Esileht Pereelu ja suhted Murtud südamete tugigrupp

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Murtud südamete tugigrupp

Postitas:
Kägu

Kuna niiii valus ja halb on, siis mõtlesin, et võils olla selline grupp, kellel sama asi käsil. Sest ei saa ju oma sõpru kurnata päevade kaupa selle jutuga. Ma juba vanem ja targem ja ei räägi enam eriti kellelegi sellest, vaikselt surun ennast läbi päev päeva järel. Nagu unes lähevad need päevad, läbi meeletu valu ja siis paremate hetkede.  Samas olukorrad inimesed viitsiks rääkida ja rääkides hakkab ikka niipalju kergem. Ise tunnen et suudan isegi mõelda, kui olen saanud sõbrannaga seda veidi arutada. Ja teiste samasugustega saaks nõu küsida ja arutada. Näiteks, et mida see tähendab, et meil lahkuminekust juba varsti kuu, aga see inimene paari päeva tagant saadab mingi sõnumi…??? Miks??

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tegelikult on isegi psühholoogist abi, et rutem “normaalseks” saada. Kui võimalik, siis mina katkestaks igasuguseid kontaktid selle inimesega, nii et poleks võimalust sõnumite vms üle juurelda. See vaid tekitab hingevalu ning takistab sul edasi liikumast. Jah, see on raske, aga pikemas plaanis tuleb sulle kasuks. Minu meelest lahkuminek ongi võrdne leinaga – st üks hetk see inimene on oluline osa sinu elust ja järgmisel hetkel teda sinu elus enam pole. Sa eitad seda, loodad, et ühel hetkel ta tuleb tagasi ja kõik on jälle korras. Tegelikkuses tuleb lasta ajal teha oma töö ning oma eluga edasi liikuda.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult on isegi psühholoogist abi, et rutem “normaalseks” saada. Kui võimalik, siis mina katkestaks igasuguseid kontaktid selle inimesega, nii et poleks võimalust sõnumite vms üle juurelda. See vaid tekitab hingevalu ning takistab sul edasi liikumast. Jah, see on raske, aga pikemas plaanis tuleb sulle kasuks. Minu meelest lahkuminek ongi võrdne leinaga – st üks hetk see inimene on oluline osa sinu elust ja järgmisel hetkel teda sinu elus enam pole. Sa eitad seda, loodad, et ühel hetkel ta tuleb tagasi ja kõik on jälle korras. Tegelikkuses tuleb lasta ajal teha oma töö ning oma eluga edasi liikuda.

Jah, muidugi, tõsi. Kõik see kunagi juba ju läbi tehtud ja eks ma tean et tunded muutuvad ja ma ei suregi selle kätte. Aga lihtsalt see periood on ka reaalsus, väga raske pealeselle ja selle perioodi jaoks võiks midagi kergendavat olla.  Osa mõtet lihtsalt selles, et jah, sõbrad ju võivad olla vaprad ja sind armastada ja selle ära taluda – aga tegelikult on targem kõrvalisi  nimesi sellest säästa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näiteks, et mida see tähendab, et meil lahkuminekust juba varsti kuu, aga see inimene paari päeva tagant saadab mingi sõnumi…??? Miks??

Omandiinstinkt. Oleneb muidugi, mis sisuga need sõnumid on, võib olla on ka midagi siirast ja konstruktiivset, aga minu kogemus on, et hakkasid tulema igatsevad ja ihalevad sõnumid … noore ja rumalana ikka mitu korda kukkusin nende peale tagasi. Siis muidugi oli korraks nunnu olla ja kohe jälle läks jamaks, mina pidin seda valu algusest peale uuesti ja uuesti läbi tegema. Mina ei tea, osadel inimestel kohe nagu peab olema mingi herbaarium suhetest, ei suuda leppida ühega ja peab kõiki vallutusi keti otsas hoidma.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ega enne kergemaks ei lähegi, kui oled emotsioonid kehast välja saanud.

1. Kõigepealt magamine. Kui magada ei saa, lase endale perearstil unerohi välja kirjutada – 1 retsept. Sellest peab piisama, sest edasi on võimalik juba ise hakkama saada. Võta unerohtu miinimumkogus. 6 tundi und teeb imesid.

2. Küsi endalt iga natukese aja tagant: Mida ma tunnen (emotsioon: viha, kurbus, süü, ängistus…) ja siis määra, kus see tunne (valu) Sinu kehas asub (kurgus, kätes, kõhus, rinnas…) ja siis hinga sügavalt ja intensiivselt nina kaudu sisse ja suu kaudu välja – tihedalt, pahinal ja häälega Ära ehmata, kui pea hakkab ringi käima. Tee väike paus ja jätka, jätka, kuni hakkab kergem. See on väga efektiivne abivahend. Tundub lihtne aga aitab hästi.

3. Kui võimalik, siis blokeeri teine osapool 100%. See on väga raske aga toob lõpuks kergenduse. Kui küsid miks, siis see on nagu nikotiinist loobumine. Iga mahv tõukab Su tagasi, 100% loobumine tähendab, et 2 kuu pärast on enesetunne juba täitsa hea ja suudad vabalt funktsioneerida ka ilma sigaretita (loe: eksita).

Kui ei suuda kontaktist hoiduda, siis ära ennast süüdista, tagasilangused on normaalsed, lihtsalt sellisel juhul hakkad jälle otsast peale (alumiselt astmelt) trepist üles ronima.

4. Räägi kõigile, kes viitsivad kuulata. Kõige parem, kui leiad kellegi, kes on sama tee läbi teinud ja mõistab Sind. Need kes ei ole kogenud, need ei saa aru. Ka psühholoogid ja terapeudid, kellel kogemus puudub, need ei saa aru, mida sa läbi elad.

5. Tee nimekiri kõikidest partneri halbadest omadustest, harjumustest ja inetutest tegudest või ütlemistest. Võta selleks aega! Korraga kindlasti kõik meelde ei tule aga jäta leht köögilauale ja täienda seda pidevalt. Mida pikemaks nimekiri venib, seda parem Sulle. Kui tekib tahtmine kontakteeruda, siis loe kõigepealt seda.

6. Karju patja, peksa padjaga diivanit või voodit, pane peale agressiivne muusika ja tantsi. Kuula, mida Su keha teha tahab, võib-olla kössitades mööda põrandat veereda, võib-olla raevunult trampida, näidata keelt, vehelda tuuleveskina. See ei pea olema otseselt tants vaid pingete füüsiline väljaelamine.

7. Liigu palju, kõnni, kõnni, kõnni. Kui ei taha siis lihtsalt sunni ennast, pane klapid pähe, vali sobiv muusika ja mine. Muusika saatel on kergem.

8. Kirjuta emotsioonid paberile. Kirjuta eksile kirju ilma tsensuurita ja pärast põleta need.

9. Hoia eemale alkoholist ja muudest mõnuainetest. Korraks on parem aga pärast on päris hull.

10. Kui Sul selleks võimalusi on kasuta terapeudi abi, aga vali professionaal väga hoolikalt.

11. Kuula lõdvestusi, need aitavad Sul hoida tähelepanu kehal ja lõdvestuda. Siin on üks näide: https://www.youtube.com/watch?v=oZD4Z-jTt94&list=PLjBJK4YAeqjyI7cU3A_GYo64OYvg7TLgk&index=2

Seda võid kasutada ka uinumiseks.

Otsi endale sobiv, Youtube sisaldab neid palju.

12. Palun ära astu uude suhtesse, kuni pole tervenenud ja iseendaga, oma vajaduste, soovide ning eelistustega uuesti tuttavaks saanud.

Sinu seisundis naine on väga magus amps tumeda triaadi esindajatele (psühhopaadid, nartsissistid ja sotsiopaadid). Nad tunnevad Sinu seisundi juba õhust ära, valavad Su üle tähelepanuga ning tundub, et oled leidnud printsi, kes on saabunud oma printsessi päästma. Kui Sa oled neisse juba kiindunud, siis praegune on mäng selle kõrval, mis toimuma hakkab.

Saa kõigepealt terveks ja küll siis tulevad ka terved suhted.

Ühtlasi palun, et teisedki jagaksid oma kogemusi, mis tõi kergenduse.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eelkõneleja nr 5 punkt on hästi oluline ja tõhus, olen seda ka ise teinud. Paadunud optimistina unustan pidevalt halvad asjad. Mõnikord on aga neid vaja mäletada.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oi kudas sooviks ka sellist tugugruppi…mul ka täpselt kuu möödas ja emotsioonid ajavad hulluks. Valu ja igatsus tapab…

TA mina võin kuulata kui tahad ja omaltpoolt kaasa nutta …

Mulle samuti kaasa saadab sõnumeid ja kutsub tibuks..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. Kõigepealt magamine. Kui magada ei saa, lase endale perearstil unerohi välja kirjutada – 1 retsept. Sellest peab piisama, sest edasi on võimalik juba ise hakkama saada. Võta unerohtu miinimumkogus. 6 tundi und teeb imesid.

2. Küsi endalt iga natukese aja tagant: Mida ma tunnen (emotsioon: viha, kurbus, süü, ängistus…) ja siis määra, kus see tunne (valu) Sinu kehas asub (kurgus, kätes, kõhus, rinnas…) ja siis hinga sügavalt ja intensiivselt nina kaudu sisse ja suu kaudu välja – tihedalt, pahinal ja häälega Ära ehmata, kui pea hakkab ringi käima. Tee väike paus ja jätka, jätka, kuni hakkab kergem. See on väga efektiivne abivahend. Tundub lihtne aga aitab hästi.

3. Kui võimalik, siis blokeeri teine osapool 100%. See on väga raske aga toob lõpuks kergenduse. Kui küsid miks, siis see on nagu nikotiinist loobumine. Iga mahv tõukab Su tagasi, 100% loobumine tähendab, et 2 kuu pärast on enesetunne juba täitsa hea ja suudad vabalt funktsioneerida ka ilma sigaretita (loe: eksita).

Kui ei suuda kontaktist hoiduda, siis ära ennast süüdista, tagasilangused on normaalsed, lihtsalt sellisel juhul hakkad jälle otsast peale (alumiselt astmelt) trepist üles ronima.

4. Räägi kõigile, kes viitsivad kuulata. Kõige parem, kui leiad kellegi, kes on sama tee läbi teinud ja mõistab Sind. Need kes ei ole kogenud, need ei saa aru. Ka psühholoogid ja terapeudid, kellel kogemus puudub, need ei saa aru, mida sa läbi elad.

5. Tee nimekiri kõikidest partneri halbadest omadustest, harjumustest ja inetutest tegudest või ütlemistest. Võta selleks aega! Korraga kindlasti kõik meelde ei tule aga jäta leht köögilauale ja täienda seda pidevalt. Mida pikemaks nimekiri venib, seda parem Sulle. Kui tekib tahtmine kontakteeruda, siis loe kõigepealt seda.

6. Karju patja, peksa padjaga diivanit või voodit, pane peale agressiivne muusika ja tantsi. Kuula, mida Su keha teha tahab, võib-olla kössitades mööda põrandat veereda, võib-olla raevunult trampida, näidata keelt, vehelda tuuleveskina. See ei pea olema otseselt tants vaid pingete füüsiline väljaelamine.

7. Liigu palju, kõnni, kõnni, kõnni. Kui ei taha siis lihtsalt sunni ennast, pane klapid pähe, vali sobiv muusika ja mine. Muusika saatel on kergem.

8. Kirjuta emotsioonid paberile. Kirjuta eksile kirju ilma tsensuurita ja pärast põleta need.

9. Hoia eemale alkoholist ja muudest mõnuainetest. Korraks on parem aga pärast on päris hull.

10. Kui Sul selleks võimalusi on kasuta terapeudi abi, aga vali professionaal väga hoolikalt.

11. Kuula lõdvestusi, need aitavad Sul hoida tähelepanu kehal ja lõdvestuda. Siin on üks näide: https://www.youtube.com/watch?v=oZD4Z-jTt94&list=PLjBJK4YAeqjyI7cU3A_GYo64OYvg7TLgk&index=2

12. Palun ära astu uude suhtesse, kuni pole tervenenud ja iseendaga, oma vajaduste, soovide ning eelistustega uuesti tuttavaks saanud.

Sinu seisundis naine on väga magus amps tumeda triaadi esindajatele (psühhopaadid, nartsissistid ja sotsiopaadid). Nad tunnevad Sinu seisundi juba õhust ära, valavad Su üle tähelepanuga ning tundub, et oled leidnud printsi, kes on saabunud oma printsessi päästma. Kui Sa oled neisse juba kiindunud, siis praegune on mäng selle kõrval, mis toimuma hakkab.

Aitäh <3

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Valu sõltub asjaoludest, kaua koos olite,

mis põhjusel lahku mindi.

Kuidas mu valu siis sõltub..Koos olime 21 aastat ehk terve oma teadliku “noore elu” 🙂

Lahku läksime päevapealt, ehk eelmine päev veel aruatsime oma tavalisi asju ja seksisime ja hommikul mees teatas, et kolib välja . Tänaseni pole ma selgitusi saanud , peale lause mis on nagu pähe õpitud..Mina tahtsin teisiti edasi minna…möödas kuu ja mul on tunne, et hingan ka ainult siis kui ma ennast sunnin selleks, muust ma ei räägigi..

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänaseni pole ma selgitusi saanud , peale lause mis on nagu pähe õpitud..Mina tahtsin teisiti edasi minna…möödas kuu ja mul on tunne, et hingan ka ainult siis kui ma ennast sunnin selleks, muust ma ei räägigi..

See on ikka eriti õudne viis lahku minna. Inimesele tuleb ikka selgitada. Aga mis sõnumeid ta saadab? Oled ka küsinud täpsemat selgitust, miks ära läks siis, kui nüüd tibutada vaja on?

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Armsad, kes te praegu olete selle õudustäratava teekonna alguses, ma mõistan, kui raske teil on, sest olen ise selle teekonna mõned aastad tagasi läbi käinud.  See võib tunduda uskumatuna, kuid kergendus tuleb ja elu läheb edasi, kuid paremana kui enne. Samm-sammult tulete te iseendale jälle lähemale ning hakkate avastama, et elul on värvid, mis muutuvad järjest kirkamaks, kuni selleni, et leiate, et elu on ilusam, kui varem.

Kallid teile, te ei ole midagi valesti teinud. Iga kriis on millegi uuema ja parema sünnitusvalu.

Kui elamine on kaasomandis, siis praegu on paras hetk küsida, et kaaslane oma osa teile kingiks. Just praegu, kui tegu on tehtud ning ta avastab, et tal on süümepiinad.

Küsige kohe lastele elatis, mis on miinimumist suurem.

Tunded tunneteks aga majanduslik pool tuleb korda teha, et edaspidi oleks kergem hingata.

Isegi siis, kui teile sissetulekust ei piisa, et suurt elamist ise üleval pidada, küsige ikka, sest pärast saate selle elamise maha müüa, jõukohase soetada ning raha jääb ka meelerahufondiks.

Tegutsege kiiresti, sest mõne kuu pärast on olukord muutunud. Kui saate “jah”, siis pange kohe ise notarisse aeg. Küsige kelleltki abi asjaajamisel, sest emotsioonide ajal on loogika välja lülitunud. Las keegi vaatab üle teie paberid ja asjaajamise.

Pidage päevikut, pange kirja kõik, mida teete, tunnete ja mis toimub. Esiteks selleks, et näha, kuidas asjad arenevad, teiseks selle pärast, et kui kaaslasel tekib soov tagasi tulla, siis päevik aitab teil oma teekonna meelde tuletada ja järele mõelda, kas te tahate korrata seda, mis teie elus praegu toimub.

Pange päevikusse kirja ka pisikesed positiivsed muutused, nagu: täna nutsin pisut vähem kui eile ja viisin prügiämbri välja.

Alguses elate oma vanad emotsioonid välja ja siis tuleb samm-sammult oma uut elu hakata korraldama.

Tervenemine toimub lainetena, head lained muutuvad kõrgemaks ja pikemaks ning halvad lained madalamaks ja lühemaks. Ühel päeval on alles ainult head lained.

NB! Aeg ei paranda mitte midagi, teil tuleb endal oma rasked emotsioonid ja uskumused tervendada.

Terved olete siis, kui vaatate tagasi lahkuminekule ja see ei tee teile enam haiget. Ühtegi emotsiooni ei teki.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänaseni pole ma selgitusi saanud , peale lause mis on nagu pähe õpitud..Mina tahtsin teisiti edasi minna…möödas kuu ja mul on tunne, et hingan ka ainult siis kui ma ennast sunnin selleks, muust ma ei räägigi..

See on ikka eriti õudne viis lahku minna. Inimesele tuleb ikka selgitada. Aga mis sõnumeid ta saadab? Oled ka küsinud täpsemat selgitust, miks ära läks siis, kui nüüd tibutada vaja on?

Igatseb mind, arvas teisiti kui läks…Valan veel õli tulle ..kolis otse uue naise juurde ja pulmadki kahe nädala pärast… Nüüd seisangi nagu tropp piltlikult keset “vihma” ja ei tea kuhu poole joosta. Rääkida pole saanud, sest vastuseid polevat..Aga valu sööb hinge ja vastuseid mõtlen ise endale välja .

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igatseb mind, arvas teisiti kui läks…Valan veel õli tulle ..kolis otse uue naise juurde ja pulmadki kahe nädala pärast… Nüüd seisangi nagu tropp piltlikult keset “vihma” ja ei tea kuhu poole joosta. Rääkida pole saanud, sest vastuseid polevat..Aga valu sööb hinge ja vastuseid mõtlen ise endale välja .

Jajah, klassikaline jutt. Kainelt mõeldes – kui ikka päriselt igatseks, ju siis tuleks reaalselt tagasi. Soovitus – vasta talle väga lühidalt, et sa rohkem ta sõnumeid ei loe. Ja siis nii ka tee – blokeeri tema telefon, messenger ja muud mugavad suhtlusvahendid. Kui mehel tegelikult midagi öelda on, siis leiab ta selle viisi ikka. Aga igaõhtune sinu piinamine jääb ära.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need uued kiirkorras ja poolsalaja planeeritu abielud ei pruugi nii roosilised ja sama pikad ulla, kus eksnaist tibu’dega kostitatakse, eelmine nädal veel seksiti (eelmise abikaasaga) …

Aga ma tean, et see ei lohuta sind.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Blokeeri ära, null kontakti. Minimaalselt kuuks ajaks täielik blokk. Sõnumid on selleks, et sind konksu otsas hoida. Et ennast mitte nii kehvasti tunda. See on ikka nii hull reetmine.

Mis mind aitas- pidasin päevikut. Kirjutasin, kui nutsin, mis unes nägin, kust füüsiliselt valutab, mida parasjagu tunnen. Alguses pidin kirjutama mitu korda päevas, edasi jäi sissekandeid harvemaks. Kui lugesin esimesi sissekandeid nt paar kuud hiljem, siis oli hea tunne, et mul enam nii raske ei ole kui alguses. Edasi oli sissekannetel mitu kuud vahet, lõpuks viimasest aasta, ja kunagi hiljem lugesin imestusega- kas see olin tõesti mina?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui elamine on kaasomandis, siis praegu on paras hetk küsida, et kaaslane oma osa teile kingiks. Just praegu, kui tegu on tehtud ning ta avastab, et tal on süümepiinad.

Misasja? Mida ma lugesin?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitab keppimine

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

see on nagu nii hea kirjutis 🙂 Aitäh, sellest oli palju abi

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

15 aastat kooselu.
Lahutasin progresseeruva alkoholismi tõttu.
Esimesed kaks nädalat möödusid nagu pilvedel hõljudes. Ajasin korda kõiki sada hädavajalikku pisiasja- alates ukseluku vahetusest ja lõpetades auto ostmisega. Nutsin südamest iga kord kui käisin pesemas. See oli koht kus laadisin end kaks korda päevas tühjaks. Laste ees tegin vaprat nägu. Kolisin oma magamistoa teise, väiksemasse, tuppa. Vahetasin välja voodi.

Peale kahte nädalat läks kergemaks. Märkasin ka esimest korda kaalulangust ja tundsin sellest rõõmu. Hakkasin tegema pikki jalutuskäike ja kuulasin nende kõrvale erinevaid podcaste.
Kasulik ja arendav korraga. Soovitan vältida muusikat mis võib kogemata üles tuua vanu mälestusi ja emotsioone.

Ca kolm kuud käisid peas sundmõtted, et äkki prooviks mingi viiendat korda veel uuesti. Ehk midagi muutub. Ja siis ma tegin midagi vastikut. Ma tegin Tinderisse konto ja päris teadlikult otsisin sealt nn lohutussuhet. Hakkasin käima väljas ja vaikselt paranesin. Leidsin sealt teisel katsel kohe kena ja hooliva ja väga rahuliku noormehe kellest sai tema enese teadmata minu tervendaja. Tema rahulikkus  ja 100% teistsugune maailmavaade mõjusid hästi. Ma leidsin üles endas aastaid peidus olnud positiivsuse. Ma hakkasin sportima, elama! Mu kappi on tekkinud suusad, uisud, kalipso, ratas. Elu on äge!

Nagu arvata oli siis sellest lohutussuhtest romantilises mõttes asja ei saanud. Aga keegi ei saanud ka tõsiselt haiget ja ma sain endale sõbra kogu eluks!

Aasta hiljem olin sunnitud lapse keskkooli lõpetamisel esimest korda eksiga kohtuma. Enne seda oli minul 0 suhtlust. Järgnesid ka mõningad kontaktid online keskkonnas. Täiesti neutraalsed ja minevikku mitte puudutavad. Kartsin rohkem kui oleks pidanud. Ma sain hakkama!

Aasta hiljem kolisin end tagasi ka vanasse magamistuppa. JA endiselt midagi kergelt kriibib. Ma ei tea kas see on see tuba või on see tuba+ hiljutised kontaktid.  Loodan, et läheb nädalaga mööda. Jätkan deitimist, naudin uue sõbra seltskonda ja suve!

Kõigile tervendejatele oleks minu soovitus, et kui vähegi võimalik siis suhtlus täiesti nulli.
Lisaks soovitan hakata elama! Tehke asju mida te pole varem teinud, olge aktiivsed. Õppige juurde mingi uus oskus. Arendage end. Mida vähem on aega nukrutseda seda kiiremini saabub tervenemine.

Eks hakkas karsklaseks ja hakkas ka elama.
Õnnelik lõpp ilmselt kõigi jaoks 🙂

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära looda midagi, et aeg parandab jne. Ei pruugi.
Mul on aasta möödas. Ei midagi. Saadab sõnumeid. Mina vastu armastuskirju. Vahepeal suudan kaduda kuudeks. Siis taas. Osadel kestab see elu lõpuni. Ärge lootke midagi. Kui oli tõsine armastus, siis sellest ei pääse.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on aasta möödas. Ei midagi. Saadab sõnumeid. Mina vastu armastuskirju. Vahepeal suudan kaduda kuudeks. Siis taas. Osadel kestab see elu lõpuni. Ärge lootke midagi. Kui oli tõsine armastus, siis sellest ei pääse.

See ei ole ju armastus. Kui on armastus, siis sa lased teisel inimesel minna, mitte ei hoia teda enda küljes kinni, nii et on kaks õnnetut inimest.

Endaga peab tööd tegema. Aru saama, miks see suhe lõppes ning mida uues suhtes teisiti teha. Kui ise ei suuda hakkama saada, siis psühholoogi abiga saab. Kokkuvõttes tuleb uus suhe tervem ja oled ise õnnelikum.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oijah, nüüd süüdistatakse mind veel kellegi kinnihoidmises ka!!! Mismoodi ma teda ei tea kinni hoian? Ei hoia ju. Teeb mis tahab, uues suhtes. Lihtsalt tunneb end hästi, et keegi ta peale endiselt mõtleb. Üldiselt, minu praktika on see, et ärge uskuge neid lolle tsitaate, et kui ta teeb seda ja seda ja seda, siis järelikult ta ei hooli ja leia ruttu uus. Kui on tõsine armastus, ei käi asjad nii sama. Aga mul on tunne, et seda kogevad tegelikult ka väga vähesed.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oijah, nüüd süüdistatakse mind veel kellegi kinnihoidmises ka!!! Mismoodi ma teda ei tea kinni hoian? Ei hoia ju. Teeb mis tahab, uues suhtes. Lihtsalt tunneb end hästi, et keegi ta peale endiselt mõtleb. Üldiselt, minu praktika on see, et ärge uskuge neid lolle tsitaate, et kui ta teeb seda ja seda ja seda, siis järelikult ta ei hooli ja leia ruttu uus. Kui on tõsine armastus, ei käi asjad nii sama. Aga mul on tunne, et seda kogevad tegelikult ka väga vähesed.

Ta on uues suhtes. Kui kõik oleks ok, te armastaksite ja hooliksite üksteisest, siis te oleks koos. Lahkuminekutel on üldiselt põhjus.

Ei tohigi ruttu uut leida, sest tihti asendatakse nii ainult üks inimene teisega ja ei anta aega eelmist lahkuminekut seedida.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ei ole ju armastus. Kui on armastus, siis sa lased teisel inimesel minna, mitte ei hoia teda enda küljes kinni, nii et on kaks õnnetut inimest.

Endaga peab tööd tegema. Aru saama, miks see suhe lõppes ning mida uues suhtes teisiti teha. Kui ise ei suuda hakkama saada, siis psühholoogi abiga saab. Kokkuvõttes tuleb uus suhe tervem ja oled ise õnnelikum.

Uinamuina jutt, mida uskuvaid inimesi Tinder täis. Seal siis pidevalt paarituvad ja lahknevad ja otsivad oma terveid ja ideaalseid suhteid. Arusaamata ja tundmata armastuse puudutust. Kui oled sügavalt puudutatud, aitab vaid surm. Ammuilma nii olnud. Punkt.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

[Mul on aasta möödas. Ei midagi. Saadab sõnumeid. Mina vastu armastuskirju. Vahepeal suudan kaduda kuudeks. Siis taas. Osadel kestab see elu lõpuni. Ärge lootke midagi. Kui oli tõsine armastus, siis sellest ei pääse.]

[See ei ole ju armastus. Kui on armastus, siis sa lased teisel inimesel minna, mitte ei hoia teda enda küljes kinni, nii et on kaks õnnetut inimest.]

Ma julgeks liigitada selle ütluse lora kategooriasse, kõik selle, et kui Sa armastad, siis tingimusteta ja lased minna  jne. Ainuke tingimusteta armastus on lapsel ema vastu ja isegi siis on hülgamine vastuvõetamatu. Kahe täiskasvanu vahel on ALATI tingimuslik armastus.

[Endaga peab tööd tegema. Aru saama, miks see suhe lõppes ning mida uues suhtes teisiti teha.]

Ma olen nii palju kuulnud kuidas endaga tuleb tööd teha ja enamasti on see ütleja poolt olnud lihtsalt sõnakõlks mille taga pole ei sisu ega mõtet.

Mida Sina, kirjutaja, pead silmas endaga töö tegemise all? Mida siis tegema peaks? Peksma ennast, lugema mantraid päevade viisi? Mis on see töö, mis töötaks?

Ootan Sinu vastust.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

[Oijah, nüüd süüdistatakse mind veel kellegi kinnihoidmises ka!!! Mismoodi ma teda ei tea kinni hoian? Ei hoia ju. Teeb mis tahab, uues suhtes. Lihtsalt tunneb end hästi, et keegi ta peale endiselt mõtleb. Üldiselt, minu praktika on see, et ärge uskuge neid lolle tsitaate, et kui ta teeb seda ja seda ja seda, siis järelikult ta ei hooli ja leia ruttu uus. Kui on tõsine armastus, ei käi asjad nii sama. Aga mul on tunne, et seda kogevad tegelikult ka väga vähesed.]

Nartsissistidel on komme luua armukolmnurki ja endiseid kaaslasi lõa otsas hoida. Võiksid seda teemat natuke uurida. Eesti keeles on selle kohta infot väga vähe, kuid inglise ja vene keeles väga palju.

Tavaliselt haagib nartsissist sõltlasega. Selleks, et saaksid edasi minna võiksid lähemalt vaadata suhtesõltuvuse teemat.

Mina ei ole muidugi see inimene, kes võiks diagnoose panna aga ehk aitavad need  märksõnad – nartsissism, suhtesõltuvus, manipulaatorid, leida Sul lahenduse ja oma eluga edasi minna.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

[Oijah, nüüd süüdistatakse mind veel kellegi kinnihoidmises ka!!! Mismoodi ma teda ei tea kinni hoian? Ei hoia ju. Teeb mis tahab, uues suhtes. Lihtsalt tunneb end hästi, et keegi ta peale endiselt mõtleb. Üldiselt, minu praktika on see, et ärge uskuge neid lolle tsitaate, et kui ta teeb seda ja seda ja seda, siis järelikult ta ei hooli ja leia ruttu uus. Kui on tõsine armastus, ei käi asjad nii sama. Aga mul on tunne, et seda kogevad tegelikult ka väga vähesed.]

Nartsissistidel on komme luua armukolmnurki ja endiseid kaaslasi lõa otsas hoida. Võiksid seda teemat natuke uurida. Eesti keeles on selle kohta infot väga vähe, kuid inglise ja vene keeles väga palju.

Tavaliselt haagib nartsissist sõltlasega. Selleks, et saaksid edasi minna võiksid lähemalt vaadata suhtesõltuvuse teemat.

Mina ei ole muidugi see inimene, kes võiks diagnoose panna aga ehk aitavad need märksõnad – nartsissism, suhtesõltuvus, manipulaatorid, leida Sul lahenduse ja oma eluga edasi minna.

Selle eest, et suudad armastada, nimetatakse sind nartsissistiks jmt! On ikka haige see maailm.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paaritumise ja lahknemise all on mõeldud laste saamist?

Ei, paar kuud suhet ja läbi see ongi. Ja siis targutatakse juurde, et lase tal minna ja ilmselt polnud õige ja muu bla bla ja minnakse uuele ringile. Need inimesed lihtsalt pole võimelised pikemaks suhteks ega kiindumuseks. See, mis tekib, on vaid elevus uuest asjast ja sellele järgnev tüdimus.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei ole muidugi see inimene, kes võiks diagnoose panna aga ehk aitavad need märksõnad – nartsissism, suhtesõltuvus, manipulaatorid, leida Sul lahenduse ja oma eluga edasi minna.

Selle eest, et suudad armastada, nimetatakse sind nartsissistiks jmt! On ikka haige see maailm.

Pigem oled Sa suhtesõltlane, see kes langeb psühhopaadi lõksu, kes Sind siis omakorda  haigete mängudega piinab.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem oled Sa suhtesõltlane, see kes langeb psühhopaadi lõksu, kes Sind siis omakorda haigete mängudega piinab.

Lugesin seda suhtesõltuvuse kirjeldust. No sorry, ei ole. Ja teine pole ka vist ikka psühhopaat. Suva ludri mees pigem. Miks kõik on kohe nii hullud nimed? Lihtsalt ei tea ise ka, mida tahab.

+2
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Pereelu ja suhted Murtud südamete tugigrupp