Esileht Kodunurk Muru külvamine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Muru külvamine

Postitas:

Mul on vaja üks väike jupp maad muru külvata. Nagu ma aru saan, on peale külvamist vaja raskusega üle rullida. Mul pole kuskilt sellist rulli võtta. Kas lihtsalt üle sammuda see osa võiks ka töötada? Või mis variandid veel oleks? Kas peaks kindlasti üle kastma ka kohe?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole kuskilt sellist rulli võtta.

Kõik rendifirmad on neid rulle täis, mingi 5€/päev küsivad.

Kui usulised tõekspidamised mingil põhjusel rentida ei luba, siis lase mingi vana 200 liitrine vaat vett täis ja veereta seda.
Näiteks selline: https://www.osta.ee/tunn-vaat-plastikmahuti-250-l-122064504.html

Kastmisega on nii, et muidugi on parem, kui kasta. Ma külvasin eelmisel suvel põua ajal, ei viitsinud kasta, tuvid ja varblased varastasid seemneid, aga nagu vihma peale tuli, oli ikkagi kõik kohe roheline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me pole kunagi midagi rullinud ja muru kasvab, mis mühiseb.
Enne vihma seeme maha panna. Või kui vihma pole, siis tuleks peale külvamist kasta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parem jah, kui maa on piisavalt märg. Me üritame ka alati peale vihma kohe külvata ja loodame, et sajab ka edasi. Rullinud pole muruseemet ilmaski.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas varavōitu pole? Mulle tundub, et ööd veel liig külmad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me just ka vaatasime, et veel vara külvata, ööd külmad ja maa kuiv. Kavas on lisada üle kogu krundi kus hõredam või samblatõrjet tehtud. Pole kunagi rullinud, kasvab ilma selletagi. Ülekõndimine toob pigem kahju, kui rulli pole siis kasta lihtsalt ja lase olla.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on muru külvamiseks just õige aeg, kui mitte arvestada seda, et on kole kuiv. Sellise kuivusega ei idane midagi, nii et kui praegu külvad, peaksid ka pinda niisutama. Üldiselt öeldakse, et kuni mai keskpaigani võiks muru külvata ja siis jälle sügisel augusti lõpus ja septembris.

Kui rulli ei ole, siis võid selle pinna ka lihtsalt üle tammuda, et seeme ikka mulda saaks ja esimese paduvihmaga minema ei voola.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikese jupi jaoks nüüd rulli rentima või tünnist ehitama hakata ei ole suuremat mõtet.
Aianduskoolis õpetati meid muidu käsitsi muru külvama ikkagi nii, et ettevalmistatud (st umbrohust puhastatud ja siledaks riisutud) pinnale visati muruseeme, kusjuures külvaja käis seemet visates ühe korra ühtepidi risti üle platsi ja teist korda teistpidi, et seeme ühtlasemalt jaguneks. Pärast seda toksiti seeme reha piidega mulda ja kõige lõpuks patsutati reha tagumise poolega kinni.
Võib ka kinnitada jalgade alla laiemad lauajupid ja nendega seemne kinni kõndida (ma ise pole proovinud, ikka reha olen ainult kasutanud).
Kohe pärast külvamist kastmine pole niivõrd oluline, kui jälgida, et pärast tärkamise algust mullapind ära ei kuivaks. Kui esimesed lehekesed juba paistma hakkavad ja siis kolm nädalat tilka vihma ei tule, nagu meil kevadeti vahel on, siis võivad taimekesed küll ära kuivada. Sellepärast on sügis (aug lõpp, sept algus) lollikindlam murukülvamise aeg, võililleseeme ka pealegi ei lenda nii palju.
Tänapäeval linnahaljastuses näen pidevalt, kuidas seeme visatakse lihtsalt maha ja kogu lugu. Ja vähemalt ühes kohas minu kodu lähedal ei kasva praegu niimoodi ülemöödunud suvel rajatud “muruplatsil” (see on õieti kõnnitee ja staadioni vaheline riba) mitte murulibletki. No seal on kehv pinnas ka, ma vaatasin kohe, et lihtsalt seemne raiskamine.
Kas keegi on ehk viimase kümne aasta jooksul kuskil aiandust või haljastust õppinud – kas nüüd ongi selline suund või haljastusfirmad teevad lihtsalt ratsi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui uue muru rajamine siis võiks peale seemne mulda rehitsemist tegelikult ikkagi rullida, sest siis jääb seeme tihedamalt kontakti pinnasega. Kui teha täiendkülvi vanale murule ja lihtsalt seeme laiali loopida hõreda muru sisse siis vist selle rullimisel väga suurt effekti pole.

Kastmisega on keeeruline lugu. Kui peale külvi kastma hakata, siis peaks seda tegema vähemalt esimese niiteni. Sellest pole eriti kasu kui ainult korra-paar peale külvi vett piserdada. Tekib see oht et muruseeme hakkab küll selle tulemusel idanema aga kui siis enam kastmisega hoolas ei olda ja vihma ka ei tule siis on need tõusmed väga kerged hukkuma.

Ja õige kastmine on ka tegelikult keerulisem kui arvata võiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Muru külvamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.