Esileht Ilu ja tervis Muutunud “päevad”- verine värk, tundlikel mitte lugeda!

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Muutunud “päevad”- verine värk, tundlikel mitte lugeda!

Postitas:

Teema järgmine: päevad on kardinaalselt muutunud teistsuguseks ja suht “üleöö”. Siiani olid julgen öelda suhteliselt normaalsed (vanus 33). Tsükkel regulaarne ja täpne ning kestvus 7 päeva. Algus tugevam, aga ei midagi üle mõistuse, ja lõpp nõrga voolusega. Viimased 6-7s päev pigem olematu voolusega. Regulaarselt käin günekoloogil ja ei midagi erilist pole siiani olnud. Päevad nagu õpikust.
Mis muutus? Viimasel 3-l korral on olnud voolus täiesti teistsugune- paks, isegi võiks öelda, et nagu kuiv, algusest lõpuni tumepruun (isegi kergelt rohekas varjunud, aga võimalik, et kujutan seda ette), sellised pikad niitjad kiud ja pisikesed klombid.
Esimest kord tegelikult märkasin seda eelmise aasta oktoobris, samaaegselt sain teada trombist. 2 nädalat haiglas ja 3 kuud verevedeldajat. Sel ajal olid päevad jälle nagu vanasti. Nüüd veebrurist on asi jälle silmnähtavalt teistsugune.
Mida ma nüüd siit ootan? Ei teagi. Meelerahu vist ☺ mitte et ma hirmust küüsi näriks, vaid see asi võtab kergelt kulmu kortsu. Arusaamatu värk. Loodan, et ütlete, et need asjad viskavadki vahel vimkasid ja on mööduv. Mitte ei tahaks arste ilmaasjata tüüdata. Plaan on alles suve lõpus tavakontrolli minna või peaks siiski varem pöörduma? Ahjaa, midagi ei lõhna halvasti, ei sügele, ei ole valus, ei uputa. Pigem on isegi parem- kestvus on lühenenud ja vooluse hulk 4x vähenenud, mille üle on mul loomulikult ainult hea meel. Lihtsalt see värvus ja konsistents tekitab hämmingut.
Endo-misiganes või tsüsti jaoks peaks vere hulk suurem olema? Mul on pigem tunne, et varsti kaovad üldse päevad ära?! Kogus on lihtsalt nii drastiliselt vähenenud. Ootab ja vaatab, mis järgmine kuu toob?

N35

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan Sul ikkagi kiiremas korras arsti juures ära käia.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane arstiaeg ära, seda annab isegi oodata-vaadata ju veel.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, mul on sellised imelikud päevad 8 aastat juba, pärast keisrilõiget (enne oli norm vedelad päevad). Mida sa mõtled sõna “paks” all? Mul on kogu päevade eritis selline lima, st venib välja sealt kui vetsus käin nt paksemat häda tegemas. Venibki ja siis jääb sellise limalindina rippuma sinna. Jube tüütu. Tampoone nt ei kujuta ette kasutada, sest kuidas ma lükkan selle sinna paksu lima sisse, see ei ime sinna sissegi… Värvus, kuidas kunagi, on pruunikas, on olnud punane, isegi mustjas on olnud. Kuivad tükid on ka tuttav jutt, eriti lõpu poole.

Igatahes, kui sa teada saad, milles asi, anna teada. Mina polegi teada saanud, mis värk see on. Olen ikka mitmele günekoloogile seda rääkinud. Nad nagu väga ei saa aru ja ei huvita ka. Mulle pole see aga kunagi norm tundunud. Aga elus olen 8 aastat sellega olnud .:D Vanus 35.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 15:56; 17.04 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et mine arsti juurde, tundub, et vere viskoossus on väga suur (veniv, paks, ei liigu soontes ja peentes kapillaaaride hästi). “Veri on paks” on rahvakeelne diagnoos. trombioht jne. Esmaabiks suurenda veejoomist. Niitjad limad ja klombid on ok. Tume on veri sellepärast, et ta ei voola nii kiiresti välja, et oleks värske vere helepunane, voolus on paksem ja kleepjam. Veri jõuab ära oksüdeerida ja minna tumedaks ja “kuivaks”. Ehk tasub kontrollida vere hüübivusnäitajaid, kui veri on liiga hüübiv ja “paks” on trombioht. Kõige lihtsam ravim on südameaspiriin, aga eks selle vajadust otsustab ikka arst.
Kui günekoloogi aega nii ruttu ei saa, siis mine perearstile ja lase verehüübivusnäitajaid mõõta, see on vereproov, mitte günekoloogiline läbivaatus, mida perearst ei teeks. Sinu päevade jama on lihtsalt tunnus. Eriti kui sul juba trombidega oli teema, siis on vaja kontrollida.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul juba korra on trombiteema olnud, siis loomulikult peaksid taas verenäite kontrollima, kasvõi perearstil. Ja tõesti, joo palju vedelikku.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 17:44; 18.04 01:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läksid päevad selliseks venivaks ja limaseks peale seda, kui Mirena panin. Päris ära need ei jäänud. Nüüd ongi kusagil 2-3 päeva sellist limavärki ja 4-5 päeva määrib(roosast pruunini).
Tampoone tõesti vaja lasutada ei ole, sest vedelat sealt ei tilgu. Piisab täitsa pesukaitsmest. Vahel jäävad needki puhtaks, kuna miskit tuleb vaid pissil või nr2 hädal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 19:51; 18.04 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole arst, aga ka mulle tundub, et see on kuidagi trombiga seotud. Minu tuttaval on näiteks selline tromboos, et peab kogu elu ravimeid kasutama, et tromb enam tagasi ei tuleks.

Tavraviti tromboosist terveks. Lõpetas ravi. Mõne kuu pärast olid trombid tagasi. Ja siis jäigi alaline ravi peale.

See kõik, mida kirjeldad viitab sellele, et veri on paks. Ja see peaks olemagi trombiohu märk.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sportlikust huvist natuke guugeldasin seda teemat (inglise keeles) ja leidsin, et sellist asja võib põhjustada hulk eri tegureid, näiteks paigast ära hormoonid (östrogeeni üleküllus). Samas seost paksu menstruaalvere ja trombiohu vahel ma ei suutnud leida, ma ei väida, et seda pole olemas, aga mulle tundub, et see pole tüüpiline. Mina teemaalgataja asemel käiksin siiski lähiajal arstil ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina see teine, kellel sellised päevad 8 aastat pärast keisrit. Ma enda puhul ka pole arvanud, et asi võiks “paksu verega – trombidega” seotud olla, sest emakast tulev asi on ikkagi teistsugune kui tavaline veri ju. Aga samas liialt limane ja paks on siiski veider. Hormonaalseid rvv ma ei kasuta.

Kuna teemaalgatajal on trombi probleem olnud, siis muidugi tasub ikkagi uurida.

Ja arstidelt mina pole abi saanud nagu ütlesin. 🙂 Hormoone samas pole uuritud. Aga mis selle kõrge östrogeeniga ikka peale hakata… seda vist vähendada on keerukas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 15:56; 17.04 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale keisrit on mul samuti vererohkemad ja pikemad päevad ja tuleb klompe. Keiser oli 3a tagasi, kuid kui on päevad, siis enne juba kisub kõht armi kohast. See on normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas seost paksu menstruaalvere ja trombiohu vahel ma ei suutnud leida, ma ei väida, et seda pole olemas, aga mulle tundub, et see pole tüüpiline.

Kui tal on seesama juba tegelikult olnud ning verevedeldajast abi saanud, siis on ju loogiline, et esimene otsimise koht peaks olema vere paksus. Ta ju kirjutab: “Esimest kord tegelikult märkasin seda eelmise aasta oktoobris, samaaegselt sain teada trombist. 2 nädalat haiglas ja 3 kuud verevedeldajat.”

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 17:44; 18.04 01:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja ei kirjuta, kas ta kasutab hormonaalseid rasetumisvastaseid vahendeid, ravimeid? Nendega on trombioht väga suur.

Ma usun ka, et asi võib olla paksus veres, kuna tromb juba on olnud ja kui verevedeldajat sai, siis olid tal ju taas nö vedelad päevad.

Verd peaks lähemalt laskma uurida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 19:51; 18.04 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta seda südameaspiriini ja hakka kohe võtma. Perearstile aeg, las määrab vere hüübivuse. Ja suunamine oma trombiarstile võtta. Ma küll kahtlustaks trombi. Kellel korra on juba olnud, parem karta kui kahetseda. Lennureisidele minnes tuleb kindlasti võtta korraliku verevedeldajat Xareltot.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Muutunud “päevad”- verine värk, tundlikel mitte lugeda!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.