Esileht Veebikonstaabel Naabri koera haukumine, millest alustada?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Naabri koera haukumine, millest alustada?

Postitas:
Kägu

Tere, meie naaber, kelle maja on mõne meetri kaugusel meie krundist, peab oma imetillukeses aias koera (koera jaoks on eraldatud umbes 10m2). Koer on armas noor loomake, kelle lemmik tegevus on kahjuks haukumine. Seda siis nii hommikul kl 06:00 kui ka öösel kl 00:00. Sellest ei tasu unistadagi, et lapsed saaksid õues mängida- koer aia taga läheb hulluks ja ka haukumine läheb hullemaks. Samuti suvel, sõpradega aias grillimine- me lihtsalt ei kuule, mida keegi räägib, sest koer haugub üle. Kokkuvõttes: meie äratus peaaegu iga päev on koera haukumise peale, ka laupäeval, pühapäeval ja uinuda saame siis, kui koer seda tahab ja vait jääb. Mida teha? Kuhu pöörduda? Mõistagi, naabriga sellel teemal, viisakalt rääkimisest ei ole siiani kasu olnud. Hiljaaegu soetati perre veel kaks koera juurde, kes õnneks praegu vähemalt, on vist toas, sest hauguvad harva. Aga kust kohast alustada? Ka üle tee naabrid on mures ja tigedad, sest vaikust enam ei ole ja üks koerake dikteerib meie rahu ja vaikust. Ma saan aru, et see õigus vist naabril on, et koer võib päevasel ajal haukuda või saan selle vastu midagi teha? Öösel kehtib öörahu, see peaks ka koerte kohta kehtima?
Aitäh juba ette.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
andero-

RE: Naabri koera haukumine, millest alustada?

Tere,

Öörahu kui selline kehtib koeraomanikule, kes peaks tagama selle, et tema koer ei riku teiste kodanike öörahu. Kui koeraomanik seda ei mõista siis võiks pöörduda piirkonnapolitseiniku poole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänan vastuse eest. Aga nagu ma aru saan, selle vastu ei ole mul midagi teha, et ma oma aias ei saa midagi teha, et ta haugub minu, minu laste ja mu külaliste peale nii kui nina õue pistan?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
andero-

Koera kasvatamine peaks olema koera omaniku ülesanne. Mingi piirini on ka loomulik, et koer haugub kui ta näeb tema jaoks võõrast inimest.
Lähenedes asjale karistusõiguslikult siis tuleb pöörduda omavalitsuses kehtestatud koerte ja kasside pidamise eeskirja poole. Tartus on vastavas eeskirjas punkt: Koera või kassi pidamine ei tohi häirida avalikku korda ja teiste isikute rahu. Seega võib kõne alla tulla ka omaniku karistamine avaliku korra rikkumise eest kui koer päevasel ajal vahetpidamata haugub.

Konkreetset koera teadmata on üsna keeruline ka midagi elulist soovitada. Üheks võimaluseks, kui see on Teile ohutu, oleks enda tutvustamine koerale. Ehk siis minna aia äärde ja lubada tal läbi aia Teie peopesa nuusutada. Mind on selline käitumine väljakutsete teenindamisel aidanud. Aga tõesti seda üritades tuleb eelnevalt veenduda, et see Teile endale ohutu on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ee Andero, see peopesa nuusutamine läbi aia on nüüd küll väga out soovitus. Esiteks koerale rahus end tutvustada tuleks käeselg panna nuusutamiseks ja mitte läbi aia. Sul on kõvasti vedanud sel juhul.
Millega naaber ise seda klähvimist põhjendab? Mida sina teed kui koer haugub? Koeral on seal aedikus ehk igav? Võid küsida naabrilt on ta muidu sõbralik koer, et ehk tõesti parem temaga sõprus luua, end tutvustada ja korra tähelepanu ja kõik, sedasi koer rahuneb. Kui häirib, saab rahus Ei öelda, mis sest, et võõras koer.
Teised kaks koera millised, mis tõugu koer on aias neil, kas jalutatakse jne? Palju mida ei tea. Naaber muidugi peaks oma koera kasvatama ise ka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
andero-

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ee Andero, see peopesa nuusutamine läbi aia on nüüd küll väga out soovitus. Esiteks koerale rahus end tutvustada tuleks käeselg panna nuusutamiseks ja mitte läbi aia. Sul on kõvasti vedanud sel juhul. [/tsitaat]
Sellepärast rõhutasingi, et omal vastutusel ja oma ohutust silmas pidades, et minul on tõesti koertega alati hästi läinud. Täiendan, et siis kui veel tõsisemalt koertega tegelesime soovitati tutvustamiseks peopesa anda nuusutada. Ilmselt juhinduti sellest, et ka maius antakse peopesalt. Läbi aia pidasin silmas siis aia vastas, nii et loom hammustada ei saaks. Patrullis ei saanud ka muu viisiga riskida, kuna võis olla vajadus veel mõnele väljakutsele jõuda ja puretud ametnikust ei oleks hiljem suurt kasu.

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

oot, kas ei ole mitte loomapidamiseeskirjadega määratud, kui palju peab olema loomal liikumisruumi? ühe koera pidamiseks 10m2 on ilmselgelt liiga vähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saada naabrile tähitud kiri, et sul aias suured rotid ja kavatsed neid mürgitama hakata (loe: jätad aia äärde mürgitatud liha, hiljem ütled, et ju sõi mürki söönud rotti), hoidku oma peni. Ma arvan, et see peni varsti enam ei haugu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

On olemas seadmed, mis reageerivad koera haukumisele ja emiteerivad selle peale koerale ebameeldivat heli – nt http://www.poekaubad.ee/530-petsafe-haukumisvastane-seade-ue/details.html

Please wait...
Postitas:
kahevahel

Minule jälle tundub, et koeraomaniku aed ei ole avalik koht. Kui minu haukuv koer on minu territooriumil,siis millise regulatsiooniga tema haukumist takistada saaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on sama haige teema nagu naabrid kortermajas.Minu kodu ei ole avalik koht ja naaber võib oma käitumisega terrorit teha ja õigust jääb ülegi .Samamoodi minu maja ja las koer haugub missiis,et naabritele terrorit teeb.
Mõne kohapealt on küll Eesti vabariigi seadused täiesti olematud või ,siis kehtivad ainult võrdsematest võrdsematele.Sina lihtkodanik kannata vaikides ja koeraomanik elab oma ilusat elu edasi.Rahu ja vaikus on varsti kulla hinnaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]kahevahel kirjutas:[/small]
[tsitaat] Minule jälle tundub, et koeraomaniku aed ei ole avalik koht. Kui minu haukuv koer on minu territooriumil,siis millise regulatsiooniga tema haukumist takistada saaks? [/tsitaat]
Kui Teie koer oskab nii haukuda, et müra ei levi Teie kinnistust väljapoole, on kõik OK, Las haugub kuis jaksab. Müra osas on meil sots.min. määrus ja see on kohustuslik ka eramaa omanikele sõltumata sellest, kas nende peni oskab haukuda või mitte.

Kas Te lõket suudate ka nii teha, et suits naaberkinnistule ei satu???

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suudan. Ma elan nimelt metsas. Naabrid on terroriseerimiseks liiga kaugel.
Palun võimalusel täpsustada, milline määrus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olenemata sellest, et metsa sees elad, peaks suutma siiski riigiteatajat kasutada! Aga määrus ise siin: https://www.riigiteataja.ee/akt/163756

Please wait...
Postitas:
kahevahel

Kas see pidi mingi nali olema?
Tänan, kuri kägu, lingi eest, aga nüüd ma pean paluma selgitust, et kuidas see koera ja eravaldusega seotud on? Ja kas sa reaalis tead ka mõnda koera, kes nende normide ja mõõtmistulemuste alusel vaikima on sunnitud? Kuidas?

Jätkuvalt lootes, et teadjad selgitaksid, kuidas avaliku korra eeskirjad minu koduõueelu puududtavad.

Please wait...
Postitas:
LiinaII

Õigus kehtib täpselt selle hetkeni, kuni vastu tuleb teise inimese õigus.
Naabritega jagelemisel on abiks AÕS §-d 143-154 (naabrusõigused). Soovitan tutvuda kommenteeritud väljaandega.

Please wait...
Postitas:
kahevahel

Tänan.
Sain teada, et naaber peab siiski hakkama saama ka minu lõkkesuitsu ja müraga ning mina võin lõket teha ja koera haugutada kui ma otseselt suitu ja müra naabrile ei juhi.
On midagi, mis tegelikult keelab koeral oma hoovis haukuda? Või siis lastel mänguhoos vabalt end hääleliselt väljendada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuule, ole nüüd normaalne, koera ei saa vait olla sundida, loom on loom, ning loomad on käitumiselt ettearvamatud täpselt nagu inimesedki, lapsed ju tohivad ikka mänguhoos kiljuda ja mida kõike veel teha, lihtsalt ei tohiks öörahu rikkuda

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuule, ole nüüd normaalne, koera ei saa vait olla sundida, loom on loom, ning loomad on käitumiselt ettearvamatud täpselt nagu inimesedki, lapsed ju tohivad ikka mänguhoos kiljuda ja mida kõike veel teha, lihtsalt ei tohiks öörahu rikkuda

Please wait...
Postitas:
kahevahel

Julgen jääda eriarvamusele – loomad ei ole ettearvamatud.Ja otsin jätkuvalt viidet mõnele ettekirjutusele, mis keelaks koeral oma hoovis haukud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

andero viide öörahule ei mahu teie pähe? Või haugub teie koer hääletult? Või te lihtsalt ei hooma, mis asi on müra 30 detsibelli?

Please wait...
Postitas:
kahevahel

Öörahu on folklooriline termin ja seadus seda ei reguleeri.
Priidu Pärna sulest. Leidsin netiavarustest. Vaielda ei taha.
Akti/163756 riigiteatajast kohaldusala pole ka päris see.Detsibellidele vaatamata.
Veel mõtteid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tüüpiline eestlane: mina olen omal maal (korteris) ja mind ei koti, et keegi veel Eestimaal elab, tahan haugun, tahan teen tiritamme.
Jah, õiguste riivet korraldatakse seadusega, sots.min. õigusakt on määrus ja mitte seadus. Mõistusega asja võttes, kui elate metsas üksinda siis jah, pole vast kellelgi õigustatud huvi tulla aia taha mõõtma helirõhku, kui koer haugub.
Tsivilisatsioonis elades aga terve mõistuse kohaselt tuleb arvestada ka teistega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Julgen jääda eriarvamusele – loomad ei ole ettearvamatud.Ja otsin jätkuvalt viidet mõnele ettekirjutusele, mis keelaks koeral oma hoovis haukud.
[/tsitaat]
Ei ole ettearvamatu!! Mis asja kas sa oled mingi 2aastane!!
Loomad on ettearvamatud,ühel hetkel teevad armsat nägu ning teisel hetkel juba ripub koer sääre küljes, oh issand ma mõtlesin ka et loomad pole ettearvamatud kui olin kahe aastane 🙂 edu suureks saamisel

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Julgen jääda eriarvamusele – loomad ei ole ettearvamatud.Ja otsin jätkuvalt viidet mõnele ettekirjutusele, mis keelaks koeral oma hoovis haukud.
[/tsitaat]Oma hoovis tehku koer mis tahab, haukugu või seisku pea peal või mängigu malet, aga hoovi omanik ei tohi oma hoovil tehtava tegevuse helisid levitada teiste inimeste eluasemetesse öisel ajal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellist § siiski ei ole, mis ütleks et ei tohi \”oma hoovil tehtava tegevuse helisid levitada teiste inimeste eluasemetesse\” öisel ajal. Seaduse tasandil ei ole öörahu kui selline reguleeritud, küll võib leida valla/linna kehtestatud avalikku korda reguleerivaid õigusakte. Soovitan pöörduda küsimuses linna/vallavalitsuse poole, kui netis ei ole eelnimetatud õigusaktid kättesaadavad.
Muuhulgas märgivad AÕSe eeltoodud naabrusõiguse sätted järgmist: mõtteliste mõjutuste puhul on tegemist mõjutustega inimtunnetele, millele ei ole materiaalset vormi. On võimalikud vaidlused ka nt inetu vaate pärast. Seaduse tekstis sellised mõttelised mõjutused otse ei kajastu st vastav loetelu on avatud (gaas, suits, aur, müra jne), kuid kohtupraktika võib normi laiendada.
Sellist normi, et koer ei või haukuda, sa tõesti kusagilt ei leia, sest norm oma olemuselt on juba abstraktne st üldine (väga primitiivselt väljendades: norm sobitatakse konteksti, õigemini küll, aluseks on ikka eluline asjaolu ja seejärel püütakse leida norm, mis reguleeriks antud liiki asju).
Kinnisvara omanik on kohustatud taluma kahjulikke mõjutusi, kui need ei kahjusta OLULISELT kinnisasja kasutamist (selle teema kohta ka mitu riigikohtu lahendit). Kui kinnisasja kasutamine oluliselt kahjustub, võib kinnisasja omanik nõuda mõjutuste kõrvaldamist või lõpetamist vastavalt §-le 89.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja veel…
To: Kägu 13:19

Ka oma hoovis ei tohi koer \”pea peal seista\”, kui see rikub teiste inimeste õigusi.

Ehk veelkord: Igaühe õigused kehtivad täpselt selle hetkeni, kui vastu tuleb teise inimese õigus.

Please wait...
Postitas:
kahevahel

[tsitaat]Tüüpiline eestlane: mina olen omal maal (korteris) ja mind ei koti, et keegi veel Eestimaal elab, tahan haugun, tahan teen tiritamme.
Jah, õiguste riivet korraldatakse seadusega, sots.min. õigusakt on määrus ja mitte seadus. Mõistusega asja võttes, kui elate metsas üksinda siis jah, pole vast kellelgi õigustatud huvi tulla aia taha mõõtma helirõhku, kui koer haugub.
Tsivilisatsioonis elades aga terve mõistuse kohaselt tuleb arvestada ka teistega.[/tsitaat]
Kuule, kuri kägu, see väike fakt, et Sa minu tagasihoidliku persooni ja minu küsimuste vahel vahet näha ei oska, seab minu jaoks kahtluse alla Sinu teadmise selles valdkonnas.
Mõistusega võtmises ma abi ei ole palunud, minu empaatiavõimele hinnagu andmine antud kontekstis on samuti sama ebaadekvaatne sarnaselt näiteks küsimusele,milliste õigusaktidega on reguleeritud narkootikumide käitlemine, vastata, et keegi pole palunud mul narkomaaniks hakata. Ehk siis minu huvi on kehtiv seadusandlus mitte haugutamine. Ja kui ma tahan tiritamme teha, siis teada, milline on MINU õigus seda teha.

Please wait...
Postitas:
kahevahel

[tsitaat] [small]kahevahel kirjutas:[/small]

Ei ole ettearvamatu!! Mis asja kas sa oled mingi 2aastane!!
Loomad on ettearvamatud,ühel hetkel teevad armsat nägu ning teisel hetkel juba ripub koer sääre küljes, oh issand ma mõtlesin ka et loomad pole ettearvamatud kui olin kahe aastane 🙂 edu suureks saamisel[/tsitaat]
Midagi ei anta lihtsamalt kui hinnaguid…
Ma olen oma elust 2/3 tegelenud professioonaalselt loomadega. Suutmatus neid mõista ja nende käitumisest aru saada on inimesele orienteeritud maailmas rohkem kui tavaline.Millegi mittemõistmine ei tee seda olematuks. Koer reageerib vahetult situatsioonile ja ei koosta käitumisplaane. Ei ole vähimatki võimalust, et tema olematud eetikanormid sunnivad teda mingil hetkel \”head nägu\” tegema ja samas kahepalgeliselt ta plaanib sulle hambaid anda. Inimesed on ettearvamatud. Looduses ei õpi loomad kunagi valetama.
Aga mind ei sega, kui jääd oma arvamuse juurde:)

Please wait...
Postitas:
kahevahel

[tsitaat]
Kinnisvara omanik on kohustatud taluma kahjulikke mõjutusi, kui need ei kahjusta OLULISELT kinnisasja kasutamist (selle teema kohta ka mitu riigikohtu lahendit). Kui kinnisasja kasutamine oluliselt kahjustub, võib kinnisasja omanik nõuda mõjutuste kõrvaldamist või lõpetamist vastavalt §-le 89. [/tsitaat]

See ilmselt ongi see osa, millega enamasti kodanikul raske leppida on. Et kui mulle ei meeldi, siis järelikult ongi vale ja nii ei tohi.
Tänan

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Esileht Veebikonstaabel Naabri koera haukumine, millest alustada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.