Esileht Kodunurk Musta värvi valamu

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Musta värvi valamu

Postitas:

Kas jäävad katlakivi jäljed? Asun pärnus. Hinnaklass kuni 150.eurot. Varem olnud roostevaba teras ja see pidas 15a vastu. Ei suuda otsustada kas riskida ja vahelduseks see must osta. Kel pikaajalisi kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 20:45; 16.02 00:20; 16.02 12:17; 16.02 16:16; 16.02 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on must graniit 1,5 aastat. Ikka jääb jälgi ka, aga üsna lihtne on maha pesta. No ja graniit pole ka ühtlaselt süsimust, veidi hallisäbruline.
Aga puhastan harvem kui roostevaba, see oli lihtsalt kole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 21:30; 15.02 22:41; 16.02 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, jäävad jäljed. Mina neid maha saada ei suuda, isegi puhas valamu näeb välja määrdunud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei saa aru, kas see on siis graniit või plastik?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 18:21; 16.02 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on Franke must graniit 10 aastat olnud. Aru ma ei saa, millega seda puhastama peaks, et see jube hall kiht maha tuleks. Puhastuspasta oli kaasas alguses, aga see ei teinud ka mitte midagi paremaks. Aga mingi roostevabast junni vastu ka ei vahetaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei soovita

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei saa aru, kas see on siis graniit või plastik?

Minul on graniit. Mitte Franke graniidilaadne massist kokku pressitud vaid täitsa ehtne kivi. Puhastada on väga kerge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 21:30; 15.02 22:41; 16.02 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin omale siis roostevaba poleeritud valamu ära. Vana kestis 15 aastat ja oli vist siidmatt variant. Olen siin perekooli teemad läbi lugenud ja panin kõik kenasti kõrvataha. Uus siis kandiline ja seest ka ümarate nurkadega, et mustus ei koguneks. Poes soovitati ka valida selline kus see segistiauk sees, kui tööpinna sisse segisti panna, siis pidavat ümbrus koledaks minema. Roostevaba kergelt nõudepesuharjaga üle ja kuivatad pehme lapiga mitte paberiga. Muud hooldust pole vaja.
Must valamu on tõesti moodsama välimusega, kuid näen oma mustalt kohviaparaadilt, et kõik veejäljed plastikul näha. Ei jaksa lihtsalt poleerida koguaeg.
Päris kivivalamut ei jaksa rahaliselt osta, võimalik et tüdinen ära ka kui peaks eluaeg vastu pidama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 20:45; 16.02 00:20; 16.02 12:17; 16.02 16:16; 16.02 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tumehall graniit ja mustus ei paista üldse välja, puhastan enam-vähem regulaarselt lihtsalt mälu järgi, mitte sellepärast, et oleks näha, et määrdunud. Roostevaba teras, mis enne uut kraanikaussi meil oli, läks väga kergesti mustaks, kõik oli kohe näha, isegi kuivanud veetilgad.

Graniiti saab erinevates värvitoonides tellida, kui katlakivi kardad, vali lihtsalt heledam toon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kivivalamut ei jaksa rahaliselt osta, võimalik et tüdinen ära ka kui peaks eluaeg vastu pidama.

Sa saad selle roostevaba kausi kivilaadseks ise tuunida.

Kui tegu on uue kausiga, seda ei pea ette puhastama ka.
Kõigepealt ostad vastavalt pindalale pigimatti, sedasama, millega autode salonge vaiksemaks tehakse, NÄITEKS, siis kääridega lõikad sobivaks ja polsterdad oma plekist kraanikausi selle pigimatiga ära, servad ka. (ikka sellelt poolt, muidugi, mis töötasapinna sisse jääb)
See tükikene, mis neil tehasest seda sama pigi põhja all on, selle võtad ära ja viskad minema.
Mingi 2,5mm matil paksus peaks piisav olema, mul on 4mm.

Vahe on meeletu – kahvel hakkab kukkuma sinna vaiksema häälega, kui kivikaussi ja midagi enam kunagi ei kolise.
Kuuma vett kraanikussi valades võiks tagasihoidlikum olla. Või külma samal ajal joosta lasta.
(pigi pole ju väga kuumakindel, aga mul pole kah veel ära kukkunud)

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pigimatt ju reljeefse mustriga. Ei oska öelda kuidas puhastamine. Tavalise roostevaba pealt näen kui rasvane ja vajab pesemist. Musta pealt ei ole näha. Võimalik et see minu kiiks, tahan silmaga näha kui pind määrdunud, samas et saaks lihtsa nühkimiseta.
Kolisemise vastu on selline matt valamu põhja. Teisalt elan üksi ja kahvli kukkumisega kedagi üles ei aja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 20:45; 16.02 00:20; 16.02 12:17; 16.02 16:16; 16.02 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on musta värvi, mis materjal ta nüüd on ma ei teagi, ca 130 bauhofi soodukalt koos segistiga komplekt ostetud. Teekannu põhja ikka katlakivi tekib, samuti jäävad klaasidele plekid, aga valamule pole jäänud ega ka mingit hallikat kihti tekkinud. Väga kerge hooldada ja puhastada olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.bauhof.ee/et/graniitvalamu-deante-rapido-780x490x190mm-grafiit-595381

aga need ja selletaoliste hindadega pole ju graniit, on öeldud, tehisgraniit kirjelduses, aga siltidel on ikka – graniit?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 18:21; 16.02 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.bauhof.ee/et/graniitvalamu-deante-rapido-780x490x190mm-grafiit-595381

aga need ja selletaoliste hindadega pole ju graniit, on öeldud, tehisgraniit kirjelduses, aga siltidel on ikka – graniit?

Mida nad tehisgraniidi all mõtlevad, ei tea, aga plastik ka ei ole – kaal on üle 13 kg ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 21:30; 15.02 22:41; 16.02 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pigimatt ju reljeefse mustriga. Ei oska öelda kuidas puhastamine. Tavalise roostevaba pealt näen kui rasvane ja vajab pesemist. Musta pealt ei ole näha. Võimalik et see minu kiiks, tahan silmaga näha kui pind määrdunud, samas et saaks lihtsa nühkimiseta.
Kolisemise vastu on selline matt valamu põhja. Teisalt elan üksi ja kahvli kukkumisega kedagi üles ei aja.

Ei.
Muidugi on ta reljeefne ja puhastamine võimatu.
Ma pidasin silmas ikka seda, et TEISELE poole plekki. See, mis töötasapinnast allapoole jääb ja kus veega kokku ei puutugi.
Väliselt ei muutu midagi, lihtsalt koliseva plekk-kausi asemel saad roostevaba vaikse kausi.
Veesolinat ka enam ei kuule ja seda pisikuid koguvat põhjamatti pole samuti vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 15:51; 16.02 17:31; 19.02 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Franke kasutab terminit fragraniit, ise väidavad, et tehtud kvartsist. Ühelt teiselt lehelt leidsin sellise teksti: “Fragranite is a new material developed by Franke to tackle the problem of cleaning composite sinks. It is made by bonding together smaller granite particles during manufacture, creating a smoother, flatter surface which also reduces limescale build up. It is also more hygenic because it is much more diffictult for food particles and bacteria to accumulate between the granules. Fragranite is germ proof, scratch proof, impact proof, stain proof, heat proof and the colour will not fade during the life time of the sink.”

Heleda fragraniidiga olen küll rahul, üsna muretu. Kipub küll kiiresti parkuma (kohv, mustikad), aga plekid tulevad maha. Aitab muidugi ka see, et lihtsalt ei jäta midagi kaussi vedelema.

Roostevaba ei taha iial enam. Samas musta kardaks ka, pigem siis juba hall.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei.
Muidugi on ta reljeefne ja puhastamine võimatu.
Ma pidasin silmas ikka seda, et TEISELE poole plekki. See, mis töötasapinnast allapoole jääb ja kus veega kokku ei puutugi.
Väliselt ei muutu midagi, lihtsalt koliseva plekk-kausi asemel saad roostevaba vaikse kausi.
Veesolinat ka enam ei kuule ja seda pisikuid koguvat põhjamatti pole samuti vaja.

Rate this item:Submit Rating00

Selge. Mul kogu kapi ulatuses see valamu st. pole eraldi tööpinda ja ei saanud kohe aru. Jah see võiks sobida küll . Lugesin, et Roginox valamud ka ei kolise, kuid neid siin poodides ei paistnud, peab tellima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 20:45; 16.02 00:20; 16.02 12:17; 16.02 16:16; 16.02 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge. Mul kogu kapi ulatuses see valamu st. pole eraldi tööpinda ja ei saanud kohe aru. Jah see võiks sobida küll . Lugesin, et Roginox valamud ka ei kolise, kuid neid siin poodides ei paistnud, peab tellima.

Leidsin ka ühe netilehe selle müratõrje (soundproofingu) kohta: https://www.instructables.com/id/Easily-Soundproof-a-Stainless-Steel-Sink/
Pildid vasakul peaks olema pigimatitatud valamu ja paremal see, nagu nad tehasest tulevad.

Ma ei tea, miks tehased müravabasid ei tee; ilmselt ikka kokkuhoid.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 15:51; 16.02 17:31; 19.02 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin Fixus e-poest bituumenmatt 25.-komplekt. Kirjas et ka pesumasinatele. Peale neid ei kleebiks. Pesumasina alla panna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 20:45; 16.02 00:20; 16.02 12:17; 16.02 16:16; 16.02 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on must valamu köögis ca. 3 aastat juba ja ma ei saa aru, mis määrdumisest te räägite. On ju loomulik, et peale iga suuremat kasutuskorda käin lapiga üle – elementaarne. Läigib nagu uus.

Selline, aga siis must.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin Fixus e-poest bituumenmatt 25.-komplekt. Kirjas et ka pesumasinatele. Peale neid ei kleebiks. Pesumasina alla panna?

Esiteks, jube kallis, muarust.
Teiseks, see käib ikka sisse, kaante alla. Nii, et väljast ei jää midagi näha, see matt on ju iseenesest kole. (tal on ainult praktiline väärtus, esteetika on null)
Ja kolmandaks, minuarust pesumasinatel ikka tehasest juba on ka. Hiljaaegu lammutasin üht nõudepesumasinat, sel küll oli matt sees ja palju, üsna korralik pigi veel, kuigi vana masin juba.
Ilma matita ei saaks seal masina kõrval üldse elada, kui see töötab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 15:51; 16.02 17:31; 19.02 22:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Kodunurk Musta värvi valamu