Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps Muusikalool

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Muusikalool

Postitas:
Kägu

Tere, 7a laps soovib klaverit õppida. Räägitakse,  et konkurents klaverisse on suur. Kumb kool on parem Tallinna Muusikakool v Lasnamäe Musikakool? Kumb koolis sisseastumine lihtsam/raskem? Kas on keegi esimese korraga sai klaverisse? Kas keegi on mõlemas koolis katset teinud?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teemaks on “muusikakool” ei eelda see küll, et nõu hakatakse küsima kahe kindla muusikakooli kohta. Nooh, ka nii võib.

Kuigi, kui laps musikaalne, peaks ju igale poole sisse saama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps käis Tallinna muusikakoolis. Kahjuks jättis teismeeas pooleli.

Kool ise oli tegelikult tore, ainult et tunde lisandus aasta-aastalt üha rohkem. Juba kolmandal õppeaastal (kui õigesti mäletan), toimusid muusikakoolis tunnid neljal päeval nädalas ja ikka 2-3 tundi korraga. Lisaks kodune harjutamine ja teooriatundides antavate ülesannete täitmine. Päriskoolis muutusid koolipäevad pikaks, ca 7 tundi, ja muusikakoolis tuli veel 3 tundi otsa, lisaks kodutööd nii päris- kui muusikakooli osas, trennis enam käia sedasi ei jõudnudki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vali asukoha järgi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kool ise oli tegelikult tore, ainult et tunde lisandus aasta-aastalt üha rohkem. Juba kolmandal õppeaastal (kui õigesti mäletan), toimusid muusikakoolis tunnid neljal päeval nädalas ja ikka 2-3 tundi korraga. Lisaks kodune harjutamine ja teooriatundides antavate ülesannete täitmine.

See on kuidagi selline lugu, et iga õpetaja käitub nii, nagu oleks tema aine põhiline, sõltumata ainest.  Minu viiuliõpetaja käitus umbes samamoodi, kodus ikka harjutamine 2-3 tundi pluss teooria. Ah et mingid teised ained – noh eks kui pärastpoole aega jääb…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega klaveri õppimiseks pea muusikakoolis käima. Muusikakoolidest tulevad professionaalsed muusikud. Võid lihtsalt lapse kuhugi klaveritundi panna – paljudes tallinna üldhariduskoolides on võimalik klaveritunnis käia (ind.huviringina).

Mu oma lapsel tekkis ka algklassides korraks huvi klaveri õppimise vastu. Otsisime õpetaja – muusikaakadeemia üliõpilne – ja laps käis korra nädala 1 tund korraga muusikaakadeemias tunnis selle õpetaja juures. aasta käis, siis tulid muud (tehnika, sport) huvid peale. Klaverimängu algtõed sai selgeks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinna muusikakoolis saab (vähemalt varem sai) kaks eriala märkida, minu oma märkis esimeseks eelistuseks kitarri ja teiseks ühe puhkpilli, mille kõla talle meeldis. Kitarris ja klaveris oligi kõige suurem konkurss, sai sisse puhkpilli erialale. Algul väga meeldis, solfedzo läks hästi, eriala ka enam-vähem, kuigi aeg-ajalt laps kurtis et ta ei saa ru, mida õpetaja tahab. Klaveriõpetajaga ei vedanud, oli umbes sellist tüüpi et kui valesti mängid, siis näpud klaverikaane vahele. Kodus klaveri harjutamise võimalust polnud, lõpuks ostsime kasutatud pianiino, aga selleks ajaks oli lapsel klaveriõpetaja vastu juba nii suur tõrge, et lubas muusikakooli pooleli jätta. Rääkisime koolis, sai teise klaveriõpetaja, kes oli super tore inimene. Eraiaalõpetajaga oli ikka nii ja naa, et ei saa aru mida õpetaja nõuab. Teismeiga tuli ka peale, et miks mina pean muusikakooli minema kui teised peale kooli kusagil hängivad ja üldse on teistel nii palju vaba aega.Peale neljandat aastat lõpetaski muusikakoolis käimise.

Plusse on niipalju, et tunneb nooti ja oskab  noodist mängida ja laulda, sai oma suure unistuse muusikakooli minna täidetud. Tagantjärele mõeldes oleks võinud pigem kusagil huvikoolis kitarrri õppida, mis oli ta esimene valik. Hiljem gümnaasiumis ostiski ta omateenitud raha eest kitarri ja mõnikord sõbraga nad ka harjutavad. Sõber mängib kuulmise järgi, ta on musikaalsem aga nooti ei tunne eriti, minu laps vaid noodist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil kogemus 2 lapsega Tallinna Muusikakoolis (lisaks veel 1 laps MUBAs).
Minu arvates peaks olema taseme suhtes Tallinna Muusikakool ja Lasnamäe Muusikakool võrdsed.
Kui laps tahab, tasub ikka proovida klaverisse, mitte mingit muud pilli. Eks katsetel selgub, kas saab sisse 😉
Soovitan mõelda, kumba muusikakooli laps ise kergemini saab ja kumb kodu ning kooli teel lähemal. Kui selles osas vahet pole, võib muidugi igaks juhuks mõlemas katsetel käia. See, et ühte võetakse vastu ja teise mitte, võib muide sõltuda ka lapse hetkemeeleolust. Või ka katseid vastuvõtvast õpetajast, kes tegelikult mitte kunagi edaspidi lapsega isegi kokku puutuda ei pruugi.
samuti soovitan koos lapsega käia mõlemas muusikakoolis: Tallinna Muusikaokool
LAHTISTE USTE PÄEV
25. mail kell 12.00 ootame kõiki pillimänguhuvilisi lapsi koos vanematega Tallinna Muusikakooli lahtiste uste päevale. Muusikakooli III korruse saalis toimub väike kontsert, sisseastumise info tutvustamine ning pillimängu töötoad klassides.

Ja Lasnamäe Muusikakool Katsetele eelnevalt on soovitatav osa võtta ühest konsultatsioonist, kus tehakse läbi musikaalsuskatsetel nõutav.
· Konsultatsioonid toimuvad 10. ja 11. juunil 2024.
· Konsultatsiooniks palume ette valmistada üks laul.
· Palume täita avaldus elektrooniliselt kooli blanketil ja saata muusika@muusika.tln.edu.ee

Muide, Tallinna Muusikakoolis on veel sedasi, et osadele öeldakse vastuvõtukatsetel, et soovitame käia aasta eelõppes, osadele ei soovitata sedagi.

Veel tasuks ise lapsega harjutada
Ülesanded musikaalsuskatsetel:
Kodus ettevalmistatud lastelaulu esitamine a cappella;
Õpetaja plaksutatud rütmi matkimine;
Ühe, kahe ja kolme heli eristamine kuulamise põhjal: õpetaja mängib klaveril ette, õpilane on seljaga;
Ühe, kahe, kolme heli järelelaulmine: õpetaja mängib klaveril ette;
Muusikaline mälu: õpetaja lauldud muusikalise fraasi matkimine ;
Muusikalise fraasi lõpetamine: õpetaja alustab fraasiga, jätab pooleli ning õpilane lõpetab fraasi;
Muusikaline tähelepanu: laps kuulab kaks korda sama muusikalist motiivi, 3. korral otsustab õpetaja mängu põhjal, kas oli sama või erinev

Lõpetuseks tahan öelda seda, et soovitan siiski rohkem muusikakooli kui lihtsalt klaveriringi. Esmalt muusikakooli katsetele. Võib-olla on nii andekas ja saabki kohe sisse, siis pole ju mõtet annet raisku lasta. ja päriselt, muusikakoolis peab muidugi vaeva nägema ja harjutama, aga kui ikka üldse ei taha-suuda-jõua, saab selle ka pooleli jätta, aga muusika algõpe eluks ajaks olemas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud muusikakoolide õpetajad kurdavad, et muusikakooli võetaksegi kui ajaveetmiskohta ja huviringi, kuigi tegelikult ütleb nimigi, et tegemist on kooliga.

See nõuab lapselt ja ka vanemalt päris palju, aga annab veel rohkem. Meie lapsed käisid muusikakoolis kokku 9 aastat ja nad on jätkuvalt väga õnnelikud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps Muusikalool