Esileht Sünnitus muusika sünnitusel

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: muusika sünnitusel

Postitas:

Kas kellelgi on sünnitusel kaasas olnud oma muusika? Huvitab see, et mida kuulanud olete? Või ei pannud sünnituse ajal seda tähelegi? Ise arvan, et midagi rahustavat ja lõõgastavat võiks ju olla. Mis see täpsemalt olla võiks, ei tea 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mul oli esimesel sünnitusel muusika kaasas ja teisel ka. Teisel ma seda kuulata ei jõudnud, sest sünnitus läks turbokiirusel. Esimesel olid mingid Bryan Adamsi ballaadid ja siis sarnases stiilis instrumentaalmuusika (esimest olime kuulanud rasedate võimlemises ning arvasin, et lapsele mõjub tuttav heli turvaliselt:))

Esimene sünnitus oli nii huvitav ja intensiivne kogemus, et märkasin alles tund pärast lapse sündi, et midagi mängib samas ruumis. Mees oli kogu muusika kokku kopinud 6 tundi mängivale plaadile ja see vist mängiski algusest lõpuni ära. Seda mäletan küll, et millalgi vastu õhtut, kui ta sünnitusmajja tagasi tuli (oli vahepeal uuesti tööle läinud mingit poolikut tööd lõpetama), siis küsis ämmakalt, kas tohib muusikat panna mulle ja siis panigi.

Teine kord, nagu öeldud, ei jõudnud muusikat mängima pannagi, kuigi olid ka sellised mahedad asjad kaasas.

Kolmas kord tahtsin paari pidulikku marssi ja selliseid rokilikumaid asju, aga nende valimise ja kokkulindistamiseni me ei jõudnudki, sest laps sündis 6 tundi varem. Krabasime kiiruga kaasa ühe seriaali, mida olime abikaasaga õhtuti vaadanud raseduse lõpus, kui suuremad lapsed magasid, aga kahjuks said kaasa valed (juba vaadatud) osad. Siis proovisime vaadata Tujurikkujat, mille arvutist leidsime, aga kuna pidin (ja tahtsin) mööda palatit ringi käia, siis tuli välja, et teleka vaatamine sünnituse ajal siiski eriti mugav pole. Kokkuvõttes veetsin sünnitusmajas oldud 3,5 tunnist enne pesamuna sündi nii 2 tundi kindlasti mõnusalt lobisedes valude vaheajal (naljagi viskasime mehe ja ämmakaga) ja siis tund aega vähem mõnusalt, kuid siiski innukalt lobisedes. Muusikast kolmandal korral seetõttu puudust ei tundnud, et sünnitus oli päris tore kogemus nagunii.

Aga soovitan kohe kindlasti muusikat. Võta nii rahustavat ja lõõgastavat, kui ka ergutavat ja rõõmsat. Mida täpsemalt, ei oska soovitada, sest ei tunne Sinu maitset.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kaasas sõbranna kingitud uinutava beebimuusika plaat, mis meil nii sünnituse ajal kui katerve haiglas oldud aja mängis. Mäletan, et vahepeal ütlesin mehele, et pane uuesti käima või keera vaiksemaks vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks oleneb väga sünnitusest, kas muusika peale üldse veel mõelda jõuad. Mul olid nii jõhkrad valud, et kui isegi oleks enne planeerinud muusika jmt sünnitusele kaasa võtta, siis ilmselt oleksin ise esimene olnud, kes oleks käskinud muusika kinni panna. Tahtsin keskenduda vaikuses ja isegi mehe küsimused, et kas vett tahan vmt, olid kuidagi ärritavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen mõlemal sünnitusel muusikast tuge saanud. eriti muidugi avanemisel tantsides ja õõtsudes. presside ajal ei mäleta enam muusikast midagi. kuulama peaksid seda, mis sulle ka muul ajal meeldib. valikus peaks olema plaadid, mis kas lõõgastavad või vastupidi energiat süstivad. neid saab siis mees vastavalt su seisundile ja soovile vahetada.
mina panen selleks korraks valmis meditatiivset ja ka tantsulisemat joogamuusikat. lisaks trummipõrinal indiaanimuusikat, mis jõudu annab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kuulasin raseduse ajal palju rahulikku meeleolu muusikat- lihtsalt meloodiad, sellised nagu spades lastakse 🙂 Võtsin selle plaadi kaasa ka, aga selgus, et mängija oleks ka pidanud kaasas olema- oi, kui kuri ma enda peale olin, et ei täpsustanud seda üle. Tundsin väga puudust sellest, just selles avanemisperioodis, vaikus oli tappev:S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin spetsiaalselt plaadi selle jaok oma lemmiklugudega (ballaadid enamjaolt), aga mingit kasu mul sellest ei olnud. Mängis küll, aga panin seda vaid korra tähele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei olnud kaasas, aga mälupilt on, et ämmakas pani muusika mängima. Mul pole aimugi, mis plaat see oli, ei kuulnud midagi, kõik käis nii kiirelt ja intensiivselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ma mingit plaati kaasa ei võtnud, aga kui vanni läksin valutama, siis küsiti kas võivad ise mulle midagi mängima panna ja ma nõustusin. Need ei olnud laulud seal plaadil vaid selline vee kohin ja muud loodus hääled:D Tuba oli väga-väga hämar ja selline asi taustaks aitas ikka kõvasti lõõgastuda. Mees muidugi tahtis vahepeal seda kinni panna, sest talle ajas kogu see värk nii jubedalt und peale:D Sünnitus toimus Elites.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul mängis raadio(erinevad) ja siiamaani on need laulud kuidagi erilisemad teistest…:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina plaanisin esimese sünnituse ajal kuulata ühte raadiojaama, mille sageduse õppisin pähe ja iga paari tunni tagant tuletasin mehega koos meelde, et mis see ikka nüüd siis kindlasti õige sagedus oli….Kui sünnitustuppa jõudsin, siis esimese asjana palusin mehel raadio käima panna…aga kui valud tugevnesid, siis käskisin selle \”neetud plärakasti\” kinni panna ja nõudsin valjuhäälselt vaikust, vaikust, vaikust ja siis veel igaks juhuks vaikust- minul aitas vaikus valude vahel paremini keskenduda jõu kogumiseks ning valmistuda ette järgmiseks valuks. Kui sünnitus läbi sai ja laps kontrolli viidi, siis panime uuesti raadio tööle, muutmaks seda aega lühemaks, mis kulus lapse tagasitoomise ootamise peale.
Teisel sünnitusel sama skeem, aga siis juba varem palusin oluliselt viisakamalt vaigistada kõik mängivad tilulilud:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul polnud plaanis sünnitusel muusikat kuulata, aga lõpuks ikka muusika käis. Kui valutamise ajal KTG tehti, siis avastasin, et mul on palju kergem valutada kui saan sõrmedega toksida lapse südametoonide järgi rütmi. Siis sain keskenduda toksimisele, mitte valule. KTG masin aga võeti ju lõpuks ära, kuigi palusin, et jääks külge, et toksida saaksin 😀 Aga ämmakas soovitas siis muusikat, et saaksin muusikataktis toksida. See oli raskem, sest rütmid muutusid pidevalt. Aga muusika jäi igatahes lõpuni käima. Mingid kindlad laulud kõlasid koguaeg, tunde. Ja pärast sünnitust kui mees sama plaadi autos käima pani, siis sama kiirelt käis see automakist välja kah, sest tema enam ei suutnud neid laule kuulata- pidavat seda õudust meelde tuletama (sünnitus oli meie mõlema jaoks õudus, mida rohkem kumbki läbi teha ei kavatse).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Sünnitus muusika sünnitusel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.