Esileht Pereelu ja suhted Naabrid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Naabrid

Postitas:

Meie uute naabrite lapsed on siia kolimisest saati peaaegu iga päev südamest ja mitmeid minuteid nutnud. Mida teie ses olukorras teeksite? Muidu lapsevanemad tunduvad väga toredad ja üldiselt ka mingit karjumist ega miskit ei ole, aga üks hetk hakkab kõva nutt peale ja siis see kestab ja kestab.
Võrdlusmomenti ses mõttes ei ole ka, et omal on ainult üks laps, rahulik ja sellist väga kõva nuttu olen kuulnud temalt üksikud korrad, kui ta väga kõvasti haiget on saanud, sedagi nö hetkeks. Mitte kunagi nii pikalt, ca 20-40min nagu naabrite lapsed. Seetõttu tundubki väga imelik, et me ei kuule õhtuti telekatki, sest naabrite lapsed nutavad just nii kõvasti ja see ei tundu okei, aga samas mida teha?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 22:30; 26.04 22:39; 26.04 22:51; 01.05 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud

Perekool.ee kasutajatingimused
2. Perekool.ee kasutaja kohustused
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli moderaator

0
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 22:36; 26.04 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud

Perekool.ee kasutajatingimused
2. Perekool.ee kasutaja kohustused
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli moderaator

Võib täitsa rahulikult võtta, ei tooda mingeid soust teemasi, ma ei teadnud, et sarnane teema on olemas, palun viidet, aitäh.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 22:30; 26.04 22:39; 26.04 22:51; 01.05 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanad need nutvad lapsed on? Minu kolmene võib ka vahel südantlõhestavalt ulguda, kui multikaaeg otsa saab ja telekas kinni pannakse.

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 22:45; 28.04 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et 3a ja 5a.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 22:30; 26.04 22:39; 26.04 22:51; 01.05 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.sunnyskyz.com/blog/119/36-Reasons-My-Kid-Is-Crying-Temper-Tantrums-You-Can-t-Help-But-Laugh-At

Siin on vaid mõned mõtted, miks väikesed lapsed võiksid südantlõhestavalt nutta…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helista 112. Las lähevad kontrollivad. Aga ilmselt on teil nüüd arusaadav, miks eelmised naabrid kolisid. Seinad on nii õhukesed, et kõik kostab läbi.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa ei küsi siis nende toredate vanemate käest? Igal on omad põhjused. Vahest saad nõuga aidatagi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka laps vahepeal nutab mitu minutit, vahel ka mitu tundi, sest ta on üleväsinud ja ta ei oska muudmoodi käituda. Kui mul tuleks ukse taha naaber targutama, siis saadaks ta sinna kus ta tuli.
See et su laps tore oli ja väga ei karjunud/nutnud, ei tähenda et kõik sellised lapsed on. Lapsi ajavad igasugused asjad nutma.

+15
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seetõttu tundubki väga imelik, et me ei kuule õhtuti telekatki,

Ja mina arvasin, et Kopli liinidel enam ammu ei elata.
Aga heakene küll.
Kui ikka saras elatakse, siis tuleks lasta ära mõõta, kustkaudu see müra läbi tuleb. Ja vastavalt midagi ette võtta. On ju olemas kõikvõimalikud mürasummutuspaneelid jne, asi see üks sein sellega üle käia on.

Täna nad nutavad, homme kasvavad suureks, enam ei nuta, aga siis hakkab keegi kas kõva häälega seksima või karjuma, vahet ei ole, allikat sa ei kõrvalda.

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 09:16; 28.04 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on neli last – rohkem kogemusi.
Nutavad, eriti väiksena:
1) üleväsimus, ei jaksa enam magama jääda
2) seedehäired – ka mu 2-ne ärkab vahel keset ööd gaaside tõttu nutuga üles. Ja nutabki kuni end tühjaks puuksutanud
3) jonn – esineb vanuses 2-4 aastat. Võib kesta tunde!
4) probleem – üleeile kadus noorimal joogipudel õues ära. Otsisime kuni magamaminekuni seda, aga pimedas ei leidnud. Laps aga tahab enne magamaminekut sellest teed juua – pudelit polnud, tass läks ümber – jäigi lõpuks nuttes magama
5) kui lapsi on rohkem, siis nad omavahel kisuvad ka natuke. Kui suuremad kiusavad, siis pisemad hakkavad nutma
6) üks laps nutab siis lahinal kui ei saa järjekordset soovitud mänguasja (ja tal tekib päevas vähemalt 3 ideed, mis võiks kohe poest ära osta. Halloo, ma ei osta iga päev mänguasju! Eriti kui nendega mängitakse max 30 minutit ja siis on jälle igav, uut vaja)
7) algklassilaps nutab ka vahel – eriti siis kui peab õhtul 10 paiku magama minema
Lapsed väljendavad nutuga oma emotsioone. Täiskasvanud oskavad end rohkem kontrolli all hoida ja ei nuta nii sageli (kuigi vahel tahaks ise ka).

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene tunneb vist muret, kas lastega on kõik hästi. Me ei oska ju siit kaugjuhtimise teel otsustada, mis laadi see nutt on ja kas see on normaalne. Ma pigem kahtlustaks ka midagi. Kas nutmise ajal on ikka vanemad kodus neil? Ilmselt läheksin mõni õhtu ja koputaksin ja küsiksin, et kas on kõik hästi, meile kostab väga kurb nutt, milles asi? Vanemate olekust on näha, kas on tavapärane olukord või pole neid äkki koduski või joovad või mis iganes.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 18:02; 28.04 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poisil oli unepaanika. Kestis see 30 min-tund. Üldjuhul öösel 2 ajal. Ja see oli ikka tõsiselt röökiv nutt, nagu tehakse haiget.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist prooviks naabritega tuttavaks saada, sest selline nutt ajaks küll veidi ärevaks just selles saas mõttes nagu üks eelnev kirjeldas – kas lastega ikka hästi kõik. Muidugi võib olla hästi, aga kes teab.

Läheks ükspäev või õhtu (aga kindlasti mitte siis, kui lapsed juba karjuvad!) ukse taha koputama / külla ja tutuvustaks ennast ja tervitaks uusi naabreid ning saaks teada, et mis inimesed nemad on. Kui ikka tavaline pere, kelle lapsed tunduvad tavalised ja rõõmsad, siis ehk julgeks isegi kas kohe või hiljem ka nutu kohta küsida. Kui tundub kahtlane pere, siis teab, et nutu puhul tuleks ehk pigem sekkuda või isegi vastavatesse ametitesse teada anda.

Muideks, ma kujutan ette, et kui lastel kombeks õhtul jonni joruda, siis vanematel isegi ehk oleks vaja, et naabrinaine pahuralt ukse taha tuleks ja lastega veidi pahandaks. See oleks mõnes olukorras mõjuvam, kui vanemate pidev sussutamine ja soigumine et tuleb jonn jätta. Sellise “rollimängu” võiks viisakuse mõttes vanematega muidugi enne kokku leppida.

Aga noh, seinte helikindlustamisse tasub igal juhul investeerida.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 23:37; 28.04 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheks ükspäev või õhtu (aga kindlasti mitte siis, kui lapsed juba karjuvad!) ukse taha koputama / külla ja tutuvustaks ennast ja tervitaks uusi naabreid ning saaks teada, et mis inimesed nemad on. Kui ikka tavaline pere, kelle lapsed tunduvad tavalised ja rõõmsad, siis ehk julgeks isegi kas kohe või hiljem ka nutu kohta küsida.

Elab tavaline tore noor pere. Kolmene ja viiene laps käivad lasteaias, vanemad tööl. Jõuab pere koju kell 6 õhtul, lapsed on väsinud ja tahavad süüa. Järgmine päev jälle lasteaiapäev, lapsed peavad pool 9 voodisse sättima hakkama – et jõuaks hambad pestud, vannis käidud, unejutt loeud ja õigel ajal silmad kinni. Koju tulnud vanematest üks hakkab õhtusööki tegema, teine tegeleb lastega. Just siis, kui hakatakse lauda istuma (kell on juba 7 ja kõigil kõht tühi), kõlab uksekell. Lapsevanem läheb uksele, seal seisab naaber:
Naaber: Tere!
Lapsevanem: Tere?
Naaber: Ma olen teie naaber, mõtlesin et tutvun uute naabritega
LV: Ee, väga kena, aga me hakkame just õhtust sööma, lastel on kõhud tühjad, tutvume ehk mõni teine kord.

Naaber lahkub ja helistab lastekaitsesse, sest naaber ei olnudki rõõmus, kui talle õhtul ukse taha minna.

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 08:49; 29.04 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheks ükspäev või õhtu (aga kindlasti mitte siis, kui lapsed juba karjuvad!) ukse taha koputama / külla ja tutuvustaks ennast ja tervitaks uusi naabreid ning saaks teada, et mis inimesed nemad on. Kui ikka tavaline pere, kelle lapsed tunduvad tavalised ja rõõmsad, siis ehk julgeks isegi kas kohe või hiljem ka nutu kohta küsida.

Elab tavaline tore noor pere. Kolmene ja viiene laps käivad lasteaias, vanemad tööl. Jõuab pere koju kell 6 õhtul, lapsed on väsinud ja tahavad süüa. Järgmine päev jälle lasteaiapäev, lapsed peavad pool 9 voodisse sättima hakkama – et jõuaks hambad pestud, vannis käidud, unejutt loeud ja õigel ajal silmad kinni. Koju tulnud vanematest üks hakkab õhtusööki tegema, teine tegeleb ustega. Just siis, kui haktakse lauda istuma (kell on juba 7 ja kõigil kõht tühi), kõlab uksekell. Lapsevanem läheb uksele, seal seisab naaber:

Naaber: Tere!

Lapsevanem: Tere?

Naaber: Ma olen teie naaber, mõtlesin et tutvun uute naabrotega

LV: Ee, väga kena, aga me hakkame just õhtust sööma, lastel on kõhud tühjad, tutvume ehk mõni teine kord.

Naaber lahkub ja helistab lastekaitsesse, sest naaber ei olnudki rõõmus, kui talle õhtul ukse taha minna.

Ma mõtlesin täpselt sedasama: et mina küll võhivõõrast naabrit suvalisel ajal ette hoiatamata oma kodus vastu võtma ei nõustuks. Selliste naabritevaheliste tutvuste arendamise koht on ikka hoovis liivakastiserval vm toimetuste juures, mitte ei tungita võõrale inimesele koju.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 09:13; 29.04 06:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naaber lahkub ja helistab lastekaitsesse, sest naaber ei olnudki rõõmus, kui talle õhtul ukse taha minna.

Naaber on perekoolikas ja saab alati kõik oma head nõuanded vaid sealt.

Kuidas ta saaksi teisiti käituda?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 09:16; 28.04 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttekam on vist minna just siis, kui lapsed parasjagu nutavad. Siis on näha, mis olekus vanemad on ja mis seal toimub. Muidugi on igasuguseid perioode ja virilamaid lapsi, aga ei tee paha ega ole ka imelik, kui igaõhtune nutt naabreid ärevaks teeb, minna uurima, miks lapsed nutavad. Kui vanemad ütlevad, et meil on unepaanika või mis iganes põhjus, miks nii vanad lapsed peaksid nii pikalt igal õhtul nutma ja jutt on uskumisväärne, on naaber saanud südamerahu. Ma ka oleks mures, sest oma lapsed pole kunagi niimoodi nutnud. Meie noorimal oli küll vahel jonnituur ja meil olid omad meetodid sellega tegelemiseks lausa, toimisid ilusti ka, sest iial ei nutnud ega jonninud ka tema üle 5-10 minuti. Sellest talle piisas, et sai end välja elada ja hiljem juba ise läks vahel sinna “jonnituppa”, pani tule põlema ja ütles, et tema nüüd jonnib natuke. Aga teemaalgataja ei kirjuta jonnist, vaid nutust.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 18:02; 28.04 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et lastevastane vägivald ei ole tundmatu teema ja küllalt on väärkoheldud lapsi. Kahjuks jõuavad teemad avalikkuse ette, kus last on juba vigastatud, vahest ka pöördumatult (raputatud laps) – seega parem, kui keegi tunneb muret enne (ja põhjendamatult) – kui pärast süüdistatakse naabreid, mis te midagi ette ei võtnud.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 16:20; 28.04 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on vanem laps selline, kes pikalt ja mõnuga nutab. Teistest tundlikum on ka, käime psühholoogi juures temaga, kes peamiselt räägib, et ongi OK nutta ja oma tundeid väljendada ja et peabki seda tegema. Ise oleme ikka lapsele rääkinud, et kui kurvaks muutub või mingi asi ärritab või ajab endast välja, siis tuleb seda ikka sõnadega rääkida, tulla meie juurde ja rääkida, mis mureks on, et nutt on OK, aga tunnetega saab hakkama ka nii, et iga kord, kui midagi ei valesti on, nutma ei hakka. Kui ta nutma hakkab, siis ei suuda pidama saada. Noorem üürgab ka mõnuga, kui mängus riidu lähevad või midagi ei meeldi. Teab, et kisaga midagi ei saavuta, aga kisab ikka. Kuna ma ise olin lapsena selline talleke, kes häältki ei julgenud teha, siis mul endal on nende kisamisi veider kuulata/vaadata (lapsed on hoitud, armastatud, keegi liiga ei tee, ei peksa, ei tutista vmt), nad ikka mõnuga kisavad. Ma ei teagi, kas osaliselt ka üksteisele demonstratsiooniks, et vot, vaata, sa võtsid mu pet shopi ära, ma nüüd tee kisa, või on see midagi muud, aga ei ole meie mehega (kes muide, on ka megarahulik nagu minagi) suutnud sellele selgitust leida. Vanemast lapsest saan isegi aru, ta on selline melanhoolne, muutub kergesti kurvaks jne, aga noorem on lõbus ja seltsiv laps, milleks seda seatapukisa teha, arusaamatu.

Kui lapsed riidu lähevad või näiteks ei saa midagi, mis tahavad, ja siis oma pahameelt demonstreerivad, siis mõnikord poevad teises toas kuhugi nurka ja siis uluvad seal. Kuna kohe lohutama minnes see niikuinii ei õnnestu (korduvalt läbi proovitud), siis laseme alguses neil end nö tühjaks nutta. Häälest on aru saada, millal on õige aeg minna, kõrval istuda või sülle kutsuda ja lohutada. Kui kohe minna, siis see ainult keerab veel vindi üle, meie laste puhul aitabki see, kui saavad veidi omaette töriseda, seejärel saab juba lohutada ja arutada, et mis siis valesti läks ja mida saaks selles situatsioonis teha, et edaspidi nii ei oleks.

Keegi eespool kirjutas ka unepaanikast. Meil oli seda vanemal lapsel u 2-3 aasta jooksul väga tihti. Laps ärkab öösel järsku üles, silmad lahti, nagu oleks ärkvel, samas ei ole ka, nutab lohutamatult, selline jube paaniline kisa. Siis lihtsalt hoidsime süles, rääkisime vaikselt, üritasime sellest seisundist välja tuua. Kes ise oma lapsega sellist asja kogenud ei ole, ei suuda ettegi kujutada, kui raske see on ka vanemale. Võib ju miinustada neid kommentaare, kus vanemad räägivad oma kogemusest oma lastega, kes nutavad palju, aga kui sul ikka endal sellise lapsega kogemust pole, siis mõtle enne hetk. Kõik lapsed ei ole ühesugused.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 16:37; 28.04 16:43; 28.04 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loodan, et nutjate/karjujate laste vanemad mõistavad, et selline kisa häirib naabreid ja saavad aru, et on inimesi, kellele tekitab see muret. Seega on normaalne oma naabritega suhelda, vabandada võimaliku häirimise pärast. Kui seda ei tehta – on ka arusaadav naabrite mure teil toimuva pärast.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 16:20; 28.04 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loodan, et nutjate/karjujate laste vanemad mõistavad, et selline kisa häirib naabreid ja saavad aru, et on inimesi, kellele tekitab see muret. Seega on normaalne oma naabritega suhelda, vabandada võimaliku häirimise pärast. Kui seda ei tehta – on ka arusaadav naabrite mure teil toimuva pärast.

Me näiteks olemegi oma naabritelt küsinud, nad vastavad, et mõnikord on midagi kuulda olnud, aga mitte eriti, et neid see ei häiri.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 16:37; 28.04 16:43; 28.04 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on sünnist saati väga häälekalt enda emotsioone väljendanud ja ega teha polegi midagi. Inimesed võiks aru saada, et nutmine on normaalne ja kõik lapsed pole ühesugused. No tore ju kui sinu laps on vaikne ja rahulik, aga näe palun oma ninaotsast veidi kaugemale, kõigil ei ole niimoodi vedanud.

Aga et välistada võimalus, et lapsi tõesti väärkoheldakse, mine järgmise nututuuri ajal ukse taha ja palu laenata nt tass suhkrut. Ütle, et sai otsa, aga toit ahjus, ei julge praegu poodi tormata. Saad pilgu heita, et mis toimub, ehk nagu muuseas ka küsida, mis pisikesele muret teeb, kas saad ehk aidata, viisakalt tänada suhkru eest ja selgus peakski sellega käes olema, kas lapsed on väärkoheldud või lihtsalt väga vokaalsed. Ja seda ilma, et oleksid tüütus, kes oma nina teiste pereellu topib.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga et välistada võimalus, et lapsi tõesti väärkoheldakse, mine järgmise nututuuri ajal ukse taha ja palu laenata nt tass suhkrut.

See oleks eriti läbinähtav vale. Eks naaber vast ise ka teab, et kisa on kosta, ja kui keegi tuleb sellisel hetkel suhkrut laenama, siis arvaks naaber ilmselt, et oled kas a. nuhk b. eriline tobu, kes peab oma kruusi suhkrut olulisemaks kui teise peredraamat.

Kui uurida tahad, siis küsi otse, aga kenasti.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 22:45; 28.04 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seetõttu tundubki väga imelik, et me ei kuule õhtuti telekatki, sest naabrite lapsed nutavad just nii kõvasti ja see ei tundu okei, aga samas mida teha?

Kas nad nutavad peamiselt õhtul? Magamaminemisprotest? Saadetakse liiga hilja magama, lapsed on üleväsinud.

Ja kindlasti on konks siin ka selles, et sul on üks laps, neil nagu aru saan rohkem. Enne und lollitavad, vanemad keelavad, lõpuks üks lastest hakkab nutma, võib-olla ka mõlemad, sest lollitades näiteks ajavad üksteist millegagi närvi. See kahe lapse magama saatmine õhtul ei ole alati just päeva parim osa. Kahe lapsega on ka muu päev kordades lärmakam kui ühega.

Meil tegi noorem laps umbes pool aastat järjest iga õhtu protestikisa, kui oli magama minemise aeg, kuigi unerutiin oli neil paigas, kõik kogu aeg sama (asjade ära panemine, pesemine, unejutt), lambist hakkas korraga õhtuti kisama, nii kui öelda, et nüüd on magama minemise aeg. Teatud perioodi see protest tal kestis, siis loobus, sest ega selle pärast, et ta protestikisa tegi, lapsed üles ei jäänud, ikka tuli magama minna.

Kui arvad, et lapsed seal valust nutavad, siis mine lihtsalt ukse taha, koputa ja küsi, milles asi, kui jälle nutavad. See jutt, et telekatki ei kuule, on sul ilmselt ulmevaldkond, sest iga normaalne inimene läheks juba uurima, kui selline nutt, et naaber seina aga telekatki ei kuule, kuskil on.

Aga enda lapsepõlve järgi ütleksin, et kui laps kodus nutta julgeb, siis on veel ilmselt asjad korras. Palju hullem on, kui last on nii palju karistatud, et ta enam häälega nuttagi ei julge. Mina sain oma ema käest küll vitsa, küll rihmaga ja ma tõesti ei nutnud lapsega, vähemalt mitte häälega ega ka vanemate nähes.

Kägu 27.04.2019 11:02 on väga häid näiteid toonud, mis kõik võib laste nuttu põhjustada. Nii mõnigi asi tuli väga tuttav ette.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 16:37; 28.04 16:43; 28.04 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheks ükspäev või õhtu (aga kindlasti mitte siis, kui lapsed juba karjuvad!) ukse taha koputama / külla ja tutuvustaks ennast ja tervitaks uusi naabreid ning saaks teada, et mis inimesed nemad on. Kui ikka tavaline pere, kelle lapsed tunduvad tavalised ja rõõmsad, siis ehk julgeks isegi kas kohe või hiljem ka nutu kohta küsida.

Elab tavaline tore noor pere. Kolmene ja viiene laps käivad lasteaias, vanemad tööl. Jõuab pere koju kell 6 õhtul, lapsed on väsinud ja tahavad süüa. Järgmine päev jälle lasteaiapäev, lapsed peavad pool 9 voodisse sättima hakkama – et jõuaks hambad pestud, vannis käidud, unejutt loeud ja õigel ajal silmad kinni. Koju tulnud vanematest üks hakkab õhtusööki tegema, teine tegeleb ustega. Just siis, kui haktakse lauda istuma (kell on juba 7 ja kõigil kõht tühi), kõlab uksekell. Lapsevanem läheb uksele, seal seisab naaber:

Naaber: Tere!

Lapsevanem: Tere?

Naaber: Ma olen teie naaber, mõtlesin et tutvun uute naabrotega

LV: Ee, väga kena, aga me hakkame just õhtust sööma, lastel on kõhud tühjad, tutvume ehk mõni teine kord.

Naaber lahkub ja helistab lastekaitsesse, sest naaber ei olnudki rõõmus, kui talle õhtul ukse taha minna.

Ma mõtlesin täpselt sedasama: et mina küll võhivõõrast naabrit suvalisel ajal ette hoiatamata oma kodus vastu võtma ei nõustuks. Selliste naabritevaheliste tutvuste arendamise koht on ikka hoovis liivakastiserval vm toimetuste juures, mitte ei tungita võõrale inimesele koju.

Teie peres ei käi vist kunagi kadri- ega mardisandid, halloweenilapsed, jehoovakuulutajad ega Jorupill Jonn. Mõni külaline tõesti ei küsi ka tänapäeva telefoniajastul, kas ja millal on kõige sobilikum aeg külla minna. Aga noh, ma saan aru, et leidub palju inimesi, kellel on vaja eelnevalt teada, millal mustad sokid põrandalt ära koristada ja vetsupott üle pika aja ära pesta ning veel veidi lisaaega et peegli ees rõõmsat nägu harjutada….

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 23:37; 28.04 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on äsja kolinud, siis võib väikelastel uue kodu stress ka just õhtuti välja lüüa. Harjuvad alles uue koduga. Vanemad magavad mujal kui varem, nende endi voodid on teistmoodi kui varem, tualett on teise koha peal, aknast paistab võõras puu või hoopis teist värvi valgusega tänavavalgustus. Pisiasjad, aga väikelaste enesetunnet mõjutab väga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheks ükspäev või õhtu (aga kindlasti mitte siis, kui lapsed juba karjuvad!) ukse taha koputama / külla ja tutuvustaks ennast ja tervitaks uusi naabreid ning saaks teada, et mis inimesed nemad on. Kui ikka tavaline pere, kelle lapsed tunduvad tavalised ja rõõmsad, siis ehk julgeks isegi kas kohe või hiljem ka nutu kohta küsida.

Elab tavaline tore noor pere. Kolmene ja viiene laps käivad lasteaias, vanemad tööl. Jõuab pere koju kell 6 õhtul, lapsed on väsinud ja tahavad süüa. Järgmine päev jälle lasteaiapäev, lapsed peavad pool 9 voodisse sättima hakkama – et jõuaks hambad pestud, vannis käidud, unejutt loeud ja õigel ajal silmad kinni. Koju tulnud vanematest üks hakkab õhtusööki tegema, teine tegeleb ustega. Just siis, kui haktakse lauda istuma (kell on juba 7 ja kõigil kõht tühi), kõlab uksekell. Lapsevanem läheb uksele, seal seisab naaber:

Naaber: Tere!

Lapsevanem: Tere?

Naaber: Ma olen teie naaber, mõtlesin et tutvun uute naabrotega

LV: Ee, väga kena, aga me hakkame just õhtust sööma, lastel on kõhud tühjad, tutvume ehk mõni teine kord.

Naaber lahkub ja helistab lastekaitsesse, sest naaber ei olnudki rõõmus, kui talle õhtul ukse taha minna.

Ma mõtlesin täpselt sedasama: et mina küll võhivõõrast naabrit suvalisel ajal ette hoiatamata oma kodus vastu võtma ei nõustuks. Selliste naabritevaheliste tutvuste arendamise koht on ikka hoovis liivakastiserval vm toimetuste juures, mitte ei tungita võõrale inimesele koju.

Teie peres ei käi vist kunagi kadri- ega mardisandid, halloweenilapsed, jehoovakuulutajad ega Jorupill Jonn. Mõni külaline tõesti ei küsi ka tänapäeva telefoniajastul, kas ja millal on kõige sobilikum aeg külla minna. Aga noh, ma saan aru, et leidub palju inimesi, kellel on vaja eelnevalt teada, millal mustad sokid põrandalt ära koristada ja vetsupott üle pika aja ära pesta ning veel veidi lisaaega et peegli ees rõõmsat nägu harjutada….

Ei käi jah. Õnneks pole isegi teemat olnud, et mingid kadri- või mardisandid oleks ukse taga olnud. Asi ei ole koristamises (ehkki ma tegelikult leian, et inimesel tõesti on õigus soovi korral endale oma kodus ka segadust lubada, ilma et ta peaks seda võõrastele demonstreerima, kui ei soovi). Me oleme lihtsalt suure privsatsusvajadusega inimesed ja meie kodu on meie kindlus. Siia ei ole oodatud suvalised võõrad, ammugi eelnevalt kokku leppimata, vaid ainult kutsutud külalised. Väljaspool kodu suhtlen avatult ja vabalt, aga minu kodu ei ole läbikäiguhoov. 🙂 Ei mäleta nagu sellist teematki õnneks, et keegi oleks tahtnud kutsumata sisse trügida.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 09:13; 29.04 06:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teie peres ei käi vist kunagi kadri- ega mardisandid, halloweenilapsed, jehoovakuulutajad ega Jorupill Jonn. Mõni külaline tõesti ei küsi ka tänapäeva telefoniajastul, kas ja millal on kõige sobilikum aeg külla minna. Aga noh, ma saan aru, et leidub palju inimesi, kellel on vaja eelnevalt teada, millal mustad sokid põrandalt ära koristada ja vetsupott üle pika aja ära pesta ning veel veidi lisaaega et peegli ees rõõmsat nägu harjutada….

See, kes meie peres käivad või ei käi, ei puutu asjasse.
Aga katsu loogiliselt mõelda. Tegemist on perega, kus on kaks väikelast, tõenäoliselt käivad mõlemad lasteaias (tavaliselt kolmesed ja viiesed on lasteaialapsed). Lapsed nutavad just õhtuti. Lasteaiapäeva õhtud on lühikesed, lapsed peale lasteaiapäevi väsinud. Kui lapsed üleväsivad, siis nad kipuvadki nutma, nad ei oska muudmoodi väsimusega toime tulla. Kui nüüd selles naabri peres on ka laste nutu põhjus üleväsimus (üsna tõenäoline põhjus), siis kohe kindlasti ei soovi need vanemad niigi lühikesel õhtul veel ootamatult ukse taha sadavaid võihvõõraid naabreid tutvumisõhtule. See venitab õhtu veel pikemaks, väsitab veelgi. Sedasi suvaliselt ukse taha tutvuma minek ei ole kindlasti viisakas. Pigem ikka katsugu tutvuda siis, kui neid õues kohtab. Eks siis saab ka uurida, mis on selle nutu põhjus.

Aga sul on toas sokid vedelemas ja vetsupott triibuline, et sa selle peale tuled, et just see on ainus võimalik põhjus, miks lastega pere ei taha suvalisel hetkel naabreid külla? Ja sa naabrina sellisele tutvumisõhtule minnes käid ja kontrollid kohe WC-poti ka üle? Või on sul nii nõrk põis, et naaberkorterisse minnes tingimata vaja WC-d ka külastad? Või veedad seal külas tunde, et tingimata WC-d väisama pead? Või oled ehk kooner, et kui naabri juures juba olla, käiks seal WC-s ka, et kodust vett ja WC-paberit kokku hoida? Või miks nii absurdsed oletused sul? Lihtsalt õelusest?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 08:49; 29.04 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kisa kestab tõesti üle poole tunni nii, et te omas kodus isegi telekat ei kuule ja seda päevast-päeva, siis on igati normaalne minna naabritele ukse taha. Ehk uued naabrid ei teagi, et seinad nii hästi läbi kostavad. Ega siis ei pea kohe peale lendama. Eriti kui muidu toredad inimesed tunduvad. Pole vaja mingeid koomilisi põhjendusi leiutada, et tulin tassikest suhkrut vms laenama ????

Mu lastel 2 aastat vanusevahet ja seal vanuses 3 ja 5 oligi vist kõige pöörasem periood – mõlemad olid suured isiksused ja mingeid allaandmisi oma soovides teha ei suutnud. Mõlemal üsna lühike süütenöör ka kui väsinud on. Ja õhtuti nad kipuvad emotsionaalselt väsinud olema kuna lasteaiapäevad kurnavad ning omade keskel saab rihma lõdvaks lasta. Minu omad kisklesid nii, et meil käis naaber ka ukse taga. Kusjuures lastele mõjus see täitsa hästi. Said selgeks, et naaber on ka inimene ning tahab oma kodus puhata. Vähemalt mingiks ajaks võttis neil tuurid maha. Ega see minu jutt ja tegevuste suunamine ei aidanud. Tegelikult tegin selle asja hullemakski – lapsed karjusid edasi, kuid mina pidin kohtuniku rolli võtma ja hakkama õigust mõistma, kellel on siis õigus selle helerohelisele pliiatsile või kas keegi sai ehk gramm rohkem jäätist. Nad peavad ise oma konflikte lahendama õppima ning leidma need nõksud, mis aitavad mõlemaid osapooli rahuldavate tulemusteni jõudma. Kui mina sekkusin, siis nad tegid järelduse, et karjumine on hea – ema hakkab kohe siblima ja soove täitma.

Igal juhul – kui süda valutab või kisa lihtsalt elu häirib, siis mine ja uuri sõbralikult, mis värk on kui kisamaraton täies hoos. Võib ju ka naljaga läheneda kui endal nii mugavam. Ma ei tea.. tutvustad ennast sõbralikult, et tere mina olen teie naaber Mari ja tahaksin oma silmaga näha neid tulevasi ooperitähti vms.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Pereelu ja suhted Naabrid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.