Esileht Veebikonstaabel Naabri koera haukumine, millest alustada?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Naabri koera haukumine, millest alustada?

Postitas:
Kägu

Tere, meie naaber, kelle maja on mõne meetri kaugusel meie krundist, peab oma imetillukeses aias koera (koera jaoks on eraldatud umbes 10m2). Koer on armas noor loomake, kelle lemmik tegevus on kahjuks haukumine. Seda siis nii hommikul kl 06:00 kui ka öösel kl 00:00. Sellest ei tasu unistadagi, et lapsed saaksid õues mängida- koer aia taga läheb hulluks ja ka haukumine läheb hullemaks. Samuti suvel, sõpradega aias grillimine- me lihtsalt ei kuule, mida keegi räägib, sest koer haugub üle. Kokkuvõttes: meie äratus peaaegu iga päev on koera haukumise peale, ka laupäeval, pühapäeval ja uinuda saame siis, kui koer seda tahab ja vait jääb. Mida teha? Kuhu pöörduda? Mõistagi, naabriga sellel teemal, viisakalt rääkimisest ei ole siiani kasu olnud. Hiljaaegu soetati perre veel kaks koera juurde, kes õnneks praegu vähemalt, on vist toas, sest hauguvad harva. Aga kust kohast alustada? Ka üle tee naabrid on mures ja tigedad, sest vaikust enam ei ole ja üks koerake dikteerib meie rahu ja vaikust. Ma saan aru, et see õigus vist naabril on, et koer võib päevasel ajal haukuda või saan selle vastu midagi teha? Öösel kehtib öörahu, see peaks ka koerte kohta kehtima?
Aitäh juba ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
andero-

RE: Naabri koera haukumine, millest alustada?

Tere,

Öörahu kui selline kehtib koeraomanikule, kes peaks tagama selle, et tema koer ei riku teiste kodanike öörahu. Kui koeraomanik seda ei mõista siis võiks pöörduda piirkonnapolitseiniku poole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan vastuse eest. Aga nagu ma aru saan, selle vastu ei ole mul midagi teha, et ma oma aias ei saa midagi teha, et ta haugub minu, minu laste ja mu külaliste peale nii kui nina õue pistan?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
andero-

Koera kasvatamine peaks olema koera omaniku ülesanne. Mingi piirini on ka loomulik, et koer haugub kui ta näeb tema jaoks võõrast inimest.
Lähenedes asjale karistusõiguslikult siis tuleb pöörduda omavalitsuses kehtestatud koerte ja kasside pidamise eeskirja poole. Tartus on vastavas eeskirjas punkt: Koera või kassi pidamine ei tohi häirida avalikku korda ja teiste isikute rahu. Seega võib kõne alla tulla ka omaniku karistamine avaliku korra rikkumise eest kui koer päevasel ajal vahetpidamata haugub.

Konkreetset koera teadmata on üsna keeruline ka midagi elulist soovitada. Üheks võimaluseks, kui see on Teile ohutu, oleks enda tutvustamine koerale. Ehk siis minna aia äärde ja lubada tal läbi aia Teie peopesa nuusutada. Mind on selline käitumine väljakutsete teenindamisel aidanud. Aga tõesti seda üritades tuleb eelnevalt veenduda, et see Teile endale ohutu on.

0
0
Please wait...

Postitas:
andero-

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ee Andero, see peopesa nuusutamine läbi aia on nüüd küll väga out soovitus. Esiteks koerale rahus end tutvustada tuleks käeselg panna nuusutamiseks ja mitte läbi aia. Sul on kõvasti vedanud sel juhul. [/tsitaat]
Sellepärast rõhutasingi, et omal vastutusel ja oma ohutust silmas pidades, et minul on tõesti koertega alati hästi läinud. Täiendan, et siis kui veel tõsisemalt koertega tegelesime soovitati tutvustamiseks peopesa anda nuusutada. Ilmselt juhinduti sellest, et ka maius antakse peopesalt. Läbi aia pidasin silmas siis aia vastas, nii et loom hammustada ei saaks. Patrullis ei saanud ka muu viisiga riskida, kuna võis olla vajadus veel mõnele väljakutsele jõuda ja puretud ametnikust ei oleks hiljem suurt kasu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Mutsamamma

oot, kas ei ole mitte loomapidamiseeskirjadega määratud, kui palju peab olema loomal liikumisruumi? ühe koera pidamiseks 10m2 on ilmselgelt liiga vähe.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saada naabrile tähitud kiri, et sul aias suured rotid ja kavatsed neid mürgitama hakata (loe: jätad aia äärde mürgitatud liha, hiljem ütled, et ju sõi mürki söönud rotti), hoidku oma peni. Ma arvan, et see peni varsti enam ei haugu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

On olemas seadmed, mis reageerivad koera haukumisele ja emiteerivad selle peale koerale ebameeldivat heli – nt http://www.poekaubad.ee/530-petsafe-haukumisvastane-seade-ue/details.html

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]kahevahel kirjutas:[/small]
[tsitaat] Minule jälle tundub, et koeraomaniku aed ei ole avalik koht. Kui minu haukuv koer on minu territooriumil,siis millise regulatsiooniga tema haukumist takistada saaks? [/tsitaat]
Kui Teie koer oskab nii haukuda, et müra ei levi Teie kinnistust väljapoole, on kõik OK, Las haugub kuis jaksab. Müra osas on meil sots.min. määrus ja see on kohustuslik ka eramaa omanikele sõltumata sellest, kas nende peni oskab haukuda või mitte.

Kas Te lõket suudate ka nii teha, et suits naaberkinnistule ei satu???

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olenemata sellest, et metsa sees elad, peaks suutma siiski riigiteatajat kasutada! Aga määrus ise siin: https://www.riigiteataja.ee/akt/163756

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

andero viide öörahule ei mahu teie pähe? Või haugub teie koer hääletult? Või te lihtsalt ei hooma, mis asi on müra 30 detsibelli?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tüüpiline eestlane: mina olen omal maal (korteris) ja mind ei koti, et keegi veel Eestimaal elab, tahan haugun, tahan teen tiritamme.
Jah, õiguste riivet korraldatakse seadusega, sots.min. õigusakt on määrus ja mitte seadus. Mõistusega asja võttes, kui elate metsas üksinda siis jah, pole vast kellelgi õigustatud huvi tulla aia taha mõõtma helirõhku, kui koer haugub.
Tsivilisatsioonis elades aga terve mõistuse kohaselt tuleb arvestada ka teistega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]kahevahel kirjutas:[/small]
[tsitaat] Julgen jääda eriarvamusele – loomad ei ole ettearvamatud.Ja otsin jätkuvalt viidet mõnele ettekirjutusele, mis keelaks koeral oma hoovis haukud.
[/tsitaat]Oma hoovis tehku koer mis tahab, haukugu või seisku pea peal või mängigu malet, aga hoovi omanik ei tohi oma hoovil tehtava tegevuse helisid levitada teiste inimeste eluasemetesse öisel ajal.

0
0
Please wait...

Postitas:
andero-

Koera haukumine kui selline ei ole seadusega keelatud tõepoolest, st selline punkt: Koer ei või oma hakumisega häirida naabreid, meie seadustest puudub.

Koerte ja kasside pidamine on reguleeritud kohaliku omavalitsuse tasandil, st iga KOV kehtestab tema haldusalal kehtivad reeglid. Toon veelkord välja Tartu linna Koerte ja kasside pidamise eeskirjast punkti 2.3: Koera või kassi pidamine ei tohi häirida avalikku korda ja teiste isikute rahu.

Punkti rikkumise eest tuleneb vastutus järgnevalt:
Eeskirjast: 5.3. Eeskirja rikkumisel vastutab rikkuja kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse §is 66-3 sätestatud korras.

Kohaliku omavalitsuse korralduse seadus

§ 66-3. Koerte ja kasside pidamise eeskirjade rikkumine

(1) Koerte ja kasside pidamise eeskirjade rikkumise eest –
karistatakse kuni 100 trahviühiku suuruse rahatrahviga.

(2) Sama teo eest, kui see põhjustas varalise kahju või inimesele tervisekahjustuse, –
karistatakse kuni 200 trahviühiku suuruse rahatrahviga.

§ 66-4. Menetlus

(1) Käesoleva seaduse §-des 662 ja 663 sätestatud väärtegudele kohaldatakse karistusseadustiku üldosa ja väärteomenetluse seadustiku sätteid.

(2) Käesoleva seaduse §-des 662 ja 663 sätestatud väärtegude kohtuväline menetleja on:
1) valla- või linnavalitsus;
2) Politsei- ja Piirivalveamet.

Seega esmalt tuleks igal inimesel tutvuda oma elukohajärgses kohalikus omavalitsuses kehtiva eeskirjaga. Seejärel pöörduda kohaliku omavalitsuse poole.
Eluliselt arusaadav on ka see, et mingi piirini peab koera haukumist siiski taluma. Ja üldiselt selliste avalduste puhul küsitakse ka teiste naabrite arvamust, ehk kas koera hakumine häirib ka teisi, ümbritsevaid naabreid.

0
0
Please wait...

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Veebikonstaabel Naabri koera haukumine, millest alustada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.