRIS HEA NALI!

Please wait...
Postitas:
Kägu

kullake, katsu aru saada: sa oled rasedushormoonide tõttu praegu pisut ebaadekvaatne.

mis su mees asjast arvab?
kui teie laps sünnib, ei pruugi ta sugugi vaikne ja rahulik laps olla, küll neid naisi, kes imikuga kuude kaupa isegi korralikult magada ei saa. sa isegi ei tea ju veel, kuidas su mees teie enda lapse sünniga kaasnevate elumuutustega kohaneb, sa tahad veel viis võõrast last maja võtta.
lõpuks laseb mees sellest hullumajast (ja seda see olema saab) lihtsalt jalga.
kas sa ei peaks siiski selle eest hea seisma, et sinu enda laps ikka kooos isaga kasvada saaks?

praegusel hetkel pead sa keskenduma iseenda peagi sündivale lapsele ja lähtuma justnimelt tema huvidest. ja ausalt: sinu tähelepanu jagamine viie võõra lapsega ei ole küll tema huvides. kuidas sa seda kasuperendust ette kujutad: tulebki sul viis lastekollektiivis käivat last koju su vastsündinu juurde, igaüks tahab su titte patsutada ja lutsutada ning sina pärast ravid oma lapse nohusid ja muid tõbesid?

tule nüüd mõistusele, sa oled esimest korda emaks saamas, \”kokkupuuted lastega\” ei ole mingi baas enda beebi kõrvalt veel viie võõra lapega hakkamasaamiseks.

ja veel üks külg: need lapsed on üle elanud juba selle, et nende enda isa ja ema nad hülgasid. nüüd tuled sina, lapsed kiinduvad sinusse, aga sina lõpuks lihtsalt ei jõua selle kõigega hakkama saada. (usu, sa tõesti ei jõua. need lapsed on juba elu käest pureda saanud, see kõik on jätnud oma jäljed nende psüühikasse ja käitumisse. nad ei ole sellised, nagu lapsed toredates ameerika koguperefilmides.)

kuna sul siiski puudub kogemus ja võimaluski neile pikemaajalist turvalist suhet pakkuda, siis parem loobu. sa ei peaks iseenda emotsionaalseid vajadusi rahuldama sellise riskiga, et lapsed sinusse kiinduvad ja peavad siis ka sinus pettuma. sa lihtsalt ei tohi neile seda teha. las asjaga tegelevad spetsialistid ja leiavad lastele parima variandi.

praegu toimuks see laste \”kodustamine\” justnimelt sinu enda emotsionaalsete vajaduste rahuldamiseks, mingist ratsionaalsest mõtlemisest pole siin lõhnagi.
said mingit infot, hormoonid hakkasid möllama ja nüüd tahad ilma pikemalt mõtlemata nende laste ellu sekkuda. kaalumata, mida see sekkumine kaasa toob või kas see pikemas perspektiivis üldse kellelegi kasuks on. karta on, et kannatavad kõik: sinu enda laps, sinu mees ja lõpuks ka need lapsed, kuna oma pisikese kõrvalt pole sul lihtsalt võimalik neile viiele piisavalt toetavat ja turvalist suhet pakkuda.

kui su enda perekonna elu on peale lapse sündi stabiliseerunud, siis tegele võõraste lastega. süda on sul tõesti õige koha peal, aga paraku on sul sellise projekti jaoks praegu väga vale aeg.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Esileht Pereelu ja suhted Mures võõraste laste pärast.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.