Esileht Kodunurk Mürk taime pritsimiseks

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Mürk taime pritsimiseks

Postitas:

Palun abi. Ma pole kunagi lille mürgiga pritsinud, aga nüüd on üks oluline hortensiataim (laialeheline, toa oma, mitte õues) mul haige ja kästi pritsida NeemAzal (infoleht on lisatud) nimelise asjaga. Ma ei saa sotti, kuidas seda lahust teha – kästakse lahustada 5 ml ehk kogu pudelike 1-1,5 ml vees, aga mul on ju ainult üks taim vaja pritsida ning üleliia ei taha mürki valmis segada. Või ongi see nii mõeldud, et kohe tuleb kogu pudel ära tarvitada? Sel juhul – mis teete selle ülejäägiga? Seda ju ometi kanalisatsiooni ega maha ei kalla?
Kas on vahet, millal pritsida – päeval või vastu õhtut?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 21:06; 25.08 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

• Looduslik taimne ekstrakt kahjurite tõrjeks
Neemipuu seemnete tuumadest saadud taimset ekstrakti NeemAzal -T/S sobib kasutada kahjurite tõrjeks ka mahepõllumajanduses
• 5 ml lahustada 1-1,5 L vees, sellest piisab 10-15 m² töötlemiseks

See 5ml 1-1,5 L vees on õige konsentratsiooni saamiseks. Kui tahta õiget konsentratsiooni, aga väiksemat kogust, siis võib nt 2,5ml 0,5-0,75 L vees, siis on täpselt pool kogust korraga valmis tehtud ja peaks piisama 5-7,5 m2 töötlemiseks. Kõik kogused täpselt pooleks. Aga ma ei usu, et ühest korrast pritsimisest piisab, äkki peab mitu korda ja mitu päeva pritsima.

Kuna see on taime seemnetest valmistatud ekstrakt, mis sobib isegi mahepõllunduses kasutamiseks, siis tundub, et ei ole tegemist mürgise keemiaga, kõigest taime seemne ekstrakt, kuigi osad taime seemned võivad ju ka mürgised olla. Niiet arvan, et selle puhul pole hullu, kui ülejääk põõsa alla valada. Kui peab mitu korda pikema aja jooksul pritsima, kuni taim tervemaks hakkab saama, siis lähebki suurem kogus lahust. Jõudu!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on ainult 1 taim, siis võid ju võtta kümnendik: 0,5 ml lahustada 100-150 ml vees või 1ml 200-300ml vees, oleneb taime suurusest. Ülejäänud kontsentraadipudelike hoiad alles ja kui on vaja, siis saad uuesti pritsida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on ainult 1 taim, siis võid ju võtta kümnendik: 0,5 ml lahustada 100-150 ml vees või 1ml 200-300ml vees, oleneb taime suurusest. Ülejäänud pudelike hoiad alles ja kui on vaja, siis saad uuesti pritsida.

No täpselt. Alati teen ikka võimalikult vähe lahust, mis ka ära kuluks.
Pudelile märgitud kogused tuleb ikka endal ümber arvutada, nende alusel leiad õige suhte.
Mul on kodus 2 ml süstlad, et saaks ka väikest kogust õigesti doseerida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega sul lemmikloomi pole, kes võiksid mürgiga kokku puutuda

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taimekaitsevahend. Mitte mürk.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kodus 2 ml süstlad, et saaks ka väikest kogust õigesti doseerida.

Mu järgmine küsimus olekski olnud, et kuidas te ometi neid 0.5 ml ja 1 ml doseerite, kui on 5 ml pudel … siis selge.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 21:06; 25.08 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kodus 2 ml süstlad, et saaks ka väikest kogust õigesti doseerida.

Mu järgmine küsimus olekski olnud, et kuidas te ometi neid 0.5 ml ja 1 ml doseerite, kui on 5 ml pudel … siis selge.

Mul on näiteks Sudafedi pakendist plastlusikas mille mõõt on 5ml ja 2,5 ml . Samuti on mingid plasttopsikud, kus 1ml sammuga ravimi võtmiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Mürk taime pritsimiseks