Esileht Tööelu, raha ja seadused. Müüt: tööotsija dikteerib

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Müüt: tööotsija dikteerib

Postitas:

Ei ole kaugelt nii.
Olen ise CVsid saatmas ja olgu et haridus ja kogemus on, siis kõnesid on 0.
Ei taha mind keegi tööle. Nõudepesijaks ja CircleK teenindajaks veel tõesti proovinud pole.
Mida krt vingutakse, et spetsialistidest on puudus?! Kaugel- kaugel sellest.
Kokkuvõte: hoia oma heast töökohast kinni ja ära usu saamatute värbajate/ personalijuhtide möla.

+23
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palka küsid – see ei sobi tööandjatele.

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 20:35; 17.01 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kaugelt nii.
Olen ise CVsid saatmas ja olgu et haridus ja kogemus on, siis kõnesid on 0.
Ei taha mind keegi tööle. Nõudepesijaks ja CircleK teenindajaks veel tõesti proovinud pole.
Mida krt vingutakse, et spetsialistidest on puudus?! Kaugel- kaugel sellest.

See tööjõupuuduse jutt loomulikult paika ei pea..vastupidi, Eestis on tööpuudus.

+12
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.01 20:53; 22.01 02:20; 22.01 02:47; 22.01 07:43; 23.01 00:37; 23.01 00:44; 23.01 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tööjõupuuduse jutt loomulikult paika ei pea..vastupidi, Eestis on tööpuudus.

See ka päris õige pole. Neid pakkumisi, mille palgaga ei ela ega sure, on küll ja küll. Kuust kuusse ja aastast aastasse aina otsivad töötajaid. Ja siis räägitaksegi töötajate puudusest ja vajadusest välistööjõudu (loe: orje) sisse tuua.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötame kaaslasega mõlemad IT-sektoris ning siin peavad need jutud paika. Oleme mõlemad pikalt ühes ettevõttes olnud, kuid nii meile kui kolleegidele tulevad tihti pakkumised, kus soovitakse üle osta ning pakutakse paremaid tingimusi. Tänu sellele on meil sissetulekud siin stabiilselt ja päris heas tempos tõusnud ning töötajatel on päriselt ka sõnaõigus töötingimuste osas.
IT-sektoris on tööjõupuudus suur, aga esineb ka tööpuudust. Tööpuuduse all kannatavad need, kes on vale ameti valinud ja kellel pole arendajale vajalikku mõtlemist. Nendest on rohkem tüli kui abi.

+9
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 23:59; 17.01 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt on nii, et halvad uudised vastavad tõele ja puudutavad väga paljusid. Head uudised on üldiselt mingi konksuga ega kehti sugugi igas valdkonnas, pealegi on väga õige vanasõna, et ära vana kaevu enne sülita, kui uut (kindlalt) valmis pole. Sellised tööjõupuuduse jutud olid enne eelmist majanduskriisi ka. See lihtsalt tähendab, et praegu pole tööotsimine nii keeruline kui nt kriisi ajal, kus osa firmasid üldse pillid koti pani ja seega tööga veel kehvemini oli.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kaugelt nii.

Olen ise CVsid saatmas ja olgu et haridus ja kogemus on, siis kõnesid on 0.

Ei taha mind keegi tööle. Nõudepesijaks ja CircleK teenindajaks veel tõesti proovinud pole.

Mida krt vingutakse, et spetsialistidest on puudus?! Kaugel- kaugel sellest.

Kokkuvõte: hoia oma heast töökohast kinni ja ära usu saamatute värbajate/ personalijuhtide möla.

Mis valdkonnas sa seda tööd otsid? Kõigis valdkondades muidugi ei ole tööjõupuudust, nagu ka kõigil ametikohtadel. See ei tähenda, et jutt vale oleks.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 07:00; 23.01 06:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

IT-sektoris on tööjõupuudus suur

Vaidlen vastu. Ei räägi endast, kuid it-sektoris on samuti tööpuudus. Loomulikult pole probleemi oma ala tippudel, kuid neid on kogu riigi peale liiga vähe, et saaks üldistada. Andekamad on ammu Eestist lahkunud või leidnud rakendust maailma tippettevõtetes. Enamus arendajaid, programmeerijaid on keskpärased, kuid soovivad samuti leiva lauale saada.
Paljude Eestis asuvate it-ettevõtete probleem on selles, et puudub stabiilsus ja elatakse riigihangetest. Sirvi tööotsingu portaale ja näed, kuidas samadel ettevõtetel on pidevalt üleval töökuulutused. Näiliselt on tööjõupuudus, kuid tegelikult värvatakse aina uusi ja uusi töötajaid ajutistesse projektidesse. Võetakse tööle inimene, lubatakse stabiilsust ja arenguvõimalusi. Tegelikult otsitakse it-inimest mingi lõigu või projekti täiteks, sest vanad olijad ei riski töötada ebastabiilsete projektide peal. Pikemaajalised töötajad võtavad oma pundiga parema ja kauakestvama töö kohe ära ja kehvematele, venivatele projektidele otsitakse uusi. Kõik on tore seni, kuni uuel töötajal on tegevust ja rahad tulemas, mõnele jätkub tööd aastaks, teisele kaheks, kolmeks. Kui projekt hakkab läbi saama või eelarve langeb miinusesse, mis juhtub sageli tiimijuhtide saamatuse ja oskamatuse tõttu oma meeskonda juhtida ning motiveerida, siis muututakse närviliseks, kolleegide suhtes õelateks ja otsitakse jaburaid põhjusi, kuidas töötajatest lahti saada. Enam pole töötegija piisavalt hea, kiire või pärib liiga palju küsimusi, kuigi aastaks, paariks kõlbas küll.
Ilus reklaam ja suured lubadused on ainult töötajate meelitamiseks, firmade sees käib paras võimuvõitlus ja ellujäämiskursus.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 10:36; 16.01 16:52; 17.01 15:02; 24.01 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võtta sõnasabast kinni, siis tööotsija ju siiski dikteeribki ja nimelt selle, et turul pakutav talle ei sobi.

Alati on jutt suurest tööjõupuudusest tingitud sellest et firma on niivõrd kehv, et keegi seal töötada eriti ei taha.

See kehtib kõikide valdkondade puhul, isegi mingist müstilisest doktorantide puudustest on juba aastakümneid räägitud. Kui nad aga lõpuks valmis koolitatakse, selgub, et tegelikult ei oota neid keegi ja tuleb Eestist ära kolida.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka sellega päri, et IT-tegijate hulgas võib olla vabalt tööpuudus.
Tahetakse parimat, mitte keskpärast. Toon näite-programmeerimise alla kandideerib ca 30 inimest. Lõppkokkuvõttes ei võeta kedagi, sest keegi ei sobi. Ok osad blufivad, aga seda, et 30 kandidaadist keegi ei kõlba nojah…
Teiseks tahetakse mingi maagilise “skype” “tw” vms taustaga isikut. Seega ei taheta ainult arendajat, vaid ka nn siseinfot ja kontakte, kus saaks paremaid inimesi värvata või midagi ärisaladuste kohta.
IT-s on ka see, et ülempiir on suht käes-no it ettevõte sry ei suuda maksta 100000 euri ühe inimese aastapalgafondi, seepärast nt Helmes proovibki saada arendajaid Valgevenest ja Ukrainast sellise 1000-1500 euro eest. Ka it firmad loevad raha ja niisama seda ei pillu, pigem üriatatkse ägedate reklaamlausetega “meil on äge team” “meil on lahe kontor” jne…
Ja tööpakkumised võivad kogu aeg üleval olla. Ilmselt ostetud aastateks pakett ja kalastatakse, et äkki mõni talent eksib ära

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 14:57; 17.01 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sellele IT-jutule vaidleks küll vastu. Suurema osa tegemist vajava töö jaoks on vaja ikkagi selliseid keskmisi arendajaid, kellel on piisavalt oskusi ja kogemusi, et töö korrektselt ära teha, kuigi nad päris tipud ei ole. Ja minu kogemuse põhjal on ka nende järgi parajalt karjuv vajadus. 1000+ EURi soovitajale, palk alates 2500, ja sellest hoolimata ei leita kedagi. Olen ka ise üks sellistest keskastme arendajatest, olen töökohavahetuse peale mõelnud ja viimase aasta jooksul neljas kohas intervjuul käinud ning oleksin kõigisse nendesse kohtadesse oodatud olnud, aga ise ei soovinud minna.

Neid kohtasid, kus tippusid vaja on, pole just palju. Ning tipud tahavad ka väärilist palka.

Ja mul on meelde jäänud, et need Ukraina ja Valgevene arendajad saavad täiesti mõistlikku palka, see 1000-1500 on mingi naljajutt.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 15:21; 17.01 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurema osa tegemist vajava töö jaoks on vaja ikkagi selliseid keskmisi arendajaid, kellel on piisavalt oskusi ja kogemusi. Ja minu kogemuse põhjal on ka nende järgi parajalt karjuv vajadus. 1000+ EURi soovitajale, palk alates 2500, ja sellest hoolimata ei leita kedagi.

Minu arvates on probleem rohkem juhtide käitumises ja taktikas. Ägedate reklaamlausetega meelitatakse inimesi tööle, lubatakse stabiilset tööd, kuid tegelikult pakutakse teadlikult ajutisi projekte, kuhu firma seest ei õnnestu töötajaid leida. Kohale tulevad keskpärased arendajad, kes loodavad, et uus firma väärtustab neid rohkem ja pakub neile paremaid tingimusi. Tiimijuhid ja väiksemat sorti ülemused vahetuvad harva ja enamasti on nad omavahel semud, kes oma kindlate, kuid juurdunud arusaamade, värskete ideede puudumise ja juhtimisvigade tõttu projekte edasi arendada ei suuda. Uute liikmete värbamisega loodetakse leida tippspetsialiste, kes projekti edasi arendaks, et siis hiljem nende najal ise särada ja omanikele muljet avaldada. Kui see ei õnnestu, sest suur osa on kõigest keskpärased tegijad, siis aetakse osad minema ja võetakse jälle uued asemele, külvatakse hirmu, tekitatakse segadust ja pingeid, ettevõtete sees.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 10:36; 16.01 16:52; 17.01 15:02; 24.01 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen täheldanud, et puudu on pigem haritud spetsialistidest, nt inseneripõud on suur ja häid spetsialiste ostetakse konkurentidelt üle.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem on ka selles, et diskrimineeritakse vanuseliselt. Soovitakse saada vaid mingi kitsa eagrupi inimesi, vanemad või nooremad lükatakse süvenemata kõrvale. Kui sa ei ole parasjagu soositavas vanuses, siis tuleb tööd otsida pigem tutvuste kaudu. Eks võib näkata ka avalikke kuulutusi kasutades, kuid siis on see rohkem loterii, kas su CV satub inimese kätte, kes sünniaastast kaugemale ei vaata või mitte.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nüüd käinud päris mitmeil töövestlusel. Väga paljud tööandjad ei saa aru, et ajad on muutunud, kuid nemad värbavad ja peavad palgal inimesi vanaviisi. Värbamisel on vestlus üles ehitatud nii, et nemad jube valivad ja siis kandidaat peab igat pidi tõestama, et ta ikka sobib antud ametikohale. Reaalsus on see, et tavaline inimene soovib töökohta kohal, mis talle sobib, mitte ei mõtle, et lähen kohta, mis tööandjat õnnelikuks teeb. Seega peaks nüüd värbajad ikka lähtuma, et mida nemad inimesele pakuvad, et inimene tahaks pikaajaliselt töötada antud ettevõttes.
Muuseas, töötan IT-ettevõttes. Jah, on väga lahedaid ettevõtteid, kus juhtkonna tasemele on pidevalt teemaks, et kuidas hoida inimesi rahulolevana. Meie ettevõttes on nii, et inimesed töötavad arvutitega, kuid mõni juht arvab, et ka nende arvutite taga istuvad masinad.
Ja siis see palga ja boonuste teema, et ikka urgitsetakse, et mis palk sulle sobiks. Miks ei võik olla, et mida nemad pakuvad. Mina olen alati suurema summa öelnud. Mõtlengi, et kui mind ka ei valita, siis äkki annab see kobedama palga järgmisele kandidaadile.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 10:30; 17.01 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis see palga ja boonuste teema, et ikka urgitsetakse, et mis palk sulle sobiks. Miks ei võik olla, et mida nemad pakuvad. Mina olen alati suurema summa öelnud.

Olen IT-s, ja see on jah olnud ühisnimetaja absoluutselt kõigile tööintervjuudele (6-7 korda äkki), et nad ootavad palgasoovi ütlemist ning omalt poolt ei paku midagi. Olen siis lihtsalt öelnud, palju mul hetkel palk on, ja tehku nad selle infoga, mida ise tahavad – jätku samaks või pakkugu üle.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 15:21; 17.01 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea IT-st eriti palju muud peale selle, kust nupust arvuti käima läheb, aga ma olen niimoodi aru saanud, et selles sektoris on pigem struktuurne tööjõupuudus ja sedagi vaid Tallinnas. Viimaste aastakümnete jooksul on koolitatud väga palju kutseharidusega, rakendusliku ja akadeemilise kõrgharidusega ITvaldkonna töötajaid, aga reaalsus on see, et päris paljudel on raske töö leidmisega, sest ühelt poolt nende elukohas lihtsalt pole sobivat tööd (aga kaugtöö ei meeldi tööandjatele isegi mitte selles valdkonnas, paljud nõuavad, et vähemalt osa aega peab kontoris olema), teiselt poolt pole nende oskused need, mida tööandjatel vaja on. Palgateema veel kah.

Aga kui üldiselt tööjõupuudusest rääkida, siis ma olen vaadanud, et puudus on neist, kes teeks miinimumilähedase palgaga rasket ja pingelist tööd, kus isegi pissile ei saa minna siis, kui häda tuleb, vaid siis, kui paus on.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 10:54; 17.01 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See urgitsemine on jah kahjuks levinud. Üks kandideerimine juhtus selliselt, et ütlesin numbri-siis nn mu pot. ülemus v team leader vms ütles, et isegi ma ei saa sellist palka! Oli ruumis paar sekundit vaikust…
Julgesin küsida rohkem palka kui mu potensiaalne ülemus saab !
Miks ei võiks olla tõesti tööotsimine mõlemapoolne kasulik tegevus.
Praegu on tõesti selline case, kus nn 30 pärdikut näitavad kuidas nad hüppavad ja kargavad ja kõige paremad ja ilusamad on. Aga sellest ei räägita mida esiteks firmal on inimesel pakkuda!
Olen ise ka selle numbri küsinud ja järeleandmisi pole teinud-saaksin ise fiena selle raha kätte. Samas saan aru, et IT-firmadele on palgafond hell teema. Raske on suurt raha maksta, teadmata kuidas see koostöö toimib

Tööjõupuudus on pigem 500 eurose miinimum palga peal või siis mingi tippspets, kes suudab ainult mingit spetsiifilist probleemi lahendada

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 14:57; 17.01 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 30 aastat tagasi tuli ette juhuseid, kus otsite alla 25aastaseid poemüüjaid, siis tänapäeval vanust kuulutusse ei panda, ei ole asi väga palju muutunud. 40+ vanuses võib olla keerulisem tööd saada, aga 60aastasel on tööle kandideerimine üsna lootusetu ettevõtmine. Ainus lootus tööd saada on siis, kui sind kutsutakse tööle, st tegu on inimesega, kes teab, mida sa oskad, või siis keegi näeb su head tööd ja tahab seda töötegijat palgata. Aga muidu kustutab huvi su oskuste vastu kohe, kui CVd lugedes sünniaastani jõutakse.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 10:54; 17.01 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on tõesti selline case, kus nn 30 pärdikut näitavad kuidas nad hüppavad ja kargavad ja kõige paremad ja ilusamad on. Aga sellest ei räägita mida esiteks firmal on inimesel pakkuda!
[/quote]
Parim tööturu kirjeldus.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 10:30; 17.01 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mul on meelde jäänud, et need Ukraina ja Valgevene arendajad saavad täiesti mõistlikku palka, see 1000-1500 on mingi naljajutt.

Naljajutt muidugi. Sellise palga peale esiteks ei tule ükski inimene, teiseks on nii väikene töötasu VMS vastuolus.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 23:59; 17.01 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnedel erialadel on vaja kutsetunnistust. Näiteks ehituse erialal on ekspertiisi õigusega inimesi väga vähe ja nii see dikteerimine kujunebki. Võta järgmine ekspert, aga ei saa võtta, sest pole!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

reaalsus on see, et päris paljudel on raske töö leidmisega (aga kaugtöö ei meeldi tööandjatele isegi mitte selles valdkonnas, paljud nõuavad, et vähemalt osa aega peab kontoris olema)

Kaugtöö saamine näib olevat eriline privileeg. Tean juhust, kus tiimijuht nõudis Tallinnas kohalolekut igal teisipäeval ja reedel kl 8.30. Teda ei huvitanud, et paar töötajat elasid Tartus ja pidid startima kl 6.15 ja ärkama 5 paiku. Kui hilinesid, said karmi vestluse osaliseks. Kõik arusaadav, kui tegemist oleks olnud tähtsate koosolekutega. Tegelikult oli kontrollimise ja võimu näitamise vajadus, sest 10 min pärast olevat tiimijuht kontorist jalga lasknud.
Paljudes ettevõtetes on väikesteks juhtideks ebasobivad inimesed, kes on töökoha saanud, mitte oskuste, vaid tutvuste kaudu ja püsivad aastaid mugavas positsioonis ja töötajaid liigutavad, kui malenuppe. Projektid neil venivad ja kliente juurde ei tule. Aastaid saadavad mööda kõrgematele juhtidele või omanikele ilusat jutu veeretades ja suuri lubadusi andes.
Oleksin ettevaatlik ettevõtete suhtes, kus pidevalt töötajad vahetuvad, kuid tiimijuhid on aastaid samad ja kes aina otsivad uusi inimesi projektidele, mida pole aastate jooksul suudetud korralikult käima saada, vaid vaikselt hingitsetakse.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 10:36; 16.01 16:52; 17.01 15:02; 24.01 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötame kaaslasega mõlemad IT-sektoris ning siin…

… IT-sektoris on tööjõupuudus suur, aga esineb ka tööpuudust. Tööpuuduse all kannatavad need, kes on vale ameti valinud ja kellel pole arendajale vajalikku mõtlemist. Nendest on rohkem tüli kui abi.

Oootoot kes need küll on siis? Täpsusta palun!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on tõesti selline case, kus nn 30 pärdikut näitavad kuidas nad hüppavad ja kargavad ja kõige paremad ja ilusamad on. Aga sellest ei räägita mida esiteks firmal on inimesel pakkuda!

Parim tööturu kirjeldus.[/quote]

Tavaliselt sellistel firmadel polegi midagi pakkuda – siis püütaksegi vestlus suunata töötaja isiku suunas ja juhtida tähelepanu kõrvale.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 20:35; 17.01 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no selleks, et halada IT tööpuudusest, peab ikka küll paras käpard olema.
vabandust negatiivse kommentaari pärast, aga üritades leida süsteemiadministraatorit kandideerivad sellised tainapead, et anna aga olla. Tundub, et 2k palk väikelinnas on enam kui olematu.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui üldiselt tööjõupuudusest rääkida, siis ma olen vaadanud, et puudus on neist, kes teeks miinimumilähedase palgaga rasket ja pingelist tööd, kus isegi pissile ei saa minna siis, kui häda tuleb, vaid siis, kui paus on.

Üsna adekvaatne kirjeldus, eks see nii ongi..

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.01 20:53; 22.01 02:20; 22.01 02:47; 22.01 07:43; 23.01 00:37; 23.01 00:44; 23.01 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nüüd käinud päris mitmeil töövestlusel. Väga paljud tööandjad ei saa aru, et ajad on muutunud, kuid nemad värbavad ja peavad palgal inimesi vanaviisi. Värbamisel on vestlus üles ehitatud nii, et nemad jube valivad ja siis kandidaat peab igat pidi tõestama, et ta ikka sobib antud ametikohale. Reaalsus on see, et tavaline inimene soovib töökohta kohal, mis talle sobib, mitte ei mõtle, et lähen kohta, mis tööandjat õnnelikuks teeb. Seega peaks nüüd värbajad ikka lähtuma, et mida nemad inimesele pakuvad, et inimene tahaks pikaajaliselt töötada antud ettevõttes.
Muuseas, töötan IT-ettevõttes. Jah, on väga lahedaid ettevõtteid, kus juhtkonna tasemele on pidevalt teemaks, et kuidas hoida inimesi rahulolevana. Meie ettevõttes on nii, et inimesed töötavad arvutitega, kuid mõni juht arvab, et ka nende arvutite taga istuvad masinad.
Ja siis see palga ja boonuste teema, et ikka urgitsetakse, et mis palk sulle sobiks. Miks ei võik olla, et mida nemad pakuvad. Mina olen alati suurema summa öelnud. Mõtlengi, et kui mind ka ei valita, siis äkki annab see kobedama palga järgmisele kandidaadile.

Just nii ongi! Kunagi sarnases teemas väitsin seda sama, siis oli siinne rahvas pöördes, et kuidas ma midagi nii rumalat üldse võin mainida. Aga jah, olen jätkuvalt seisukohal, et see kes vajab (see, kes otsib), sel tuleb end ka MÜÜA. Ehk siis kui paned kuulutuse otsin töötajat, siis tuleb sel ettevõttel end ka müüa ja müüa saabki sel teel, et öelda, mida pakkuda on. Kui aga see itipoiss ise otsib töökohta, käib ukselt-uksele end pakkumas (või siis helistab), siis peaks ka tema ise suu lahti tegema ja ütlema, mis temal pakkuda ettevõttele on (ehk end müüma). Kel vajadus/kes otsib, sel tuleb end ka müüa, mitte vastupidi!

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.01 20:53; 22.01 02:20; 22.01 02:47; 22.01 07:43; 23.01 00:37; 23.01 00:44; 23.01 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See asi on ikka kahepoolne. Kui tööandjal on ühele kohale 100 kandidaati, siis on loogiline, et ta peab igaühest alustuseks midagi teadma ja sõelalejäänutest juba rohkem teadma. Aga kui tööandja müüb intervjuul end kehvasti, siis ei pea töölesoovija ju üldse suhtlust temaga jätkama, igaühe vaba valik.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.01 07:15; 22.01 20:48; 23.01 07:02; 23.01 07:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See asi on ikka kahepoolne. Kui tööandjal on ühele kohale 100 kandidaati, siis on loogiline, et ta peab igaühest alustuseks midagi teadma ja sõelalejäänutest juba rohkem teadma. Aga kui tööandja müüb intervjuul end kehvasti, siis ei pea töölesoovija ju üldse suhtlust temaga jätkama, igaühe vaba valik.

Oled näinud tööintervjuul ennast müüvat tööandjat või? 😀 Enamasti on nende küsimused ikka stiilis “miks me peame teid just palkama”. Ei ole küll kuulnud, et vastupidi oleks ja tööle kandideerija esitaks küsimuse, et mille hea pärast ma peaks siia üldse tööle tulema.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.01 20:53; 22.01 02:20; 22.01 02:47; 22.01 07:43; 23.01 00:37; 23.01 00:44; 23.01 07:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Müüt: tööotsija dikteerib

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.