Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naabreid häirivad lapsed!?

Näitan 11 postitust - vahemik 121 kuni 131 (kokku 131 )

Teema: Naabreid häirivad lapsed!?

Postitas:
kitah

Palun, kas sa jagaksid linki?

Otsing ei leia. JU siis on postitaja siit lahkunud ja palunud oma postitused kustutada.

või on teise rubriiki ümber tõstetud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No vabanda, aga mina ei tuleks jälle selle pealegi, et peaks kolima kortermajas esimesele korrusele ainult selleparast, et mul on lapsed. Ja ei arva, et ma olen seetõttu ebaviisakas inimene.

Õnneks elan ma sellises majas, kus naabreid kuulda pole ning lapsi elab siin kõikidel korrustel.

Jooksmine ja kolistamine kostab muide ka alt ülemisele korrusele. Ka kivimajas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tead, juhtub. Eriti lasteaialastel kipub see hääl kõvenema, sest eks nad peavad üksteisest üle karjuma, et ennast päevasel ajal õpetajale kuuldavaks teha, see harjumus tuleb koju kaasa. Siis veel omavahel tülitsemine, kukkumine ja haigetsaamine jne. Lapsed jonnivad ka, oled kuulnud? Beebide gaasivalud, võibki tita röökida iga öö kella kolmeni välja ja mõnele valule mitte miski ei aita jne.

Vahe on selles, et ema teab, mille pärast laps röögib ja et teisiti ta hetkel ei saa, aga naabrimutt ei tea…

Lahe on niimoodi täiesti erinevaid asju omavahel miksida või – gaasivaludes imik ja lihtsalt lõugavad tattninad? Ma olen üsna kindel, et see kamp 10-aastaseid poisikesi meie õues ei vaevle just gaasivaludes ja nende vanemate asi oleks neid kasvatada ja õpetada inimese moodi käituma.

Aga nagu siit näha, siis ega emmed ise palju targemad ei ole. Ei ole lapsed süüdi.

10-aastaste kambas ei ole võimalik end kuuldavaks teha kui kõva häält ei tee. Nii samuti on seminariruumis enne ettekannete algust suur sumin ja vahel ka ettekannete ajal haritud täiskasvanud ei suuda oma lobisemise himu ohjeldada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina aga nägin paar kuud tagasi haruldast vaatepilti, kus lapsevanem kutsus oma last korrale. Korduvalt..et laps tasemini räägiks, mitte valjult üle bussi. Minu jaoks oli seda nii haruldane näha, sest tavaliselt lapsevanemad sellest ju ei hooli ja oma last korrale ei kutsu. Oli meeldiv erand!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selline asi on kōik kasvatuses kinni. Elame kooliperioodid korrusmajas ja keelan mõlemat last, nii pubekal häält tõsta, hilja õhtul föönitada kui liiga vara nv hommikul tolmuimejat kasutada. Väiksema, alla kahese, kamandan radika pealt mänguautoga sõitmast ära. Elame olles teadlikud, et me ümber elab veel inimesi ja lastele on tuttav keeld, et naabreid häirida ei tohi. Köögikappidele kuhu pisem peitu armastab pugeda, said pandud uksepehmendid.
Pallimäng kuulub õue ning koera ei võta korterisse. Ma ei seedi ise ka absoluutselt teisi häirivaid, lärmakaid inimesi, valimatult korteris haukuvaid koeri jne.
Suvi tuleb suvekodus ja seal vabam olemine lastel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle küll meeldib kui laps ühistranspordis julgelt räägib ja vanem, kes seda keelab teeb minu arvates hoopis lapsele karuteene, sest tekitab komplekse. Karjumine, jonnimine on midagi muud. Nii armas on kuulata, sest nende jutud on alati lahedad. Miks ühistranspordis haudvaikus peaks olema? Ma tõesti ei saa aru inimestest, keda kõik lapsed häirivad ja kes arvad, et see on normaalne, kui laps on kogu aeg paigal ja vait.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle küll meeldib kui laps ühistranspordis julgelt räägib ja vanem, kes seda keelab teeb minu arvates hoopis lapsele karuteene, sest tekitab komplekse.

Sulle meeldivad ka täiskasvanud, kes ühistranspordis või mujal ühiskondlikus ruumis julgelt, s.t valju häälega räägivad? Mulle ei meeldi olla sunnitud teiste isiklikke jutte pealt kuulama. Väga tüütu on näiteks bussis, rongis, poes kuulata kellegi pikka ja valjuhäälset telefonikõnet. Lapsena on just õige aeg õppida kaaskodanikega arvestama, et mitte kasvada enesekeskseks teistega mitte arvestavaks täiskasvanuks. Aga kui teistega arvestamist kompleksiks pidada, siis muidugi…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle küll meeldib kui laps ühistranspordis julgelt räägib ja vanem, kes seda keelab teeb minu arvates hoopis lapsele karuteene, sest tekitab komplekse.

Sulle meeldivad ka täiskasvanud, kes ühistranspordis või mujal ühiskondlikus ruumis julgelt, s.t valju häälega räägivad? Mulle ei meeldi olla sunnitud teiste isiklikke jutte pealt kuulama. Väga tüütu on näiteks bussis, rongis, poes kuulata kellegi pikka ja valjuhäälset telefonikõnet. Lapsena on just õige aeg õppida kaaskodanikega arvestama, et mitte kasvada enesekeskseks teistega mitte arvestavaks täiskasvanuks. Aga kui teistega arvestamist kompleksiks pidada, siis muidugi…

Tead ei häiri jah, sest see pole raamatukogu. Käratsemine, itsitamine ei meeldi, aga kui inimene lihtsalt rahulikul häälel räägib, aga tal on vali hääl, siis ei häiri. Ma istun seal transpordis nagunii jõude, ei pea matemaatika ülesandeid lahendama. Kui tahan siis kuulan ja kui ei huvita, siis pole minu mingit probleemi lülituda oma mõtetesse ja aknast välja vahtida. Lapsele tuleb õpetada, et avalikus kohas peab teemat valima. Aga suruda last kogu aeg maha, et ära ja ära, siis tekib tal alaväärsuskompleks ja ta hakkab igasugust esinemist kartma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

10-aastaste kambas ei ole võimalik end kuuldavaks teha kui kõva häält ei tee. Nii samuti on seminariruumis enne ettekannete algust suur sumin ja vahel ka ettekannete ajal haritud täiskasvanud ei suuda oma lobisemise himu ohjeldada.

Kasvatamatud täiskasvanud ei erine kasvatamatutest 10-aastastest tõepoolest kuigivõrd. Seda ma ju räägingi, et lastel ei ole kelleltki õppida, kui vanemad on ees jobud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle küll meeldib kui laps ühistranspordis julgelt räägib ja vanem, kes seda keelab teeb minu arvates hoopis lapsele karuteene, sest tekitab komplekse. Karjumine, jonnimine on midagi muud. Nii armas on kuulata, sest nende jutud on alati lahedad. Miks ühistranspordis haudvaikus peaks olema? Ma tõesti ei saa aru inimestest, keda kõik lapsed häirivad ja kes arvad, et see on normaalne, kui laps on kogu aeg paigal ja vait.

Aga sellepärast, et seal on tihedalt koos väga erinevad inimesed. Kes on tööst väsinud ja tahab lihtsalt puhata, kes on vana ja haige, kellel valutab pea jne. Mingi üle bussi pläkutav titt “aga miiiks?, aga miiiks?” lõikab nagu noaga. Ja lühidalt on see lihtsalt elementaarne viisakus, et sa ei istu teistele inimestele näkku oma olemasoluga koguaeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead ei häiri jah, sest see pole raamatukogu. Käratsemine, itsitamine ei meeldi, aga kui inimene lihtsalt rahulikul häälel räägib, aga tal on vali hääl, siis ei häiri. Ma istun seal transpordis nagunii jõude, ei pea matemaatika ülesandeid lahendama. Kui tahan siis kuulan ja kui ei huvita, siis pole minu mingit probleemi lülituda oma mõtetesse ja aknast välja vahtida. Lapsele tuleb õpetada, et avalikus kohas peab teemat valima. Aga suruda last kogu aeg maha, et ära ja ära, siis tekib tal alaväärsuskompleks ja ta hakkab igasugust esinemist kartma.

Väga enesekeskne lähenemine. Sina istud jõude ja loendad mööduvaid elektriposte, aga mõni teine võib-olla sõidab tähtsale kohtumisele või esinemisele või eksamile ja äkki just lahendab peas matemaatikaülesandeid.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 121 kuni 131 (kokku 131 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naabreid häirivad lapsed!?