Esileht Pereelu ja suhted Muretsemine. Kuidas üle olla sellest?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Muretsemine. Kuidas üle olla sellest?

Postitas:

Peale laste sündi on see muretsemine ikka tõesti üle piiri läinud.
Ma teadlikult ei taha kogu aeg muretseda, et kas mees nüüd jõudis tööl vöi kas laps nüüd kukkus jalaluu katki vms lasteaias. Aga see on juba nii paratamatu, et ei lase isegi elada.

Mul on paaniline hirm alati, et kellegiga juhtub midagi. Eelkõige, et lapsed kannatavad. See on nii jube tunne. Ma üritan maha suruda neid tundeid, aga sees on selline ärevus mis ei lase elada.

Eile läksime mehega natuke tülli ja ma arvasin, et on parem kui ta läheb ööseks oma vanemate poole. Ühest küljest ma olen vihane ta peale, teisets küljest ei saanud ma ööläbi magada, sest mõtlesin et autoõnnetus vms võib juhtuda. Kuigi ta sõidab korralikult ja kõik ok, aga ikka selline hirm on nahas, et jube. Tal sai ka eile aku tühjaks telefonil, seega ma üldse ei tea kus ja kas ta üldse on. Ma ei karda, et armukese juures on, hetkel oleks see isegi lohutus, sest hirm on nii suur, et midagi on juhtunud (armukest pole muidu).

See on ainult üks näide vähesest. See muretsemine on mul igapäev. Või kui kuskil lastest eemal olen, äkki laps lämbub ja keegi ei pane tähele?

Kui mul muidu mees vanemate juures käib, siis üldiselt ikka helistab kui on kohale jõudnud, aga eilne õhtu lõppes teistmoodi ja see viibki mind nii endast välja. Samas saan aru, ise olen süüdi ja \”soovitasin\” tal mujale minna selleks ööks.

Ma ei karda, et keegi mulle haiget teeb. Ma kardan, et keegi piinleb ja kannatab. Isegi kui ma olen selle inimese peale niiiiiiiiii vihane ja mõtteis soovin, et poleks tutvunudki, on ikkagi mure nii suur.

Kuidas üle olla sellest mõttetust paanitsemisest? Ma saan aru, et muretsemine ei muuda midgai paremaks ja ainult hullemaks, aga mu sisetunne ei möista seda!

MA polnud varem üldse selline, ma ei saa aru mis toimub..

Ma ei taha olla selline põdeja ja kogu aeg kontrollija ja helistada, aga ma ise mõtlen nii, et kui ma helistan ja kontorllin, et kõik on korras, siis mul on kiirem nagu õnnetusele peale sattuda. Ehk siis kui ma helistan näiteks ämmale ja kontrollin kas mees on seal, siis kui pole, siis teame juba kuskil teeäärest otsima hakata :S Aga samas ei taha mingi põdeja olla ja nende hommikust und rikkuda, sest tean et magavad kaua.

Ma vihkan seda osa endast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 08:53; 23.12 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead oma elust võin öelda, et kui mingit halba mõtet oma peas veeretama hakata, siis see tõmbabki selle halva ligi. Lase oma mõtted vabaks. Muretse siis, kui on põhjust, ette paanitsemine ei anna mitte midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka nt peale lapse sündi kardan lennukga lendamist, et nt lendame ise ja lapsed jäävad koju aga vb lennuk kukub alla ja mis lastest saab.

Või ei meeldi mulle äiaga lapsi maale saata, sest ma usaldan oma meest sõidustiilist rohkem.

Vb see on emainstinkt…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina samuti ei julge lennukuga lennata ja autojuhina usaldan ennast kõige rohkem. Maanteel sõidan väga tagasihoidlikult – nii üksi kui koos lastega.
Meil pole peale meie endi kedagi, kes laste eest hoolitseks, kui endaga midagi juhtuma peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulen ka teie parteisse.
Kõik samad sümptomid – lennuhirm, maanteel autoga üliettevaatlikult sõitmine jne 🙂 Lisaks ma usaldan autoroolis väga väheseid inimesi, parem sõidan ise (mõnikord on see kohutavalt ebapraktiline – oma autoga üksi sõitmine)

Häid jõule!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on täpselt samamoodi. See asi tekkis just pärast laste sündi.

Koguaeg on mul hirm naha vahel, et kellegagi pereliikmetest juhtub mingi õnnetus või et keegi jääb raskelt haigeks. Süda on koguaeg kuidagi raske. Tavalisi, külmetus- või viirushaiguseid ma ei karda.

See hirm võtab kohati väga suuri mõõtmeid ja ei lase üldse elada ning ei ole mitte mingil moel kontrollitav ega alla surutav.

Eks see ole mingit laadi paanikahäire või depressioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, te midagi ette ka võtate oma haigusega, või lihtsalt jätkate oma lähedaste elude järjekindlat mürgitamist?

Kähku psühholoogi juurde!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin kunagi, et muretsemine on nagu palvetamine, et midagi halvasti läheks. Peale seda olen teadlikult oma mõtteid kontrollima hakanud – toimib küll. Kauneid pühi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on haigus ja ma ei usu, et selle eest veel karistatakse ka.
Ma olen ka selline. Väga jube on elada. Mina olen sellega arsti juures käinud ja ka abi saanud. Kogu aeg kartsin laste pärast. Pidevalt tiirlevad mingid mõtted peas ja päris vabaks nedest ei saagi. Aitab kellegi neutraalsega asja arutamine. Nt. arst või psühholoog. Pikemalt ei hakka kirjutama, aga asi oli millalgi ikka väga hull. Ma püüan ise ka teadlikult ennast miite muretsema sundida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

NLPs on mingi selline tehnika, et pane silmad kinni, mõtle ennast tagasi hetke ja aega, mil tundsid ennast nii nagu tahaksid tunda. (tundsid ennast hästi)
Jäta see tunne meelde ja \”too\” see tänasesse päeva. (NLP raamatutest otsi)

Mind veidi aitab.
Aga üldiselt teen sisuliselt sama mure kallal tööd ja ka peale lapse sündi hakkas. Olen rääkinud vähemalt 5 psühholoogiga, aga siiani tulutult :S

Imelik, et nii laialt levinud nähtus ja ükski psühholoog ei ütle mis see on… Aga kaldun ka arvama, et emainstinkti ja hormoonidega seotud. Need ju käivad ikka looduse järgi, aga meie tegelik elu on loodusest lahku kistud ning nüüd need asjad ei lähe kokku – minu isiklik arvamus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.12 17:22; 26.12 22:49; 26.12 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt, otsige abi.

Mul oli kooliaegse sõbranna ema selline ülimuretseja. Kui tütar kasvõi sõprade juures külas oli, siis oli tal tarvis mitu korda helistada ja kontrollida, et midagi pahasti ei oleks. Kui ta mees töö asjus linnast välja pidi sõitma, siis kordus sama jama. Tegelikult vaevas ta oma kodakondsed selle lõputu muretsemise ja pabistamisega ära.
Lisaks arvas, et selline muretsemine teeb ta paremaks emaks, kui need, kes kogu aeg hirmust kikivarvul ei seisnud:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ausalt, otsige abi.

Mul oli kooliaegse sõbranna ema selline ülimuretseja. Kui tütar kasvõi sõprade juures külas oli, siis oli tal tarvis mitu korda helistada ja kontrollida, et midagi pahasti ei oleks. Kui ta mees töö asjus linnast välja pidi sõitma, siis kordus sama jama. Tegelikult vaevas ta oma kodakondsed selle lõputu muretsemise ja pabistamisega ära.
Lisaks arvas, et selline muretsemine teeb ta paremaks emaks, kui need, kes kogu aeg hirmust kikivarvul ei seisnud:) [/tsitaat]

Kindlasti ei arva, et ma parem ema on selle pärast. Vastupidi ju.

Räägin isegi, et saan aru kui jube on kõrvalt selliseid näha, aga ise ei saa sellest kuidgai lahti :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 08:53; 23.12 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et tegudelt olen ma keskmine hooliv ema nagu ikka, aga sisemiselt keen päris tihti muretsemise tõttu. Just laste pärast. Halvematel aegadel olen tabanud end mõttelt, et miks ma pidin nad üldse saama? Mõtle kui kerge oleks, kui neid poleks ja siis nad ei saaks kunagi haiget või viga. Suht jabur, ma tean.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen suht samasugune.
Kardan autoõnnetusi (endale lube ei tee), aga see on õnneks vähemaks jäänud.
Aga kui laps on kellegi teisega, siis ikka helistan. Rahunen täiesti alles siis, kui olen ise lapsega koos.
Mõtlen ka vahel igasugu jubedusi, nt kui laps on mehega kodus, et midagi võib juhtuda (kapp peale kukkuda vms).
Tänaval kõndides hoian lapsel ikka kõvasti silma peal, kasvõi tassin teda süles, siis on süda rahulikum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ammu tahtnud sellise teema teha, aga pole suutnud kirjutada.

Olen täpselt samasugune nagu teemaalgataja ja see on nii raske. See olek tekkis samuti peale lapse sündi. Mul laps on veidi üle 3-aastane. Ma pole ühtegi ööd lapsest eemal olnud. Ma olen lapsest eemal vaid siis, kui tööl olen. Ma tahan temaga koguaeg koos olla.

Kui varem sõitsin autoga maanteel iga ilmaga, kuna töötasin kodust 30 km kaugusel, siis nüüd on töökoht kodu juures ja lähen maanteele vaid hädaolukorras – no lihtsalt ei julge. Detsembri keskel oli mul vaja minna koolitusele Tallinna, minu kodust on see üle 100 km, läksime tööandja autoga – ma olin juba paar nädalat enne sõitu nii närvis ja olin kindel, et teeme avarii ja mis mu lapsest siis saab. Iga päev ketrasin sea mõtet. Sõidupäeva hommikul seisisn juba telefon peos, et ütlen, et jäin haigeks, siis ikka võtsin ennast kokku ja käisin ära. Terve tee istusin pöidlad pihus. No ei ole normaalne!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan sinust aru. Tunnen umbes sama, algas samuti peale laste syndi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kardan samuti autoõnnetusi, eriti pärast seda, kui toimus beebiga autoõnnetus. Igasugu lennumasinaid kardan. Nooruses olin hulljulge, ei kartnud midagi, peale laste sündi on see paine peal. Huvitav, kas seda kuidagi ravida annaks? Seda kardan omakorda ka, et negatiivsed mõtted tõmbavad negatiivse ligi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen muretsemisega rikkunud jäädavalt oma südame. Iial ei suutnud magada öösi kui keegi pereliige ära oli. Isegi eemalolek lähedastest tekitas pideva ärevuse ja mõtted genereerisid mida iganes. Üle sain sellega, et tuli sügav tõdemine, et kõik see juhtubki KUNAGI. Ja siis kui mina olen elus ja teisi enam ei ole, siis ka jätkub elu. Me kõik oleme surelikud ja sureme, meie lähedased on surelikud ja surevad, aga TÄNA on nad minuga ja täna saan neile veel siin teha tegusid, mis neid rõõmustavad. Õppisin ära mittemidagi jätma homseks. Elama täna nii, et midagi ei jääks ütlemata. Et mu lähedased teaks alati just täna, et ma neid armastan. Ja kui juhtub, et tänane päev jääbki viimaseks, tean, et olen kogu koosoldud aja kasutanud jäägitult ära. See teadmine, et kõik on kaduv, on võimaldanud lõpetada igasugused tülid. Sest ma ei tea kaua on aega minul või kaua mu lastel ja teistel lähedastel. Olemas olevat aega saab ju täita armastuse ja hoolimisega. Ja soovin südamest kõigile neile, keda tunne, et neil hästi läheks. Kogu see aeg, mis nad viibivad siin maailmas. Ja mingu neil hästi ka sealpool 🙂 Ja kui vahel mõni muretsemise hoog kohale ilmub, ma kohe hakkan kõigile head soovima. Sest kui neil on hetkel raske, siis vajavad nad kõige enam toetust. Nii et ma usun ja loodan, et kõik mu lähedased teevad alati parima, mida suudavad. Nii et on variant, leppida sellega, et kunagi kõik kaob ja keskenduda sellele, mis praegu olemas on. Aga kes ikka väga hädas, soovitaks abi otsida. Sest tervisekahjustused ei jää kahjuks tulemata. Kõige enam lõhub ju muretsemine muretseja enda tervist. Ja kasvõi oma lastepärast ei ole ju vaja end äratappa enne õiget aega, tuues põhjuseks muretsemise teiste pärast. Nii et ehk tasuks muretseda selletõttu, et muretsemine võtab teid ära teie lähedastelt enne õiget aega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ärevushäire ja abi saab psühhiaatrilt ka psühholoogilt. Mina olen just ravi saamas (tabletid ja psühhoteraapia) ja on küll juba paremaks läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ausalt, otsige abi.[/tsitaat]
ei tea kust kännu alt seda siin otsida???

Ise oled kunagi abi otsinud? Pole ju sellist abi meie maal! Olen ise mitme \”abistaja\” juures käinud ning tulemus pigem vastupidine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.12 17:22; 26.12 22:49; 26.12 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen muretsemisega rikkunud jäädavalt oma südame. Iial ei suutnud magada öösi kui keegi pereliige ära oli. Isegi eemalolek lähedastest tekitas pideva ärevuse ja mõtted genereerisid mida iganes. Üle sain sellega, et tuli sügav tõdemine, et kõik see juhtubki KUNAGI. Ja siis kui mina olen elus ja teisi enam ei ole, siis ka jätkub elu. Me kõik oleme surelikud ja sureme, meie lähedased on surelikud ja surevad, aga TÄNA on nad minuga ja täna saan neile veel siin teha tegusid, mis neid rõõmustavad. Õppisin ära mittemidagi jätma homseks. Elama täna nii, et midagi ei jääks ütlemata. Et mu lähedased teaks alati just täna, et ma neid armastan. Ja kui juhtub, et tänane päev jääbki viimaseks, tean, et olen kogu koosoldud aja kasutanud jäägitult ära. See teadmine, et kõik on kaduv, on võimaldanud lõpetada igasugused tülid. Sest ma ei tea kaua on aega minul või kaua mu lastel ja teistel lähedastel. Olemas olevat aega saab ju täita armastuse ja hoolimisega. Ja soovin südamest kõigile neile, keda tunne, et neil hästi läheks. Kogu see aeg, mis nad viibivad siin maailmas. Ja mingu neil hästi ka sealpool 🙂 Ja kui vahel mõni muretsemise hoog kohale ilmub, ma kohe hakkan kõigile head soovima. Sest kui neil on hetkel raske, siis vajavad nad kõige enam toetust. Nii et ma usun ja loodan, et kõik mu lähedased teevad alati parima, mida suudavad. Nii et on variant, leppida sellega, et kunagi kõik kaob ja keskenduda sellele, mis praegu olemas on. Aga kes ikka väga hädas, soovitaks abi otsida. Sest tervisekahjustused ei jää kahjuks tulemata. Kõige enam lõhub ju muretsemine muretseja enda tervist. Ja kasvõi oma lastepärast ei ole ju vaja end äratappa enne õiget aega, tuues põhjuseks muretsemise teiste pärast. Nii et ehk tasuks muretseda selletõttu, et muretsemine võtab teid ära teie lähedastelt enne õiget aega :)[/tsitaat]

Aitäh!
Väga head mõtted!
Isegi olen jõudnud aeg-ajalt sinna, et tuleb nautida iga koosoldud hetke, sest kunagi ei tea kes kui kaua meie elus on. Nii põhjalikult ei ole aga mõelnud. Ehk see hetkes olemine ongi see, mida neist hirmudest õppida…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.12 17:22; 26.12 22:49; 26.12 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oot, te midagi ette ka võtate oma haigusega, või lihtsalt jätkate oma lähedaste elude järjekindlat mürgitamist?

Kähku psühholoogi juurde![/tsitaat]
Sul on väga õigus, paanitsejad te mürgitate oma lähedaste elusid. Te ahistate neid jubedalt ja see ei loe, et te teete seda parimate kavatsustega. Te olete vaimsed ahistajad. Minge parem heaga arsti juurde, kui tahate et teil pere säiliks. Ma saan täiesti aru, et väikest last tahaks alati ja igas olukorras kaitsta, aga ta ei õpigi mitte kunagi niimoodi iseseisvaks ja ise ohuolukorda tunnetama.

Mõelge kas teile endile meeldiks kui keegi kontrolliks iga teie enda sammu. Näiteks ülemus kontrolliks iga 10 minuti tagant kas ikka on kõik hästi tööga, küsiks kas te ikka oskasite seda mida teete päevast päeva. Meeldiks teile või hakkaksite uut kohta otsima?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.12 23:03; 26.12 23:33; 26.12 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sul on väga õigus, paanitsejad te mürgitate oma lähedaste elusid. Te ahistate neid jubedalt ja see ei loe, et te teete seda parimate kavatsustega. Te olete vaimsed ahistajad. Minge parem heaga arsti juurde, kui tahate et teil pere säiliks. Ma saan täiesti aru, et väikest last tahaks alati ja igas olukorras kaitsta, aga ta ei õpigi mitte kunagi niimoodi iseseisvaks ja ise ohuolukorda tunnetama.Mõelge kas teile endile meeldiks kui keegi kontrolliks iga teie enda sammu. Näiteks ülemus kontrolliks iga 10 minuti tagant kas ikka on kõik hästi tööga, küsiks kas te ikka oskasite seda mida teete päevast päeva. Meeldiks teile või hakkaksite uut kohta otsima? [/tsitaat]

Selline kõnetamise viis lisab uue paanika-taseme: nn. paanitsejad hakkavad lisaks muule veel rohkem pabistama, et oma paanikaga ahistatakse lähedasi, kustutakse õnnestusi esile jne jne jne.
Ärge pushige, kirjutage läbimõeldult- muul juhul kõlate emaaptiavõimetult ning sel juhul on kommenteerimine mõttetu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 23:12; 26.12 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Selline kõnetamise viis lisab uue paanika-taseme: nn. paanitsejad hakkavad lisaks muule veel rohkem pabistama, et oma paanikaga ahistatakse lähedasi, kustutakse õnnestusi esile jne jne jne.
Ärge pushige, kirjutage läbimõeldult- muul juhul kõlate emaaptiavõimetult ning sel juhul on kommenteerimine mõttetu!

[/tsitaat]
Ma ei tahtnudki empaatiline olla. Vahel on vaja, et keegi ütleks selle ebameeldiva asja välja. Jah, ma tean, et kõik ei kannata seda ilma draamata välja, aga see ei muuda asja. Minu miinustamine ja laitmine ei muuda samuti asja.

Kuristik on kuristik ka siis kui kõik kinnitavad, et seal oleks vist nagu mingi probleem aga temaga saab ehk rääkides kokkuleppele ja ta läheb ehk ära. Ei lähe, vaimusilmas läheb ta aina sügavamaks. Probleemi ei saa kaotada eitades, ta tuleb ära lahendada siis kui ta pole veel muutunud kogu elu sisuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.12 23:03; 26.12 23:33; 26.12 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vahel on vaja, et keegi ütleks selle ebameeldiva asja välja. Jah, ma tean, et kõik ei kannata seda ilma draamata välja, aga see ei muuda asja. Kuristik on kuristik ka siis kui kõik kinnitavad, et seal oleks vist nagu mingi probleem aga temaga saab ehk rääkides kokkuleppele ja ta läheb ehk ära. Ei lähe, vaimusilmas läheb ta aina sügavamaks. Probleemi ei saa kaotada eitades, ta tuleb ära lahendada siis kui ta pole veel muutunud kogu elu sisuks.[/tsitaat]

Selles see asi ongi, ebameeldiv tunnetus on olemas ja teemaalgataja teadvustab seda. Abi võib ju küsida: a´la retseptiga saada kuid terroristi eest lennukis need ei aita ju. Millest, miks ja kuidas sellised emotsioonid ja hirmud tekivad on \”miljoniküsimus\”- kui vastust ja abimeetodeid teaks, oleks paljude elu märksa lihtsam:) (meele)Rahu! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 23:12; 26.12 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terrorist on terrorist, selle eest pole ei mina ega keegi pole kaitstud. Aga elada oma elu selle hirmu all, et kusagil võib terrorist olla! See pole elu vaid hädine vegeteerimine, halvimal juhul tekib hirm üldse kodunt lahkumise ees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.12 23:03; 26.12 23:33; 26.12 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hehe, mina ka samasugune. Püüan oma hirme kontrollida, aga mõned korrad on juhtunud, et olen juba hädaabi numbrit valima hakanud hirmus, et inimene kadunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Pereelu ja suhted Muretsemine. Kuidas üle olla sellest?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.