Esileht Koolilaps MURG vestlus

Näitan 21 postitust - vahemik 271 kuni 291 (kokku 291 )

Teema: MURG vestlus

Postitas:
Kägu

Mu laps, kes pole veel Murgi kutset ära kinnitanud, sai täna kutse oma teise valiku riigigümnaasiumi vestlusele. Seega nad püüavad vist oma kooli saada kõigepealt teise valiku tugevamaid ja alles siis lähevad esimese valiku ootenimekirja juurde.

Huvi pärast, et mis siis teine valik oli?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub ilmselt koolist. MURGist öeldi minu lapsele, kes küsis läbi sisseastumine.ee, millal saadetakse kutseid 2. vooru vestlusele (tal oli 1. eelistus Saue, aga mõtles vahepeal ümber), et ilmselt ei saadetagi, kuna ootenimekiri on pikk. Seega iga RG ei hakka ilmselt üldse 2. eelistusega vestlema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps, kes pole veel Murgi kutset ära kinnitanud, sai täna kutse oma teise valiku riigigümnaasiumi vestlusele. Seega nad püüavad vist oma kooli saada kõigepealt teise valiku tugevamaid ja alles siis lähevad esimese valiku ootenimekirja juurde.

Huvi pärast, et mis siis teine valik oli?

PERG

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas on võimalik, et lapsevanem ei hooli isegi nii palju oma üheksanda lõpetajast, et jälgida avalduste tegemise aegasid? Rääkimata muust toetamisest ja abist?

Mina ka ei jälginud, küsisin vahel, et millal ühe vôi teise kooli katsed on vôi millal kirja tuleb panna. Lapsed kanditeerisid kooli, mitte mina. Kôigega said hakkama ise. Mône kooli katsete päeva unustasid ära ka, juhtub ja no mis siis, ju polnud soovitud koolid.

Aga sina oled see lapsevanem, kelle kohta laps koolis kurdab, et vanemaid tema saatus ei koti.

Vanemad jälgige oma lapsi, vaadake nende nahka kätel, jalgadel.  Meil koolides on ikka jube palju eneselõikujaid aga peretuge neil ei ole.

+7
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mu laps, kes pole veel Murgi kutset ära kinnitanud, sai täna kutse oma teise valiku riigigümnaasiumi vestlusele. Seega nad püüavad vist oma kooli saada kõigepealt teise valiku tugevamaid ja alles siis lähevad esimese valiku ootenimekirja juurde.

Huvi pärast, et mis siis teine valik oli?

PERG

Aga laps nagu ära ei tahaks otsustada, kas ta tahab oma 1. eelistuse kooli või mitte? Ma mõtlen, et praegu PERG kutsub vestlusele, aga reedel on ju 1. eelistuse kooli koha kinnitamise tähtaeg. Kui ta selleks ajaks ära ei kinnita, tühistab MURG ilmselt kutse. Kui koha ära kinnitab, et oota PERG teda enam vestlusele, sest sisseastumissüsteemis on näha, et laps on koha teises riigigümnaasiumis vastu võtnud. Mis ta lõpuks ise siis tahab? Või on üldse kuskil kolmandas koolis juba? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No koolid peavad ju ka ahvatlema, et äkki laps muudab oma valikut.

Valik ongi väga keeruline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas on võimalik, et lapsevanem ei hooli isegi nii palju oma üheksanda lõpetajast, et jälgida avalduste tegemise aegasid? Rääkimata muust toetamisest ja abist?

Mina ka ei jälginud, küsisin vahel, et millal ühe vôi teise kooli katsed on vôi millal kirja tuleb panna. Lapsed kanditeerisid kooli, mitte mina. Kôigega said hakkama ise. Mône kooli katsete päeva unustasid ära ka, juhtub ja no mis siis, ju polnud soovitud koolid.

Aga sina oled see lapsevanem, kelle kohta laps koolis kurdab, et vanemaid tema saatus ei koti.

Vanemad jälgige oma lapsi, vaadake nende nahka kätel, jalgadel. Meil koolides on ikka jube palju eneselõikujaid aga peretuge neil ei ole.

Mis lolli juttu sa ajad?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps, kes pole veel Murgi kutset ära kinnitanud, sai täna kutse oma teise valiku riigigümnaasiumi vestlusele. Seega nad püüavad vist oma kooli saada kõigepealt teise valiku tugevamaid ja alles siis lähevad esimese valiku ootenimekirja juurde.

Huvi pärast, et mis siis teine valik oli?

PERG

Aga laps nagu ära ei tahaks otsustada, kas ta tahab oma 1. eelistuse kooli või mitte? Ma mõtlen, et praegu PERG kutsub vestlusele, aga reedel on ju 1. eelistuse kooli koha kinnitamise tähtaeg. Kui ta selleks ajaks ära ei kinnita, tühistab MURG ilmselt kutse. Kui koha ära kinnitab, et oota PERG teda enam vestlusele, sest sisseastumissüsteemis on näha, et laps on koha teises riigigümnaasiumis vastu võtnud. Mis ta lõpuks ise siis tahab? Või on üldse kuskil kolmandas koolis juba? ????

Pergi vestluse tühistas kohe ära, kui kutse tuli. Tal on ühe G4 kooli ja Murgi kutse, aga ei oska kuidagi otsustada. Lõpuks teeb reedel üki-kaki-kommi-nommi.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestades, et hulk noori nii MURG järjekorras ja ka G4 koolides siis miks ei võiks üki-kaki teha näiteks homme. Kui otsustab ikka G4 kasuks siis pole vahet, sest MURG niikuinii kutseid varem ei saada kui laupäev, kuid kui MURG kutse vastu võtab siis äkki G4 poolt uue kutse saavad teele panna ja veidi miskit liigub.

Kusjuures üks hea nipp sellisesse olukorda. Võtku münt ja otsustagu kumb pool on kumb kool ja visaku münti. Kui peale esimest viset on kiusatus kaks kolmest teha siis õige valik on see teine pool.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui koolid on lapse jaoks võrdse kaaluga, siis on mõistlik valida asukoha järgi. Meil oleks MURG esimene eelistus, kui see oleks lähemal. G4 koolide suur pluss on soodne asukoht ühistranspordi suhtes, eriti Reaalkool ja Inglise kolledž.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui koolid on lapse jaoks võrdse kaaluga, siis on mõistlik valida asukoha järgi. Meil oleks MURG esimene eelistus, kui see oleks lähemal. G4 koolide suur pluss on soodne asukoht ühistranspordi suhtes, eriti Reaalkool ja Inglise kolledž.

GAG’i on väga mugav rongiga minna kui raudtee lähedal elad.
Ja asukoht on oluline. Mitu tundi päevas ühistranspordis loksumine on ikka väga raske.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab võrrelda MURG-i ja G4 koole, ei saa ju veel? Ühel pole veel midagi ette näidata, ainult jutt-peab lihtsalt lootma parimat ja teistes saab kindlasti hea akadeemilise hariduse.

Ja gümnaasiumit asukoha järgi valida, miks küll?  Oma lapse klassikaaslaste hulgas küll mitte keegi kooli valikul asukohast ei lähtunud, ikka sisust. Koolid on ikka väga erinevad, nii tasemelt, õppemeetoditelt kui õhkkonnalt.

Kes tõsimeeli veel kaalub MURG-i ja G4 koolide vahel, valige MURG, saab keegi kel soov kindel omale G4 koha.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja gümnaasiumit asukoha järgi valida, miks küll? Oma lapse klassikaaslaste hulgas küll mitte keegi kooli valikul asukohast ei lähtunud, ikka sisust. Koolid on ikka väga erinevad, nii tasemelt, õppemeetoditelt kui õhkkonnalt.

Loomulikult on koolitee pikkuses vahe.  Aga see tuleb mängu sama tasemega koolide puhul. Kui on valida, kas GAG või MURG, siis minu jaoks pikeks küsimustki. Aga kui elada nt. Mustamäel ja valikus on MURG või PERG, siis oleks ilmselgelt esimene. Või ka mõni muu Mustamäe kool. Teise linna otsa tasub sõita ikka ainult tunduvalt parema kooli pärast.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui koolid on lapse jaoks võrdse kaaluga, siis on mõistlik valida asukoha järgi. Meil oleks MURG esimene eelistus, kui see oleks lähemal. G4 koolide suur pluss on soodne asukoht ühistranspordi suhtes, eriti Reaalkool ja Inglise kolledž.

Minu arust on Gag ja Reaal igasuguse ootamise lõpetanud rohkem kui nädal tagasi, hea tahte protokolle oodati tagasi aprilli lõpuks ja rohkem ei oodatud. Mis kooli ta veel valida saab kui nende koolide nimekirjad on lukus?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on Gag ja Reaal igasuguse ootamise lõpetanud rohkem kui nädal tagasi, hea tahte protokolle oodati tagasi aprilli lõpuks ja rohkem ei oodatud. Mis kooli ta veel valida saab kui nende koolide nimekirjad on lukus?

Alati on ju võimalik koht ära öelda. Eks see G4 koht võeti tähtajaks vastu ikka.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on Gag ja Reaal igasuguse ootamise lõpetanud rohkem kui nädal tagasi, hea tahte protokolle oodati tagasi aprilli lõpuks ja rohkem ei oodatud. Mis kooli ta veel valida saab kui nende koolide nimekirjad on lukus?

Alati on ju võimalik koht ära öelda. Eks see G4 koht võeti tähtajaks vastu ikka.

Minu arvates lapsevanem bluffid, teeb end tähtsaks, mõistlik lapsevanem arutab lapsega milline kooli valida ja otsus tehakse õigeaegselt. Kaks kuud ei mõtle ükski normaalne õpilane ega lapsevanem.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on Gag ja Reaal igasuguse ootamise lõpetanud rohkem kui nädal tagasi, hea tahte protokolle oodati tagasi aprilli lõpuks ja rohkem ei oodatud. Mis kooli ta veel valida saab kui nende koolide nimekirjad on lukus?

Alati on ju võimalik koht ära öelda. Eks see G4 koht võeti tähtajaks vastu ikka.

Minu arvates lapsevanem bluffid, teeb end tähtsaks, mõistlik lapsevanem arutab lapsega milline kooli valida ja otsus tehakse õigeaegselt. Kaks kuud ei mõtle ükski normaalne õpilane ega lapsevanem.

Mis kahes kuust sa räägid? G4 kutsed siis aprilli keskel tulid ja MURG kutsed mai alguses. Ehk siis mõistetav, et mõtlemispaus korraks tekib. Kui otsustab MURG kasuks, siis ütleb loodetavasti G4 kutse ära ja vastupidi. Muidugi kahtlustan, et mingi hulk noori ei tee seda ja seega peale jaanipäeva veel mingi liikumine tekib, siis peab ju kooli päriselt välja valima.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on Gag ja Reaal igasuguse ootamise lõpetanud rohkem kui nädal tagasi, hea tahte protokolle oodati tagasi aprilli lõpuks ja rohkem ei oodatud. Mis kooli ta veel valida saab kui nende koolide nimekirjad on lukus?

Alati on ju võimalik koht ära öelda. Eks see G4 koht võeti tähtajaks vastu ikka.

Minu arvates lapsevanem bluffid, teeb end tähtsaks, mõistlik lapsevanem arutab lapsega milline kooli valida ja otsus tehakse õigeaegselt. Kaks kuud ei mõtle ükski normaalne õpilane ega lapsevanem.

Mis kahes kuust sa räägid? G4 kutsed siis aprilli keskel tulid ja MURG kutsed mai alguses. Ehk siis mõistetav, et mõtlemispaus korraks tekib. Kui otsustab MURG kasuks, siis ütleb loodetavasti G4 kutse ära ja vastupidi. Muidugi kahtlustan, et mingi hulk noori ei tee seda ja seega peale jaanipäeva veel mingi liikumine tekib, siis peab ju kooli päriselt välja valima.

Siin räägid olümpiaadilapsest ja siis muudad oma teksti. Otsusta ära kes sa oled mitte ära tee end tähtsaks, ükski kool ei vaata hästi kui otsustada ei suudeta. Tee endale põhimõtted selgeks mida tahad oma lapsele.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin pigem küsimus, et kui laps näiteks tegi neljad katsed (4G, 3 kooli, RG ja 32 – tundub selline kõige levinum kombo olevat) ja praeguseks ühtegi kindlat koolikutset ei ole, siis mida tegema peaks? Endal õnneks seda olukorda ei ole, kuid täiesti mõtlesin märtsi lõpus, et kas peaks noort torkima, et teeks veel mõned avaldused.

Ehk siis pole ju tähtaegade maha magamise probleem, vaid pigem siis noore ühehindamine võibolla veidi… Ja hea öelda, et enda süü, kuid erinevalt näiteks tööle kandideerimisest, mida võid teha ühe kuu jooksul korduvalt või isegi ülikooli minekust, kus on ka rohkem alternatiive (kui ei saa siis lähed teed sõjaväeteenistuse ära, töötad aastakese), siis gümnaasiumi minnes olukord kehvem. Mingit mõistlikku töökoha 16-aastane põhiharidusega ei saa.

Õnneks tundub, et kutsekoolid arvestavad sellega ja sinna paberite viimine üldiselt juunikuus… Gümnaasiumite jama on see, et tegelikult palju noori ja nende vanemaid ei kujuta ette kogu kaost ja ei oska ka kõige paremaid valikuid teha. Kahjuks selle teema kohta väga vähe adekvaatset infot. Ma nüüd hakkan aru saama, kuidas see protsess täpselt toimib, kuid mis sellest kasu – rohkem gümnaasiumisse minevaid lapsi mul ei ole… Õnneks me lapsega väga suuri vigu ei teinud, kuid parajal määral ikkagi ???? Tänu RG ei olnud need vead päeva lõpuks kriitilised, kuid ma ei taha mõelda, et kui kolm Tallinna RG oleksid uksed avanud järgmine aasta.

Issand, kui katsetatakse 11-12 gümnaasiumisse ja kuhugi ei saa, no siis tulebki kutsekasse minna ju. Gümnasse on lihtne saada ikkagi kui vähegi gümnaasiumimaterjal.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimane kägu, mis kaosest sa kogu aeg räägid? Tallinnas on ju märksa rohkem gümnaasiume kui need sinu poolt märgitud. Mustamäel on peale MURG’i ja 32.kk veel TTG, TSG, Arte, MG (+ 3 venekeelset kooli). Teiste linnaosade koole ei viitsi hakata sulle siin ette lugema, leiad terve nimekirja haridusameti lehelt. Samuti julgen arvata, et need kolme kesklinna kooli katsed ei olnud nüüd valdaval enamusel valikus. Tegu on ju tavaliste piirkonnakoolidega ja miks peaks ometi üks Mustamäe või Õismäe laps neid koole oma linnaosa koolidele eelistama?

Lisaks on kesklinnas veel ka VHK ja TPL ning ma tean isiklikult lapsi, kes igati kogukonnaväliselt on VHK’sse gümnaasiumisse saanud.

Ja need katsed ei ole ju sugugi ühel ajal, G4 oli märtsis, enamus piirkonnakoole aga tegi oma katseid aprillis. Ehk ei olnud sugugi vaja kõikidele katsetele korraga end registreerida.

Kindlasti on vale jätta kogu vastutus lapsele. Vanem peab olema siin see, kes aitab uurida erinevate koolide kohta, selgitab lapsele tagavaraplaanide vajadust, ja seda, et kohast loobuda saab alati, aga palju hullem variant on see, et kohta polegi kuskil. Kui ongi mingi kaos, siis on see ikka oma tekitatud

28.03 oli paljude koolide viimane regamistähtaeg. Selleks ajaks oli teada ainult 32kk tulemused (ja seal läks hästi ning kutse oli olemas). G4 tulemused tulid 31.03 – sealt noor 3 kutset vestlusele sai. Päev hiljem lõppes ka Nõmme Gümnaasiumi regamine. Sel hetkel polnud ju tunnet, et peaks Nõmmele ka regama, sest testid hästi läinud ja igalt poolt sai kutsed vestlusele. Nüüd tagantjärgi saab öelda, et nende kolme vestluse peale kahes kohas (GAG ja Reaal) ootejärjekorras ja kolmandas eelistuses sai eitava vastuse (21). 32kk loobus vestlusest, sest seal käis pigem nö oma taset avastamas ja soojendust tegemas – pole just sobiv kool reaalinimesele.

Ja tegu akadeemiliselt tubli noorega, kellel reaalained testides väga hästi läksid ja keeled olid keskmised – lihtsalt vestlusoskus vedas alt. Eks ta nohik ole. Reaalainetes väga tugev, kuid sotsiaalne suhtlusoskus nii ja naa. Sõbralik ja saab kõigiga läbi, kuid vastab väga lühidalt ja konkreetselt ja puudub igasugune oskus asju ilustada – ehk siis ütlebki nii, kuidas täpselt asjad on ja väga lakooniliselt. Liigne ausus ei ole kooli sissesaamisel tegelikult abiks :/

Õnneks MURG kutse käes ja kinnitatud, kuid kui seda varianti poleks olnud? Seal ka väga napilt nüüd sisse sai – muud punktid jälle head, kuid vestluse punktid ka seal kehvad, kuigi see vestlus talle täitsa meeldis võrreldes teistega ????

Ja ei tulnud selle peale varem, et vestlus nüüd võiks nii suureks probleemiks saada. Räägime kogu aeg, kuidas meil vaja insenere ja muid tehnoloogia eksperte. Ja seega tundus väga loogiline, et noor, kellel reaalained viied, käib mate ja IT olümpiaadidel võiks valida sellised koolid, kus mate ja reaalained tugevamad.

Huvitav on see, et Mustamäel küll palju koole, kuid kui vaadata riigieksamite tulemusi matemaatikas, siis ükski kool väga tugev kandidaat ei ole :/ Huvitav miks see nii on? Samuti VHK ja TPL mida mainid on ikkagi pigem humanitaari poole kaldu… Ehk siis, kus on koolid reaalainete huvilistele noortele?

Eks Nõmme osas oleks võinud mõelda, aga nagu öeldud – sel hetkel ei aimanud, et vestlustega nüüd suudab end igal pool konkurentsist välja rääkida… MURG oligi noore esimene eelistus ja seega see õnneliku lõpuga lugu, kuid kogu see protsess väga veider on igatahes.

Mõtled oma lapsele kuldse Kuu selga, muud midagi:) Keelte osas test keskmine, otsigi põhjust sealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MURG kooli juht Terevisioonis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 271 kuni 291 (kokku 291 )


Esileht Koolilaps MURG vestlus