Esileht Kodunurk Muruvaip

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Muruvaip

Postitas:
Kägu

… ehk siirdmuru, kellel on kogemusi, kas olete ise pannud vói tuttav. Huvitab, kas láheb kasvama, kas on pandud ise vói haljastajad, kas panek on raske? Kóik, mis sellega seostub huvitab, kuna praegu seisan valiku ees, kas panna see vói mitte.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Muruvaip

Miks ta siis kasvama ei peaks minema? Meie panime eelmise aasta juunis. Muru on tihe ja ilus, kindlasti kenam kui naabrite seemnest kasvatatud:)
Väga tähtis on maapinna eelnev ettevalmistamine. Kaeva maa enne läbi ja lase siis paar nädalat seista, et muld alla vajuks. Enne mahapanekut kobesta natuke. Meie panime oma muru maha täiesti esimest korda, ilma mingi eelneva kogemuseta. Tunnistan, et paaris kohas on maa veidike künklik. Kaugelt seda näha pole. Hiljem nägin kuidas profid seda muru maha panid. Neil oli lai lauajupp millega nad maad surusid ja tasandasid. Aga jah, see muru on täiesti ise mahapandav, ei midagi keerulist. Ühe päevaga pead muidugi hakkama saama. Kastmist on pärast kõvasti. Isegi kui vihma sajab, soovitatakse algul juurde kasta, vähemasti liitekohtasid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Muruvaip

http://www.murumari.ee/

seal töötavad väga pädevad ja toredad inimesed eesotsas lugupeetud muruteadlase Marianna Saarega, vastavalt lõdvalt ja muhedalt kõigile su küsimustele 🙂

Isiklik kogemus nende siirdmuruga puudub, aga Mari soovitatud seemnest ja paari nõuande toel rajatud tavaline muru hakkas kasvama ülikiiresti (vist u kuuga oli korralik roheline vaip valmis) ja käib nüüd kuuendat aastat väga kenasti, vähima hooldusega (ainult niitmine ja seegi mitte eriti järjekindel :P)

0
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Kodunurk Muruvaip

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.