Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naabreid häirivad lapsed!?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 124 )

Teema: Naabreid häirivad lapsed!?

Postitas:
Kägu

Tere
Mul on küsimus, et miks hàirib vanemaid inimesi lapsed?
Ma elan hetkel üürikorteris, naaber on kurtnud lapse üle omanikule, et kõnnib liiga valjult(??????), kui kõndima õppis, siis jõulisemalt, seegi häiris teda.
Vahel peksab vastu radikat, kuigi me oleme vaikselt kõik olnud.
Kui trepikojas näeme, siis.. kui vaid pilgud tapaks 🤣
Meie pöördumisele ei vastata, ignoreeritakse. Vestlused käivad läbi ühistu esimehe🙃
Miks vanemad inimesed vihkavad lapsi? 🙂

+18
-65
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sina oled oma jõnglase lärmiga harjunud, aga vanem inimene ei ole, tahaks rahu ja vaikust, võib-olla oli seal eelmine üüriline vaikne kontorirotist inimene, kes ainult arvuti taga istus jne.
Mida sul temaga vesteda on, vabandama sa nagu ei vaevu, on sinu toonist lugeda, niisiis?
Ei vihka lapsi keegi, ainult väsitav on hommikust õhtuni vastu paneellage kostvat “pisikeste jalakeste padinat” kuulata, pallipõrgatamist jne.

Lapsesõbralik? Ma olen kolme lapse ema, seega ma tean ühte-teist väikelapse lärmitegemisevõimest! Aga maailm ei alga ega lõppe minu tibukestega, teised inimesed peavad ka sinna majja mahtuma, eksole. Igaüks saab aru, et lapsi ei saa kinni siduda ja nad ikka jooksevad. Teine äärmus on titemammad, kelle meelest on nende lapsel õigus teha midaiganes kuna iganes neil pähe tuleb ja kui mõni julgeb märkuse teha, on tegu tigeda lastevihkajaga.
On naabreid, keda häirib absoluutselt kõik (mu sõbrannal, üksikul vaikse eluviisiga inimesel käis naaber märkusi tegemas “kas te teate, et te köhite vahel öösiti?”…) ja on naabreid, kes võiksid aru saada, et nemad ei ela seal kortermajas ihuüksi oma lastega ja seinad enamasti kostavad läbi, ülevalt laest kostavad paremini ülemise korruse jalaastumised ja alumiselt korruselt kostuvad paremini inimhääled, kõige vaiksem on valubetoonmaja, aga paneelikas kostab läbi juba ehitustehnoloogiliselt paratamatult.

+62
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sina oled oma jõnglase lärmiga harjunud, aga vanem inimene ei ole, tahaks rahu ja vaikust, võib-olla oli seal eelmises üüriline vaikne kontorirotist inimene, kes ainult arvuti taga istus jne.

Mida sul temaga vesteda on, vabandama sa nagu ei vaevu, on sinu toonist lugeda, niisiis?

Ei vihka lapsi keegi, ainult väsitav on hommikust õhtuni vastu paneellage kostvat “pisikeste jalakeste padinat” kuulata.

Ja sinusugune on perekoolis v 😀? Lastesõbralik keskkond siin my ass.

+9
-57
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere

Ma elan hetkel üürikorteris, naaber on kurtnud lapse üle omanikule, et kõnnib liiga valjult(??????), kui kõndima õppis, siis jõulisemalt, seegi häiris teda.

Meie pöördumisele ei vastata, ignoreeritakse. Vestlused käivad läbi ühistu esimehe🙃

Eks ma üldistan siis samamoodi: Miks titemammad ajupuudelised on?

+47
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis siis lahendus on jalakestele? Mul on naabritel 3 last, ma ei eelda, et kortermajas saaks nõuda vaikust ärkveloleku ajal.

+18
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 29 ja ülemise naabri lapsed varahommikuti juba jooksevad *ponks ponks ponks mürts PONKS* mööda elamist. Saan aru, et sul on lapsed, aga palun saa aru, et sul on ka naabrid, kes tahavad puhata. Kas sa ise ei tahaks hommikul kauem magada?

+47
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina oled oma jõnglase lärmiga harjunud, aga vanem inimene ei ole, tahaks rahu ja vaikust, võib-olla oli seal eelmises üüriline vaikne kontorirotist inimene, kes ainult arvuti taga istus jne.

Ei vihka lapsi keegi, ainult väsitav on hommikust õhtuni vastu paneellage kostvat “pisikeste jalakeste padinat” kuulata.

Lastesõbralik keskkond ei tähenda, et sinu sajajalgsed võivad teiste elu põrguks teha ja kõik plaksutavad selle peale!

+47
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest osad inimesed lihtsalt ei saa aru, et korteris elades ei saagi privaatsust. Kunagi kui elasin ka veel korteris, olin selline vaikne naaber. Aga 1 kord 3 aasta jooksul ikka juhtus, et õed tulid oma lastega mulle külla. Siis ka kohe alumine naaber hakkas radikaid kolkima, kuigi ei olnud hiline aeg isegi (17-18 paiku) ja tegemist polnud ka mingi vanamutiga vaid keskealise einimesega.

osad ongi lihtsalt närvihaiged. See on umbes sama sort inimesi, kes viitsivad tõsimeeli vaielda, kas muru tuleb niita nädalavahetusel või nädala sees peale tööd 🙂

+25
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen 29 ja ülemise naabri lapsed varahommikuti juba jooksevad *ponks ponks ponks mürts PONKS* mööda elamist. Saan aru, et sul on lapsed, aga palun saa aru, et sul on ka naabrid, kes tahavad puhata. Kas sa ise ei tahaks hommikul kauem magada?

No mu laps ärkab umbes 9, alumine naaber 7 🙂
Kuuleme väga hästi ta raadiot.

+11
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lastesõbralik keskkond ei tähenda, et sinu sajajalgsed võivad teiste elu põrguks teha ja kõik plaksutavad selle peale!

Kuule back off veits. Mulle ütle mida tahad, aga mu last ei solva niimoodi. Jobu

+8
-60
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga palun mine tee konkreetne ettepanek siis oma ülemisele naabrile, kuidas hoida last hommikul voodis kinni? Sest ilmselt sulle ei sobiks ka, kui need lapsed südaööl ponks-ponks-ponks mööda põrandat jooksevad 😀

tavapärased elamisehelid on sellised asjad, millega tuleb leppida ja vajadusel tegeleda oma elamis ehelikindlaks muutmisega, kui kõrvalkorterist kostuv segab.

+18
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sest osad inimesed lihtsalt ei saa aru, et korteris elades ei saagi privaatsust. Kunagi kui elasin ka veel korteris, olin selline vaikne naaber. Aga 1 kord 3 aasta jooksul ikka juhtus, et õed tulid oma lastega mulle külla. Siis ka kohe alumine naaber hakkas radikaid kolkima, kuigi ei olnud hiline aeg isegi (17-18 paiku) ja tegemist polnud ka mingi vanamutiga vaid keskealise einimesega.

osad ongi lihtsalt närvihaiged. See on umbes sama sort inimesi, kes viitsivad tõsimeeli vaielda, kas muru tuleb niita nädalavahetusel või nädala sees peale tööd 🙂

Mul praktiliselt sama 😀 mu laps on elanudki siin korteris kogu aeg ja maast madalast seletanud oleme, et toas ei hüpata/joosta jne 😃 niigi vaikne on.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere

miks ahviarmastusest pimedad tibuemmed ei mõista, et kogu maailma ei pea keerlema ümber nende nunnupunnu?
keskmine laps ongi kohutavalt tüütu ja lärmakas, sest emme vaatab heldinud pilgul, kuidas lapsuke maailma avastab, mitte ei üritagi lapsele õpetada, et naabrid on ka olemas ning ei tasu trampida, asju maha loopida, lõuata jne.
paljud korterid kostavad kohutavalt läbi ja tõesti häirib, kui pidevalt on kuulda lapse kisa ja müdin. mul eramajas elades on naabri naabril 3 koolieelikut ja ausalt, isegi õues ei taha olla, kui need välja lastakse ja siis see kisa pihta hakkab. vanemad käivad ja kiidavad, kui tublid lapsed neil on ja kui toredad 😀 naabrid aga hoiavad kõrvu kinni, sest teiste jaoks on need 3 pätakat tüütud kisakõrid.
naabrid enamikus 40-50aastased, seega mitte väga vanad, aga peale tööpäeva tahaks vahel kõrvu puhata

+35
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga palun mine tee konkreetne ettepanek siis oma ülemisele naabrile, kuidas hoida last hommikul voodis kinni? Sest ilmselt sulle ei sobiks ka, kui need lapsed südaööl ponks-ponks-ponks mööda põrandat jooksevad 😀

tavapärased elamisehelid on sellised asjad, millega tuleb leppida ja vajadusel tegeleda oma elamis ehelikindlaks muutmisega, kui kõrvalkorterist kostuv segab.

Tõenàoliselt lastetu inimene ja kõige targem maamunal lastekasvatamise teemadel 😂

+7
-38
Please wait...

Postitas:
Kägu

Natukene imelik, et alles käima õppinud laps juba segab naabreid. Minul on laps hetkel üle 1-aasta vana ja ta teeb korralikult lärmi, kui nii võtta. Ma ei saa öelda või keelata, et ta rahulikumalt võtaks, sest ta teeb kõike oma tempo järgi.

Kortermajas on üldse igasuguseid inimesi koos ja ei saagi kõigi meelejärgi olla 100%.
Minul kõrval elab näiteks 80+ aastane vanem naisterahvas, kes igal hommikul kell 6 hakkab juba valjult Vikerraadiot kuulama.
All elab naine oma koeraga, kes igatsusest aina ulub. Kui naise peika ka külas on, siis kuuleb valjut karjumist, aevastamist ja seksimist.
Jnejnejne!
Kindlasti häirime me ka kedagi, aga keegi pole ideaalne

+20
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

miks sina aru ei saa, et kortermajas ei saa privaatsust ja kui naabril tuleb tuju radikat taguda, siis ta võibki seda teha? närvihaige titemamma, kellele ei meeldi radika tagumisest tulev heli

+27
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu 3-lapselisel sugulasel oli sellise suhtumisega alumine naaber nagu teemaalgatajal. Noor lastetu naine. Iga olmetegevuse käigus tekkiva heli peale jooksis üles ja nõudis vaikust. Sugulane oli olukorrast täiesti murtud ja põhimõtteliselt hiilisid nad terve perega sahisevates sussides ringi, et naabrit mitte häirida.
Siis aga sai see alumine naaber ise lapse. Kui laps päris beebi oli, siis käis alumine naaber veel mõne korra ülemise ukse taga lärmamas. Pärast seda kui ta oma laps kõndima õppis, on päris vaikne olnud. Selles mõttes, et lapse kilkeid ja jooksmist on alt küll kuulda, aga ülemise ukse taga enam vaikust nõudmas ei käida.
Ju siis jõudis kohale, et kui last just voodi külge ei seo ja troppi suhu ei topi, siis paratamatult laps kõnnib ja häälitseb.

+23
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Natukene imelik, et alles käima õppinud laps juba segab naabreid.

Hah, kohe näha, et su laps pole tabureti najal käima õppinud… või vähemalt pole seda teinud su ülemise naabri laps.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mida vaielda. Minu meelest on selgelt välja öeldud, et muru tuleb niita tööajal, sest nii nädala sees peale tööd kui ka nädalavahetusel tahavad naabrid puhata.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaadates teemapüstitaja hilisemaid kommentaare ja sõnavara, siis ei imesta, et suhtlus käib vaid läbi KÜ esimehe. Ja kohe väga keeruline on uskuda, et käbi on kännust kaugele kukkunud ja kui ei ole, siis känd teeb selleks kõik!

+31
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi ei saa last voodis kinni hoida, aga osad inimesed siiski suudavad neid normaalsuse piires kontrollida. Mina käin lapsega õues, et suurem mürgeldamine saaks seal toimuda. Ei luba lapsel mööda korterit tundide viisi joosta, diivani pealt põmaki alla hüpata, puuhaamriga vastu põrandat kolkida, rulluiskudega ringi sõita, mingit käru mööda põrandat vedada, mis teeb kohutavat lärmi jne, jne. Minu naabri laps seda kõike teeb ja häirib ikka küll. See pidev trall käib päevad otsa ja kaheteistkümneni õhtul.

+31
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hah, kohe näha, et su laps pole tabureti najal käima õppinud… või vähemalt pole seda teinud su ülemise naabri laps.

Issand, mida ma siit loen? Mida tehnikat? Sain just seletuse oma alumisest korterist kostvale helile. Mõtlesin, et mida krdit nad seal lohistvad koguaeg mööda põrandat krõõps krõõps. Aga titt ilmselt teeb oma puudekõndi. Huvitav, milline selliste inimeste parkett välja näeb?

Aga üldiselt võiks lastega pered vähe tagasi tõmmata küll. Te ei maksa ruutmeetri eest suuremat tasu – seega ei pea ülejäänud majarahvas teie titelaga ja -lärmi õues, trepikojas ja uneajal vaikides taluma.

+24
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei ole enda arust väga vana inimene (26), aga mulle ka ei meeldi väikesed lapsed. Endale ka ei soovi. Õnneks elan korteris, kus ümbruses neid lärmamas ei ole ka.

Nii et selleks ei pea üldse mitte vana olema, rumal üldistus.

+19
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere

miks ahviarmastusest pimedad tibuemmed ei mõista, et kogu maailma ei pea keerlema ümber nende nunnupunnu?

keskmine laps ongi kohutavalt tüütu ja lärmakas, sest emme vaatab heldinud pilgul, kuidas lapsuke maailma avastab, mitte ei üritagi lapsele õpetada, et naabrid on ka olemas ning ei tasu trampida, asju maha loopida, lõuata jne.

paljud korterid kostavad kohutavalt läbi ja tõesti häirib, kui pidevalt on kuulda lapse kisa ja müdin. mul eramajas elades on naabri naabril 3 koolieelikut ja ausalt, isegi õues ei taha olla, kui need välja lastakse ja siis see kisa pihta hakkab. vanemad käivad ja kiidavad, kui tublid lapsed neil on ja kui toredad 😀 naabrid aga hoiavad kõrvu kinni, sest teiste jaoks on need 3 pätakat tüütud kisakõrid.

naabrid enamikus 40-50aastased, seega mitte väga vanad, aga peale tööpäeva tahaks vahel kõrvu puhata

Mis sul viga on?
Ma olen kindel, et sa räägid täiesti tavalistest häältest, mida sul korteris elades on KOHUSTUS taluda.
Tahaks-tahaks-tahaks… Sinu tahtmine on oluline, aga lapse tahtmine ei ole. Isegi lapse normaalsed vajadused ei ole. On nii? Ja üldse – kes on süüdi selles, et sinul pole raha osta maja kolme metsa vahele, ainsaks seltsiliseks metsakohin ja linnulaul?
Tegin sulle liiga praegu? Sel Juhul: Kui müratase ületab seaduses sätestatu, siis helista politseisse. Kui näed, et lastele on loodud ebaterve elukeskkond, siis võta ühendust Lastekaitsega. Lase siis ametnikel otsustada, kas tegu on tõesti rikkumise või lihtsalt iginaga lastega pere normaalse elutegevuse üle.
Sa mõnitad siin emasid ja “nunnupunnusid” lapsi, et maailm ei keerle ümber nende. Aga PEAKS keerlema AINULT ümber sinu ja sinu vajaduste? Ma ei oleks reageerinud sellise tundega, aga need igikasutatud mõnitavad väljendid vanema vastu, kes, oh õudust, oma lapsi HELDINULT vaadata julgeb…? Mine…

+20
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minule just lastega naabrid meeldivad, sest lapsed tekitavad müra minu ärkveloleku ajal ja see on minu jaoks OK. Hiljemalt kell 21.30 pannakse lapsed magama – lastega pere üldjuhul ei laaberda, lõuga ega trambi öö otsa pidu pidada.

+24
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll lärmavad lapsed ja küll üürgab kellelgi telekas või raadio, mõni teeb lõppematult remonti, mõni mängib päev otsa mõnd pilli… Kortermaja elu. Meil on paljud kortermajad ehitatud nii, et kostab hästi läbi. Läbikostumist on võimalik vähendada, aga see muidugi maksab natuke. Samas, eks igaüks otsustab ise, mis on tema prioriteedid, taluvus ja võimalused.
Radika tagumine kuulub ka kortermaja juurde. Eks mõistlikkuse piires tuleks muidugi teistega arvestada, aga kes kortermajas elada ei suuda, võiks oma majja (maale, nagu mina) elama kolida. Kui see pole võimalik, siis tuleks investeerida kõrvatroppidesse, mürasummutavatesse kõrvaklappidesse ja/või müra summutavatesse remondilahendustesse.

+10
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Issand, mida ma siit loen? Mida tehnikat? Sain just seletuse oma alumisest korterist kostvale helile. Mõtlesin, et mida krdit nad seal lohistvad koguaeg mööda põrandat krõõps krõõps. Aga titt ilmselt teeb oma puudekõndi. Huvitav, milline selliste inimeste parkett välja näeb?

Aga üldiselt võiks lastega pered vähe tagasi tõmmata küll. Te ei maksa ruutmeetri eest suuremat tasu – seega ei pea ülejäänud majarahvas teie titelaga ja -lärmi õues, trepikojas ja uneajal vaikides taluma.

Aga kuidas sulle meeldiks, kui titeema küsiks samasugust vastutulekut. Näiteks arvestada iga trepikoja tite uneaegadega (päevas mitu korda), mil sa tolmuimejaga ei unda või remonti ei tee? Iga jumala päev iga tite puhul. Oled sa seda teinud?

Lisaks ei tee sa remonti ka siis, kui mõne naabri laps tahab õppida või klaverit harjutada. Või hakkame nüüd vaidlema, kumb on suurem inimõigus, kas lapse kõndimisharjutus või sinu uus seinakapp?

+16
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja üldse – kes on süüdi selles, et sinul pole raha osta maja kolme metsa vahele, ainsaks seltsiliseks metsakohin ja linnulaul?

Kes on süüdi, et lastega peredel pole raha kolida kolme metsa vahele maamajja?

Oleks ju mõnus – ei vinguvaid ja kiuslikke (?) naabreid, ei mingit radika kolkimist, lapsed saavad maaidüllis ja avaras elamises üles kasvada, mürada palju tahavad jne.

+9.5
-9.5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kortermajades elades tuleks ikka vastasikku teistega arvestada. Kui ise oled sellise suhtumisega, et ei vaevu mõistma, et teisi mingi asi võib häirida, siis miks peaksid teised sind mõistma, et ülemises korteris võib tavaelu käigus tekkida mingeid läbikostmisi.
Mis sa ise oled teinud selleks, et lapse summude müdin vähem kostaks (vaibad on maas, ei lase lapsel siiski liiga vara/hilja mütsuvate summudega liikuda, suunata last väljas oma rohkemat energiat välja elama, et toas olekski rahulikumad tegevused jne). Kas selle peale ise ei tule, et vanemad inimesed on tihti ka haigemad ja mitmesuguste tervisemuredega ning ka siis ollakse rohkem tundlikumad (kui sa või su laps haige on, kas siis sobib igapäevane möll ja trall või tahaks ise ka siis rahulikumalt olla).
Tänapäeval ongi paljudel täiesti isenenesest mõistetav, et mõeldakse ainult mina-mina-mina mõttemalliga ning ei olegi tavaks arvestada niipalju teistega ja mõelda, et kõik saaks elatud ja keegi tohutult kannatama ei peaks. Sama tundub sinu puhul kehtivat.

+17
-4
Please wait...

Postitas:
nutetudsilmad

Ma ei tea, aga mind kasvatati nii ja mina kasvatasin ka oma last nii, et toas ei joosta, trambita ega hüpata, sest teised inimesed tahavad ka elada (ka esimesel korrusel elades rääkisin sama). Ja kui ka lapsel on külalised, siis tubased mängud EI PEA toimuma joostes/hüpates/kisaga, sest naabrid on ka inimesed ja tahavad elada.
Mul on alt naabritel peaaegu 5-aastane poeg, kellele meeldib hirmsasti hüpata ja joosta (nende all olev korter on ju tühi); kohati on tunne, et meile on katuse alla kari elevante lahti lastud, sest selle lapse müdistamine kostab nagu toimuks see lae peal… Ma ei lähe neile ukse taha ega koputa radikatele: see toimub vast 10-15min ja ma tõesti elan selle üle. Rohkem häirib poolkurt ühistu esimees, kes elab mul seina taga ja kelle jutt on läbi paneelseina mulle elutuppa kuulda kõvemini kui mu telekas mängib.

+20
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 124 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naabreid häirivad lapsed!?