Esileht Veebikonstaabel Naaber lubas maha lasta

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Naaber lubas maha lasta

Postitas:

Läksin eelmisel nädalal koeraga õue ja elevil koer ehmatas maja ees naabri last. Suur koer, kõva hääl. Koer oli rihmas, reaalset ohtu lapsele ei olnud. Paar päeva hiljem ähvardas naaber koera maha lasta kui suukorvi ei pane. No tõesti, tegemist oli õnnetu juhusega ja kohe selline ähvardus.
Mis teha… kõhedaks võtab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 21:50; 17.03 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

paljudes omavalitsustes kehtib nõue, et kasvult või käitumiselt ohtlikul koeral peab olema avalikus kohas suukorv. seega kui kirjutad, et koer on suur, siis miks suukorvi ei pane?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 17:47; 23.03 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie OV seda nõuet ei ole – on nõue, et avalikus kohas on loom rihmas, mida ta ka on. Koer ei ole ohtlik, loomulikult saan aru, et ta sellise mulje jätab. Täidan kõiki loomapidamiseeskirju.

Seega kui mu koer kogemata last ehmatab, on naabril õigus ta maha lasta? Ei ole võimalust, et naaber tuleks ja räägiks, et neil selline mure, et laps kardab, kas paneksid suukorvi, kohe peab maha laskma? See oli esimene kontakt antud naabriga.

Minu küsimus on, kuidas suhtuda ähvardusse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 21:50; 17.03 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseenesestmõistetav, et sina peaksid loomaomanikuna vastutama, et su koer kedagi ei pureks, seda isegi mitte teoreetiliselt. Kui sul on suur koer, siis ole hea ja pane talle jalutuskäigu ajaks suukorv, on selleks siis KOV märge või ei. Naaber muidugi ei lase su koera maha, aga ma olen alati üllatunud, et koeraomanikud on seisukohal, et nende lemmikloom ju kedagi ei hammustaks, mis temast karta. Reaalsus on see, et loom võib rünnata mis tahes hetkel, ja arvatavasti naaber kaitseb oma last. Muide ma soovitan sul mõelda, et kui su rihma otsas jalutav koer peaks seda last või ükskõik keda hammustama, siis peavad need inimesed minema tegema marutaudivastaseid süste, 10 korda, mida tehakse kõhuõõnde ja need on väga valusad ning ebameeldivad ja sina pead kahju korvama. Ma arvan, et su koeral on sügavalt ükskõik kui ta jalutaks suukorviga, miks sina ei suuda seda loomale pähe panna jalutamise ajaks, hoopis see oleks küsimus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 14:36; 22.03 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseenesestmõistetav, et sina peaksid loomaomanikuna vastutama, et su koer kedagi ei pureks, seda isegi mitte teoreetiliselt. Kui sul on suur koer, siis ole hea ja pane talle jalutuskäigu ajaks suukorv, on selleks siis KOV märge või ei. Naaber muidugi ei lase su koera maha, aga ma olen alati üllatunud, et koeraomanikud on seisukohal, et nende lemmikloom ju kedagi ei hammustaks, mis temast karta. Reaalsus on see, et loom võib rünnata mis tahes hetkel, ja arvatavasti naaber kaitseb oma last. Muide ma soovitan sul mõelda, et kui su rihma otsas jalutav koer peaks seda last või ükskõik keda hammustama, siis peavad need inimesed minema tegema marutaudivastaseid süste, 10 korda, mida tehakse kõhuõõnde ja need on väga valusad ning ebameeldivad ja sina pead kahju korvama. Ma arvan, et su koeral on sügavalt ükskõik kui ta jalutaks suukorviga, miks sina ei suuda seda loomale pähe panna jalutamise ajaks, hoopis see oleks küsimus?

Nagu ma aru saan, siis hammustamise ohtu ei olnud, sest koer oli rihmas ja ei oleks saanud last hammustada. Kui peremees looma ise kinni hoiab nii et ta hammustada ei saa, siis milles probleem?

Ja marutatudi süste ei tehta tänapäeval kõhtu. Rumal linnalegend. Mulle paar aastat tagasi tehti, peale seda, kui üks hulkuv loom mind pures. Süste tehti käsivarde, nagu enamus vaktsineerimisi. Vist oli viis korda. Ja polnud valusam kui ükskõik mis tavaline vaktsineerimine. Mitte, et ma arvaks, et seepärast koerad hammustada võivad, et need süstid nii hullud pole. Aga rumalaid hirmujutte pole ka mõtet levitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, loomulikult pole naabril õigust su koera maha lasta ja ega see kena temast polnud nii öelda. Aga proovi ka teda mõista – ilmselt ei ehmatanud ainult laps, vaid ka naaber ise, kes korraks arvas, et nüüd koer kargab tema lapsele kallale. Shokis inimene on emotsionaalne ja reageeribki järsult.

Mina sinu asemel leiaksin võimaluse vabandada ja naabriga sõprust teha. Ütle, et oled edaspidi valvsam, et koer last hirmutama ei pääseks ja kui kutsu on muidu ohutu ja seltsiv, võid ka välja pakkuda, et ehk naabrilaps soovib temaga tutvust teha, et ta edaspidi kartma ei peaks… Hea sõna võidab võõra väe, tead ju küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus on veebipolitseinikud? Miks nad ei vasta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 14:36; 22.03 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus on veebipolitseinikud? Miks nad ei vasta?

millele nad vastama peaksid? küsimust ju ei olnud või näed sa teemaalgatuses mõnda küsimärki?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 17:47; 23.03 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Esines väike probleem foorumisse logimisega, siit ka mittevastamise põhjus.

Keegi ei või kellegi looma maha lasta ettekäändel “mu laps kardab teda/ta hirmutas mu last.” Võimalik, et lapsevanem elas oma emotsioone sellise lausega välja lihtsalt ja püüdis edastada palvet jätta koera ja tema lapse vahele järgmine kord suurem distants. Taoliste õnnetute juhuste vältimiseks võib koeraga jalutades püüda koer, laste läheduses, hoida enda lähedal ja möödumisel püüda jätta ennast lapse ja koera vahele. Ka Kägu 22.03.2015 15:42 idee ei ole paha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli tsirka 10 aastat tagasi selline juhus, et kolisid suvilarajooni uued vene rahvusest naabrid. Aeda meil kruntidel vahel ei olnud, ainult hekk. Need naabrid kasvatasid pisikesi tigedaid chiuauasid (või mis selle tõu nimi ongi). Koerad jooksid vabalt ringi, ka meie krundile. Mul oli poeg siis 2. aastane, istus peenras ja sõi maasikaid, äkki hüppas põõsast välja pisike tige elukas ja naksas. Enne seda oli ka mitmeid kordi tulnud meie krundile lõugama ja üritanud meid kõiki hammustada. Palusime naabritel oma koertele aedik teha, ei midagi. Sel korral kui elukas mu last naksas, võtsin konkreetselt hangu ja läksin naabri aeda, naabri ukse taha ja lubasin koera kohe samas paigas maha lüüa kui näen. Mõjus. Järgmine päev pandi aedik üles. Kurb küll, aga vahel tuleb ähvardada.
Koeri armastan, aga ausalt, selle oleks küll maha löönud kui oleks kordunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Veebikonstaabel Naaber lubas maha lasta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.