Esileht Väikelaps Muukeelsed lapsed eesti lasteaia sõimerühmas

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Muukeelsed lapsed eesti lasteaia sõimerühmas

Postitas:

Meie laps käib juba teist aastat eesti lasteaias sõimerühmas. Laps on eestlane (NB! ei ole rassist), samas rühmas on 75 % muukeelset last. Lapsed nagu lapsed ikka, kuid muukeelsed lapsed ei saa eesti lastest ja õpetajatest hästi aru, tekib konflikte ning tahes või tahtmata on muukeelsed lapsed agressiivsemad. Meie laps on lasteaias õppinud agressiivsust, muidu väga hea kõne arenguga ning muidu arengus ees laps on hakanud kõnes pudistama, räägib segast juttu ning väga selgest diktsioonist on saanud pudistamine, kodus tööb röögib ning on nagu vihane millegi peale. Selle lühikese aja jooksul on rühmast läbi käinud mitu õpetajat ja abiõpetajat. Üks õpetaja ning viimane abiõpetaja on pidama jäänud, kummalgi erialast kõrgharidust pole ning on selgelt näha, et õpetajad ei tule toime on väsinud ning põlevad kiirelt läbi. Lapsed on seetõttu närvilised ning tundub, et vanemad on hakanud eesti lapsi järjest sõimerühmast ära viima. Olen mures oma lapse ning tema alghariduse pärast. Mul ei ole midagi kakskeelse rühma vastu, kuid peamiselt toimub integreerimine teisest rahvusest eesti rahvusesse. Seejuures eesti lapsi ei aita aga keegi kohaneda teise temperamendi, keele ning tavadega. Olime eelmise kuu lõpus 2 nädalat lapsega kodus haiged. Kui laps tagasi lasteaeda läks, tuli ta esimesel päeval tagasi nagu meeletu. Meil läks tubli mitu tundi enne kui lapse rahunema saime. Suvel oli lasteaias kollektiivpuhkus ning avatud oli paar valverühma. Sellel perioodil enamus sõimekaaslasi puhkasid ning laps käis teises rühmas, koos suuremate ja väiksemate eesti lastega ning teiste õpetajatega. See periood oli meie jaoks kodus nagu puhkus, laps tuli lasteaiast rahulik ja südamlik nagu talle tavapärane. Kas peaksime mõtlema lasteaia vahetamisele? Kas peaksime paluma rühma vahetamist? Kas kellelgi on kogemusi, mida sellisel puhul ette võtta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 21:35; 14.11 08:30; 14.11 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias on kõik agressiivikud eestlased. NB ei ole rassist.
Äkki on su oma laps rühmas agressiivne?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiks ju kohe välja öelda, et 75% on venelased. Kas õpetajad on ka venelased? Kui minu laps muutuks nii nagu sa oled kirjeldanud ükskõik mis põhjusel, siis ei mõtleks ma enam, vaid tegutseks, otsiks uut (võimalusel väiksemat) rühma või lasteaeda. Mis siin enam arutada.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tõesti, mis muukeelsed? Venelased? Segarühma rõõmud. Lepi või vaheta lasteaeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rassisim? Jeerum, tehke see sõna endale selgeks. Teiseks – kui tunned, et midagi ei klapi ja su lapsel ei ole hea – siis vaheta lasteaeda. Sina oled lapsevanem ja sinu vastutus. Tegin ise selle vea, kuna kunagisest väga heast lasteaiast oli saanud pidevalt vahetuvate õpetajatega ning ebaselge töökorraldusega lasteaed – kolm korda vahetati lapsel rühma. Lõpuks selgus, kuna eelmises rühmas ei tegeletudki lapsega – siis oli ta täiesti kooliks ettevalmistamata jne.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin olla poliitiliselt korrektne. Fakt on jah, et 75% on vene rahvusest. Vene rahvusest oli eelmisel aastal ka üks õpetaja. Meie laps rääkis siis juba päris hästi, teised veel lalisesid. Tuli ühel päeval koju ning ütles meile tupoi, tupoi, tupoi. Oleme juba kord palunud juhatajalt rühma vahetust aga juhataja peitis pea liiva alla ning ütles, et neil on kõik korras. Lasteaed asub mugavalt 5 minuti jalutuskäigu kaugusel kodunt. Oleme mõelnud, et säästame last varasest ärkamisest aga jah sellisel moel pole see enam argument.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 21:35; 14.11 08:30; 14.11 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun soovitage Õismäel, Mustamäel või lähedal head Eesti lasteaeda. Mis oleks vaja teha, et saada koht teise lasteaeda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.11 21:35; 14.11 08:30; 14.11 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal lasteaias ei ole ilmselgelt probleem kakskeelsuses vaid juhataja ja õpetajate kehvas majandamises ja töös. Nagu ka enamuses aedades, siis ilmselt liiga suured rühmad.

Minu laps käib juba 3.5aastat lausa kolmkeelses lasteaias ja pole mingit probleemi. Ei vägivaldsuse(kui siis tõesti väga harva mõni üksik juhtum aastas) ega ka keelelise arenguga.
Aga kogu jutu iva ongi see, et meil on väike eraladteaed. Kokku vaid 16 last. Ja nende kõigi jaoks jääb õpetajatel piisavalt aega ning on parem ülevaade toimuvast.

Soovitan ka uus lasteaed valida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene laste temperament on ikka väga teistmoodi kui eesti lastel. Mul on naabrid venelased ja nende 2 last on tihti meil mängimas. Röögivad, laamendavad, lõhuvad, sõna ei kuula. Kodus alluvad ka ainult röökivale vanemale. Vaikselt ei saa lastega asju aetud. Ja kui nüüd lasteaia sõimerühmas oleks 75% selliseid, jeerum. Loomulikult on sinu laps stressis.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis vene lasteaias, kus vene rühmade kõrvale oli tehtud paar eesti oma. Üle poole lastest olid, kas kakskeelsetest või venekeelsetest peredest. Kasvatajad olid ka valitud nii, et oskaksid ka vene keelt. Mingit probleemi polnud keeleliselt ja agressivsed olid pigem paar eesti poissi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun soovitage Õismäel, Mustamäel või lähedal head Eesti lasteaeda. Mis oleks vaja teha, et saada koht teise lasteaeda?

Kikase lasteaed Mustamäe l

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene laste temperament on ikka väga teistmoodi kui eesti lastel. Mul on naabrid venelased ja nende 2 last on tihti meil mängimas. Röögivad, laamendavad, lõhuvad, sõna ei kuula. Kodus alluvad ka ainult röökivale vanemale. Vaikselt ei saa lastega asju aetud. Ja kui nüüd lasteaia sõimerühmas oleks 75% selliseid, jeerum. Loomulikult on sinu laps stressis.

Üleüldiselt olen nõus, et venelased temperamentsemad, aga nt meie naabrilapsed, 2 tüdrukut, on viisakuse musternäidised 🙂 Minu poeg on lihtsalt sünnipäraselt valjema häälega ning hoopis tema hääl kajab üle hoovide.
Arvan siiski ka ise, et probleem pole keeles, vaid üleüldises meeleolus ja tungimustes, ka kasvatajas. Kui laps ikka ilmselgelt on stressis, tasub aeda vahetada. Olen ise seda kunagi teinud ja see tasus kuhjaga ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun soovitage Õismäel, Mustamäel või lähedal head Eesti lasteaeda. Mis oleks vaja teha, et saada koht teise lasteaeda?

Lepistiku Lasteaed Mustamäel on väga tore lasteaed!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaheta lasteaeda. Vahet pole, mitu muukeelset seal on või pole, kui personal nii tihti vahetub, on asi väga mäda.

Kas jutt on ikka Eestis asuvast lasteaiast? Mis lasteaed see siis on? Kas sa enne ei teadnud siis, et tegu on keelekümbluslasteaiaga? Vene lapsed minu meelest ei ole agressiivsed, vaid just hästi kasvatatud ja viisakad. Marakratte on igas rahvuses, kuid üldiselt ma seda ei usu. Kuidas saab olla, et ja eesti laps, veetes aias 8 h päevas, muutub kõnelejast pudikeelseks ja käitub kodus nii agressiivselt, et rahustada tuleb mitu tundi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.11 12:04; 16.11 12:13; 16.11 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene laste temperament on ikka väga teistmoodi kui eesti lastel. Mul on naabrid venelased ja nende 2 last on tihti meil mängimas. Röögivad, laamendavad, lõhuvad, sõna ei kuula. Kodus alluvad ka ainult röökivale vanemale. Vaikselt ei saa lastega asju aetud. Ja kui nüüd lasteaia sõimerühmas oleks 75% selliseid, jeerum.

Jumal sa näed ega mürista!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.11 12:04; 16.11 12:13; 16.11 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin olla poliitiliselt korrektne. Fakt on jah, et 75% on vene rahvusest. Vene rahvusest oli eelmisel aastal ka üks õpetaja. Meie laps rääkis siis juba päris hästi, teised veel lalisesid. Tuli ühel päeval koju ning ütles meile tupoi, tupoi, tupoi. Oleme juba kord palunud juhatajalt rühma vahetust aga juhataja peitis pea liiva alla ning ütles, et neil on kõik korras. Lasteaed asub mugavalt 5 minuti jalutuskäigu kaugusel kodunt. Oleme mõelnud, et säästame last varasest ärkamisest aga jah sellisel moel pole see enam argument.

Said oma küsimusele vastuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.11 12:04; 16.11 12:13; 16.11 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teiste vastuseid ei lugenud, aga selgelt ei ole probleem antud juhul selles, et mis keelsed on teised lapsed (miks sellest üldse rääkida?) vaid hoopis selles, et rühmas vahelduvad õpetajad, pole haritud pedagooge ja pole stabiilsust ning turvalist õhkkonda.

Kindlasti ei usaldaks ma oma last sellisesse olukorda ja otsiks võimalust lapsele teine hoid leida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene laste temperament on ikka väga teistmoodi kui eesti lastel. Mul on naabrid venelased ja nende 2 last on tihti meil mängimas. Röögivad, laamendavad, lõhuvad, sõna ei kuula. Kodus alluvad ka ainult röökivale vanemale. Vaikselt ei saa lastega asju aetud. Ja kui nüüd lasteaia sõimerühmas oleks 75% selliseid, jeerum. Loomulikult on sinu laps stressis.

Mis temperamendist sa räägid. See on kodune kasvatus. Kodus näevadki ju, et röökimine on ainus tee – kust see laps veel õpib. Kodus saab kere peale – tuleb ja lööb lasteaias ka. Ei ole ei rahvus ega temperament süüdi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on mitme otsaga asi, ega muukeelsed lapsed ei tule sõimerühma kuidagi vanemate või küpsematena. Elavad samamoodi läbi need kohanemisraskused, lisaks veel keelega harjumine. Nii et pingeid ongi kindlasti rohkem kui tavalises sõimerühmas. Kui olukord on ikka väga hull, siis mina uuriks, kas on võimalik laps teise rühma üle viia, või kui lasteaias on mõni liitrühm, äkki on seal kohta.

Meil no noorema lapse rühmas 5 last, kelle emakeel ei ole eesti keel (vene emakeelega perekonnast on neist üks, ülejäänud on muudest riikidest Eestisse tulnud, nii et kogu kultuuriruum teine), probleeme on palju ja on probleeme ka agressiivsusega, sest eriti seetõttu, et paaril lapsel on hoolimata mitmendast aastast selles rühmas raske keelt omandada ja nemad kipuvad endast välja minema. Meil ütleb laps, et tema nende juurde ei lähe ja nendega ei mängi, nii et teda nad löönud ei ole, hoiab teadlikult eemale, aga vahepeal oli ikka väga pingeline olukord rühmas. Nüüd on lapsed vanemad juba, siis on paremaks läinud, aga see võtab ikka aastaid. Meil on õnneks õpetajad stabiilselt olnud, ei ole vahetunud, nii et nemad on ka rühmas palju tööd teinud, et agressiivsust oleks vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu mõlemad lapsed on eestlased ja on käinud soomes lasteaias. Siin tehakse välismaa taustaga lastele oma individuaalne õppeplaan mis läheb edasi kuni kooli 3nda klassini.
Ma ei tea kas eestis ka nii on.
Soomes on lasteaia õpetajad ja hoidjad ikkagi hästi koolitatud, sest mina olen laste lasteaia personaliga väga rahul ( käivad siin ka asendushoidjad üsna tihti aga lapsed harjuvad kohe nendega ).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Väikelaps Muukeelsed lapsed eesti lasteaia sõimerühmas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.