Esileht Väikelaps Musja2- anna palun teada, kuidas teil läheb?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Musja2- anna palun teada, kuidas teil läheb?

Postitas:

Lugesin su poja angiini juhtumit, täpselt nagu minu kirjutatud. Meil algas teisipäev vastu kolmapäeva öösel palaviku ja köhaga. Reedel käisime perearstil, kurgumandle mädane, angiin, crv 26,kirjutas küll AB, aga ütles, et kui parem ärge andke, laupäeva päeval oli natuke parem, aga hommikul, õhtul, öösel ikka 39,5. Nüüd tänasest annan AB, amoxicillin, mitmes päev te terveks saite. Meil täna 5 päev, tulemas 6 öö ja hetk tagasi ikka 38.7.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 18:51; 15.01 21:06; 16.01 10:42; 16.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll ei ole Musja2 aga minu lapsel samuti angiin :S
Algas meil täpselt samal ajal kui teilgi, teisipäeva öösel vastu kolmapäeva aga meil köha ja nohu siis polnud, oli ainult kõrge palavik. Kolmapäeval, neljapäeval ja ka reede päeval oli palavik. Ainult siis polnud kui panadol mõjus, muidu oli pidevalt. Arst kuulas kopse ja bronhe, ütles, et puhtad, et köha pole ja kuna tal nohu siis arst ütles, et sekreet vajub kurku ja ajab köhima. Lümfid pole suurenenud ja kõrvad on terved. Aga kurk oli väga punane. Igaks juhuks arst lasi teha vereproovi mis näitas põletikku ( crv 46 ) ja kirjutati AB, amoksitsilliin. Võtma peame seda 7 päeva ja 2x päevas. Laupäeva lõunal ning eile õhtul kui ta magas oli ka väike palavik ikka. Praegu pole midagi olnud aga märkasin, et kurk enam nii punane pole aga kurgukaarele on tekkinud üks väike mädaplekk :S jube lihtsalt. Laps 4.aastane ja viimati oli tal angiin kui oli 7 kuune. Siis aga polnud mingit probleemi, AB aitas kohe ja väga hästi, nüüd venib niimoodi 🙁
Ega ma vahel aru ka ei saa kas tal on väike palavik või ei :S kraadida ta ei lase aga üle keha ta ka ei kuuma ega midagi, võibolla ka väsimusest… öösel suht kehvasti magas, kuna nina oli kinni ja ärkas suht vara hommikul. Ma enam ei tea üldse mida teha :S kas on võimalik, et see AB ei mõju? Mul närv juba suht püsti, laps ei saa ega saa terveks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lumememm- aitäh sulle vastuse eest:) Kas te käisite ka reedel arstil ja hakkasite kohe reedel AB-d võtma? Mitu korda olete võtnud siiani? Mis sulle hetkel kõige enam muret teeb, et olete juba pikalt AB-d võtnud, aga parem pole? Meil alles tegelikult esimene AB päev, aga lihtsalt nii õudne köha, et vahepeal hing kinni, spastiline, kuiv, kinnine köha, mitte midagi ei aita, kraadida ka eriti ei lase, praegu tundub et läks alla palavik, mis oli 17.30 38.7, 19 ajal oli 38.2. Ma enam ei suuda seda köha kuulata, terve öö ja päev, 24/7 jutti, 5 päeva, mitte keegi pole maganud, beebi ehmatab ka üles kogu aeg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 18:51; 15.01 21:06; 16.01 10:42; 16.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel siiski angiin polnud (plekke polnud kurgus, lihtsalt tulipunane). Diagnoositi kui täpsustamata kurgumandli põletik. Tal on olnud 2x sarlakid ja 2x lihtsalt mandlipõletik. Ehk siis 3x mandlijama viimase 6 kuu jooksul 🙁
Temal oli crv 87, kui AB peale sai. Palavik langes AB kolmandal päeval ja haiguse 6ndal päeval. Veel eelmisel õhtul oli palavik 40 ja tõesti arvasin, et hommikul on uuesti erakorralisse minek, sest sealt öeldi, et kui palavik pole langenud kolmandaks päevaks peale AB võtmise alustamist, siis tuleb tagasi minna ja tehakse edasisi analüüse. Õnneks see siiski langes. Öösel veel laps kuumas, kuid hommikul oli 37,5, päeva peale kadus sootuks ja pole siiani tagasi tulnud. Reedel lõppes amoxilliini 10ne päevane kuur (sai 3x6ml päevas). Nii et mina ütleksin, et hetkel on küll kõik ok. Oleme käinud nüüd ca 5 päeva ka iga päev kelgutamas. Kollektiivi küll ei viinud, jah. Kuid laps ju muidu terve.
Järgmisel nädalal läheme perearsti juurde, kes saadab meid edasi nina-kõrvakurguarstile. Sest tal mandlipõletikud liiga tihti ja tuleb spetsialistil lasta jälgida.
Teile aga edu ja kerget ööd! Kui sa nüüd tänasest ab-d annad, siis peab palavik langema hakkama hiljemalt teisipäeval. Raske muidugi, sest palavikualandajaid ju ei tohiks vist üle 5 päeva kasutada. Aga vähemalt on nüüd ravi peal ja ehk saate ikka kiiresti terveks:)
Köha vastu on meie pere imeravim Fluditeci siirup. Ja ainult täiskasvanute oma mõikab (lastele tuleb siis poole väiksem kogus anda-2,5ml). Alates sellest aastast on see apteekides saada ilma retseptita. Nii et soovitan soojalt!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lumememm- aitäh sulle vastuse eest:) Kas te käisite ka reedel arstil ja hakkasite kohe reedel AB-d võtma? Mitu korda olete võtnud siiani? Mis sulle hetkel kõige enam muret teeb, et olete juba pikalt AB-d võtnud, aga parem pole? Meil alles tegelikult esimene AB päev, aga lihtsalt nii õudne köha, et vahepeal hing kinni, spastiline, kuiv, kinnine köha, mitte midagi ei aita, kraadida ka eriti ei lase, praegu tundub et läks alla palavik, mis oli 17.30 38.7, 19 ajal oli 38.2. Ma enam ei suuda seda köha kuulata, terve öö ja päev, 24/7 jutti, 5 päeva, mitte keegi pole maganud, beebi ehmatab ka üles kogu aeg.[/tsitaat]
Me käisime reedel arstil ja siis samal õhtul andsin kohe AB-d. Ning siis laupäeva hommikul ja laupäeva õhtul ka. Tundub, et palavik kadus, sest pole olnud praeguseni enam aga mulle teeb muret see mädaplekk seal kurgukaarel :S kurk enam nii punane pole üldse aga seda mädaplekki reedel küll seal polnud, järelikult see pidi siis tulema laupäeval… Ma nüüd loodan, et see AB ikka mõjub nii nagu peab. Mina alguses arvasin, et lapsel ka köha aga polnud ja arst kirjutas siis mingi köharohu ikka välja ( me soomes, siin praktiliselt kõik köharohud retsepti all ), et kui öösiti köhima hirmus ajab, et siis see rahustab kurku ja hingamisteid. Ja 2 korral olen nüüd andnud, sest vahel tõmbab ninast tati kurku ja siis köhib ikka hullult ja eks see kurguärritus ajab ka köhima ning kurk niigi natuke valus.
Paha kui lapsed haiged aga küll nad jälle terveks saavad meil 😉 Aga muidu eestis ju köhasiirupeid päris suur valik, et küsi apteekrilt midagi oma lapse köhale, neil kindlasti on 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teile Musja2 ja Lumememm:)
Meil nüüd tundub, et palavik kontrolli all, öösel oli kusagil 38 ringis, aga üle 39 ei tõusnud enam. Terve öö aga oli meeletu läkastamisega köha, nagu midagi suurt tahaks kurgust-rinnust välja tulla, aga ei mahu, samas aga spastiline, raiuv, kuiv köha. Siirupeid oleme kasutanud köhaäärritusega Islamel, rögalahtistajana Abisan ja ise tehtud mee-sibula siirup. Lähen nüüd Fluditeci ostma.
Laps ise nuttis vaid öösel ja palus, tehke midagi, aidake, palun auru ja rohtu, ma enam ei jaksa. Täiesti uskumatu, kuidas saab tunde järjest köhida, 5 sekundiste vahedega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 18:51; 15.01 21:06; 16.01 10:42; 16.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palavikuga ei soovitata mett anda (kõhasiirupis muidugi mett väike kogus ja see vast pole hullu), seega jäta see sibula-mee segu ära. Mesi soojendab, seega tõstab temperatuuri veelgi. Kui laps on nõus jooma vett hapuna, siis lisa tavalisele joogiveele veidi sidrunimahla…Piimatooted ja võimalusel ka nisutooted menüüst välja (või piira miinimumini).[/tsitaat]

Aitäh, aga kas Actimeli võiks anda? Võtame paraleelselt AB-ga Gefilus probiootikumi tablette, aga kas midagi võiks veel võtta hea mikrofloora taastamiseks- keefiri, jogurtit, jogurtijooki, hapsi, haupiimajooki- või üldse mingisugust piimatoodet ei tohiks? Palavikku enam pole, aga meeletu köha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 18:51; 15.01 21:06; 16.01 10:42; 16.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Musja2- anna palun teada, kuidas teil läheb?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.