Esileht Tööelu, raha ja seadused. Muutuv töötasu-kuidas arvutatakse puhkusetasu?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Muutuv töötasu-kuidas arvutatakse puhkusetasu?

Postitas:

Tere

Töötan kahes ettevõttes alates 1.01.2019

Esimeses ettevõttes on staazh 2.8 aastat. Antud ettevõttes muudeti minu töötasu alates 1.01.2019 750 eur neto peale. Alates 01.06.2019 soovitakse muuta minu töötasu vaid müügi % põhiseks, mis on väga liikuv summa. Mõni kuu võib tulla 250 eur neto ja mõni kuu 1000 eur neto ja kui ma peaksin puhkama nt terve kuu, siis on müügitulemus 0 ja seega ka tasu järgmine kuu 0.

Minul on esimesest ettevõttes saamata puhkust 2 nädalat 2018.a eest, mida kanti üle 2019 aastasse. Nüüd läheksin puhkusele juulikuus 2 nädalaks. Küsimus: kuidas arvutatakse minu puhkusetasu esimeses ettevõttes, kui alates juuni 2019 on minu töötasu mitte fikseeritud summa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 13:11; 10.06 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi lühidalt – arvutamise vajaduse tekke ajale eelnenud kuue kuu keskmine, mis on sissenõutavaks muutunud.

Sul on lepingus netotasu kirjas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 13:31; 11.06 21:49;
To report this post you need to login first.

jah, viimase 6 kuu keskmine.
Detailidesse laskudes võetakse päevadest maha riigipühad, puhatud päevad, haiguspäevad. Summadest maha puhkuseraha, haigusraha. Liidetakse, jagatakse, korrutatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi lühidalt – arvutamise vajaduse tekke ajale eelnenud kuue kuu keskmine, mis on sissenõutavaks muutunud.

Sul on lepingus netotasu kirjas?

Neto jah. Igas ettevõttes on olnud neto. Teadlikut.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 13:11; 10.06 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neto jah. Igas ettevõttes on olnud neto. Teadlikut.

Bruto PEAB olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alates 01.06.2019 soovitakse muuta minu töötasu vaid müügi % põhiseks, mis on väga liikuv summa. Mõni kuu võib tulla 250 eur neto ja mõni kuu 1000 eur neto

Töölepingulisel töötajal peab olema lepingus kirjas nii tööaeg kui ka töötasu (bruto) ning täistööaja korral peab maksma vähemalt alampalka, mis on 540.- kuus. Kui lepitakse kokku osalises tööajas, siis minimaalne töötasu peab olema võrdeliselt arvutatud.
Kindel, et sul on ikka TL, mitte VÕS leping sõlmitud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neto jah. Igas ettevõttes on olnud neto. Teadlikut.

Bruto PEAB olema.

Just. Peab olema bruto. Lisaks – kui võiks olla netotöötasu, siis tötöajad maksumäärade vähenedes kaotavad töötasus. Nt maksuvaba määra muutudes, tulumaksu vähenedes jne. Tööandja, kes netotasu lepingusse paneb, on valesti käitunud ja sina pole oma õigustest teadlik. Raamatupidaja vist ka pole väga pädev, kui laseb sellisel asjal juhtuda.
Ning just, kui sa oled töölepinguga tööl, peab olema kirjas kõik see, millest eelmine kägu kirjutas. Loe töölepinguseadust ja vaata oma leping üle, mis sul seal täpselt on ja mis lepinguga tegu. Isegi kui paberil on VÕS leping, siis sisuliselt võib olla ikkagi töölepinguga tegu.
Leia omale keegi pädev nõustaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 13:31; 11.06 21:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Muutuv töötasu-kuidas arvutatakse puhkusetasu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.