Esileht Kodunurk Naabri suitsuhais imbub minu tuppa :(

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Naabri suitsuhais imbub minu tuppa :(

Postitas:

Elan korteris ja keegi kuskil suitsetab. Kui see inimene suitsu teeb, siis tehakse seda köögis õhupuhastaja all ja suitsuhaisu imbub ka minu korterisse. Mina ei suitseta ja suitsuhais hakkab vastu. Ega ei ole kellelgi nippe selle probleemi osas? Ma ei saa lõõri auku kinni kleepida sest ka minul on õhupuhastaja vahel. Aga suitsuhaisu imbub ikka minu tuppa ja päris korralikult. Kas müüakse äkki mingeid filtreid mida saaks kasutada või on mingeid muid nippe sellise probleemi jaoks?

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 20:24; 19.02 03:25; 27.02 00:43; 04.05 10:21; 10.05 11:07; 11.05 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli sama jama. Selle vahega et suitsetati ka kangemat kraami, kusjuures suitsu ja narkoving imbus kuidagi läbi seina otse magamistuppa. Seda tehti eriti sageli kui lapsed olid imikueas. Meist keegi magamistoas magada ei saanud. Lehk oli ka tugevalt üle kogu meie koridori.

Meil pole tegelikult majas suitsetamine lubatud, aga näe see ei hoidnud neid tagasi üleüldsegi.

Teha pole midagi. Me pidime ootama kuni naaber minema kolis. Politsei ei teeks nendega ka midagi ja isolatsioon on olematu.

Tänaseks oleme isegi mujale kolinud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen sulle kaasa, et naabriga vedanud pole.

Suitsuhaisu vastu väga tervislik lahendus ei ole aga lugeda selle kohta võid:

https://stumppi.fi/pinttynyt-tupakanhaju-voi-lahtea-asunnosta-vasta-otsonoinnilla/

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 20:35; 18.02 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli sama jama. Selle vahega et suitsetati ka kangemat kraami, kusjuures suitsu ja narkoving imbus kuidagi läbi seina otse magamistuppa. Seda tehti eriti sageli kui lapsed olid imikueas. Meist keegi magamistoas magada ei saanud. Lehk oli ka tugevalt üle kogu meie koridori.

Meil pole tegelikult majas suitsetamine lubatud, aga näe see ei hoidnud neid tagasi üleüldsegi.

Teha pole midagi. Me pidime ootama kuni naaber minema kolis. Politsei ei teeks nendega ka midagi ja isolatsioon on olematu.

Tänaseks oleme isegi mujale kolinud.

Eesti KÜ-d võiks olla sama aktiivsed nagu Soomeski, kus ühistud võivad taodelda, et kortermajade siseruumides ja rõdudel suitsetamine keelata.
Kõikidele omanikele küsitlus, avaldus kohtusse jne. Kui mõni omanik seadust eirab hakkab haisuga üle kupatatud naabrikorteri remondkulusid kinni maksma.

+12
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 20:35; 18.02 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ei ole kellelgi nippe selle probleemi osas?

Kui sa pead silmas seda, et see “nipp” tähendab odavat ja lihtsat lahendust, siis seda loomulikult ei ole.

Kallim variant on see, et ühistu võtab renoverimislaenu ja ehitab välja uue ventilatsioonisüsteemi. Iga püstaku kohal katusel on ventikas, mis uhab 24/365 ja see tekitab olukorra, et kui keegi lasebki läbi oma õhupuhasti oma tossu ventilatsiooni, siis teistesse korteritesse see ei liigu, vaid läheb otse ülevalt välja.

Veel kallim variant vahetad elukohta ja hoolitsed juba selle eest, et ostad korteri korraliku vendiga majja.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 20:45; 19.02 08:27; 19.02 09:06; 19.02 09:40; 04.05 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli sama jama. Selle vahega et suitsetati ka kangemat kraami, kusjuures suitsu ja narkoving imbus kuidagi läbi seina otse magamistuppa. Seda tehti eriti sageli kui lapsed olid imikueas. Meist keegi magamistoas magada ei saanud. Lehk oli ka tugevalt üle kogu meie koridori.

Meil pole tegelikult majas suitsetamine lubatud, aga näe see ei hoidnud neid tagasi üleüldsegi.

Teha pole midagi. Me pidime ootama kuni naaber minema kolis. Politsei ei teeks nendega ka midagi ja isolatsioon on olematu.

Tänaseks oleme isegi mujale kolinud.

Eesti KÜ-d võiks olla sama aktiivsed nagu Soomeski, kus ühistud võivad taodelda, et kortermajade siseruumides ja rõdudel suitsetamine keelata.

Kõikidele omanikele küsitlus, avaldus kohtusse jne. Kui mõni omanik seadust eirab hakkab haisuga üle kupatatud naabrikorteri remondkulusid kinni maksma.

Inimese kodu on siiski puutumatu. Seda ütleb ka Põhiseadus. Samuti pole suitsetamine illegaalne tegevus. Lahendusi on mitmeid- riik keelab suitsetamise ja tubakatoodete müügi. Ühistu ehitab välja normaalselt toimiva ja kaasaegse ventilatsiooni. Kodanik kolib sinna, kus naabrite hais ei häiri, nt. eramajja.

+23
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks kõigepealt suitsetajaga rääkida. Võib-olla ta lihtsalt ei tea, et see su tuppa läbi tuleb. Osa inimesi on täiesti arusaajad, ega taha teiste tervist oma suitsuga rikkuda ning on nõus harjumusi muutma ja õue suitsetama minema. Kui ise ei julge rääkima minna, palu KÜ esimeest. Võib ka kaaluda anonüümse kirja kuhugi stendile riputamist, et selline tagasihoidlik palve, mitte korteris suitsetada, kuna lämbun vms.

+6
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli sama jama. Selle vahega et suitsetati ka kangemat kraami, kusjuures suitsu ja narkoving imbus kuidagi läbi seina otse magamistuppa. Seda tehti eriti sageli kui lapsed olid imikueas. Meist keegi magamistoas magada ei saanud. Lehk oli ka tugevalt üle kogu meie koridori.

Meil pole tegelikult majas suitsetamine lubatud, aga näe see ei hoidnud neid tagasi üleüldsegi.

Teha pole midagi. Me pidime ootama kuni naaber minema kolis. Politsei ei teeks nendega ka midagi ja isolatsioon on olematu.

Tänaseks oleme isegi mujale kolinud.

Eesti KÜ-d võiks olla sama aktiivsed nagu Soomeski, kus ühistud võivad taodelda, et kortermajade siseruumides ja rõdudel suitsetamine keelata.

Kõikidele omanikele küsitlus, avaldus kohtusse jne. Kui mõni omanik seadust eirab hakkab haisuga üle kupatatud naabrikorteri remondkulusid kinni maksma.

KÜ pole mingi müstiline eraldiseisev jõuorgan vaid koosneb korteriomanikest, kellel on võrdne õigus otsustada. Siiski peab KÜ lähtuma seadustest. Kui rõdudel või üldkasutatavates ruumides saab veel suitsetamist keelata, siis inimese koju reegleid looma naabrid siiski ei pääse. Müra on teine asi- selle tekitamise aja ja tugevuse määrab seadus.
Suitsetamine on legaalne tegevus ja samavõrd kui suitsuhais võib naabreid häirida ka see, et keegi praeb kala või keedab hapukapsast. Kortermajades on elanikel teatav talumiskohustus.
Pigem võiks üldkoosekul teemaks võtta ventilatsiooni renoveerimise.

+21
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 21:08; 18.02 22:30; 18.02 23:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti KÜ-d võiks olla sama aktiivsed nagu Soomeski, kus ühistud võivad taodelda, et kortermajade siseruumides ja rõdudel suitsetamine keelata.

Sellepärast ma alati nendele rõdul suitsetavate naabrite peale vingujatele ütlengi, et parem on kui naaber suitsetab rõdul, sest kui see tuleb lahtisest aknast sisse, siis see läheb ka varsti välja, aga kui naaber hakkab rõdul suitsetamise keelustamise peale kubu all suitsetama, on see hais sul kogu aeg toas.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kü-l on ikka õigusi ka. Meil kaks imelikku ei luba vahetada enda korteris asuvat vee- ja kanalisatsioonipüstikut ja nüüd peetakse koosolek, et nendelt korterid võõrandada.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 21:56; 18.02 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kü-l on ikka õigusi ka. Meil kaks imelikku ei luba vahetada enda korteris asuvat vee- ja kanalisatsioonipüstikut ja nüüd peetakse koosolek, et nendelt korterid võõrandada.

Me ikka lubasime, aga püstakut vahetas mingi hull, kes tööd tehes kisendas, närvitses ja ropendas ja lisaks lõhkus wc poti ka ära. Meil läks see kulukaks, sest pidime samal päeval uue poti ostma, lisaks igakuine suurem remondifondi kulu. Imelik oli amatööridest firma ja Kü-d ka ei huvitanud lõhutud pott.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 22:11; 18.02 23:12; 19.02 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kü-l on ikka õigusi ka. Meil kaks imelikku ei luba vahetada enda korteris asuvat vee- ja kanalisatsioonipüstikut ja nüüd peetakse koosolek, et nendelt korterid võõrandada.

Milleks selline võrdlus? Püstak nö. kuulub ühistule st. on ühisomandis. Seda vahetatakse, hooldatakse ja remonditakse ühiselt. Nii nagu ka katus või vundament. Mainitud asjade seisukorrast sõltub terve maja olukord. Siiski ma ei usu, et see on põhjus korteri võõrandamiseks- koosolekut võite pidada, kuid ilmselt kohus sellist otsust ei tee. Neid asju lahendatakse muul moel.
Oma korteris suitsetamine on hoopis teine teema.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 21:08; 18.02 22:30; 18.02 23:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks kõigepealt suitsetajaga rääkida. Võib-olla ta lihtsalt ei tea, et see su tuppa läbi tuleb. Osa inimesi on täiesti arusaajad, ega taha teiste tervist oma suitsuga rikkuda ning on nõus harjumusi muutma ja õue suitsetama minema. Kui ise ei julge rääkima minna, palu KÜ esimeest. Võib ka kaaluda anonüümse kirja kuhugi stendile riputamist, et selline tagasihoidlik palve, mitte korteris suitsetada, kuna lämbun vms.

Kus ta teab, et kes ja kust korterist suitsetab, et rääkima minna? Käib kõik üle kuulamas või.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 22:11; 18.02 23:12; 19.02 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Inimese kodu on siiski puutumatu. Seda ütleb ka Põhiseadus.”

Eesti Vabariigi Põhiseaduse §28 alusel on igaühel õigus tervise kaitsele.
Rahvatervise seaduse §4 kohaselt ei tohi inimene ohustada teise inimese tervist oma otsese tegevusega ega elukeskkonna halvendamise kaudu.
Tuleohutuse seaduse §3 lg1 p5 ütleb, et isik on kohustatud rakendama tulekahju tekkimist vältivaid meetmeid ning hoiduma tegevusest, mis võib põhjustada tulekahju.

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Inimese kodu on siiski puutumatu. Seda ütleb ka Põhiseadus.”

Eesti Vabariigi Põhiseaduse §28 alusel on igaühel õigus tervise kaitsele.

Rahvatervise seaduse §4 kohaselt ei tohi inimene ohustada teise inimese tervist oma otsese tegevusega ega elukeskkonna halvendamise kaudu.

Tuleohutuse seaduse §3 lg1 p5 ütleb, et isik on kohustatud rakendama tulekahju tekkimist vältivaid meetmeid ning hoiduma tegevusest, mis võib põhjustada tulekahju.

Hais ei riku tervist. Jah, on ebameeldiv, seda küll, aga mitte tervist kahjustav. Suitsetaja siiski ei tossa sinu korteris ja sinu kõrval.
Tuleohutuse seadus siinkohal ei kehti, siis peaks keelama ka nt. küünalde põletamise kortermajades. Suitsetada saab väga ohutult.

Ma ei kaitse suitsetajaid, olen ise mittesuitsetajast KÜ juhatuse liige ja sellise probleemiga kokku puutunud. Ainus lahendus on ventsüsteemi ümberehitus.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 21:08; 18.02 22:30; 18.02 23:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hais ei riku tervist. Jah, on ebameeldiv, seda küll, aga mitte tervist kahjustav.

Kuidas ei riku, tekitab stressi ja moekat ärevushäiret. Tubli advokaat paneks selle korstna maksma küll.

+5
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 21:56; 18.02 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endise,suitsetajana ma arvan, et pole mõtet suud kulutada ja omavajel suheda. Kui ei meeldi otsi uus elamine. Renoveeritud vent.süsteem ei päästa räigest konihaiust.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurda siis kui kanep legaliseeritakse. Sel pole vaid paha hais, vaid mõjub endale ka.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 22:11; 18.02 23:12; 19.02 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endise,suitsetajana ma arvan, et pole mõtet suud kulutada ja omavajel suheda. Kui ei meeldi otsi uus elamine. Renoveeritud vent.süsteem ei päästa räigest konihaiust.

“Aitäh” sulle nii-nii “targa” soovituse eest.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 20:24; 19.02 03:25; 27.02 00:43; 04.05 10:21; 10.05 11:07; 11.05 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida hetkel kohe teha saad- lülita oma kubu sisse st väljatõmme tööle kui lõhn on, siis ei imbu lõhnad sinu korterisse.

Järgmiseks, jah, KÕ rääkida ja vent süsteemi muutmine.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Renoveeritud vent.süsteem ei päästa räigest konihaiust.

Pigem ära puuduta teemasid, millest sul pole aimugi.
Uue väljatõmbe puhul (sest vana ju polnudki, vaid oli nö. loomulik vent) ei ole korterites mitte mingeid naabrite lõhnu, hallitusi jne ja oma toad püsivad samuti värske õhuga.
S.o. kui sa iseendale tekitad mingit haisu, siis see kaob tundide jooksul.

@renoveeritud kortermajas
toas suitsetaja samuti olemas, ta ei sega enam kedagi

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 20:45; 19.02 08:27; 19.02 09:06; 19.02 09:40; 04.05 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav kui suitsuhais tuleb sealt tuppa, siis kas näiteks kala praadimise lõhnad ei tule.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil teevad alumised suuremat sorti remonti ja elektripistikutest, põrandaliistude vahelt tuleb meile ehitustolmu. Täiesti ebanormaalne, oleme kõik kinni teipinud, aga midagi ikka tuleb sisse ????

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ei riku, tekitab stressi ja moekat ärevushäiret. Tubli advokaat paneks selle korstna maksma küll.

No kui mina peaksin maksma suitsetamise eest, siis naaber peaks mulle maksma liha praadimise, kapsa keetmise, koerapidamise või lõhnaõli valiku eest. Need haisud tekitavad jälle minus stressi. Nii et kui hulluks me lõpuks lähme oma õiguste nõudmisega?

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav kui suitsuhais tuleb sealt tuppa, siis kas näiteks kala praadimise lõhnad ei tule.

Loomulikult tulevad.

Aga seoses sellega uitmõte: kas ühistul ei oleks võimalik vastu võtta seadus, mis keelaks väljapuhkega kubude kasutamise?
Jutt muidugi ainult loomuliku ventilatsiooniga vanematest majadest.
Ja loomulikult oleks lubatud tavalised köögiõhupuhastid, mis sinu oma õhku köögis läbi filtri ringi keerutavad.

Sest tegelt see on ju räme terror, et sa paned OMA kööki kubu, mis surub sinu KÕIK gaasid, lõhnad ja haisud ventilatsioonišahti, kus need omakorda paiskuvad laiali nii alumistele kui ülemistele naabritele.

……..

P.s. Teemaalgataja, mis sul seal endal sela täpsemalt on,
– kas õhupuhastaja, mis imeb sinu köögi õhu sisse, filtreerib ja laseb uuesti sulle kööki tagasi VÕI
– väljapuhkega kubu, mis imeb sinu õhu sisse, pisut filtreerib rasva ja surub selle õhu siis venti sinult ära?
Seal on suur vahe. Suitsetaja onul on see teine variant.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 20:45; 19.02 08:27; 19.02 09:06; 19.02 09:40; 04.05 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga seoses sellega uitmõte: kas ühistul ei oleks võimalik vastu võtta seadus, mis keelaks väljapuhkega kubude kasutamise?
Jutt muidugi ainult loomuliku ventilatsiooniga vanematest majadest.
Ja loomulikult oleks lubatud tavalised köögiõhupuhastid, mis sinu oma õhku köögis läbi filtri ringi keerutavad.

Sest tegelt see on ju räme terror, et sa paned OMA kööki kubu, mis surub sinu KÕIK gaasid, lõhnad ja haisud ventilatsioonišahti, kus need omakorda paiskuvad laiali nii alumistele kui ülemistele naabritele.

ühistud ilmselgelt ei ole eesti vabariigis seadusandev jõud.

minu teada ei tohi ka olemasoleva seadusandluse tingimustes ühendada kubu sellisesse ventilatsioonišahti, kus äratõmmet ei ole. ja sellest algabki kogu probleem, mitte suitsetavast majanaabrist.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu teada ei tohi ka olemasoleva seadusandluse tingimustes ühendada kubu sellisesse ventilatsioonišahti, kus äratõmmet ei ole.

Siis on ju veel parem.
Tulebki suitsumehele (või -naisele) sellega selga sõita.
Kui edaspidi oma tossu sees peab istuma, ehk hakkab õues käima.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 20:45; 19.02 08:27; 19.02 09:06; 19.02 09:40; 04.05 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt rikub sigaritoss tervist küll, ka see sisaldab hulganisti kantserogeenseid aineid. Iseasi, et filtritega kubu kaudu ei peaks seda nii olulisel määral naabri tuppa pääseda. Ent toas suitsetajate koduseinad on pika praktika tagajärjel tihti kaetud mürgise tahma kihiga, mis mõjutab selles toas elavate inimeste tervist ka siis, kui seal enam keegi ei suitseta. Aitab ainult remont.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt rikub sigaritoss tervist küll, ka see sisaldab hulganisti kantserogeenseid aineid. Iseasi, et filtritega kubu kaudu ei peaks seda nii olulisel määral naabri tuppa pääseda. Ent toas suitsetajate koduseinad on pika praktika tagajärjel tihti kaetud mürgise tahma kihiga, mis mõjutab selles toas elavate inimeste tervist ka siis, kui seal enam keegi ei suitseta. Aitab ainult remont.

Minu kubul on ainult mingi metallvõre filtriks ja väike klapp seal torus, mis avaneb ainult siis kui kubu käima panna. Mingit spets filtrit ei ole. Kui naaber suitsetab, siis imbub terve tuba suitsuhaisu täis. Ja suitsetab regulaarselt, ööseti ka. Ei ole rääkinud ja ei plaani ka rääkida antud inimesega, sest kuidas ma saaksin võõrast inimest paluda loobuda tema OMA KODUS tegemast midagi mida talle väga meeldib teha. Narkovingu pole õnneks olnud. Igatahes, minu kui mittesuitsetaja jaoks väga ebameeldiv.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 20:24; 19.02 03:25; 27.02 00:43; 04.05 10:21; 10.05 11:07; 11.05 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka keegi alumistest naabritest suitsetab köögis. Ega see mind just ei rõõmusta, aga üldiselt, kui omal kubu tööle panen, siis üsna ruttu tõmbab selle sigaretivingu välja. Seega ma ei näe põhjust probleemi teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Kodunurk Naabri suitsuhais imbub minu tuppa :(