Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naaber teadmata kohast karjub “Appi!”

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Naaber teadmata kohast karjub “Appi!”

Postitas:
Kägu

Tere,
Mure selline, elan Tallinna kesklinnas (peaaegu juba 3 aastat) ja vähemalt korra kuus, vahepeal tihedamini, karjub keegi (sama inimene) hilisõhtul/öösel hästi paanikas häälega “Appi!” meenutab pigem mehe häält ja kuna elame kortermajas akendega sisehoovi poole,siis ükskõik mis karjumine seal sisehoovi pool toimub kostub absoluutselt kõikidesse sisehoovi ümbritsevatesse kortermajadesse.

Päris keeruline on magama jääda, kui süda puperdab,sest keegi soovib abi, tihtipeale järgneb või eelneb karjumisele mürgeldamine nagu keegi saaks peksa, ma ei saa aru kus see toimub,aga kui mürgeldamine toimub, siis ka minu korter nagu kergelt väriseb…. Olen ka kaks korda politseisse helistanud ja jalgsipatrull kohale aetud, aga ei tea, kas leiti “abivajaja” ülesse.

Mida teie teeksite?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaata järgmist teemat. Seal karjubki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peaksid edasi politseid kutsuma

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas teil on ühistu? Mingigi naabritevaheline suhtlus?
Äkki aitab nendega rääkimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib-olla on voodihaige või dementne inimene, keda kodus hooldatakse. Haiglas ka vahest juhtub, et mõni patsient karjub 24/7 appi, ilma et arst või õde teda kuidagi aidata saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult tõesti ülikeeruline lugu sellega. Sa pead abitult kuulama, kui keegi karjub appi, ja sa ei oska mitte midagi teha. Võib-olla on dementse kisa, võib-olla mitte. Isegi kui on, siis milles asi, kui arvestada mürgeldamist? Mul ka süda valutaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Võib-olla on voodihaige või dementne inimene, keda kodus hooldatakse. Haiglas ka vahest juhtub, et mõni patsient karjub 24/7 appi, ilma et arst või õde teda kuidagi aidata saaks.

minu laps karjus vahel meeleheitlikult “Apppiii!!!!” siis, kui kommikauss oli külmkapi otsa tõstetud ja isegi köögitabureti otsa ronides ei õnnestunud 3a “näljasel” lapsukesel selleni ulatuda. Ise tänasin õnne, et naabrid selle jama peale meile politseid kaela ei kutsunud. Oli ka kortermaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib-olla on dementse kisa, võib-olla mitte. Isegi kui on, siis milles asi, kui arvestada mürgeldamist?

Dementne võib soovida keset ööd kuhugi minema jalutada ja teda tuleb vägisi kinni hoida.
Või ei tunne ta hooldajat ära või loobib asju või …
Omastele väga raske aeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib-olla on dementse kisa, võib-olla mitte. Isegi kui on, siis milles asi, kui arvestada mürgeldamist?

Dementne võib soovida keset ööd kuhugi minema jalutada ja teda tuleb vägisi kinni hoida.

Või ei tunne ta hooldajat ära või loobib asju või …

Omastele väga raske aeg.

Aga mida peaks naabrid tegema? Hiljem selgub, et keegi saigi regulaarselt peksa, karjus appi, aga mitte keegi ei teinud välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas naabritega ei võiks rääkida et kas nemad ka midagi sellist on kuulnud? Mida rohkem inimesi huvi tunneb seda kiiremini võib asi laheneda. Üks tunneb teist jne. Kui nii kõvast karjub ja mürgeldatakse et korter väriseb siis pole see ka teistele märkamata jäänud ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas naabritega ei võiks rääkida et kas nemad ka midagi sellist on kuulnud? Mida rohkem inimesi huvi tunneb seda kiiremini võib asi laheneda. Üks tunneb teist jne. Kui nii kõvast karjub ja mürgeldatakse et korter väriseb siis pole see ka teistele märkamata jäänud ju.

Mõtlen ka, et peaks inimestega rääkima. Kui selgus majja saab, siis on rahu vähemalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peaks naabritega arutama jah, äkki oskab keegi midagi arvata, ühistu esimees näiteks ehk on kursis. Kui on hooldatav dementne, siis vähemalt tead, et keegi reaalselt abi ei vaja. Olen ise hooldushaiglas seda näinud, selline inimene võib ööpäev läbi abi karjuda ja möödujatel on seda väga raske kuulata, alguses isegi võimatu, ikka lähed vaatama, et mis abi ta vajab, miks keegi ei lähe… Kuni saad selgeks, et inimene on dementne ega saa aru millesti ega vaja ka abi. Õudne on sellist inimest hooldada ja ka haiglas on õudne (eriti kui lähedane satub sellisega ühte tuppa, kuigi niisugused püütakse enamast panna üksi tuppa, aga alati pole ju võimalik).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa karjumise ajal ka müdistamist kuuled, siis see inimene peab ikkagi kusagil üsna lähedal elama- üleval, all või kõrval. Räägi naabritega, küsi kas nemad on samuti kuulnud.

Palun ära jäta asja niisama, keegi võib abi vajada. Dementne inimene ilmselt karjuks tihemini ja suure tõenäosusega ei elaks ka kodus.

Ega politsei su peale pahane ei oleks kui ka osutub dementseks inimeseks kellega tegelikult on kõik korras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida mina teeksin? Läheksin uuriksin, mis toimub. Kui üksi ei julge minna, siis kutsuksin mõne meesterahva kaasa või politsei. Sellepärast meil nii palju koduvägivalda ja kuritegusid toimubki, et naabreid ei huvita, mis kõrval toimub. Olen ise kogenud vägivalda ja ka seda, et ükski naaber ei tulnud appi, kui ma röökisin nagu siga aia vahel. Said hoopis vihaseks, et mida ma keset ööd lõugan. Politsei kutsumisest oli vähemalt niipalju abi, et lahendas olukorra ja toimetas lööja mõneks ajaks eemale.

Panen inimestele südamele, et minge sekkuge, sest võite nii mõne tapmise ära hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt ega me naabreid väga ei tea ja ühistumutt elab ka meie trepikojas – tõenäoliselt kuuleb ka müdistamist. Ehk peab mõnele ühistu koosolekule minema, et välja uurida mis täpsemalt toimub. Sekkuda ei soovi keset ööd,seda enam et mu elukaaslane töötab välismaal ja väga ei taha ka seda, et keegi teaks millises korteris me elame,et pärast keegi veel kätte tuleks maksma (selle ees et uurisime)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja ka dementse inimese kallal võidakse vabalt vägivalda kasutada! Asi vajaks kindlasti uurimist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu majas veel selline lugu. Korteris pidutsetakse sageli ja tihti päädib see öösiti sellega, et naisterahvas röögib ja ulub ja kisab tundide viisi. Mõnikord on kuulda asjade kukkumist, mõnikord rõduukse paukumist. Olen politsei kutsunud mitu korda, aga muidugi ei anna mulle keegi tagasisidet, et mis sai või mis toimub. Kas lihtsalt ülejoomisest tulenev kamm või reaalselt naisega midagi halba tehakse. Ühistuga räägitud, kes on korteri omanikuga korduvalt kõnelenud, kes ütleb lihtsalt, et neil jah mõnikord tülid. Ühistu midagi eriti teha ei saa, sest korterist välja tõstmise protsess olevad aastatepikkune juramine ja vajab ka väga täpseid tõendeid. Nii ma siis kuulangi ja muudkui teavitan jälle politseid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koosolekul teema käsitlemine võib lõppeda ka ohvri kahjuks (edaspidi ei kosta karjed). Ühistu esimeest ja lähi naabreid tasub teavitada muidugi ja anda mõista, et see asi nii jääda ei saa, juhuks kui keegi neist peaks see patune ise olema.

Kui sellist karjumist on ikka pidevalt, siis katsu nt salvestada, kuulata ja selle järgi heli suunda leida. Vaikses koridoris kajab kenasti, teed pimedas akna lahti ja taas kuulad, kas seest või väljast.
Kui su korteris on tunda vibratsiooni, siis ei saa see kohe kuidagi kuskil kaugel ( üle hoovi vastasmajas, kolm korrust eemal vms) toimuda. Tee koridori uks lahti ja jaluta korrus üles/alla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on tohutult hea meel, et Sa muret tunned! kui eeltoodud soovitused ei aita (kuula täpsemalt, kust hääl tuleb), siis vast kindlalt edaspidi politseid kutsuda või ka sotsiaaltöötajale helistada? koduvägivald on eestis väga suur probleem ja mul on hea meel, et on hoolivaid inimesi nagu Sina. politseile tuleb teatada igast juhtumist ning sellega aitad kindlasti vägivallaohvreid või teisel juhul näitad oma rolli probleemi lahendamisel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt ega me naabreid väga ei tea ja ühistumutt elab ka meie trepikojas – tõenäoliselt kuuleb ka müdistamist. Ehk peab mõnele ühistu koosolekule minema, et välja uurida mis täpsemalt toimub. Sekkuda ei soovi keset ööd,seda enam et mu elukaaslane töötab välismaal ja väga ei taha ka seda, et keegi teaks millises korteris me elame,et pärast keegi veel kätte tuleks maksma (selle ees et uurisime)

ühistumutt?

Please wait...
Postitas:
Kägu

koduvägivald on eestis väga suur probleem ja mul on hea meel, et on hoolivaid inimesi nagu Sina.

paanikas häälega “Appi!” meenutab pigem mehe häält

Ka mul on hea meel, et veel (või peaks ütlema: juba?) leidub naisi, kes meessoole appi tõttaks, kui mehi kodus pekstakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul karjub naaber korra aastas nagu ratta peal. Meil üldjuhul ei kostu teiste korterite helid läbi, nii et see peab midagi jõulist olema. Esimesel aastal pidin ka südari saama ja haarasin juba telefoni. Ise veel mõtlesin, et kas ma politseikorrapidajale loll ka tundun, kui ma rohkemat ei oska öelda, et kõrvaltrepikojas naine karjub, nagu tapetaks teda. Kuni ma neid mõtteid heietasin, siis kuulsin, et naine vahepeal naerab ka… no ma ei tahtnud uskuda, et surmasuus olev inimene leiab endas emotsiooni naerda. Jäin siis ootele ja kuulsin, et seal oli ikka teisi hääli veel, mis justkui püüdsid keelata ja korrale kutsuda seda kisakõri.

Nüüd on igal suvel kindel mats, et ühel ööl see naine röögib nagu arust ära. Ilmselt on inimesel sünnipäev!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lähed oma korterist vaikselt välja ja kuulad trepikojas, mis ukse tagant karjed tulevad ja alles siis helistad politseisse ning ütled täpse korterinumbri. See toimub kas kõrval või ülal korteris loogika järgi kuna on kuulda müdistamist. Lihtsaid karjeid kuuleks ka niisama. Ühistu esimees ei tea mitte midagi, pigem teavad naabrid, nt mutikesed teiste naabrite eluolu. Koosolekul teiste ette tirida, täiesti mõttetu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ründas ükskord trepikojas ca kl 19 ajal võhivõõras mees. Karjusin ka nii nagu kopsud võtsid. 5-korruselise maja trepikoda ja mitte keegi ei tundnud huvi mis toimub 🙁
Sain tol korral õnneks ise hakkama ja ründaja jäi ilma väga suurest blondist juuksesalgust ning loodetavasti küüntega tekitatud vigastustest jäid ka armid. Jooksis lõpuks minema.

Please wait...
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naaber teadmata kohast karjub “Appi!”