Esileht Koolilaps Mustamäe koolide 1.klassid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Mustamäe koolide 1.klassid

Postitas:

Kas olete oma valikud teinud? Oleks huvitav teada, millised on enimvalitud koolid ja millised on valikukriteeriumid.
Meile lähimad on TTG ja 32.KK, kolme valida ei ole ju kohustuslik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 12:21; 29.02 13:30; 29.02 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma statistikat tegemata võib juba ette öelda, et enimvalitud on Mustamäe Gümnaasium, TTG, Lilleküla Gümnaasium ja 32. KK.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ainus valik langeb ka Mustamäe Gümnaasiumile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 12:40; 29.02 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ainus valik langeb ka Mustamäe Gümnaasiumile. Kui peab teise valiku ka panema, siis 32.kk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 12:40; 29.02 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lilleküla ei ole Mustamäe gümn, see on Kristiine gümnaasium. Ja see on meie valik, sealjuures ainuke, sest elame sealsamas Kuldnoka tn.
Milleks miinustada, Kristiines ongi vaid kaks tasuta gümnaasiumi – Kristiine ja Lilleküla, nüüd tahetakse üks neist veel Mustamäe omaks nimetada:P

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ilma statistikat tegemata võib juba ette öelda, et enimvalitud on Mustamäe Gümnaasium, TTG, Lilleküla Gümnaasium ja 32. KK. [/tsitaat]
Lapsed on erinevad ja sellest mõistlik lapsevanem valikus ka lähtub. enda ja tuttavate laste kooliteed jälgides olen aastate vältel teinud järgmised tähelepanekud. Subjektiivsed ja lihtsustatud, palun ette juba mitte solvuda!
Kui laps soovib sporti teha või on tal kunstihuvid, siis on Arte hea valik. Mustamäe Gümnaasiumi valiv lapsevanem ei tohiks mõelda vaid kodulähedusele, vaid eelkõige sellele, kas ta laps selle kooli nõudmistele vastu peab. Kui laps korralikult ei loe, õppimise vastu huvi ei tunne, siis mina enda last sinna pressima ei hakkaks. TTG sobib numbritega sinapeal olevale lapsele kindlasti kõige paremini. Kes soovib saksa keelt õppida,(mis muide on üha olulisem keel inglise keele kõrval, mida nagunii enamik tänapäeval oskab) valib saksa gümnaasiumi. 32.kk on lihtsalt üks kena kodulähedane kool, mingit erisuunda või oma nägu ei tundu sellel koolil veel olevat. Siis veel 37.KK, kus on kindasti hea lapsel, kellel kulub eakaaslastega võrreldes pisut rohkem aega asjadest arusaamiseks. Koolis pidi olema hea tugispetsialistide võrgustik. Seega ärge tehke oma valikuid kõrvalmaja põhimõttel, vaid tuginedes enda laste huvidele ja võimetele. Mustamäel on ju kõik kodulähedased koolid 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 12:21; 29.02 13:30; 29.02 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus see paanika on? See tekib võib-olla siis kui koolikohad on määratud aga ehk ei tekigi. Las inimesed jagavad kogemusi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 12:21; 29.02 13:30; 29.02 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lilleküla ei ole Mustamäe gümn, see on Kristiine gümnaasium. Ja see on meie valik, sealjuures ainuke, sest elame sealsamas Kuldnoka tn.
Milleks miinustada, Kristiines ongi vaid kaks tasuta gümnaasiumi – Kristiine ja Lilleküla, nüüd tahetakse üks neist veel Mustamäe omaks nimetada:P[/tsitaat]

Enne võiks ikka koolidega tutvust teha ja teema püstitus korralikult läbi lugeda.

On kaks täiesti erinevat kooli – Kristiine Gümnaasium ja Mustamäe Gümnaasium.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 07:02; 01.03 07:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas võiks mitte paanitseda? Mul tulevad judinad seljale, kui seda paanikaosakonda siin jälle loen. See oleks nagu mingi sport juba – söödab paremale, teeb viske vasakule, pettelöögi paremale alla… ;). Kas teil endal eelistused puuduvad? Kuhu lähevad teie rühma lapsed kõige enam? [/tsitaat]

Meie rühma lastest läheb kõige enam lapsi Jürisse, Sauele ja Laagrisse kooli. Et siis mida ma sellise infoga peale peaks hakkama, kah nendesse koolidesse proovima, sest lasteaia kaaslased lähevad sinna (mis sest, et ise elame Mustamäel)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas võiks mitte paanitseda? Mul tulevad judinad seljale, kui seda paanikaosakonda siin jälle loen. See oleks nagu mingi sport juba – söödab paremale, teeb viske vasakule, pettelöögi paremale alla… ;). Kas teil endal eelistused puuduvad? Kuhu lähevad teie rühma lapsed kõige enam? [/tsitaat]

Meie rühma lastest läheb kõige enam lapsi Jürisse, Sauele ja Laagrisse kooli. Et siis mida ma sellise infoga peale peaks hakkama, kah nendesse koolidesse proovima, sest lasteaia kaaslased lähevad sinna (mis sest, et ise elame Mustamäel)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 07:02; 01.03 07:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lapsed on erinevad ja sellest mõistlik lapsevanem valikus ka lähtub. enda ja tuttavate laste kooliteed jälgides olen aastate vältel teinud järgmised tähelepanekud. Subjektiivsed ja lihtsustatud, palun ette juba mitte solvuda!
Kui laps soovib sporti teha või on tal kunstihuvid, siis on Arte hea valik. Mustamäe Gümnaasiumi valiv lapsevanem ei tohiks mõelda vaid kodulähedusele, vaid eelkõige sellele, kas ta laps selle kooli nõudmistele vastu peab. Kui laps korralikult ei loe, õppimise vastu huvi ei tunne, siis mina enda last sinna pressima ei hakkaks. TTG sobib numbritega sinapeal olevale lapsele kindlasti kõige paremini. Kes soovib saksa keelt õppida,(mis muide on üha olulisem keel inglise keele kõrval, mida nagunii enamik tänapäeval oskab) valib saksa gümnaasiumi. 32.kk on lihtsalt üks kena kodulähedane kool, mingit erisuunda või oma nägu ei tundu sellel koolil veel olevat. Siis veel 37.KK, kus on kindasti hea lapsel, kellel kulub eakaaslastega võrreldes pisut rohkem aega asjadest arusaamiseks. Koolis pidi olema hea tugispetsialistide võrgustik. Seega ärge tehke oma valikuid kõrvalmaja põhimõttel, vaid tuginedes enda laste huvidele ja võimetele. Mustamäel on ju kõik kodulähedased koolid ;-)[/tsitaat]
Ma olen selle kommentaariga väga nõus. Aga mina kardan, et elades kolmest koolist praktiliselt ühekaugusel, ei arvestata minu valikut, vaid kuskil kabinetis otsustab keegi, kas minu laps peab õppima saksa keelt või on ta rohkem kunsti poole kaldu. Ma olen nii aru saanud, et vanema valikut arvestatakse viimases järjekorras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 21:52; 06.03 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

32. KK on ikka pikkade traditsioonidega kool, teemaalgataja on kõikides koolides õppinud, et teab? Kuidas ma ei kannata sellised kõiketeadjaid targutajaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 22:03; 05.03 16:10; 06.03 13:17; 22.03 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad teemaalgataja poolt nimetatud koolid on tasemel piirkonnakoolid. Põhikooli osas toimivad mõlemad kui täiesti tavalised. TTG-s näiteks algab reaalainete poole ‘kaldumine’ alles gümnaasiumi osas, põhikoolis õpitakse tavaprogrammi järgi. Aga et õpetajad on ikka needsamad, saab laps matemaatikas kõva põhja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mõlemad teemaalgataja poolt nimetatud koolid on tasemel piirkonnakoolid. Põhikooli osas toimivad mõlemad kui täiesti tavalised. TTG-s näiteks algab reaalainete poole ‘kaldumine’ alles gümnaasiumi osas, põhikoolis õpitakse tavaprogrammi järgi. Aga et õpetajad on ikka needsamad, saab laps matemaatikas kõva põhja.[/tsitaat]

Sooviks teada, kas sellel Kägul on reaalset kogemust ka TTG-ga või põhineb taas jutt külajutul?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 08:38; 05.03 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps käis TTG 1. klassis ja mingeid erilisti ja teistmoodi ülesandeid küll matemaatikas ei antud. tavaline kool.st mul on ta teine laps peres, olen kursis koolis õpitavaga.
samuti on mul 1 lastest 37. koolis käinud mõned aastad tagasi ja mingit erilist tugivõrgustikku küll seal polnud.vbl on nüüd ajad muutunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 09:17; 05.03 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

TTG-s on praegu 1. klassis ikka tugevalt matemaatika eriülesandeid. [/tsitaat]

millised need eriülesanded on? õpetaja koostatud? töölehed? süvendatud õppe jaoks tehtud? tööraamatu tärniga ülesanded?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvu on jäänud, et TTG-s hakkab kohe 1-sest septembrist karm hindeline hindamine. Lisaks pidi seal olema nn loogika tund – lapsed lahendavad sudokusi jne. Kergelt reaalainete poole hakkab kallak ikka alfusest peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TTGs on koormus suht väike, algklassides just. Veidi segab ka see, et tüdrukuid on hästi vähe. Põhikooli osas sõltub kõik sellest, millised õpetajad satuvad. Eesti ja inglise keel on minu hinnangul nõrk.
32. olen ise käinud. Oli tore kool, nüüd ilusaks ka tehtud. Mina valiksin Mustamäe koolide vahel ainult asukoha järgi. Vähemalt lapsel sõbrad lähedal ja saab enne huviringi, trenni minemist kodunt läbi lipata. Trollidega kolistamine hommikuti ei ole üldse mugav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõrvu on jäänud, et TTG-s hakkab kohe 1-sest septembrist karm hindeline hindamine. Lisaks pidi seal olema nn loogika tund – lapsed lahendavad sudokusi jne. Kergelt reaalainete poole hakkab kallak ikka alfusest peale.[/tsitaat]
ainus teistmoodi tund oli 1. klassis mingi loodusõpetust ja praktilist tegemist ühildav lisatund. mingeid sudoku tunde küll ei olnud. hindeid pandi juba 1. veerandil ja väga rangelt.selline on minu kogemus ca 3a tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 09:17; 05.03 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib TTG 1. klassis. Iga nädal on vähemalt üks sudoku. Matemaatikas korraldatakse pranglimise peastarvutamise kolmevõistluseid (kodus peab palju arvutis harjutama, et mingit taset saavutada). Üleüldse on miksike.ee üks õppeprogrammist aga seda võib-olla on ka teises koolides ka.
Praktiline teadus on ka huvitav aine. On käidud looduses, kuivatatud puulehti jne.
Ja 2011 aastal on klassis 12 tüdrukut ja 12 poissi. Varem oli tõesti 6 tüdrukut klassis tavaline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib TTG 1. klassis. Iga nädal on vähemalt üks sudoku. Matemaatikas korraldatakse pranglimise peastarvutamise kolmevõistluseid (kodus peab palju arvutis harjutama, et mingit taset saavutada). Üleüldse on miksike.ee üks õppeprogrammist aga seda võib-olla on ka teises koolides ka.
Praktiline teadus on ka huvitav aine. On käidud looduses, kuivatatud puulehti jne.
Ja 2011 aastal on klassis 12 tüdrukut ja 12 poissi. Varem oli tõesti 6 tüdrukut klassis tavaline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 12:39; 08.03 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käib ka TTG-s 1. klassis ja lahendavad küll sudokusid. Samuti on kohustuslik prangeldamine. Ühest paralleelist oli üks laps ära läinud juba I veerandi lõpus, sest ei saanud sealsete nõudmistega hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 08:38; 05.03 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Käib ka TTG-s 1. klassis ja lahendavad küll sudokusid. Samuti on kohustuslik prangeldamine. Ühest paralleelist oli üks laps ära läinud juba I veerandi lõpus, sest ei saanud sealsete nõudmistega hakkama.[/tsitaat]

See küll nüüd lahkumise põhjus polnud, tean seda lugu, nii et ei tasu kuulujutte levitada või arvata, et tegemist on super tugeva kooliga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 22:03; 05.03 16:10; 06.03 13:17; 22.03 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan vaadata TTG kodulehelt http://www.ttg.edu.ee klasside tunniplaane, seal on ilusti näha kui palju neid reaalaineid lisaks on. Aga mis puutub algklassidesse, siis eelpoolmainitud pranglimise võistlused ja sudokud jms olenevad ainult konkreetsest õpetajast. Tean klassi kus ei ole matemaatika lisategevusi ja miksikeses käiakse harva. Samas on juba esimest klassist saati iganädlased kodused kohustuslikud etteütlused (lapsevanem ise teeb lapsele). PRATE (praktilise teaduse) tunnid on samamoodi õpetajast olenevad. See ei ole reegel, et kuivatakse puulheti. Ühes klassis nt käib PRATES meditsiinitöötaja esmaabi õpetamas. Hindeid pannakse kõigil 1. klassi esimest semestrist alates. Aga mõni võtab juba väga kiiresti kahed ja ühed kasutusse. Nt üks selle eest, et kaks korda järjest on kodune töö tegemata (mitte ühes aines järjest, vaid lihtsalt teist korda kodutöö tegemata). Teine jälle ei tee seda. Kunstitunnud, klassivälised tegevused ka kõik olenevad just nimelt jälle konkreetse klassijuhata leidlikkusest. Osa tahab kodulugemise päevikut ja referaate isemõeldud luuletusi ja kes teab mida veel. Mõnes teises klassis näiteks pole mitte midagi sellist. Mõni viib lapsed talispordipäeval Nõmmele uisutama ja mõni on kõik kolm klassi järjst kooli kõrval minimäel kelgutamas. Üks nt peab blogi ja suhtleb vanematega palju meili teel. Aga teine samas edastab infot ainult läbi ekooli ning ühendust saab vaid helistades või kooli minnes. Selle aasta esimene klass hakkas küll õppima uue süsteemi järgi, aga minu meelest väga palju oleneb just sellest õpetajast kes on parasjagu lapse klassijuhatajaks. Teistest koolidest väga ei tea rääkida. Tean seda, et Tallinna Saksa Gümnaasiumi ülelinnalisse klassi oli sellel aastal päris suur konkurss, mingi 4-5 last ühele kohale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Soovitan vaadata TTG kodulehelt http://www.ttg.edu.ee klasside tunniplaane, seal on ilusti näha kui palju neid reaalaineid lisaks on. Aga mis puutub algklassidesse, siis eelpoolmainitud pranglimise võistlused ja sudokud jms olenevad ainult konkreetsest õpetajast. Tean klassi kus ei ole matemaatika lisategevusi ja miksikeses käiakse harva. Samas on juba esimest klassist saati iganädlased kodused kohustuslikud etteütlused (lapsevanem ise teeb lapsele). PRATE (praktilise teaduse) tunnid on samamoodi õpetajast olenevad. See ei ole reegel, et kuivatakse puulheti. Ühes klassis nt käib PRATES meditsiinitöötaja esmaabi õpetamas. Hindeid pannakse kõigil 1. klassi esimest semestrist alates. Aga mõni võtab juba väga kiiresti kahed ja ühed kasutusse. Nt üks selle eest, et kaks korda järjest on kodune töö tegemata (mitte ühes aines järjest, vaid lihtsalt teist korda kodutöö tegemata). Teine jälle ei tee seda. Kunstitunnud, klassivälised tegevused ka kõik olenevad just nimelt jälle konkreetse klassijuhata leidlikkusest. Osa tahab kodulugemise päevikut ja referaate isemõeldud luuletusi ja kes teab mida veel. Mõnes teises klassis näiteks pole mitte midagi sellist. Mõni viib lapsed talispordipäeval Nõmmele uisutama ja mõni on kõik kolm klassi järjst kooli kõrval minimäel kelgutamas. Üks nt peab blogi ja suhtleb vanematega palju meili teel. Aga teine samas edastab infot ainult läbi ekooli ning ühendust saab vaid helistades või kooli minnes. Selle aasta esimene klass hakkas küll õppima uue süsteemi järgi, aga minu meelest väga palju oleneb just sellest õpetajast kes on parasjagu lapse klassijuhatajaks. Teistest koolidest väga ei tea rääkida. Tean seda, et Tallinna Saksa Gümnaasiumi ülelinnalisse klassi oli sellel aastal päris suur konkurss, mingi 4-5 last ühele kohale. [/tsitaat]
Jutt jumala õige, kõik sõltub õpetajast. Minu laps sudokusid koolis ei lahenda (paar korda mitme aasta jooksul siiski äkki on). Miksikeses kodus pranglimist pole nõutud. Küll aga annab tema klassijuhataja minu teada lisaülesandeid kiirematele. Praktiline teadus on üks mulle sümpaatne aine, igal aastal käivad nad selle raames mitu korda õppekäikudel, esmaabi koolitus oli neil ka. Puulehti korjasid mu meelest esimeses klassis. Väga tore on ka kunstiringi juhendaja, ta on ka algklasside klassijuhtaja ja annab mõnele algklassile ka kunstitunde. Minu laps on kunstitundidest igatahes vaimustuses. Kehalise tundidega on veidi kehvem lugu, algklassid on sisehooajal tavaliselt aulas või koridoris ja korralikku staadionit ka koolil pole. Kool on ka remontimata, remont oli plaanis, aga siis tuli masu ja remont lükkus tulevikku.
Ja lisainfoks veel see, et TTG-s vahetub klassijuhataja pärast kolmandat klassi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 21:52; 06.03 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru, miks 32 ja TTG koolijuhid arvavad, et esimeses klassis hinnete \”üks\”, \”kaks\” ja \”kolm\” panek motiveerib lapsi pingutama. Minu laps õpib TPL esimeses klassis, kus senini on halvimaks hindeks üldse klassis \”4-\”. Mul on tõeliselt kahju lapse sõpradest, kes nimetatud koolides saavad kirjatehnikas hindeid \”1-st 3 -ni\”, kuigi nad püüavad väga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei saa aru, miks 32 ja TTG koolijuhid arvavad, et esimeses klassis hinnete \”üks\”, \”kaks\” ja \”kolm\” panek motiveerib lapsi pingutama. Minu laps õpib TPL esimeses klassis, kus senini on halvimaks hindeks üldse klassis \”4-\”. Mul on tõeliselt kahju lapse sõpradest, kes nimetatud koolides saavad kirjatehnikas hindeid \”1-st 3 -ni\”, kuigi nad püüavad väga.[/tsitaat]

Minu laps käib Lillekülas ja seal hinnatakse samuti kohe esimesest klassist ning küllaltki rangelt. Peale esimest kolme võttis laps omaks, et tema ongi rumal ning paremini ei suuda. Motivaatorina range hindamine esimestes klassides kohe kindlasti ei mõju (vähemalt mitte kõikide laste puhul). Teised lapsed panen kooli, kus on veidi toetavam õhkond ning rohkem aega koolikohustusega harjumiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti totter on hindeline hindamine kirjatehnikas, sest see tõesti ei ole alati lohakuses kinni. 32. KK kogemus ütleb, et seal sõltub asi õpetjast. Enda teise lapse paningi seetõttu RaMi, et motiveeritust ära ei nullitaks. Olen väga rahul, kuigi on tuttavaid, kes ei suuda ära imestada, et mõtle, hindeid ei pandagi!?! Samas on nn hinnangulises hindamises minu jaoks sada korda rohkem infot lapse võimete ja õpitulemuste kohta, kui ütleks numbritejoru tunnistusel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 22:03; 05.03 16:10; 06.03 13:17; 22.03 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hindamine on ka igas õpetajas kinni. See, et üks õpetaja TTG-s karmimalt hindab, ei tähenda, et seda teised teeks. Muidugi mine sa tea…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 12:39; 08.03 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps õpib ka sel aastal TTG esimeses klassis. Seoses uue õppekavaga on seal koolis sel aastal uus õppeaine huvitav matemaatika, kus lahendatakse sudokusid, tangrame, arvupiltide värvimine ja väga põnevaid ülesandeid. Samas miksikeses prangeldamine on ka vahva, et oma arvutusoskusi treenida. Minu arvates on see tund igati tänuväärt, sest selle aasta TV ei kannata erilist kriitikat. Praktiline teadus on ka põnev. JA loomulikult sõltub kõik klassijuhatajast, kes lapsele satub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Koolilaps Mustamäe koolide 1.klassid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.