Esileht Tööelu, raha ja seadused. Müügilepingust taganemine

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Müügilepingust taganemine

Postitas:

Müüsin kuulutuse kaudu ratta ja ostja kandis raha kohe üle. Samas jäi ratas minu juurde, sest ostja ütles, et saab nädal hiljem järgi tulla. Vahepeal tekkis olukord, kus oli väga raske keelduda ratta annetamisest ja andsin ratta ära. Ostjale tagastasin kohe raha ja pakkusin teist ratast asemele. Loomulikult vabandasin ja selgitasin olukorda. Nüüd saan sõnumeid, kus ähvardab mind ja nõuab ratast. Kuidas peaksin käituma? 🙁

0
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teinekord ära anneta võõrast asja.

+32
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müüsin kuulutuse kaudu ratta ja ostja kandis raha kohe üle. Samas jäi ratas minu juurde, sest ostja ütles, et saab nädal hiljem järgi tulla. Vahepeal tekkis olukord, kus oli väga raske keelduda ratta annetamisest ja andsin ratta ära. Ostjale tagastasin kohe raha ja pakkusin teist ratast asemele. Loomulikult vabandasin ja selgitasin olukorda. Nüüd saan sõnumeid, kus ähvardab mind ja nõuab ratast. Kuidas peaksin käituma? ????

Misasja ma just kuulsin 🙂
Kingitakse ära teistele inimestele kuuluvaid asju, nagu wtf?

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostjal on õigus vihane olla! AUsalt

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallis teemaalgataja, kujuta nüüd ette, et oled restoranis just tellimuse teinud. Näljane ka juba parasjagu. Ootad pool tundi, lähed veel näljasemaks. Ja siis näed, kuidas sinu tellitud toit viiakse kõrvallauda ja sulle teatatakse, et kuna see teine inimene oli näljasem, siis sai viimase lihakäntsaka hoopis tema. Ja sina võid asenduseks putkast hotdogi minna ostma. Oleksid rahul?

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müüjal on õigus ratast saada, kuna tema on selle eest tasunud, ehk siis omapoolse kohustuse täitnud. Sinu kohustus oli ratas kokkulepitud ajal üle anda. Seega ei saa sina taganeda, kuna kohustust rikud sina.
Ostjal on õigus taganeda.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käituda ei olegi midagi…Sa andsid lihtsalt ära teisele inimesele kuuluva vara ilma, et oleksid temalt küsinud… See ratas ei olnud enam sinu omand-ma ei saa aru kuidas sa üldse tulid selle peale, et sa teise inimese ära ostetud ja siis juba talle kuuluva asja lihtsalt kellelegi ära annad?

Eks jääbki üle vabandada ja vabandada kuni inimene maha rahuneb…

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostjale tagastasin kohe raha ja pakkusin teist ratast asemele.

Miks sa siis seda teist ratast ei annetanud? Natuke lihtne peast?

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 09:41; 29.05 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ajas mind naerma praegu, sest just käisin rattapoes, valisin pikalt, tegin mitmetega proovisõite ja lõpuks leidsin endale sobiva margi ja suuruse. Ainult üks oligi selline. Valisin ka kõik lisad välja ja seda hakati kokku panema, 2 tunni pärast lubati kätte anda.
Kujutan nüüd ette, kuidas mulle järele minnes oleks öeldud, et tore küll, aga me andsime teie ratta ära, võtke mõni teine asemele 😀

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa siis seda teist ratast ei annetanud? Natuke lihtne peast?

ei ole lihtne peast vaid ahne peast. keegi pakkus rohkem ja eit müüs ratta hoopis kallimalt maha, siin valetab et “annetas”

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ei saa annetada asja, mis ei ole enam sinu oma. Eks siis tulebki oma rumaluse eest tagajärgedega leppida.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole lihtne peast vaid ahne peast. keegi pakkus rohkem ja eit müüs ratta hoopis kallimalt maha, siin valetab et “annetas”

Loomulikult.
Osta.ee – s lõppes oksjon liiga odavalt ja tädil hakkas euro peas ringe tegema.
Selge see, et kuulutuse peale asjade müüa ei anneta mitte midagi sulle niisama.

Aga lihtne on ta peast muidugi ka, arvab vist tõesti, et keegi ei hammusta seda tema “annetamist” lahti…

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma küll ei näe probleemi, kui müüja raha tagastas
samamoodi võid ju teha poes kaupa tellides mingi asja eest ettemaksu, aga selgub, et tarneraskused või vale laonäit ja kaupa pole vm põhjustel kaupa ei saa ja pood tagastab raha.
ma tellisin karantiiniajal korduvalt selverist ja prismast kaupa ning selgus, et osasid tooteid ei saanud, kuid raha kanti tagasi. ei tulnud küll selle peale, et hakata perekooli teemat tegema või selverile ähvardavaid sõnumeid saatma, et näe, tellisin nädal tagasi selverist jahutatud kana, millest kavatsesin kolmeks päevaks süüa teha, ja maksin selle eest ette ära ka, aga näe, ei saadetudki, kuigi e-poes oli tellimise hetkel see olemas ja selver müüs minu kinnimakstud kana kellelegi teisele maha, sest nad teadsid ju nädal ette, et ma kana tahan

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 08:27; 29.05 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Tekkis raske olukord ja annetasin ratta ära”. Mis jutt! Loomulikult müüs teist korda sama ratta maha.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma küll ei näe probleemi, kui müüja raha tagastas

samamoodi võid ju teha poes kaupa tellides mingi asja eest ettemaksu, aga selgub, et tarneraskused või vale laonäit ja kaupa pole vm põhjustel kaupa ei saa ja pood tagastab raha.

ma tellisin karantiiniajal korduvalt selverist ja prismast kaupa ning selgus, et osasid tooteid ei saanud, kuid raha kanti tagasi. ei tulnud küll selle peale, et hakata perekooli teemat tegema või selverile ähvardavaid sõnumeid saatma, et näe, tellisin nädal tagasi selverist jahutatud kana, millest kavatsesin kolmeks päevaks süüa teha, ja maksin selle eest ette ära ka, aga näe, ei saadetudki, kuigi e-poes oli tellimise hetkel see olemas ja selver müüs minu kinnimakstud kana kellelegi teisele maha, sest nad teadsid ju nädal ette, et ma kana tahan

Ja sa arvad, et su võrdlus peab paika?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 09:41; 29.05 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma küll ei näe probleemi, kui müüja raha tagastas

samamoodi võid ju teha poes kaupa tellides mingi asja eest ettemaksu, aga selgub, et tarneraskused või vale laonäit ja kaupa pole vm põhjustel kaupa ei saa ja pood tagastab raha.

ma tellisin karantiiniajal korduvalt selverist ja prismast kaupa ning selgus, et osasid tooteid ei saanud, kuid raha kanti tagasi. ei tulnud küll selle peale, et hakata perekooli teemat tegema või selverile ähvardavaid sõnumeid saatma, et näe, tellisin nädal tagasi selverist jahutatud kana, millest kavatsesin kolmeks päevaks süüa teha, ja maksin selle eest ette ära ka, aga näe, ei saadetudki, kuigi e-poes oli tellimise hetkel see olemas ja selver müüs minu kinnimakstud kana kellelegi teisele maha, sest nad teadsid ju nädal ette, et ma kana tahan

Ja sa arvad, et su võrdlus peab paika?

muidugi ei pea, sest kanast pidi terve pere 3 päeva söönuks saama, ratas on luksuskaup

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 08:27; 29.05 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma küll ei näe probleemi, kui müüja raha tagastas

samamoodi võid ju teha poes kaupa tellides mingi asja eest ettemaksu, aga selgub, et tarneraskused või vale laonäit ja kaupa pole vm põhjustel kaupa ei saa ja pood tagastab raha.

ma tellisin karantiiniajal korduvalt selverist ja prismast kaupa ning selgus, et osasid tooteid ei saanud, kuid raha kanti tagasi. ei tulnud küll selle peale, et hakata perekooli teemat tegema või selverile ähvardavaid sõnumeid saatma, et näe, tellisin nädal tagasi selverist jahutatud kana, millest kavatsesin kolmeks päevaks süüa teha, ja maksin selle eest ette ära ka, aga näe, ei saadetudki, kuigi e-poes oli tellimise hetkel see olemas ja selver müüs minu kinnimakstud kana kellelegi teisele maha, sest nad teadsid ju nädal ette, et ma kana tahan

On vahe, kas müüakse ühte konkreetset asja või mingit kaupa, mille erinevad eksemplarid ei erine üksteisest. Kui ostad e-poest kana või voodrilaudu, siis sinu jaoks ei ole tähtis, et see oleks just see kana, kellel tagumiku pealt kolm sulge on kehvasti välja kitkutud. Kui ostad e-poest voodrilaudu, siis sa ei arva, et saad just need lauad, mis on tootepildil. Ja kui ostad poest jalgratast, siis ka ei ole tähtis, et see ratas, mille sina saad, oleks just seesama, tähtis on, et kõik toote omadused oleks samad mis välja reklaamitud. Need on põhimõtteliselt ühesugused asjad, neil on mingi laoseis. Hoopis teine asi on, kui ostad linnukasvataja käest brama, aga järele minnes selgub, et bramat pole, annetas selle ära, ja pakub asemele aastast munakana. Samuti kui inimene ostis konkreetse jalgratta, mis ei ole mingi standardkaup kusagil poes, vaid selle konkreetse müüja juures üksikeksemplar, siis ei saa öelda, et oi, lõppes otsa.

Samas ma ei ole jurist ja ei tea, kas sellel petetud rattaostjal on mingit valuraha nõuda. Kui teemaalgataja müüs selle osta.ee-kaudu, siis trahvi saab ikka.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Müügilepingust taganemine