Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naabreid häirivad lapsed!?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 124 )

Teema: Naabreid häirivad lapsed!?

Postitas:
Kägu

Oh kui paha mõnel ikka elada on, sest tema ümbruses leidub lapsi. Jube kohe. Ärge vinguge siin midagi. Hiljemalt sügisel tuleb uus ja hullem viiruselaine, siis pannakse teid kõiki oma kortermajadesse luku taha. Ise saate välja üks kord nädalas tunniks ajaks kodule lähimasse poodi. Lapsed ei saa üldse õue. Nädalate ja kuude kaupa on kolmelapselised pered hommikust õhtuni teie ülakorrusel korteris kinni. Ja teie ise seal all. Vaat siis tuletage meelde praegusi aegu ja mõelge järele, kas oli vaja vinguda.
Aa, ja need vastikud pägalikud muideks hakkavad tulevikus teie pensioni maksma. Juhul muidugi, kui epideemia üle elate.

+10
-27
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps on paar kuud vähem kui kahene ning kohati tõesti lärmab ja muidugi ka jookseb, siis kukub tal miskit käest, tõmbab kogemata tooli pikali jms. Huhh, õnneks elame uues korteris, kust midagi läbi ei kosta (tean, sest ümberringi lapsed ja ei mingit nuttu ega absoluutselt mitte midagi pole kordagi kosta olnud, see pole reaalne, et teiste lapsed pisematki piiksu ei tee).

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ok. Sellisel juhul, kui naaber pahatahtlikult (nimme lärmi tekitamise eesmärgil) vastu radikat taob, ei pea ka emme enam lapsega piiri pidama. Enne niinii tüütutest ja närvesöövatest põnts-põnts sammudest ja lapsenaerust võib vabalt saada palli tagumine, kiljumine ja möll. Ei ole vaja ka emal enam mõelda, et on vaja arvestada nii naabri kui ka lapse vajadustega, saab naabri suhtes täitsa lõdvaks võtta (seaduse piires muidugi). Las ta siis taob pealegi oma lõbuks radikat vahelduseks. Aga vaevalt et siis radikataguja ise ka õnnelikum on…

No sellisel juhul võib ju vanainimene luuaga vastu lage taguda…

Ja oled kindel, et see emme lapsega üldse on üritanud piiri pidada? Aga lasku käia ja lasku lapsel oma korterit lagastada ja oma närve saagida. Peaasi, et penskarile saaks ära tehtud!

Palun tagugu siis, kui tal see nii suur vajadus on.
Selles (kujuteldavas või mitteniiväga kujuteldavas) loos oli ju penskar esimene, kellel noorele perele “ära panna” vaja oli. Normaalse lapse normaalne elutegevus oli nii hirmus ja närvesööv, et oioioi. Isegi normaalse kasvatuse juures (jah, ka normaalse kasvatuse juures lapsed mängivad ja hullavad). Kui nüüd maitsta olukorda, kus ema üldse lapsi ei piira, võib võrdlusmoment asja paika loksutada. Tagugu siis pealegi kas või tainarulliga seinu.

+7
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas sa võrdled remonditegemist (mida üldjuhul tehakse ehk kord 10 aasta tagant sellises ulatuses, mis naabritele häirivaks võiks kujuneda) laste tekitatava müraga, mida aastast aastasse ja päevast päeva kõik kuulama peavad? Uue kapi ülespanek võtab ehk tunni. Ja see tund aega ei puuri keegi katkematult. Sinu tited röögivad tunde järjest, igas eas ja igasuguse tujuga – küll rõõmust küll jonnides. Ning jah, röökimine ei ole laste inimõigus. Ja sinu kohus lapsevanemana on oma last õpetada ja kasvatada käituma nii, et ta kaasinimesi hulluks ei ajaks (mitte heldinult vahtida ja õigustada).
Lisaks on sinul lapsevanemana kohustus oma laste järelt koristada, ka ühistel aladel. Lapsed jätavad endast uskumatu laga igale poole maha, ei korja kokku oma mänguasju õues jne. Tee silmad lahti ja ära ainult õigusta pimesi.

No ma ei tea, see eestlaste lapsevihkajalikkus hakkab juba vastu.
Kas tõesti tehakse remonti “üldjuhul ehk kord 10 aasta tagant”? Nalja teed või? Enamus remondib iga paari aasta takka. Mainisin kord, et vahetan toas tapeeti 5 aasta takka ja siis tituleeriti mind vaat et räpakolliks ja poolparmuks.
Uue kapi ülespanek kestab tunni, pärast seda tuleb üles panna uus köögimööbel, seejärel paigaldada uus vetsupott jne-jne. Ja kui üks naaber need tegevused ehk lõpetabki, siis teine alustab.
Lisame siia juurde veel valju muusikat kuulajad, tolmuimejaga koristajad, pilliharjutajad, lakkamatu remondi fännid jne… Või seesama vanamutt, kes ronib trepist üles, kopsides igal sammul häirivalt vastu trepiastmeid oma kepiga – hulluks ajab!

Mis aga puutub uskumusse, et laps röögib aastate viisi iga päev, siis see on vale (kui tegu pole just puudega lapsega). Titeiga möödub kähku ja varsti hakkab laps juba asjadest aru saama. Mul endal olid järjestikused lapsed, seega nii umbes kolme aastaga oli suurem titepõli koos titekäitumisega möödas.

Ja tegelikult ei ole meist mitte keegi ju üldse käinud teemaalgatajal külas, pole õrna aimugi, millised ta lapsed on! Siin ainult oletatakse, et ta lapsed on halvastikasvatatud jne. Keegi midagi ei tea, aga halvustavaid hinnanguid jagama ollakse meistrid. Huvitav küll 🙂

+9
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meie naaber ilmselt arvab, et me üldse ei keela oma last. Ometigi hommikul üks esimesi asju ja õhtul viimaseid, mida lapsele ütleme on: “Ei jookse toas!”. Päevast päeva keelame, aga ma ju alati ei näe, et kas laps plaanib teisest toast tulla joostest või kõndides…ta on ka piisavalt väike, et reeglid kipuvad ununema. Laps on liikuv ja energiline ning sooviski poole ajast liikuda joostes, mida me ei luba, sest alumine naaber tuleb kohe kurjustama või saadab sõnumi. Öörahu me kunagi ei riku ja õhtusel kellaajal proovime olla eriti vaiksed. Lisaks on lapsel preemiatabel, et kui toas ei jookse, siis saab õhtul kleepsu…kõik selleks, et naabrit mitte segada. Naaber aga ütleb, et tema töötab vahetustega ja soovib päeval magada, aga meie lapse jooksmine pidi tal terve korteri asjad värisema panema ehk siis vaatamata lapse pidevale keelamisele. Meil on muidu väga vaikne korter ning naabreid üldse ei kuule, aga tema justkui elaks teises majas. Nõme on elada sellise pinge all, et pidevalt peame muretsema kas häirime naabrit või mitte. Naaber on ka ise lapsevanem, aga ilmselt unustanud selle missugused on väikelapsed.

+15
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen elanud oma lastega mitmes erinevas kodus- ridaelamu, oma maja, nüüd korteris teisel korrusel, kus elab naaber all. Viimasesse kohta kolisin siis, kui teine laps oli aasta-paarine ning algusest peale on olnud reegel, et toas ei joosta, hüpata, mängita palli. Lastel ei ole igav vaatamata sellele “karmile” reeglile. Toas on toamängud, õues õuemängud ja nii ongi.

Mulle meeldib kodus ennast hästi ja mõnusalt tunda, samamoodi soovin, et tunneks ka naaber. Tema on vaikne vanem naine ja meil on oma kodus tänu sellele alati väga mõnus ja rahulik.

Muidugi käivad vahel meil külalised, temal tuleb töömees puid saagima varasel hommikutunnil jms, aga seda juhtub vahel harva ning üldiselt on meie elu mõnus.

Erandina ma toon välja erivajadusega lapse, kelle osas ma oleks tõenäoliselt väga mõistev, sest tema ei kontrolli oma käitumist, aga tavaline laps ja täiskasvanu peaksid sellega küll hakkama saama.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mäletan, et kuskil 8 aastaselt varitses alumise korteri naaber (suur ülekaaluline mees) mind kui lifti ootasin, surus liftis mu nurka ja karjus lihtsalt mu peale, et milles kõiges ma süüdi olen. Ähvardas mind, et järgmine kord ta ei piirdu ainult sõnadega. Ma ei julgenud enam ei koju minna ega kodust välja minna.
Kogu see lastevihkamine toob alati selle mälestuse esile kuidas sellised täiskasvanud arvavad, et nemad on lastest kuidagi palju võrdsemad,nemad ei pea lastega arvestama, lapsed peavad nendega arvestama.

+11
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

ülemise naabri lapsed varahommikuti juba jooksevad *ponks ponks ponks mürts PONKS* mööda elamist.

Ma ei ole lastevihkaja, mul endal mitu last ja lapselast. Aga mis ma tahan öelda on see, et need vahelaed või paneelid vist kuidagi kajavad. Ühesõnaga meie korteri peal elab üksik inimene kassiga. Jah just nimelt kassiga ja selle pehmete käpakestega kassi jooksmine ja hüppamine korteris on kõik alla kosta. Täielik nali ikka, kassil pole ju massi ollagi, kuidas saab tema nii suurt müra põhjustada? No vahel käivad sellel proual lapsed ka külas, no on vahe jah, ega pikalt vist ise ka ei taluks, tunne ongi selline, et hüppavad puukotadega mööda tuba. Ja lagedel sai meil isolatsiooniplaadid pandud, mingit abi neist pole. Aga sellegi poolest mulle lapsed ja kassid ja koerad meeldivad. Samas mõistan ka nende vaikust armastavate inimeste muret.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis aga puutub uskumusse, et laps röögib aastate viisi iga päev, siis see on vale (kui tegu pole just puudega lapsega). Titeiga möödub kähku ja varsti hakkab laps juba asjadest aru saama. Mul endal olid järjestikused lapsed, seega nii umbes kolme aastaga oli suurem titepõli koos titekäitumisega möödas.

Soovitan jälgida õues “mängivaid” lapsi. Ka veel 10-aastased röögivad (jah, lihtsalt röögivad) nagu loomad. Kui sina oled selle kisaga ära harjunud, ei tähenda, et seda ei ole olemas või et see teisi inimesi ei häiriks.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lokkav lastevaenulikkus ühiskonnas on üks põhjus, miks piirdun ühe lapsega. Valus lugeda.

+4
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Normaalne mees ehitab perele ükskõik kui tagasihoidliku maja. Teeb kivist seinad ja tellib põrmandaks-vahelaeks betoonpaneelid. Kokkuvõtteks pole kallim kui puidust jama. Kui gaasi pole, siis õhk-vesi soojuspump. Väga odav kütteviis. Paneelidele pannakse 5cm vahtplasti, siis koos küttetorudega 7cm betooni. Kui kompott ära kivistub, siis parkett peale. Sellise leige põranda peal võid mitte kassi, vaid kuuli tõugata ja keegi ei kuule. Kui revolvrist tulistad, siis teiesle korrusele kuuldub väike laksakas. Milleks elada viletsates kohtades

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on ka seina taga närvihaiged vanemad ja nende hullud lapsed kes konkreetselt röögivad ööd ja päevad. Vahest taovad vastu seina ja selline lammutamine ei kujuta ette kuidas või millega nad seda teevad.

Siiani suu kinni hoidnud, sest arusaadav hullud lapsed ja vanematel närvid läbi, ehk kasvavad välja.

Aga kõige naljakam et sellised inimesed läksid kaebama kui meil koer paar korda on toas haukunud.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lokkav lastevaenulikkus ühiskonnas on üks põhjus, miks piirdun ühe lapsega. Valus lugeda.

Lokkav isekus ja teistega mitte arvestamine ühiskonnas on üks põhjus, miks ma oma õiguste eest palju rangemalt seisan kui peaks. Hetkel keegi pea kohal ei kõmise aga kui peaks ja paarist märkusest abi pole hakkavad päevade viisi lakke suunatud suurtest kõlaritest hevimetal muusikat taluma. Ja valjult.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsel ja lapsel on vahe. On väga rahulikke lapsi ja on ka tõelisi koleerikuid. Ise pead täpsemalt teadma oma last ja kuidas elate. Kortermajas on ühiselu reeglid: trepikojas ei joosta ega häälitseta, ei paugutata uksega, trepikotta ei paigutata ega hoiustata oma isiklikke asju nagu lapsevanker vms, on ilmselge et laps korteris ei hüppa ega jookse, vastu seina ei viska asju ega kisenda korteris sees ega kellegi akna all õues. Sinu põrand on ju kellegi teise lagi ja sinu seina tagant algab kellegi teise kodu. Öörahu on vaikuse aeg jne jne. Ma ju ei tea, kuidas sinu laps käitub.

Muidugi naabril võivad olla ealised muutused, kerge dementsus. Mina teavitaks kovi naabri käitumisest kui sinu püüdlused ise lahendada pole vilja kandnud. Igas kovis on olemas sotsiaaltöötaja, kes tegeleb eakate muredega ja tema saab tulla koju kontrollima või võtta ühendust eaka lähedastega, et välja selgitada probleem. See pole ka normaalne, et oma korteris vastu radikat taob ja sinu arupärimisele ei reageeri, heidab sapiseid pilke ja käib ühistu esimehele kaebamas. Normaalne inimene suhtleks otse, kui probleem on. Üürikorter on sinu kodu ja väikesele lapsele ei saa keelata tema arenguetappide läbimist.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul lapsepõlvest meeles samasugune alt naaber. Tagus harjavarrega vastu radikaid ja lage. Tihti käis ukse taga õiendamas, harjavars ikka käes.

Ma olin üksiklaps ja rahulik ja tagasihoidlik. Aga vanamees tagus harjavarrega kohe kui mul midagi käest kukkus või voodisse heitsin (ei hüpanud!). Mäletan kui julgesin hundiratast harjutada…

Õppisin liikuma jalgu lohistades, see mul nii veres siiani ja kui vahel külalised kõnnivad normaalselt siis mul lapsepõlvetraumad kohe silme ees jälle ja ihukarvad püsti.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina elan küll metsas ja naabreid ei ole, aga laste röökimine segab mind ikka. Olen juba 12 aastat järjest laste peale pahandanud kui nad toas röögivad, aga abi pole sellest suurt olnud. Mina ei kujuta ette, mis on see hoob peale hirmu, mis keeraks lapsed vaiksemaks. Ma ausalt öeldes ei kujuta ette elu, kus laps ei jookse ja kõva häälega ei kilka, hüüa, häälitse ja kuidas seda reaalselt saavutatakse mitmelapselises peres. Kui mul korraga on kodus üks laps, siis suudab ta küll vaikne olla, aga koos olles… jumal tänatud, et na korteris ei ela.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ole rahulik, mõne aasta pärast istuvad nad köökus nina otsapidi nutikas ja siis pead ise harjavarre võtma, et neid liikuma nügida 🙂 Väikelaste elu on nagunii liikumine, kilkamine, mäng ja jooks. Ainuke vahe, et ühe inimese normaalne elu ei tohi segada teise inimese normaalset elu, vastastikku peavad nad ära taluma teineteise normaalse elutegevuse hääled.
Ma elan hetkel korteris ja on raske lapsi pidevalt ohjata, ära hüppa diivanilt põrandale, ei saa toas palli põrgatada jnejnejne, õhtuti joostakse poolpöörasena vahel kasvõi nurgad sirgeks, sest energiat on veel üle. Jumal tänatud, et väikelapsepõlve elasid nad suures majas, kus kisa ja jooksmine kedai teist peale minu hulluks ajada ei saanud, samas kisasid nad ka aias omajagu.
Samas on praegune naaber, kes ca kell 3 igal öösel laseb kraanist joosta ca 2 vannitäit vett, mida imet ta seal teeb, jääb mulle selgusetuks, sest isegi pesumasin ei võta niipalju vett sisse (tema vannituba on täpselt meie magamistoa kõrval üleval, nii hästi kostab torudest). jnejne. Ühed seksivad ca 1 öösel no ikka 3-4x nädalas niiet voodipäits käib pool tunnikest kiirenevas tempos kolks-kolks vastu seina jnejne. Peaks ka koputama harjavarrega, vaataks, kas ajab rütmi sassi 😀

Teemaalgataja toon on aga “mina ja minu tibununnu”. Ei kuma sealt kuidagi suurt teiste inimestega arvestamise valmidust läbi, aga ega me ei saa tulla hindama, kas lapse tekitatud lärm on siis normaalne või juba taluvust objektiivselt ületav.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina elan küll metsas ja naabreid ei ole, aga laste röökimine segab mind ikka. Olen juba 12 aastat järjest laste peale pahandanud kui nad toas röögivad, aga abi pole sellest suurt olnud. Mina ei kujuta ette, mis on see hoob peale hirmu, mis keeraks lapsed vaiksemaks. Ma ausalt öeldes ei kujuta ette elu, kus laps ei jookse ja kõva häälega ei kilka, hüüa, häälitse ja kuidas seda reaalselt saavutatakse mitmelapselises peres. Kui mul korraga on kodus üks laps, siis suudab ta küll vaikne olla, aga koos olles… jumal tänatud, et na korteris ei ela.

mina ei kujuta ette, miks peaks normintelligentsiga laps üleüldse röökima??? ma saan aru vaimupuudega lapse puhul, aga normaalne?

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina ei kujuta ette, miks peaks normintelligentsiga laps üleüldse röökima??? ma saan aru vaimupuudega lapse puhul, aga normaalne?

Mina ka mitte, aga ometi enamus neist seda teevad.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead, juhtub. Eriti lasteaialastel kipub see hääl kõvenema, sest eks nad peavad üksteisest üle karjuma, et ennast päevasel ajal õpetajale kuuldavaks teha, see harjumus tuleb koju kaasa. Siis veel omavahel tülitsemine, kukkumine ja haigetsaamine jne. Lapsed jonnivad ka, oled kuulnud? Beebide gaasivalud, võibki tita röökida iga öö kella kolmeni välja ja mõnele valule mitte miski ei aita jne.
Vahe on selles, et ema teab, mille pärast laps röögib ja et teisiti ta hetkel võibolla ei saa, aga naabrimutt ei tea…

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead, juhtub. Eriti lasteaialastel kipub see hääl kõvenema, sest eks nad peavad üksteisest üle karjuma, et ennast päevasel ajal õpetajale kuuldavaks teha, see harjumus tuleb koju kaasa. Siis veel omavahel tülitsemine, kukkumine ja haigetsaamine jne. Lapsed jonnivad ka, oled kuulnud? Beebide gaasivalud, võibki tita röökida iga öö kella kolmeni välja ja mõnele valule mitte miski ei aita jne.

Vahe on selles, et ema teab, mille pärast laps röögib ja et teisiti ta hetkel ei saa, aga naabrimutt ei tea…

Lahe on niimoodi täiesti erinevaid asju omavahel miksida või – gaasivaludes imik ja lihtsalt lõugavad tattninad? Ma olen üsna kindel, et see kamp 10-aastaseid poisikesi meie õues ei vaevle just gaasivaludes ja nende vanemate asi oleks neid kasvatada ja õpetada inimese moodi käituma.
Aga nagu siit näha, siis ega emmed ise palju targemad ei ole. Ei ole lapsed süüdi.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen üsna kindel, et see kamp 10-aastaseid poisikesi meie õues ei vaevle just gaasivaludes ja nende vanemate asi oleks neid kasvatada

Ma loodan, et sa ise ei teinud lapsena piuksugi. Et nii hästi kasvatatud oled. Tegelikult lapsed, kes lärmavad on täiesti normaalsed, lihtsalt need, kes seda ei talu, on unustanud, mis tähendab olla laps. Tänapäeval polegi lastel kohta, kus kisada ja trampida, see on tegelikult nende arenguks vajalik ja kõik tegevused ei saa olla organiseeritud, spontaansust on vaja. Kodus karjuda ei tohi: mis sa karjud, ega sa metsas pole! Lähed metsa: metsas ei karjuta! Mulle ka meeldiks rahulik keskkond, aga nii sooda ma ka pole, et lapsed ei tohi päise päeva ajal lärmi teha.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

No vot, mina ka küsin seda, ometi on tegemist keskmisest targemate olümpiaadilastega. Puudub igasugune seos intelligentsuse ja röökimise vahel lapseeas.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahe on selles, et ema teab, mille pärast laps röögib ja et teisiti ta hetkel ei saa, aga naabrimutt ei tea…

Lahe on niimoodi täiesti erinevaid asju omavahel miksida või – gaasivaludes imik ja lihtsalt lõugavad tattninad? Ma olen üsna kindel, et see kamp 10-aastaseid poisikesi meie õues ei vaevle just gaasivaludes ja nende vanemate asi oleks neid kasvatada ja õpetada inimese moodi käituma.

Aga nagu siit näha, siis ega emmed ise palju targemad ei ole. Ei ole lapsed süüdi.

Lapsel on kuskil vaja ennast välja elada, emotsionaalselt ja füüsiliselt.
Kui nad sul pea kohal müttaksid, siis sa seletaksid, et mingu õue müttama. Kui müttavad õues akna all siis see ka ei sobi, mingu metsa! Ja metsas… üks Kägu siin just hiljuti kurtis, kuidas metsarajal tervisejooksu tehes noored RÄÄKISID(?!?)… just, et võiks ju teise inimese läheduses oma rääkimise maha keerata, sest tervisejooksja tahab oma mõtteid mõelda. Et ikka ainus õige laps on 24/7 vanainimese moodi sussutaja (või muidu on kasvatamatu). Tegelikult PIGEM võiks tinglikult öelda “kasvatamata” (just selles kontekstis, et vanem ei ole üritanud/osanud luua lapse jaoks normaalset kasvukeskkonda) selle ebanormaalsetesse raamidesse surutud lapse kohta, kes ehk eluajaks traumeeritud saab vanematest, kes ei suuda teda naabrimuti terrori eest kaitsta. Nagu siin üks Kägu kirjeldas, et siiamaani lohistab jalgu. Kasvatus on tasakaalu leidmise kunst, kus iga äärmus võib teha lapsele kurja. JA NB! Ma ei ütle ega ole kunagi öelnud, et ongi õige lasta lapsel märatseda igal pool ja igal ajal nagu torust tuleb. See on teine äärmus. Millegipärast ma ei usu sugugi, et siin virisejate naabriteks päriselt sellised metslased on.
Ma elan linnaosas, kus on palju igas vanuses lastega peresid. Ja “lõugav tattnina” ei painduks küll keel ühegi kohta ütlema. Kuigi mäng ja melu on sõna otseses mõttes igapäevane nähtus. Ma kujutan ette, et sinusuguse jaoks on laps “lõugav tattnina” juba siis, kui naerdes palli järele jookseb.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Samas on praegune naaber, kes ca kell 3 igal öösel laseb kraanist joosta ca 2 vannitäit vett, mida imet ta seal teeb, jääb mulle selgusetuks, sest isegi pesumasin ei võta niipalju vett sisse (tema vannituba on täpselt meie magamistoa kõrval üleval, nii hästi kostab torudest).

No tõenäoliselt ikkagi kostab teile nii tema, kui teiste naabrite pesumasinate toimetamised. Meie paneme ka masina ööseks, odavama elektri ajaks, käima.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jumal tänatud, et me elame uues väga hea heliisolatsiooniga majas ja ei kuule naabreid ega nemad meid. Kõrvalt naaber, noor ja lastetu naine on isegi öelnud, et ta teab, et meil on väike laps, aga tema korterisse ei kosta midagi. Häält ta muidugi teeb.

Eks probleemiks ongi kehva helipidavusega kortermajad. Olen elanud sellises kohas, kus helipidavus oli null. Meie elasime neljandal korrusel ja kui naabrite laps karjus all välisukse juures, oli tunne nagu ta oleks meie ukse taga. Kui kõrvalt korteri lapsed häält tegid, siis nad oleks võinud samahästi meie korteris olla. Lisaks oli meie kõrval eramaja ja neil 4 koera, kes tegid samuti uskumatut lärmi. Ei vihka teiste lapsi ega koeri, aga mürareostus on lihtsalt väga ebameeldiv, see oli päris piinarikas aeg, õnneks ei kestnud eriti kaua.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul pole ammu enam väikseid lapsi, aga minu arust on see elu loomulik asi, et lapsed jooksevad, kukutavad, karjuvad jnejne. normaaluse piirides, ma ei pea silmas hüsteerilist karjumist või tagumist, tuleb osata sellega elada, tuleb osata elada maja häältega. Kui naabrile ei meeldi mitte miski, siis vooderdagu oma laed ja seinad munarestidega või koligu minema. Kindlasti on ka paljudes kohtades nii, et heli lihtsalt võimendub naabrile, mul teismeline poeg kunagi kuulas muusikat, tema toas oli mahe vaikne muusika, mis sama korteri kõrvaltuppa polnud kuuldagi, aga käisin allkorrusel kuulamas, nende suveniirkujukesed lausa värisesid riiulil.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan jälgida õues “mängivaid” lapsi. Ka veel 10-aastased röögivad (jah, lihtsalt röögivad) nagu loomad. Kui sina oled selle kisaga ära harjunud, ei tähenda, et seda ei ole olemas või et see teisi inimesi ei häiriks.

Mis vanusest siis see titeröökimine ära kaob, kui kaob? Raske uskuda, et 10-aastasest kisakõrist saab tema 18. sünnipäeval üleöö rahumeelne vaikne viisakas inimene: pigem jätkuvad hääled endiste detsibellidega. Aga jutt on siin teemas nimelt lastest.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kujutan ette, et sinusuguse jaoks on laps “lõugav tattnina” juba siis, kui naerdes palli järele jookseb.

Ma ei viitsinud kogu su pikka heietust isegi läbi lugeda, aga sa kujuta endale vähem asju ette ja proovi aru saada, millest kirjutatakse. Naerdes palli järele jooksmine ja hiliste õhtutundideni täiest kõrist röökimine nagu tapetaks (jah, suvel lausa südaööni, kui juba isegi seadusega on see keelatud) on kaks väga erinevat asja. Kui sa juhtumisi lapsevanem oled, siis ole tähelepanelikum oma võsukeste osas.

Ma olen muide tähele pannud, et tänapäeva lapsed ei oskagi mängida. Kui mõni on üksi õues, siis ta lihtsalt taob mingi oksaraoga kuhugi vastu või pillub midagi vastu maad. Kui ollakse kambas, siis lihtsalt röögitakse. Mõned väiksemad on koos isaga (loe: mingi arenematu poisikesega) õue saadetud, siis see “lapsevanem” vahib oma nutitelefonis ja lapsed tuiavad niisama. Kust neil olekski õppida, kui vanemad nii vaimuvaesed on. Kordan veelkord, et süüdi ei ole lapsed vaid nende lollid vanemad.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere
Mul on küsimus, et miks hàirib vanemaid inimesi lapsed?

Vahel peksab vastu radikat, kuigi me oleme vaikselt kõik olnud.
… 🙂

Kas radikad on paigaldatud peksmiseks?
Selline peksmise müra jõuab oi kui paljudesse korteritesse ja on väga häiriv.

+4
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 124 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naabreid häirivad lapsed!?