Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naabri koer

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Naabri koer

Postitas:
Kägu

Mõnda aega tagasi kolisid uued naabrid, kelle koer lõugab aias iga mööduja peale. Nemad ise probleemi ei näe, ütlevad, et koerad hauguvadki. See on väga häiriv, kui igal hommikul ärkad koera haukumise peale ja last ei saa hoovi kärusse magama panna. Meil on tänaval paljudel koerad, age ükski ei haugu niimoodi. Nad on õpetatud ja kasvatatud. Kõik naabrid on väga vihased selle pere peale.
Küsimus, neile kelle koerad kogu aeg hauguvad. Kas teid tõesti ennast see ei sega? Miks te ei arvesta teiste inimestega?

+23
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Koerad pidid niimoodi suhtlema ütles mulle kord naaber kellel koer haukus kōigele, mis liigutas ja elas.
Püüdke te ka arvestada UUTE NAABRITEGA kellel on vaja sisseelamis aega ja kohandumist. Eks sed ole ka koerale stress. Personaalselt sul soovitan magamistoa akendele 6mm klaasid paigaldada, mis summutavad välisheli paremini.

+7
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei sega ja see ei ole ka nende koer – nii vastati minule. Terror aitas- helistasime öösiti, et koer haugub. Et miks meie peame üleval olema, olgu naaber ka.

+18
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui juba selline suhtumine naabritel, siis pole vist midagi teha. Eestis on tekkinud üldse paras ports süüdimatuid loomapidajaid. Pidevalt pääsevad koerad/ kassid aiast välja. Ja kui keegi veel julgeb midagi öelda, siis öeldakse, et oled loomavihkaja. Kass on vaba hing, kellel ongi õigus naabrite auto katusel kõndida ja koera junnud võib vabalt vedelema jätta+ muid jaburusi. Ja siis kui see loom auto rataste vahele jookseb, siis on alati juht veel süüdi ka. Ps! Mulle loomad väga meeldivad. Aga sellised loomapidajad küll mitte!

+24
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sry, mis kuradi kohanemist? Nad on pool aastat seal juba elanud. Ja kui suhtumine ongi selline, et koerad hauguvad. Nad pole ise viitsinud koera õpetada, ega temaga koolis käia, samuti ei käi nad temaga jalutamas. Koer lihtsalt jookseb üksi aias ja haugub. Ise saad ka aru, et soovitus panna paksemad klaasid on jabur?

+18
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

koeral on uus koht, uued inimesed ja võimalik, et sellepärast karjubki. ka võib olla nii, et need naabrid elasid varasemalt korteris ja koer ei oska aias käituda. meie koeraga oli nii. ometi oli igati koolitatud koer ja käisime temaga ka näitustel, et dressuur oli täitsa olemas ning jalutamas ja koerte koolis käisime ju ka. ostsime talle lõpuks haukumisvastase kaelarihma.
https://www.raadiopiire.com/10-haukumisvastased-kaelarihmad?gclid=EAIaIQobChMI6vfo1tDj4wIVxRUYCh30PATnEAAYASAAEgImyPD_BwE
järgmise koeraga kelle võtsime aeda kutsikana, seda probleemi ei olnud.
aga millest mina aru ei saa on see, et last magama panna ei saa. kuidas on võimalik, et laps ärkab iga krõpsu ja haugatuse peale üles? olen kolme lapse ema ja minu omasid ei oleks maavärin ka üles ajanud. lükka käru koerast võimalikult kaugele aianurka ja magab nagu mõškin Sul seal.

+7
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil aitas vaid see, kui naabrid ära kolisid.
Lõugasid öösel ja päeval.
Kurb on see, et ei saanud abi ei politseilt ega ka vallavalitsuse töötajatelt – Saue vallavalitsuse kahe töötajaga suhtlesime üsna pikal perioodil.
Öörahu aeg on vist moepärast seadustesse pandud.
Ma loodan väga, et teistes omavalitsustes on abivalvimad töötajad.
Vähemalt Haapsalu linnavalitsuse kodulehel kirjutatakse, mida teha, kui naabri koerad häirivad ( aga võib olla on see ka moe pärast sinna pandud).

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ooo, teema algataja! I feel You!
Meil on asi veel hullem – elame kortermajas, kuhu kolisid möödunud aasta augustis, ehk aasta tagasi uued naabrid. Nad lahkuvad hommikul punkt kell kuus ja nende väike koer röögib kuni lõunani üksinduseahastusest, nii et terve trepikoda ja püstak kajab. Kõigepealt panin neile uksele sildi, siis oli vaikus nädalakene ja algas uuesti. Uus silt, jälle nädal vaikust ja jälle uuesti. Ühel korral tabasin paarikese värskelt koju saabumast, tegin juttu. Sain teada, et esiteks – koeral on koduvahetusest stress (selleks ajaks oli juba üle poole aasta möödas), teiseks – öörahu kehtib kella kuueni ja sealt edasi on normaalne igasugune lärm (koera kisa võrreldi akutrelliga puurimisega), kolmandaks – haukumisvastased vahendid on koera piinamine, neljandaks – neil pole raha et koeraga koolitaja juurde minna, viiendaks – koer pole üldse nende, vaid nende lapse oma ja kuuendaks – ta haukus Tallinnas ka. Ja üldse pole nende mure, et meid see häirib.

MIDA TEHA?? Hommikud algavad kell kuus sellega, et paarike lahkub tööle ja koer röögib. Omanikel on pehmelt öeldes pohhui, ühistu ei reageeri, KOV loomapidamise eeskiri ei ütle mitte midagi ja mina olen hullumas.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Väga häiriv tõesti. Huvitav, et polegi siis mingit seadusepügalat? Öörahu on, aga koduloomadele see ei kehti.

Üldse ei mõista kontrollimatult haukuvate koerte pidamist. Kui majavalvet on vaja, siis soovitaks G4Si. Milleks selline lärmamine.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis on tekkinud üldse paras ports süüdimatuid loomapidajaid.

On tekkinud? Sa tõsimeeli arvad, et neid varem ei olnud?
Ma pigem ütleks, et süüdimatud loomapidajad on nõuka-aja pärand. Loomi ei steriliseerita ega kasvatata, tige haukuja on omaniku meelest õige asi.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellepärast koer haugubki, et tal on igav. Kui koer võetakse vaid aeda passima, siis kõikide möödujate peale haukumine on tema ainus elu mõte. Kusjuures ma ei ole kunagi saanud aru ka selliste koerte funktsionaalsusest. Kui nad niikuinii kõigi ja kõige peale hauguvad, siis kaob ju haukumise kui hoiatuse mõte üldse ära.

+20
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nagu minu naabrist kirjutad, ainult et selle vahega, et koer õnneks on juba üle 10 aasta vana ja haukumine juba vaiksem. Kõlab nõmedalt, aga ootan juba, millal koer vikerkaare taha suundub. 10 a olen seda terrorit talunud.

Nende arust on ka nii, et koerad hauguvadki. Võtsid koera nö valvuriks, aga mis valvur see selline on, kes linnukese, langeva lehe ja iga möödakäija peale haugub? Keegi ammu ei viitsi enam tema haukumisele reageerida.

Õnneks mul laps enam õues ei maga, aga mõned aastad tagasi, kui magas, siis üritasin naabriga mingile leppele jõuda, et ta tearud vahemikus hoiaks koera toas. Paar nädalat töötas, edasi läks jälle vana rada.

Meie kaebamise peale oli ka soovitus, et ehitage oma maja helikindlaks(!). Minu arust peaks ikka nii olema, et elimineeritaksr segaja, mitte segatav.

Linnavalitsuses käisin rääkimas, aga nemad ütlesid, et nad saavad reageerida ainult siis, kui asi läheb füüsiliseks, et ehk kui koer kedagi ründab. Õnneks nii palju nende sekkumine aitas, et üldjuhul (ja siiski mitte alati), pandi koer tuppa kell 22. Aga kell 7 oli väljas haukumas. Väga tore puhkuse ajal muidugi selle peale ärgata.

Eestis on loomapidamise seadus nii hädine – sinna on küll sisse kirjutatud, et ei tohi häirida naabreid, aga mis see häirimine on, on jäetud täpsustamata. Lisaks veel ükski ametnik sellele ei reageeri ja karistusi ei järgne ammugi.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ammu oleks aeg kehtestada normaalsed loomapidamiseeskirjad. Võtad looma, siis kasvatad, koolitad, armastad ja vastutad tema eest. Minge Soome – MITTE ÜKS koer ei haugu seal suvalisel ajal, kõik on käinud koolis ja saanud kasvatuse-õpetuse. MITTE ÜKS loomaomanik ei jäta oma koera junne vedelema, ei lase vabalt suukorvita loomal joosta jne. Meil oli aga mõned aastad tagasi juhus, kus loom pures ühe juhusliku möödakäija SURNUKS ja siiski ei saanud omanik karistada – absurdi tipp.

+9
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga mida teha korterelamus, kus naaberkorteris on lõugav koer? Kas siin saab kuidagi seadusest abi?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Soovitage haukumisvastane rihm soetada siis. Tuttavatel ka naabri koer haukus päevad läbi, kui pere kodus polnud (korter). Peale seda palvet mindi küll tülli, aga nüüd vaikus majas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitage haukumisvastane rihm soetada siis. Tuttavatel ka naabri koer haukus päevad läbi, kui pere kodus polnud (korter). Peale seda palvet mindi küll tülli, aga nüüd vaikus majas.

Soovitasin, pakkusime lausa, et maksame kinni. Selle peale öeldi, et ega nemad küll looma piinama ei hakka. Aga vot naabrit võib.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kirjutasin enne pika kommentaari aga peale vigade parandust kustutati see sootuks ära (nõme!).
Sisuks oli see, et teemaalgataja, ma mõistan sind täielikult!
Meie elame kortermajas, aasta tagasi kolis naabriks vene paarike, kellel on väike nähvits. Naine ja mees lahkuvad hommikul kodust kell 6 ja saabuvad kell 8 õhtul. Alguses röökis koer üle terve trepikoja terved päevad läbi, nii et täiesti hullumiseni välja. Tänaseks on nii, et koer röögib hommikul (iga päev!!) kella kuest umbes kaheksani ja siis vahelduva eduga lõunani, siis vist väsib.
Kirjadest ei tehtud välja ja kui nendega juttu tegin, toodi sada põhjust, miks koer röögib ja lõppkokkuvõttes neid ei koti see, et nende peni röögib nii et terve trepikoda ja vastasmajad kajavad.
Korteriühistu ei aita, KOV loomapidamise eeskirjad on puudulikud. Politsei? Ilmselt naeravad mu välja aga olukord on talumatu. Mitte ühegi teise koeraga siin majas probleemi ei ole, ainult nende t*blade peni. Ei saa isegi nädalavahetusel normaalselt ennast välja magada, sest see väike v*rdjas röögib üle terve maja.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Küsimus, neile kelle koerad kogu aeg hauguvad. Kas teid tõesti ennast see ei sega? Miks te ei arvesta teiste inimestega?

Sellele küsimusele sulle keegi nagunii ei hakka vastama. Aga ma vastan teoreetiliselt, kuigi koera pole ja prooviks aus olla:
– Segab, tegelikult, hullu moodi.
– Sest ma tõesti ei viitsi/ei oska/pisut ka ei taha, midagi ette võtta.

Milliste vastustega on sul täpselt null midagi peale hakata.
……

Aga mida ma ise nende aiakoertega teeks? – Kiusaks omanikku vastu, loomulikult. See, et keegi väidab, et isegi tasuta ei taha seda kaelarihma saada, on juba pesuehtne kius ju.

– Laseks koera kogu aeg väravast lahti. Las otsivad külapealt.
– Eemaldaks kuskilt tagantpoolt aialippe, et koer pääseks põgenema. Küll ta augu üles leiab. (kuii väravale hakatakse tabalukku panema)
– Ärritaks öösel (kui on õues) koera ja kutsuks juba eelnevalt politsei.
– jne idiootsusi.

Toakatega on keerulisem, seal vist ei saagi midagi ette võtta. Peale koera enda hulluks ajamise, aga ega loom pole süüdi, et peremees tibla on.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kirjutasin enne pika kommentaari aga peale vigade parandust kustutati see sootuks ära (nõme!).

Sisuks oli see, et teemaalgataja, ma mõistan sind täielikult!

Meie elame kortermajas, aasta tagasi kolis naabriks vene paarike, kellel on väike nähvits. Naine ja mees lahkuvad hommikul kodust kell 6 ja saabuvad kell 8 õhtul. Alguses röökis koer üle terve trepikoja terved päevad läbi, nii et täiesti hullumiseni välja. Tänaseks on nii, et koer röögib hommikul (iga päev!!) kella kuest umbes kaheksani ja siis vahelduva eduga lõunani, siis vist väsib.

Kirjadest ei tehtud välja ja kui nendega juttu tegin, toodi sada põhjust, miks koer röögib ja lõppkokkuvõttes neid ei koti see, et nende peni röögib nii et terve trepikoda ja vastasmajad kajavad.

Korteriühistu ei aita, KOV loomapidamise eeskirjad on puudulikud. Politsei? Ilmselt naeravad mu välja aga olukord on talumatu. Mitte ühegi teise koeraga siin majas probleemi ei ole, ainult nende t*blade peni. Ei saa isegi nädalavahetusel normaalselt ennast välja magada, sest see väike v*rdjas röögib üle terve maja.

Ma mõtleks pigem vaese koera peale, kui teie, naabrite. Nad piinavad teda. Koer haugub, sest ta on paanikas, et ta on üksi jäetud. Nendelt inimetelt tuleks see koer ära võtta ja paremad omanikud leida. Isegi varjupaigas oleks sel koeral parem.
Mulle niiväga meeldivad Shveitsi seadused, kus inimene peab endale ennem koera võtmist “load” tegema, ehk siis koolitusel käima. Ja ka Rootsis on väga selged reeglid – mitu tundi võib koera üksi koju jätta jne. Ka see, et kui koer kedagi hammustab, liiklusõnnetuse põhjustab, siis on omanik see, kes kahjud kinni maksab, olenemata, kas koer hammustas inimest koera enda aias või mujal.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Koer haugub, sest ta on paanikas, et ta on üksi jäetud. Nendelt inimetelt tuleks see koer ära võtta ja paremad omanikud leida. Isegi varjupaigas oleks sel koeral parem.

Valner oma kambaga kohale kärutada, las kuulavad ja teevad intervjuu.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kirjutasin enne pika kommentaari aga peale vigade parandust kustutati see sootuks ära (nõme!).

Sisuks oli see, et teemaalgataja, ma mõistan sind täielikult!

Meie elame kortermajas, aasta tagasi kolis naabriks vene paarike, kellel on väike nähvits. Naine ja mees lahkuvad hommikul kodust kell 6 ja saabuvad kell 8 õhtul. Alguses röökis koer üle terve trepikoja terved päevad läbi, nii et täiesti hullumiseni välja. Tänaseks on nii, et koer röögib hommikul (iga päev!!) kella kuest umbes kaheksani ja siis vahelduva eduga lõunani, siis vist väsib.

Kirjadest ei tehtud välja ja kui nendega juttu tegin, toodi sada põhjust, miks koer röögib ja lõppkokkuvõttes neid ei koti see, et nende peni röögib nii et terve trepikoda ja vastasmajad kajavad.

Korteriühistu ei aita, KOV loomapidamise eeskirjad on puudulikud. Politsei? Ilmselt naeravad mu välja aga olukord on talumatu. Mitte ühegi teise koeraga siin majas probleemi ei ole, ainult nende t*blade peni. Ei saa isegi nädalavahetusel normaalselt ennast välja magada, sest see väike v*rdjas röögib üle terve maja.

Ma mõtleks pigem vaese koera peale, kui teie, naabrite. Nad piinavad teda. Koer haugub, sest ta on paanikas, et ta on üksi jäetud. Nendelt inimetelt tuleks see koer ära võtta ja paremad omanikud leida. Isegi varjupaigas oleks sel koeral parem.

Mulle niiväga meeldivad Shveitsi seadused, kus inimene peab endale ennem koera võtmist “load” tegema, ehk siis koolitusel käima. Ja ka Rootsis on väga selged reeglid – mitu tundi võib koera üksi koju jätta jne. Ka see, et kui koer kedagi hammustab, liiklusõnnetuse põhjustab, siis on omanik see, kes kahjud kinni maksab, olenemata, kas koer hammustas inimest koera enda aias või mujal.

No aga kui inimese tööpäev on 8 tundi ja sinna juurde minek-tulek ütleme veel tund juurde, siis ongi ju koer 10 tundi üksi kodus. See on tavapärane praktika. Mis siin imestada on? Koerad ongi kodus päeval enamasti üksi ja magavad. See, kui koer haugub, on sootuks teine teema. Aga koera kodus üksi olemises pole küll midagi imelikku.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah, mina mõtlen ka koera peale. Mul on endal koerad (üllatus-üllatus) ja minu omad on vait, kui mind kodus ei ole. Ma tean seda, sest ma küsin naabritelt tihti üle. Kõige rohkem ajab mind marru see, et minu koerad võivad võtta sellest nähvitsast eeskuju (karja-efekt) aga ÕNNEKS seda veel juhtunud ei ole.
Mul on kahju sellest koerast, sest ta on väga õnnetu ja stressis aga praeguseks on mul juba minu enda närvidest kahju. Andku ära või pangu magama, kui ei suuda ja ei taha probleemiga tegeleda.
Kusjuures mõtlesin juba et teeks neile tagasi. Läheks õhtul kell 8 neile ukse taha oma koertega ja ajaks koerad nende ukse taga haukuma ja nii kaks tundi jutti. Sest päeval ei kehti ju öörahu, tuimalt kella 22ni välja.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kirjutasin enne pika kommentaari aga peale vigade parandust kustutati see sootuks ära (nõme!).

Sisuks oli see, et teemaalgataja, ma mõistan sind täielikult!

Meie elame kortermajas, aasta tagasi kolis naabriks vene paarike, kellel on väike nähvits. Naine ja mees lahkuvad hommikul kodust kell 6 ja saabuvad kell 8 õhtul. Alguses röökis koer üle terve trepikoja terved päevad läbi, nii et täiesti hullumiseni välja. Tänaseks on nii, et koer röögib hommikul (iga päev!!) kella kuest umbes kaheksani ja siis vahelduva eduga lõunani, siis vist väsib.

Kirjadest ei tehtud välja ja kui nendega juttu tegin, toodi sada põhjust, miks koer röögib ja lõppkokkuvõttes neid ei koti see, et nende peni röögib nii et terve trepikoda ja vastasmajad kajavad.

Korteriühistu ei aita, KOV loomapidamise eeskirjad on puudulikud. Politsei? Ilmselt naeravad mu välja aga olukord on talumatu. Mitte ühegi teise koeraga siin majas probleemi ei ole, ainult nende t*blade peni. Ei saa isegi nädalavahetusel normaalselt ennast välja magada, sest see väike v*rdjas röögib üle terve maja.

Ma mõtleks pigem vaese koera peale, kui teie, naabrite. Nad piinavad teda. Koer haugub, sest ta on paanikas, et ta on üksi jäetud. Nendelt inimetelt tuleks see koer ära võtta ja paremad omanikud leida. Isegi varjupaigas oleks sel koeral parem.

Mulle niiväga meeldivad Shveitsi seadused, kus inimene peab endale ennem koera võtmist “load” tegema, ehk siis koolitusel käima. Ja ka Rootsis on väga selged reeglid – mitu tundi võib koera üksi koju jätta jne. Ka see, et kui koer kedagi hammustab, liiklusõnnetuse põhjustab, siis on omanik see, kes kahjud kinni maksab, olenemata, kas koer hammustas inimest koera enda aias või mujal.

No aga kui inimese tööpäev on 8 tundi ja sinna juurde minek-tulek ütleme veel tund juurde, siis ongi ju koer 10 tundi üksi kodus. See on tavapärane praktika. Mis siin imestada on? Koerad ongi kodus päeval enamasti üksi ja magavad. See, kui koer haugub, on sootuks teine teema. Aga koera kodus üksi olemises pole küll midagi imelikku.

On küll imelik. Kui sul on selline elu, et ei saa vahepeal koju tulla ja koera jalutada või kedagi teist seda tegema saata, siis milleks sulle üldse koer? Ei ole vaja võtta koera, kui ei suuda tema eest hoolitseda. 2-aastast last ei jätaks ju 10 tunniks üksinda koju, miks võib koera?

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kirjutasin enne pika kommentaari aga peale vigade parandust kustutati see sootuks ära (nõme!).

Sisuks oli see, et teemaalgataja, ma mõistan sind täielikult!

Meie elame kortermajas, aasta tagasi kolis naabriks vene paarike, kellel on väike nähvits. Naine ja mees lahkuvad hommikul kodust kell 6 ja saabuvad kell 8 õhtul. Alguses röökis koer üle terve trepikoja terved päevad läbi, nii et täiesti hullumiseni välja. Tänaseks on nii, et koer röögib hommikul (iga päev!!) kella kuest umbes kaheksani ja siis vahelduva eduga lõunani, siis vist väsib.

Kirjadest ei tehtud välja ja kui nendega juttu tegin, toodi sada põhjust, miks koer röögib ja lõppkokkuvõttes neid ei koti see, et nende peni röögib nii et terve trepikoda ja vastasmajad kajavad.

Korteriühistu ei aita, KOV loomapidamise eeskirjad on puudulikud. Politsei? Ilmselt naeravad mu välja aga olukord on talumatu. Mitte ühegi teise koeraga siin majas probleemi ei ole, ainult nende t*blade peni. Ei saa isegi nädalavahetusel normaalselt ennast välja magada, sest see väike v*rdjas röögib üle terve maja.

Ma mõtleks pigem vaese koera peale, kui teie, naabrite. Nad piinavad teda. Koer haugub, sest ta on paanikas, et ta on üksi jäetud. Nendelt inimetelt tuleks see koer ära võtta ja paremad omanikud leida. Isegi varjupaigas oleks sel koeral parem.

Mulle niiväga meeldivad Shveitsi seadused, kus inimene peab endale ennem koera võtmist “load” tegema, ehk siis koolitusel käima. Ja ka Rootsis on väga selged reeglid – mitu tundi võib koera üksi koju jätta jne. Ka see, et kui koer kedagi hammustab, liiklusõnnetuse põhjustab, siis on omanik see, kes kahjud kinni maksab, olenemata, kas koer hammustas inimest koera enda aias või mujal.

No aga kui inimese tööpäev on 8 tundi ja sinna juurde minek-tulek ütleme veel tund juurde, siis ongi ju koer 10 tundi üksi kodus. See on tavapärane praktika. Mis siin imestada on? Koerad ongi kodus päeval enamasti üksi ja magavad. See, kui koer haugub, on sootuks teine teema. Aga koera kodus üksi olemises pole küll midagi imelikku.

On küll imelik. Kui sul on selline elu, et ei saa vahepeal koju tulla ja koera jalutada või kedagi teist seda tegema saata, siis milleks sulle üldse koer? Ei ole vaja võtta koera, kui ei suuda tema eest hoolitseda. 2-aastast last ei jätaks ju 10 tunniks üksinda koju, miks võib koera?

Sellisel juhul peaksid kõik töötavad inimesed lemmikloomadest loobuma?

Milleks võtta lemmiklooma keda näed paar tundi päevas, ülimalt egoistlik.

+14
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, mina mõtlen ka koera peale. Mul on endal koerad (üllatus-üllatus) ja minu omad on vait, kui mind kodus ei ole. Ma tean seda, sest ma küsin naabritelt tihti üle. Kõige rohkem ajab mind marru see, et minu koerad võivad võtta sellest nähvitsast eeskuju (karja-efekt) aga ÕNNEKS seda veel juhtunud ei ole.

Mul on kahju sellest koerast, sest ta on väga õnnetu ja stressis aga praeguseks on mul juba minu enda närvidest kahju. Andku ära või pangu magama, kui ei suuda ja ei taha probleemiga tegeleda.

Kusjuures mõtlesin juba et teeks neile tagasi. Läheks õhtul kell 8 neile ukse taha oma koertega ja ajaks koerad nende ukse taga haukuma ja nii kaks tundi jutti. Sest päeval ei kehti ju öörahu, tuimalt kella 22ni välja.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kirjutasin enne pika kommentaari aga peale vigade parandust kustutati see sootuks ära (nõme!).

Sisuks oli see, et teemaalgataja, ma mõistan sind täielikult!

Meie elame kortermajas, aasta tagasi kolis naabriks vene paarike, kellel on väike nähvits. Naine ja mees lahkuvad hommikul kodust kell 6 ja saabuvad kell 8 õhtul. Alguses röökis koer üle terve trepikoja terved päevad läbi, nii et täiesti hullumiseni välja. Tänaseks on nii, et koer röögib hommikul (iga päev!!) kella kuest umbes kaheksani ja siis vahelduva eduga lõunani, siis vist väsib.

Kirjadest ei tehtud välja ja kui nendega juttu tegin, toodi sada põhjust, miks koer röögib ja lõppkokkuvõttes neid ei koti see, et nende peni röögib nii et terve trepikoda ja vastasmajad kajavad.

Korteriühistu ei aita, KOV loomapidamise eeskirjad on puudulikud. Politsei? Ilmselt naeravad mu välja aga olukord on talumatu. Mitte ühegi teise koeraga siin majas probleemi ei ole, ainult nende t*blade peni. Ei saa isegi nädalavahetusel normaalselt ennast välja magada, sest see väike v*rdjas röögib üle terve maja.

Ma mõtleks pigem vaese koera peale, kui teie, naabrite. Nad piinavad teda. Koer haugub, sest ta on paanikas, et ta on üksi jäetud. Nendelt inimetelt tuleks see koer ära võtta ja paremad omanikud leida. Isegi varjupaigas oleks sel koeral parem.

Mulle niiväga meeldivad Shveitsi seadused, kus inimene peab endale ennem koera võtmist “load” tegema, ehk siis koolitusel käima. Ja ka Rootsis on väga selged reeglid – mitu tundi võib koera üksi koju jätta jne. Ka see, et kui koer kedagi hammustab, liiklusõnnetuse põhjustab, siis on omanik see, kes kahjud kinni maksab, olenemata, kas koer hammustas inimest koera enda aias või mujal.

No aga kui inimese tööpäev on 8 tundi ja sinna juurde minek-tulek ütleme veel tund juurde, siis ongi ju koer 10 tundi üksi kodus. See on tavapärane praktika. Mis siin imestada on? Koerad ongi kodus päeval enamasti üksi ja magavad. See, kui koer haugub, on sootuks teine teema. Aga koera kodus üksi olemises pole küll midagi imelikku.

On küll imelik. Kui sul on selline elu, et ei saa vahepeal koju tulla ja koera jalutada või kedagi teist seda tegema saata, siis milleks sulle üldse koer? Ei ole vaja võtta koera, kui ei suuda tema eest hoolitseda. 2-aastast last ei jätaks ju 10 tunniks üksinda koju, miks võib koera?

Koer saab väga hästi hakkama kodus 10 tundi. Koer ei ole 2-aastane laps, püüa sellest aru saada.

+8
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kirjutasin enne pika kommentaari aga peale vigade parandust kustutati see sootuks ära (nõme!).

Sisuks oli see, et teemaalgataja, ma mõistan sind täielikult!

Meie elame kortermajas, aasta tagasi kolis naabriks vene paarike, kellel on väike nähvits. Naine ja mees lahkuvad hommikul kodust kell 6 ja saabuvad kell 8 õhtul. Alguses röökis koer üle terve trepikoja terved päevad läbi, nii et täiesti hullumiseni välja. Tänaseks on nii, et koer röögib hommikul (iga päev!!) kella kuest umbes kaheksani ja siis vahelduva eduga lõunani, siis vist väsib.

Kirjadest ei tehtud välja ja kui nendega juttu tegin, toodi sada põhjust, miks koer röögib ja lõppkokkuvõttes neid ei koti see, et nende peni röögib nii et terve trepikoda ja vastasmajad kajavad.

Korteriühistu ei aita, KOV loomapidamise eeskirjad on puudulikud. Politsei? Ilmselt naeravad mu välja aga olukord on talumatu. Mitte ühegi teise koeraga siin majas probleemi ei ole, ainult nende t*blade peni. Ei saa isegi nädalavahetusel normaalselt ennast välja magada, sest see väike v*rdjas röögib üle terve maja.

Ma mõtleks pigem vaese koera peale, kui teie, naabrite. Nad piinavad teda. Koer haugub, sest ta on paanikas, et ta on üksi jäetud. Nendelt inimetelt tuleks see koer ära võtta ja paremad omanikud leida. Isegi varjupaigas oleks sel koeral parem.

Mulle niiväga meeldivad Shveitsi seadused, kus inimene peab endale ennem koera võtmist “load” tegema, ehk siis koolitusel käima. Ja ka Rootsis on väga selged reeglid – mitu tundi võib koera üksi koju jätta jne. Ka see, et kui koer kedagi hammustab, liiklusõnnetuse põhjustab, siis on omanik see, kes kahjud kinni maksab, olenemata, kas koer hammustas inimest koera enda aias või mujal.

No aga kui inimese tööpäev on 8 tundi ja sinna juurde minek-tulek ütleme veel tund juurde, siis ongi ju koer 10 tundi üksi kodus. See on tavapärane praktika. Mis siin imestada on? Koerad ongi kodus päeval enamasti üksi ja magavad. See, kui koer haugub, on sootuks teine teema. Aga koera kodus üksi olemises pole küll midagi imelikku.

On küll imelik. Kui sul on selline elu, et ei saa vahepeal koju tulla ja koera jalutada või kedagi teist seda tegema saata, siis milleks sulle üldse koer? Ei ole vaja võtta koera, kui ei suuda tema eest hoolitseda. 2-aastast last ei jätaks ju 10 tunniks üksinda koju, miks võib koera?

Sellisel juhul peaksid kõik töötavad inimesed lemmikloomadest loobuma?

Milleks võtta lemmiklooma keda näed paar tundi päevas, ülimalt egoistlik.

Paar tundi päevas?! Matemaatika nõrk?
Hommikul tõustakse koos koeraga, süüakse köögis, siis tehakse tunnine tiir. Seejärel peremees läheb tööle kella 9ks. Tagasi koju tuleb kell 19. Siis mängitakse kodus, seejärel minnakse veel jalutama mitmeks tunniks (suvel ujutatakse, talvel müratakse lumes, käiakse metsas, koer kohtub teiste koertega, uurib uusi kohti, mängib jnejne). Seejärel minnakse koos koju, pestakse koera, mängitakse veel, siis vaadatakse telekat samal ajal koera kammides ja sügades. Ja lõpuks jäädakse seljad koeraga vastakuti magama.
Vabadel päevadel ja puhkuse ajal ollakse päevad läbi koeraga. Koer köib kaasas metsas, aga ka kohvikus, linnas, külas jnejne.
Tõesti vilets elu vist koeral, või mis? Poleks ikka pidanud võtma koera, nii viletsat elu peab elama ju? Või paneks hoopis magama kohe, nagu siis üks järjekordne ajugeenius arvamust avaldas?

+7
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah, mina mõtlen ka koera peale. Mul on endal koerad (üllatus-üllatus) ja minu omad on vait, kui mind kodus ei ole. Ma tean seda, sest ma küsin naabritelt tihti üle. Kõige rohkem ajab mind marru see, et minu koerad võivad võtta sellest nähvitsast eeskuju (karja-efekt) aga ÕNNEKS seda veel juhtunud ei ole.

Mul on kahju sellest koerast, sest ta on väga õnnetu ja stressis aga praeguseks on mul juba minu enda närvidest kahju. Andku ära või pangu magama, kui ei suuda ja ei taha probleemiga tegeleda.

Kusjuures mõtlesin juba et teeks neile tagasi. Läheks õhtul kell 8 neile ukse taha oma koertega ja ajaks koerad nende ukse taga haukuma ja nii kaks tundi jutti. Sest päeval ei kehti ju öörahu, tuimalt kella 22ni välja.

Kommentaar eemaldatud.

Kui omanik ei saa koeraga hakkama ja ei anna teda ära, siis jah, lahenduseks on ka see, et koer pannakse magama (ehk võetakse vastutus ENDA tegemata jäetud tegude eest)
Ei, ma ei pea end idioodiks. Ma olen koeraomanik, olen oma koerad koolitanud õpetanud, kasvatan neid, pean neid kodus ja ka nemad on kodus 10 tunni kaupa AGA, nad on rõõmsad, õnnelikud, nendega tegeldakse PALJU, nad käivad väljas PALJU ja nad on TEGELDUD. Kui mul peaks tekkima juhus, kui ma EI SAA, või EI TAHA enam koera pidada ja koer on probleemkoer, keda teistele kaela peale ei saa anda, siis ma võtan vastutuse ja panen oma koera magama. Miks peaks keegi kolmas saama omale kaelale PROBLEEMSE koera?? Sest nii on nunnu ja siis on südametunnistus puhas? MINA võtsin omale koera, mina tegelen, koolitan, kasvatan ja pean ja võtan vastutuse.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah, mina mõtlen ka koera peale. Mul on endal koerad (üllatus-üllatus) ja minu omad on vait, kui mind kodus ei ole. Ma tean seda, sest ma küsin naabritelt tihti üle. Kõige rohkem ajab mind marru see, et minu koerad võivad võtta sellest nähvitsast eeskuju (karja-efekt) aga ÕNNEKS seda veel juhtunud ei ole.

Mul on kahju sellest koerast, sest ta on väga õnnetu ja stressis aga praeguseks on mul juba minu enda närvidest kahju. Andku ära või pangu magama, kui ei suuda ja ei taha probleemiga tegeleda.

Kusjuures mõtlesin juba et teeks neile tagasi. Läheks õhtul kell 8 neile ukse taha oma koertega ja ajaks koerad nende ukse taga haukuma ja nii kaks tundi jutti. Sest päeval ei kehti ju öörahu, tuimalt kella 22ni välja.

Sinu ettepanek on panna koer haukumise pärast magama??? Idioot oled?!

Kui omanik ei saa koeraga hakkama ja ei anna teda ära, siis jah, lahenduseks on ka see, et koer pannakse magama (ehk võetakse vastutus ENDA tegemata jäetud tegude eest)

Ei, ma ei pea end idioodiks. Ma olen koeraomanik, olen oma koerad koolitanud õpetanud, kasvatan neid, pean neid kodus ja ka nemad on kodus 10 tunni kaupa AGA, nad on rõõmsad, õnnelikud, nendega tegeldakse PALJU, nad käivad väljas PALJU ja nad on TEGELDUD. Kui mul peaks tekkima juhus, kui ma EI SAA, või EI TAHA enam koera pidada ja koer on probleemkoer, keda teistele kaela peale ei saa anda, siis ma võtan vastutuse ja panen oma koera magama. Miks peaks keegi kolmas saama omale kaelale PROBLEEMSE koera?? Sest nii on nunnu ja siis on südametunnistus puhas? MINA võtsin omale koera, mina tegelen, koolitan, kasvatan ja pean ja võtan vastutuse.

Palun ära pane oma koeri magama, meil on õnneks väga palju MTÜsid ja vabatahtlikke, kes hea meelega selliseid koeri aitavad. Jumal hoidku …

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kirjutasin enne pika kommentaari aga peale vigade parandust kustutati see sootuks ära (nõme!).

Sisuks oli see, et teemaalgataja, ma mõistan sind täielikult!

Meie elame kortermajas, aasta tagasi kolis naabriks vene paarike, kellel on väike nähvits. Naine ja mees lahkuvad hommikul kodust kell 6 ja saabuvad kell 8 õhtul. Alguses röökis koer üle terve trepikoja terved päevad läbi, nii et täiesti hullumiseni välja. Tänaseks on nii, et koer röögib hommikul (iga päev!!) kella kuest umbes kaheksani ja siis vahelduva eduga lõunani, siis vist väsib.

Kirjadest ei tehtud välja ja kui nendega juttu tegin, toodi sada põhjust, miks koer röögib ja lõppkokkuvõttes neid ei koti see, et nende peni röögib nii et terve trepikoda ja vastasmajad kajavad.

Korteriühistu ei aita, KOV loomapidamise eeskirjad on puudulikud. Politsei? Ilmselt naeravad mu välja aga olukord on talumatu. Mitte ühegi teise koeraga siin majas probleemi ei ole, ainult nende t*blade peni. Ei saa isegi nädalavahetusel normaalselt ennast välja magada, sest see väike v*rdjas röögib üle terve maja.

Ma mõtleks pigem vaese koera peale, kui teie, naabrite. Nad piinavad teda. Koer haugub, sest ta on paanikas, et ta on üksi jäetud. Nendelt inimetelt tuleks see koer ära võtta ja paremad omanikud leida. Isegi varjupaigas oleks sel koeral parem.

Mulle niiväga meeldivad Shveitsi seadused, kus inimene peab endale ennem koera võtmist “load” tegema, ehk siis koolitusel käima. Ja ka Rootsis on väga selged reeglid – mitu tundi võib koera üksi koju jätta jne. Ka see, et kui koer kedagi hammustab, liiklusõnnetuse põhjustab, siis on omanik see, kes kahjud kinni maksab, olenemata, kas koer hammustas inimest koera enda aias või mujal.

No aga kui inimese tööpäev on 8 tundi ja sinna juurde minek-tulek ütleme veel tund juurde, siis ongi ju koer 10 tundi üksi kodus. See on tavapärane praktika. Mis siin imestada on? Koerad ongi kodus päeval enamasti üksi ja magavad. See, kui koer haugub, on sootuks teine teema. Aga koera kodus üksi olemises pole küll midagi imelikku.

On küll imelik. Kui sul on selline elu, et ei saa vahepeal koju tulla ja koera jalutada või kedagi teist seda tegema saata, siis milleks sulle üldse koer? Ei ole vaja võtta koera, kui ei suuda tema eest hoolitseda. 2-aastast last ei jätaks ju 10 tunniks üksinda koju, miks võib koera?

Koer saab väga hästi hakkama kodus 10 tundi. Koer ei ole 2-aastane laps, püüa sellest aru saada.

“According to several behavioral measures, Coren says dogs’ mental abilities are close to a human child age 2 to 2.5 years.”
Loe rohkem: https://www.sciencedaily.com/releases/2009/08/090810025241.htm

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naabri koer