Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naabreid häirivad lapsed!?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 124 )

Teema: Naabreid häirivad lapsed!?

Postitas:
Kägu

Ja üldse – kes on süüdi selles, et sinul pole raha osta maja kolme metsa vahele, ainsaks seltsiliseks metsakohin ja linnulaul?

Kes on süüdi, et lastega peredel pole raha kolida kolme metsa vahele maamajja?

Oleks ju mõnus – ei vinguvaid ja kiuslikke (?) naabreid, ei mingit radika kolkimist, lapsed saavad maaidüllis ja avaras elamises üles kasvada, mürada palju tahavad jne.

Kolib vast ikka see, kellele ei sobi ühiselu koos talumiskohustusega.
Kui lastega perele ei sobi, et naabri tolmuimeja beebi uneajal undab, või koolilaps naabrite remondi pärast keskenduda ei saa, siis kolib ära. Kui tädile ei sobi laste mäng, siis kolib ära.
Ja taas kord, jutt käib NORMAALSE elutegevusega kaasnevatest häältest. Kui on kahtlusi, et tegu on rikkumisega, saab seda ametnike abiga tuvastada. Kellajad, detsibellid, kõik on seadusega määratletud.

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui kolisin oma korterisse 5 aastat tagasi, siis algul ehmatas ära, et minu all korterist kostab tihti lapse hüsteerilist karjumist. Mõtlesin, et keegi peksab oma last vms.
Tegelikult elab seal ema oma autistliku lapsega, kes tollal oli 5-aastane. Nüüd on poiss kümme ja lisaks õudsele kisale kostab aeg-ajalt ka asjade loopimise mürtse ja raksatusi.
Eriti hull on asi nüüd, kui laps terve päeva kodus.
Kannatan ära ja mõtlen, et sel vaesel emal peab küll hull elu olema.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Natukene imelik, et alles käima õppinud laps juba segab naabreid.

Hah, kohe näha, et su laps pole tabureti najal käima õppinud… või vähemalt pole seda teinud su ülemise naabri laps.

Issand, mida ma siit loen? Mida tehnikat? Sain just seletuse oma alumisest korterist kostvale helile. Mõtlesin, et mida krdit nad seal lohistvad koguaeg mööda põrandat krõõps krõõps. Aga titt ilmselt teeb oma puudekõndi. Huvitav, milline selliste inimeste parkett välja näeb?

Aga üldiselt võiks lastega pered vähe tagasi tõmmata küll. Te ei maksa ruutmeetri eest suuremat tasu – seega ei pea ülejäänud majarahvas teie titelaga ja -lärmi õues, trepikojas ja uneajal vaikides taluma.

Aga kuidas sulle meeldiks, kui titeema küsiks samasugust vastutulekut. Näiteks arvestada iga trepikoja tite uneaegadega (päevas mitu korda), mil sa tolmuimejaga ei unda või remonti ei tee? Iga jumala päev iga tite puhul. Oled sa seda teinud?

Lisaks ei tee sa remonti ka siis, kui mõne naabri laps tahab õppida või klaverit harjutada. Või hakkame nüüd vaidlema, kumb on suurem inimõigus, kas lapse kõndimisharjutus või sinu uus seinakapp?

Kas sa võrdled remonditegemist (mida üldjuhul tehakse ehk kord 10 aasta tagant sellises ulatuses, mis naabritele häirivaks võiks kujuneda) laste tekitatava müraga, mida aastast aastasse ja päevast päeva kõik kuulama peavad? Uue kapi ülespanek võtab ehk tunni. Ja see tund aega ei puuri keegi katkematult. Sinu tited röögivad tunde järjest, igas eas ja igasuguse tujuga – küll rõõmust küll jonnides. Ning jah, röökimine ei ole laste inimõigus. Ja sinu kohus lapsevanemana on oma last õpetada ja kasvatada käituma nii, et ta kaasinimesi hulluks ei ajaks (mitte heldinult vahtida ja õigustada).
Lisaks on sinul lapsevanemana kohustus oma laste järelt koristada, ka ühistel aladel. Lapsed jätavad endast uskumatu laga igale poole maha, ei korja kokku oma mänguasju õues jne. Tee silmad lahti ja ära ainult õigusta pimesi.

+13
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei tea, aga mind kasvatati nii ja mina kasvatasin ka oma last nii, et toas ei joosta, trambita ega hüpata, sest teised inimesed tahavad ka elada (ka esimesel korrusel elades rääkisin sama). Ja kui ka lapsel on külalised, siis tubased mängud EI PEA toimuma joostes/hüpates/kisaga, sest naabrid on ka inimesed ja tahavad elada.

Just täpselt. See ongi elementaarne teatud (intelligentsete) inimeste jaoks. Aga mingid põhiharidusega noored mammad kujutavad endale ette, et paljunemine on mingi ülim saavutus ja kõik peavad selg ees kummardades taganema nende ja nende titekarja ees 😀

Viisakas inimene üritab elada nii, et ta teisi ei häri. Mats ruigab ja lõugab, kuidas “temal on õigus”, “detsibellid”, “normid”, “seadused”…

+21
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Masendav! Sellised tigedad mammid siin koos, et paras kelbas ikka lugeda. Vihkavad kõiki ja kõike.
Lapsed kasvavad ruttu suureks ja ei lärma ega kolista enam, aga sellise tigeda ättitjuudiga võib elu ikka jube, jube raske ja kehv olla. Lihtsalt sisised ja mölised terve elu, kõige elava peale?
Minu lapsed juba suured ja eriline beebifänn pole, aga no mitte eluski pole ma ühtegi last ka mõtetes niimoodi sajatanud. Piinlik peaks olema!

+12
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

miks ahviarmastusest pimedad tibuemmed ei mõista, et kogu maailma ei pea keerlema ümber nende nunnupunnu?
keskmine laps ongi kohutavalt tüütu ja lärmakas, sest emme vaatab heldinud pilgul, kuidas lapsuke maailma avastab, mitte ei üritagi lapsele õpetada, et naabrid on ka olemas ning ei tasu trampida, asju maha loopida, lõuata jne.
paljud korterid kostavad kohutavalt läbi ja tõesti häirib, kui pidevalt on kuulda lapse kisa ja müdin. mul eramajas elades on naabri naabril 3 koolieelikut ja ausalt, isegi õues ei taha olla, kui need välja lastakse ja siis see kisa pihta hakkab. vanemad käivad ja kiidavad, kui tublid lapsed neil on ja kui toredad 😀 naabrid aga hoiavad kõrvu kinni, sest teiste jaoks on need 3 pätakat tüütud kisakõrid.
naabrid enamikus 40-50aastased, seega mitte väga vanad, aga peale tööpäeva tahaks vahel kõrvu puhata

Meil oli kunagi selline isa, kes nõudis vaikust – vastasel juhul oli karistus kerge tulema.

Koolis mind kritiseeriti, muidu ju tubli, aga miks nii passiivne ja vaikne – ei taha midagi algatada, ei näita initsiatiivi, ei näita emotsioone jne. jne. Aga mina olin nii harjunud, et mida vaiksem, seda parem.

Mul endal on vedanud – elan kolme lapsega majas keset suurt põldu, keegi laste lärmi ei kuule. Vanem laps, kes nüüd kooli läheb, on hea suhtleja. Lasteaiaõpetajad aina kiidavad. Ja praegu ei saa ka öelda, et ta oleks lärmakas. Nüüd on ta enamuse toas veedetud ajast on ta paigal ja joonistab, meisterdab. Aga nooremas eas oli küll kisaja ja müdistaja. Ning minu kaks väiksemat last on ka kisajad ja müdistajad – kui iga liikumise käigus tekkiva kilke ja müdina peale muudkui kartma peaks, et naaber pahandab – ma ei kujutaks ette.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Masendav! Sellised tigedad mammid siin koos, et paras kelbas ikka lugeda. Vihkavad kõiki ja kõike.

Lapsed kasvavad ruttu suureks ja ei lärma ega kolista enam, aga sellise tigeda ättitjuudiga võib elu ikka jube, jube raske ja kehv olla. Lihtsalt sisised ja mölised terve elu, kõige elava peale?

Minu lapsed juba suured ja eriline beebifänn pole, aga no mitte eluski pole ma ühtegi last ka mõtetes niimoodi sajatanud. Piinlik peaks olema!

Mine siis nüüd ise ka kooli näiteks, kui lapsed suured.

+14
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere

Mul on küsimus, et miks hàirib vanemaid inimesi lapsed?

Ma elan hetkel üürikorteris, naaber on kurtnud lapse üle omanikule, et kõnnib liiga valjult(??????), kui kõndima õppis, siis jõulisemalt, seegi häiris teda.

Vahel peksab vastu radikat, kuigi me oleme vaikselt kõik olnud.

Kui trepikojas näeme, siis.. kui vaid pilgud tapaks 🤣

Meie pöördumisele ei vastata, ignoreeritakse. Vestlused käivad läbi ühistu esimehe🙃

Miks vanemad inimesed vihkavad lapsi? 🙂

Sa oled oma lapse/laste trampimise ja röökimise suhtes lihtsalt kurdiks ja ükskõikseks muutunud.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule just lastega naabrid meeldivad, sest lapsed tekitavad müra minu ärkveloleku ajal ja see on minu jaoks OK. Hiljemalt kell 21.30 pannakse lapsed magama – lastega pere üldjuhul ei laaberda, lõuga ega trambi öö otsa pidu pidada.

Just nimelt. Minu eelmises elukohas ülevalt naaber, lastetu noor naine TANTSIS öösiti. Klapid peas. Ma ei saanud ka kohe aru, mida paganat ta teeb seal üleval kell üks öösel, vahelduva rütmiga tümpsud kolm-neli tundi järjest, seks ka enamikel ei kesta nii kaua igal öösel. Samas, muusikat ei kostnud, ainult tümpsutamine. Aga kui ma magamatusest lõpuks ära nõrkesin ja talle ütlema läksin, et äkki ta leiaks oma öiseks harrastuseks natuke vaiksemaid meetodeid, tuli mulle uksele vastu spordiriietes neiu, klapid kõrvas ja vabandas, et ta teeb aeroobikat.
Lastega pere ei tee öösiti mitte mingit tunde kestvat aeroobikat, keegi ei jaksa lihtsalt.

+19
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtne ja väga loogiline: pane vaibad maha igale poole!
Meie korteri ülemine naaber tegi enda arust “kõva euroremondi”…paneelmaja seinad kipsiga(ei, mitte helitõkkeversiooniga) ja põrandalt kõik maha kuni paneelini välja ja peale…loomulikult laminaat…
Sisuliselt on sellest alates kuulda nende rääkimine, kapiukse avamine, rääkimata nende lapse lõputust jooksmisest. Hetkel elab korteris minu ema, aga kui ööbisin mõnd ööd seal, siis ärgata kell 6 hommikul, sest laps loopis mänguasju põrandale…. Ausalt…ei ole meeldiv…

Meie tegime remondi nii, et jätsime alla isegi vana mistra, peale siis helitõkkevaibad ja alles siis laminaat, alla korrusele ei ole midagi kuulda õnneks, kuigi ega mina oma lastel laamendada ka ei lasknud korteris…

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu noor sugulane trambib. Tal on veider kolkusga kand maha. Kui ma nõnda kõnniks, oleks põlved pilbasteks põrunud. Üldiselt ma talun lapsi hästi, kuid see konkreetne kõnd võttis närvi võbelema.
Palusin tal enda juures kikivarvul käia. Näitasin ette erinevaid harjutusi ning varvastel, kandadel, jalad sisse, jalad välja, üle kanna rull jms liikumine, mis ka lihastele meeldiv võimlemine on.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere

Mul on küsimus, et miks hàirib vanemaid inimesi lapsed?

Ma elan hetkel üürikorteris, naaber on kurtnud lapse üle omanikule, et kõnnib liiga valjult(??????), kui kõndima õppis, siis jõulisemalt, seegi häiris teda.

Vahel peksab vastu radikat, kuigi me oleme vaikselt kõik olnud.

Kui trepikojas näeme, siis.. kui vaid pilgud tapaks 🤣

Meie pöördumisele ei vastata, ignoreeritakse. Vestlused käivad läbi ühistu esimehe🙃

Ma ei ole enda meeest “vanem inimene”, samuti ei ole seda me 16 ja 19 aastased pojad, kuid meist keegi ei suuda mõista, mis toimub ülakorrusel. Meie kohal olevas korteris on aastate jooksul elanud kolm peret, kel kõigil ka seal lapsed sündinud-kasvanud. Kui esimest kaht polnud praktiliselt kuuldagi, mis sest et esimeses peres kolm last oli, siis praegune perekond teeb seal ma ei tea mida. Neil on üks laps, vanuses umbes 2 aastat, kes pidevalt kopsib, jookseb, laulab ning lükkab ilmselt tooli (millel puuduvad all mööblivildid) mööda korterit ringi. Vahepeal juba arvasin, et äkki need mütsud tekivad hoopis sellest, kui jubedalt ülekaaluline lapsevanem ühest kohast teise kõnnib.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaadates protsente, on Kägudest 80 prossa kas vanurid, lastetud või lastevihkajad. Iive on riigis aastakümneid negatiivne, seega lastevaenulikul suhtumisel on mõju. Huvitav, et hiinlasi laste lärmamine ei sega. Nad vist poolkurdid

+5
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates ei peaks teemaalgataja muret tundma, kui tegu on igapäevaste toimingutega. Saan aru naabrite pahameelest, kui tegu on pahatahtliku müratekitamisega. Pahatahtliku all pean silmas tahtlikult millegi vastu põrandat või radiaatorit peksmist, väga valjuhäälset karjumist (mitte nutmist), millegi otsast järjest ja järjest põrandale hüppamist. Tavaline kõndmine, laste puhul vahepeal ka jooksmine (sokkidega, mitte kingadega), laste omavaheline mängimine ning nutmine/naermine on igapäevased tegevused ning kui need ei toimu just öörahu ajal, ei tohiks naabritel pretensioone olla. Eriti praegusel ajal, kus vaba aja veetmisel on hulk erinevaid piiranguid ning lapsevanem peab võib-olla laste kõrvalt kodukontoris töötama. Väikestelt lastelt ei saa nõuda, et nad terve tööpäeva lihtsalt rahulikult istuksid.
Seinte läbikostmine sõltub ka majast. Minu tuttavad elavad puumajas (korteris), kus kostab ikka väga palju läbi. Aga normaalseid elutegevuse juurde kuuluvaid hääli ei saa ära keelata ning kortermajas peab ka eakam inimene paratamatult arvestama, et ta naabriks võib lastega pere kolida.

+16
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu arvates ei peaks teemaalgataja muret tundma, kui tegu on igapäevaste toimingutega. Saan aru naabrite pahameelest, kui tegu on pahatahtliku müratekitamisega. Pahatahtliku all pean silmas tahtlikult millegi vastu põrandat või radiaatorit peksmist, väga valjuhäälset karjumist (mitte nutmist), millegi otsast järjest ja järjest põrandale hüppamist. Tavaline kõndmine, laste puhul vahepeal ka jooksmine (sokkidega, mitte kingadega), laste omavaheline mängimine ning nutmine/naermine on igapäevased tegevused ning kui need ei toimu just öörahu ajal, ei tohiks naabritel pretensioone olla. Eriti praegusel ajal, kus vaba aja veetmisel on hulk erinevaid piiranguid ning lapsevanem peab võib-olla laste kõrvalt kodukontoris töötama. Väikestelt lastelt ei saa nõuda, et nad terve tööpäeva lihtsalt rahulikult istuksid.

Seinte läbikostmine sõltub ka majast. Minu tuttavad elavad puumajas (korteris), kus kostab ikka väga palju läbi. Aga normaalseid elutegevuse juurde kuuluvaid hääli ei saa ära keelata ning kortermajas peab ka eakam inimene paratamatult arvestama, et ta naabriks võib lastega pere kolida.

No aga täitsa normaalne on ju ka, et vanainimene aeg-ajalt kepiga vastu radiaatorit ja muid esemeid taob. Mida teemaalgatajal siin pahandada? Tema korter võib lärmata, teised mitte?

+13
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga normaalseid elutegevuse juurde kuuluvaid hääli ei saa ära keelata ning kortermajas peab ka eakam inimene paratamatult arvestama, et ta naabriks võib lastega pere kolida.

Normaalne on ka nt koera haukumine ja ulgumine. Mõtlev koeraomanik siiski üritab oma koera hoida nii, et see pidevalt ei klähviks, eks? Või on sinusuguste jaoks ok, kui ümberringi on pidevalt nagu loomaaias?
Koerad on muidugi üldjuhul ka üsna intelligentsed…

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaadates protsente, on Kägudest 80 prossa kas vanurid, lastetud või lastevihkajad. Iive on riigis aastakümneid negatiivne, seega lastevaenulikul suhtumisel on mõju. Huvitav, et hiinlasi laste lärmamine ei sega. Nad vist poolkurdid

Oh, enamus rahvastel on täiskasvanud ise lärmakamad ning laste tekitatud lärm liitub sujuvalt üldise mürataustaga ega tõuse väga esilegi.

Justin Petrone ka kunagi kirjutas midagi sellist, et “vahel näen ma lapsi lasteaia õues ning lapsed ei ole veel eestlaste moodi – nad sebivad ringi ja on lärmakad”.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga täitsa normaalne on ju ka, et vanainimene aeg-ajalt kepiga vastu radiaatorit ja muid esemeid taob. Mida teemaalgatajal siin pahandada? Tema korter võib lärmata, teised mitte?

Ok. Sellisel juhul, kui naaber pahatahtlikult (nimme lärmi tekitamise eesmärgil) vastu radikat taob, ei pea ka emme enam lapsega piiri pidama. Enne niinii tüütutest ja närvesöövatest põnts-põnts sammudest ja lapsenaerust võib vabalt saada palli tagumine, kiljumine ja möll. Ei ole vaja ka emal enam mõelda, et on vaja arvestada nii naabri kui ka lapse vajadustega, saab naabri suhtes täitsa lõdvaks võtta (seaduse piires muidugi). Las ta siis taob pealegi oma lõbuks radikat vahelduseks. Aga vaevalt et siis radikataguja ise ka õnnelikum on…

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest osad inimesed lihtsalt ei saa aru, et korteris elades ei saagi privaatsust. Kunagi kui elasin ka veel korteris, olin selline vaikne naaber. Aga 1 kord 3 aasta jooksul ikka juhtus, et õed tulid oma lastega mulle külla. Siis ka kohe alumine naaber hakkas radikaid kolkima, kuigi ei olnud hiline aeg isegi (17-18 paiku) ja tegemist polnud ka mingi vanamutiga vaid keskealise einimesega.

osad ongi lihtsalt närvihaiged. See on umbes sama sort inimesi, kes viitsivad tõsimeeli vaielda, kas muru tuleb niita nädalavahetusel või nädala sees peale tööd 🙂

miks sina aru ei saa, et kortermajas ei saa privaatsust ja kui naabril tuleb tuju radikat taguda, siis ta võibki seda teha? närvihaige titemamma, kellele ei meeldi radika tagumisest tulev heli

Ei, mind ei häirinud tema radikatagumine, lasin sellel sündida.

Aga vaata, on suur vahe, kas sa teed spetsiaalselt lärmi, mis ei ole tavapärane, või lihtsalt kostub mingi heli, sest seinad on õhukesed.

Aga eks see on umbes sama teema, et 23aastaselt vihkame kõik lastega naisi, kes on hoolduslehel ja 33aastaselt ohime, et tööandja ja kolleegid on nõmedad, sest küsisid, kas lapse isa ei võiks vahel hoolduslehel olla.

Minge elage natuke ühiselamus ja sisi tulge rääkige edasi 🙂

+12
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et keegi neist vihkaks lapsi. Lihtsalt tegelikult on ükskõik, kas su pea kohal korteris hüppab ja jookseb tundide kaupa laps või täiskasvanu. Emadena me ju teame, et lapsed jooksevad oma kehakaalu kohta eriti põntsutades, eriti kui neid keegi ei keela. Lisa siia veel annus nuttu ja asjade loopimist ja ongi käes.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei vihka lapsi, ausalt. Lapsed on enamasti väga toredad.
Siiski on hulk täiskasvanuid, st lapsevanemaid, kes ei viitis, ei taha või ei oska mõelda sellele, et kuidas ta laps teistele tundub. Või kasvatatakse nii, nagu oleks nende laps midagi tõeliselt erilist (enamasti ei ole ).
Lähen restorani, mingi laps hakkab kriiskama selja taga. Vanemad teevad näo, et see on ok. Kriiskab ja kriiskab ja lõpuks ütleb kelner neile, et kuulge, et see häirib teisi kliente. Vanemad lahkuvad vihaselt – siin vihatakse lapsi, nii ütleb veel naine mehele lahkudes demonstratiivselt.
Lähen välisuksest välja. Meil on suur klaasist uks. Näen, et üks laps taob jalgpalli vastu ust. Ütlen, et äkki see ei ole kõige parem mõte, et uks võib katki minna. Viisakalt ütlen, ei sõima, ei mõnita, lihtsalt märgin. Nädala pärast näen sama last koos emaga, kes tuleb minu juurde ja ütleb, et igaüks kasvatab oma lapsi ise, tema lapsega ei suhtle võõrad.
Lähen koeraga välja, väike laps tuleb käed ees koera poole. Mul on malbe ja sõbralik koer. Mõtlen, et noh, las silitab siis. Laps võtab koera kõrvast kinni ja hakkab tirima. Võtan lapse käest kinni ja õrnalt käe koer kõrva ümbert ära. Lapsega kaasas olev vanem naine kommenteerib, et ega ta ju midagi ei tee, mis te kardate.
Kas mul on põhjust ühtegi neist kolmest lapsest vihata? Ei, kindlasti mitte. Igaüks käitus ju nii, nagu tal lubati ja teda oli õpetatud. Kuid ometi tundsin end igal korral lapsevihkajana tänu nende laste vanematele, kes ei oska piire seada.

+26
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõltub ikka väga palju konkreetse toa sisustusest. Minu lapsepõlvekodu peal elas muusikupere lastega. Tean, et õhustel pidudel olid ikka akordion ja kitarr pidevalt “töös” ja väikelapse eas lapsed samamoodi liikusid toas ringi. Mingeid härivaid läbikostumisi polnud. Tulid uued elanikud, tehti euroremont (kõik vaibad, suuremad kapid, mis summutasid helisid, välja) ning selline tunne nagu ülemise naabri 2 last jookevad meie korteris ringi.
Meil üleval (puitmaja) ka pilli mängivad inimesed ning saan vahel aru, et õhtul hilja keegi mängib, aga see ei kostu häirivalt (tean, et ongi mõelnud sellele ka kodu remondi tegemisel)
Oma lapse väikelapse eas hoidsin ka suuremad vaibad maas, sest väikelapsel ongi selline plätsiv samm ning paljaste põrandatega võib ikka häirida küll.
Teemaalgataja võiks veeta aega all naabri korteris, kui tema laps (loomulikult järelvalve all) tavapäraselt kodus toimetab. Saab aimu, kuidas tegelikult kostab.
Inimeste arusaamad on tõesti ka väga erinevad tavapärastest, igapäevastest häältest ja tegevustest. Ma näen praegu, kuidas ja milliselt käituvad ühes peres (väike)lapsed ja ütlen ausalt, mul on kahju alumistest naabritest, selle maja elanikest üleüldse, kahju selle korteri omanikust (üürikorter ning eelnevalt elasid seal ka lapsed). Seal lapsed teevadki, mis tahavad ning lapsevanem on solvunud, et talle midagi öeldakse ja kõik on osutunud tema ja ta laste “vihkajateks”. Mul endal laps ja puutunud kokku oma sõbrannade, sugulaste lastega (beebieast peale), seega päris tundmatu maailm ei ole ja tean, et lapsed ei ole mänguasjad riiulil, et üleüldse mingit lisalärmi, lisakaost jne ei tekita, aga kuskil võiksid olla piirid.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis puudutab seda, et lapse jooksmine on normaalne ja las jookseb ja nutab, siis sellega on mul rääkida lugu.

Meil on kaks üürikorterit, üksteise peal. Mõlemas ülimalt pikaajalised üürnikud. Kolmekorruselise maja teisel ja kolmandal korrusel. Mingid aastad tagasi pidin paar korda tegelema probleemiga, et minu teise korruse üürilised kahe lapsega, tollal umbes 6 ja 4 aastat vanad lapsed, teevad liiga palju lärmi. Lapsed jooksevad, karjuvad, kukuvad, hüppavad. Rääkisin siis üürilisega ja alumise naabriga. Selge – üürilised selgitasid, et lapsed jooksevad ja nutavad ja hüppavad ja ema ei saa sinna midagi teha. Ja et alumised lihtsalt ei salli lapsi.
Nii või naa, aga alumiste naabrite protest enam hiljem minuni ei ulatunud, kuigi kohapeal käies sain ma aru, et lapsed olid üsna kasvatamatud ja tõesti hüplesid nagu väikesed konnad tunde ja tunde mööda tuba ja tooli pealt alla ja nii edasi.

Läksid mööda aastad. Ehk 8-9-10. Minu kõige ülemise üürika, kolmanda korruse korteri rahvas soovis välja kolida. Seal oli enne kaks keskealist õde koos ühe vanainimesega. Kolisidki.

Saan äreva telefonikõne II korruse üürnikult. Küsib, kas ülemised kolisid välja ja kes asemele kolib. Ma ütlesin halba aimamata tõtt, et üks pere kahe eelkooliealise lapsega. Vastuseks oli telefonis pikk vaikus ja siis see emme, kelle lapsed kümmekond aastat tagasi seakisa ja röövlijooksu tegid, ütleb vaikselt ja nördinult ohates telefoni, et püha taevas küll, siis hakkab ju mingi jube laste kisa ja trampimine üleval peale.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahe on ju selles, et täiskasvanu ja laste eluviis on totaalselt erinev. Täiskasvanud inimene ongi vaoshoitum, ilmselt ta ei mängi toas aktiivseid mänge, ega naera/nuta nii valjuhäälselt kui laps. Ma muidugi arvan, et lapsi peab maast madalast õpetama teistega arvestama ning reageerima, kui müra liiga suureks läheb. Aga üldiselt on ju selge, et igapäevaelus on lapsed paratamatult lärmakamad ja aktiivsemad, kui täiskasvanud ning see on neile eakohane, mitte (enamasti) kasvatamatusest tingitud. Kodus peab saama ennast mõistlikkuse piires vabalt tunda, eriti praegu, kus koduseinte vahel tuleb tavapärasest rohkem aega veeta. Jätkuvalt, pahatahtlikule müratekitamisele peab vanem loomulikult reageerima.

Minu tuttavatel tekkis ka mõni aeg tagasi probleem (need, kes puumaja korteris elavad), et ülemiste naabrite juures hakkasid põrandad päevasel ajal ebatavaliselt mütsuma. Kui üks neist ükskord üles koputama läks, siis selgus, et koolilapsest perepojal on kehalise kasvatuse tundides vaja mingite võimlemisvideote järgi harjutusi teha. Ta ilmselt nii ebatavaliselt valjult neid harjutusi ei teegi, aga paratamatult puumajas põrandada nagisevad ja mütsuvad, kui on vaja toas võimelda. Hääled on üks osa kortermaja elust, millega tuleb kortermajja kolides arvestada.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellistes teemades tuleb alati hästi välja probleemsete titemammade silmakirjalikkus – enda lapse müra on neile loomulik, aga võõra lapse müra on neile segav.

Lapsi vihkavad vähesed, aga saamatuid lapsevanemaid, kes oma lapsi kasvatada ei suvatse, päris paljud. Ja õigustatult.

+19
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei vihka lapsi, ausalt. Lapsed on enamasti väga toredad.

Siiski on hulk täiskasvanuid, st lapsevanemaid, kes ei viitsi, ei taha või ei oska mõelda sellele, et kuidas ta laps teistele tundub. Või kasvatatakse nii, nagu oleks nende laps midagi tõeliselt erilist (enamasti ei ole ).

Lähen restorani, mingi laps hakkab kriiskama selja taga. Vanemad teevad näo, et see on ok. Kriiskab ja kriiskab ja lõpuks ütleb kelner neile, et kuulge, et see häirib teisi kliente. Vanemad lahkuvad vihaselt – siin vihatakse lapsi, nii ütleb veel naine mehele lahkudes demonstratiivselt.

Lähen välisuksest välja. Meil on suur klaasist uks. Näen, et üks laps taob jalgpalli vastu ust. Ütlen, et äkki see ei ole kõige parem mõte, et uks võib katki minna. Viisakalt ütlen, ei sõima, ei mõnita, lihtsalt märgin. Nädala pärast näen sama last koos emaga, kes tuleb minu juurde ja ütleb, et igaüks kasvatab oma lapsi ise, tema lapsega ei suhtle võõrad.

Lähen koeraga välja, väike laps tuleb käed ees koera poole. Mul on malbe ja sõbralik koer. Mõtlen, et noh, las silitab siis. Laps võtab koera kõrvast kinni ja hakkab tirima. Võtan lapse käest kinni ja õrnalt käe koer kõrva ümbert ära. Lapsega kaasas olev vanem naine kommenteerib, et ega ta ju midagi ei tee, mis te kardate.

Kas mul on põhjust ühtegi neist kolmest lapsest vihata? Ei, kindlasti mitte. Igaüks käitus ju nii, nagu tal lubati ja teda oli õpetatud. Kuid ometi tundsin end igal korral lapsevihkajana tänu nende laste vanematele, kes ei oska piire seada.

Need kolm ei ole ju teemaalgatusega võrreldavad olukorrad – esimesel korral tegu võõra kohaga, teisel kahel korral tegu koguni lapse aktiivse tegevusega mitte tema perekonnale kuuluva asja/looma kallal… Vanemate käitumine seal kõrval on üsna ülbe. Nende puhul ma üldse ei vaidle.

On ikka vahe, kas mõelda selle, kuidas laps teistele tundub, võõras kohas, või siis peab oma kodus olles pidavalt mõtlema sellele, kuidas laps naabrile tundub. Ehk siis kas laps on “lühikese keti otsas” teatud aja ja kodus “pikema keti otsas” või siis peab hoidma “lühikese keti otsas” kogu aja – see viimane on ju tunduvalt pingelisem.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja üldse – kes on süüdi selles, et sinul pole raha osta maja kolme metsa vahele, ainsaks seltsiliseks metsakohin ja linnulaul?

tead, kui ma oma linna ühes kallimas piirkonnas asuva maja maha müüks, siis ma võiks saadud raha eest endale kuhugi laante vahele kolm suurt maja osta 😀

inimesed ei vihka lapsi, küll aga kasvatamatuid lapsi ja eriti nende vanemaid, kes ei oska/taha/suuda oma jänglastele piire seada ja ühiskonna reegleid tutvustada. kes tahab oma lastel loomamoodi lõuata lasta, see võiks ise kolida kuhugi paksu metsa elama. siis on muidugi oht, et kui lapsed lõugavad, siis peavad karud jälle linna tulema

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ok. Sellisel juhul, kui naaber pahatahtlikult (nimme lärmi tekitamise eesmärgil) vastu radikat taob, ei pea ka emme enam lapsega piiri pidama. Enne niinii tüütutest ja närvesöövatest põnts-põnts sammudest ja lapsenaerust võib vabalt saada palli tagumine, kiljumine ja möll. Ei ole vaja ka emal enam mõelda, et on vaja arvestada nii naabri kui ka lapse vajadustega, saab naabri suhtes täitsa lõdvaks võtta (seaduse piires muidugi). Las ta siis taob pealegi oma lõbuks radikat vahelduseks. Aga vaevalt et siis radikataguja ise ka õnnelikum on…

No sellisel juhul võib ju vanainimene luuaga vastu lage taguda…
Ja oled kindel, et see emme lapsega üldse on üritanud piiri pidada? Aga lasku käia ja lasku lapsel oma korterit lagastada ja oma närve saagida. Peaasi, et penskarile saaks ära tehtud!

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

see viimane on ju tunduvalt pingelisem

Laste kasvatamine ongi pingeline. Päevast päeva, minutist minutisse. See on ju ette teada.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui siit kommentaaridest lugeda, kui irooniliselt ja milliste sõnadega lapsk kirjeldatakse, siis küll ei ütleks, et viha teevad tegelikilt hoopis vanemad.

+2
-12
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 124 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naabreid häirivad lapsed!?