Esileht Beebi ja mitmikud Murest murtud -EEG ja suur ajuuring.

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Murest murtud -EEG ja suur ajuuring.

Postitas:

Käisime neuroloogi juures, kes saadam meid järgmine nädal uuringutele, kuna teda ttegi murelikuks beebi liigne ehmatamine (õigemini pöördusin mina selle murega sinna). Beebi 3,5 kuune ja on viimasel ajal väga õrnakeseks muutunud. Võpatab, ehmatab, alalõug väriseb, nii kui sellili panen või järsuma liigutuse teen, siis kohe avaldub väga tugevalt moro refleks ja laps hakkab kriiskama. Varem sellist asja polnud. Ka öösiti laps enam ei maga ja päevauned on õrnad kui mitte olematud.
Laps ise füüsiliselt aktiivne ja füsioterapeut kiitis. Just viimaste nädalatega palju asju juurde tulnud, samal ajal algas ka rahutus ja võpatused. Ka neuroloog ise ütles, et lapse pilk on selge ja naeratus näol. Aga just selline moro reflekside elavnemine jne,…kuigi need peaks just taanduma.
Kas kellelgi veel midagi sarnast olnud või neid uuringuid tehtud? Mis mu lapsel viga võiks olla. Neuroloog ütles, et võib olla normvariant, aga ka mitte…..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 12:52; 27.01 15:37; 27.01 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas dr Põder?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsiini ei saanud hiljuti? Enne selle rahutuse tekkimist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, ma ei teadnudki, et sellisest asjast voib probleemi teha. Mul ka laps vopatab kuid pean seda loomulikuks. Mulle tundub, et Eestis pannakse vaga kergelt lapsevanemad muretsema. Olen kindel, et lapsega on sul koik korras, lihtsalt mone asja kokkulangevus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele postitusele lisaks http://web.zone.ee/iamfree/lisaained.htm

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 14:58; 27.01 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele postitusele lisaks http://web.zone.ee/iamfree/lisaained.htm

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 14:58; 27.01 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

õnneks ma 3 kuu vaktsiini teha ei lasknud veel. See võpatamine ja õine magamatus just viimased paar nädalat. Lapsel tagasi ka gaasivalud. Jah ka pereelus on viimased nädalat pingelised ning laps pole kodus ööbinudki. Rääkisin seda arstile ka, aga uuringud tuleb ikka teha.
Kas on kellegi lapsele need uuringud tehtud? On sealt midagi leitud?
Mures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 12:52; 27.01 15:37; 27.01 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps sündis 2008 dets. Haiglas olime nädal, kuna sai kohe ab jnt.
Kahe nädalaselt, kui olin imetamise lõpetanud (istusin voodil)tõstsin beebi enda ette ülesse..et krookse hakata välja laskma…laps justkui kangestus ja hakkas siniseks minema.. Kohe riidesse ja haiglasse..jäeti sisse-tehti ka ajuuuring, pluss kõiksugused rõntgenid ja vereproovid, uriin..´Üks arstidest oli ka dr.Põder, kuid kohtusime paljude spetsialistidega. Midagi ei avastatud.
Kodus hakkasid samad asjad korduma, kuid oskasin last jälgida ja suutsin ta sellest seisundist välja tuua. Sama efekt, et jätab hingamise, avaldus, kui last kanda enda küljel ja tahtsin korra natuke kummardada/kükitada/midagi viskasin prügikasti…võtsin kohe lapse vastu ennast ja rahustasin (kuigi ta ise oli väga rahulik ja enda arengust ees, väga uudishimulik jnt). Kõige hullem oli vast see, kui selgus, et turvahällis ei saanud teda tassida (sama efekt), samuti ei saanud mõned korrad teda isegi trepist alla süles viia—kas kõrguse kartus,hirm ei tea… Käisime uuringutel siis 2nädalaselt, kuuselt , kahe kuuselt, nelja kuuselt, kuue kuuselt ja kaheksa kuuselt (ta tegi seda nn hinge kinni tõmbamise efekti alguses pea igapäevaselt, hiljem harvem. Kõik teostatud uuringud olid korras. Laps hakkas roomama 5kuud 13päeva ja toe najal käis 6kuuselt, 8kuuselt kõndis ja 9kuuselt jooksis toas ringi nagu mõni aastane. Hetkel kolmene ja kõrgust ei karda, vastupidi..ainult ronib ohtlikesse kohtadesse…köögi lauale, akna lauale, kummiti peale jnt.
Minu pika jutu mõte on see, et pead ise väga rahulikuks jääma ja uskuma, et kõik on korras.Ette muretseda pole mõtet. Minu näide vb sulle lohutuseks, et kõik võib ka hästi minna (kuigi ise nutsin salaja meeltuid pisaraid)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan sulle oma loo, ehk lohutab natuke. Minu lapsele m22rati samuti EEG ja MRT, kui ta oli 2,5 kuune. P6hjuseks oli 22rmine rahutus, pidevad nutud p2evad l2bi, lisaks yks veren2itaja oli k6vasti yle normi. EEG n2itas tol korral k6rvalekaldeid, MRT oli korras. Kuue kuuselt tehti uus EEG ja see oli t2iesti korras.
Mulle endale j2i mulje, et tallinna lastehaiglas lihtsalt tehakse palju uuringuid, et t2iesti kindel olla lapse tervises. Samas aetakse aga emad paanikasse ja j2etakse muretsema.
Beebidel ongi alguses see n2rvisysteem selline 6rnake ja pole v2lja arenenud, seega sellised v6patused ja huulev2risemised olid mul m6lemal lapsel. Kadusid kusagil neljanda viienda elukuu paiku.
P6hiline, mida korrutati, oli see, et laps ilusasti areneks. Ja sa said ju lausa kiita arengu osas.
Ja meie rahutus l6ppes-yllatus yllatus- peale gaaside kadumist. Nydseks t2iesti tavaline yheksa kuune p6nn.
Seega las arstid uurivad, siis on syda endal rahul ja EEG iseenesest on selline kerge, valutu uuring.
PS! mul vaktsineeritud laps. Siiamaani muid h2dasid pole, seega ei oska seda vaktsineerimisega seostada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on 3,5 kuud vana. Ütled, et selline asi tekkis hiljuti. Mul kogemus, et esimesel lapsel peale 3-kuu vaktsiini täielikud paanikahood. Kestis umbes 2 nädalat. Hilisemad vaktsiinid lükkasime edasi, siis möödus sama reaktsioon vaid mõne päevaga.
Arstid keelduvad seda vaktsiiniga seostamast, aga ma ju olen iga päev oma lapsega koos ja näen mis toimub.
Ma ei ole vaktsineerimise vastane, praeguseks on laps vaktsineeritud. Teise lapsega lükkasime kogu värgi viisikvaktsiini edasi.
Lihtsalt mõtlemiseks, äkki on seos vaktsiiniga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsele tehti EEG uuring u 6-kuuselt. põhjuseks oli see, et 2x oli selline juhus, kus laps hakkas rinnast söömise ajal üle keha värisema. ja värises sedasi u 10 sekundit. muidu oli ka laps keskmisest aktiivsem ja rahutum.

ma kirjeldan uuringut täpsemalt siin teemas http://www.perekool.ee/index.php?id=43747&class=forum_schnell&action=view_post&post=8402234 (Kägu | 21/09/2011 14:17 )
siin ka teema selle kohta http://www.perekool.ee/index.php?id=43747&class=forum_schnell&action=view_post&post=6146429 (minu vastus 🙂 Kägu | 27/01/2010 14:48 )

kõige alguseks ma ütleksin sulle, et ole rahulik 🙂 . uuring ise pole midagi nii hullu nagu esmapilgul võib tunduda.

minu lapsel oli EEG uuring ja ka UH korras. neuroloogi seletus olukorrale oli see, et laps oli n-ö elevuses või erutunud ja seetõttu väriseski. see kadus üsna pea ära.

kui sul on küsimusi uuringu vmt kohta, siis küsi. ma vastan 🙂 . ma lihtsalt mäletan, kui pabinas ma ise sellest asjast olin, aga teglikult polnud miskit häda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 20:07; 27.01 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu, äkki oskad öelda, kui ruttu eeg tulemused teada saab? et kas leiti sealt midagi või mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 12:52; 27.01 15:37; 27.01 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Viimane kägu, äkki oskad öelda, kui ruttu eeg tulemused teada saab? et kas leiti sealt midagi või mitte?[/tsitaat]

kui mul on õigesti meeles, siis u paar päeva hiljem helistasin neuroloogile ja tema ütles vastuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 20:07; 27.01 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse jaoks ongi ju 3-kuuseks (pluss-miinus mingid nädalad) saamine selline murdepunkt, kus ta hakkab kõigele palju tundlikumalt reageerima, kuna meeled on arenenud ja ta saab juba \”maailma asjadest\” aru. Vaktsiiniga seda seostada on küll meelevaldne!

Meie lapsel oli see murdepunkt 3,5-kuuselt, kus oli lausa silmaga näha, et ta tajub ümritsevat hoopis teisiti kui enne ning reageerima ümbritsevale hakkas ta oluliselt valjemini kui enne 🙂 See nähtus aga on vaikselt möödunud.

Aga tundub, et mõned emmed suudavad mille iganes seostada vaktsiiniga. Ükskõik, kas vaktsineerimine toimus eile, kaks nädalat või poolteist kuud tagasi – ikka leitakse beebi muutustes süüdi olevat just vaktsiini. Ma saan aru, kui järgmisel päeval väike palavik tõuseb, on vaktsiiniga seostamine loogiline. Aga üldiselt, kuulge, beebi käitumine muutub pidevalt ja kogu aeg, vaktsiinist olenemata! Täna kakab 7 korda, homsest kakab korra nädalas. Täna mängib ainult selili, homsest keerab end kogu aeg küliliasendisse. Täna meeldib autoga sõita, homme enam mitte. Täna sööb ilusti, homme ainult lollitab tissi otsas. Ja nii edasi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on nüüd täpselt aasta möödas samasugusest murest, laps oli 4.5-kuune, kui mulle hakkas ka paistma et võpatab kuidagi jube tihti ja moro on väga elavnenud. Muidu ka täiesti ilusti arenenud laps. Tehti meilgi ajust UH ja EEG ning mõlemad olid korras ja see rahustas mind ennast niivõrd, et ka laps muutus rahulikumaks ning võpatamine kadus peagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Beebi ja mitmikud Murest murtud -EEG ja suur ajuuring.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.