Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps Naabrilaps ei kutsunud sünnipäevale

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 113 )

Teema: Naabrilaps ei kutsunud sünnipäevale

Postitas:
Kägu

Veider tõepoolest. Kolisime pea 3 aastat tagasi. Naabrilaps on samaealine ning lapsed klapivad algusest peale kenasti ja mängivad palju koos. Tegu siis 1.klassi lastega. Nüüd siis teist aastat järjest pidas naabrilaps kodus sünnipäeva (kutsutud olid mõned endised lasteaiakaaslased, sugulased, paar klassikaaslast) ja meie laps jälle ei saanud kutset. Pidu toimus reede õhtul ja pühapäeval oli naabrilaps juba meie ukse taga ja tahtis meie lapsega mängida. Saatsin viisakalt minema.

Naabriperega muidu ok suhted, sõbralikud ja viisakad. Kuidagi veider minna naabritele nüüd seletama, et teate, kui igapäevast mängukaaslast sünnipäevapeole ei kutsuta, siis ma ei soovi, et lapsed enam koos mängivad. Tõmbuks lihtsalt vaikselt eemale. Selgitasin juba oma lapsele ka, et väga imelik käitumine naabrilapsest ja lõpetame selle sõpruse ära. Laps küll arusaadavalt pisut kurb, aga küll ajaga unustab.

+9
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Provotseerid või oledki nii rumal?

+17
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Veider tõepoolest. Kolisime pea 3 aastat tagasi. Naabrilaps on samaealine ning lapsed klapivad algusest peale kenasti ja mängivad palju koos. Tegu siis 1.klassi lastega. Nüüd siis teist aastat järjest pidas naabrilaps kodus sünnipäeva (kutsutud olid mõned endised lasteaiakaaslased, sugulased, paar klassikaaslast) ja meie laps jälle ei saanud kutset. Pidu toimus reede õhtul ja pühapäeval oli naabrilaps juba meie ukse taga ja tahtis meie lapsega mängida. Saatsin viisakalt minema.

Naabriperega muidu ok suhted, sõbralikud ja viisakad. Kuidagi veider minna naabritele nüüd seletama, et teate, kui igapäevast mängukaaslast sünnipäevapeole ei kutsuta, siis ma ei soovi, et lapsed enam koos mängivad. Tõmbuks lihtsalt vaikselt eemale. Selgitasin juba oma lapsele ka, et väga imelik käitumine naabrilapsest ja lõpetame selle sõpruse ära. Laps küll arusaadavalt pisut kurb, aga küll ajaga unustab.

<!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-nonexxxclearxxxblock –>

Kas sinu laps ikka õnne läks soovima, või ootaski ainult kutset? Ei usu, et eriti hästi klapivad, ju oli mingi põhjus, mida sina ei tea. Läksid tülli või üks kiusab teist, kõik lapsed ei räägi, kui neile sõbra puhul miski muret teeb. Selles vanuses laps otsustab ise, keda kutsub, keda mitte. Vanemaid siin süüdistada ei saa. Kui tahad põhjust teada, mine küsi ise sellelt lapselt. Imelik oli ka see, et sina ukse tagant ära saadad selle lapse, seda oleks võinud teha siis sinu laps.

+11
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

<!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-nonexxxclearxxxblock –>

Sel juhul las su laps ütleb siis seda sellele lapsele, see on ju tema sõber. Sina käitud hetkel nii nagu mingi sinu parim sõbranna oleks kutsunud kõik teised aõbrannad oma sünnale ja jätnud sinu nimme kutsumata. Kui sinu laps ei olegi hetkel väga pettunud, et kutset ei saanud, ju ta siis ikka aimas ette, et teda tõenäoliselt ei kutsuta. Küll ta teab põhjust.

+9
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja muuseas, laste puhul võib see olla ka nii, et A ütleb B-le, et kui sa seda teed/ei tee, siis ma sind oma sünnipäevale ei kutsu. Vaevalt see mingi väga sügav põhjus olla sai, aga võiksid ju koos oma lapsega selle lapse käest üle küsida, siis edaspidi teaksid. Võimalik, et seal polnudki kutsetega, vaid umbes, kes ukse taha õnnitlema läksid, need sisse kutsuti ja torti pakuti. Aga küsimata teada ei saa nagunii.

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Õudne kui selline ema on! Keelab sõbraga suhtlemise ära ainult seepärast, et sünnipäevale ei kutsutud. Vaene laps võib jääda ju üldse sõpradeta sest sõbrad ju räägivad omavahel ja see poiss nüüd juba enam ta poja ukse taha ei lähe.

+16
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nad on naabrilapsed, kes mängivad koos, sest elavad lähestikku. Kui ei oleks naabrid, võimalik, et ei suhtleks üldse. Mis sõprus? Kas kõik teie naabrid on teie sõbrad, kas käite kõigi naabrite sünnipäevadel ja kas teemaalgataja selle lapse vanemad enda sünnipäevale ka kutsus, enda lapse sünnipäevale ka kutsus selle lapse?

+11
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Need on sinu kompleksid. Neid ei ole tingimata vaja lapsele edasi anda, see ei tee ta elu lihtsamaks.

+8
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ise märganud, et millegipärast kõik pered ei pea naabreid justkui “päris” sõpradeks, hoolimata igapäevasest tihedast suhtlemisest ja läbikäimisest.

Üks tuttav rääkis mulle, kuidas tal oli lapsepõlvest pettumus seoses oma parima sõbrannaga. Kes juhuslikult oli  naabritüdruk. Tuttav, kes oli tollal veel laps, läks naabritüdrukut tolle sünnipäeval õnnitlema, kaasas lillekimp. Tolle tüdruku ema oli avanud ukse, vaadanud, kes ukse taga on, ja öelnud: “Meie Sirje ootab täna palju külalisi, sina täna meile ei mahu.” Ja löönud ukse lapse nina ees kinni. Too siis läinud tagasi oma korterisse ja kuulanud õhtu läbi, kuis tema parima sõbranna korterist lõbusad peohääled kostsid. Muide, too Sirje on mu tuttava parim sõbranna endiselt, eluaeg ehk nüüdseks juba 60 aastat.

Ei oskagi öelda, miks vahel arvatakse, et naaber ei saa kunagi olla sõber? Või vähemalt niisugune sõber, kes su peole mahuks. Aga mõnede inimestega nii lihtsalt on. Tõtt öelda head suhted, isegi  sõbrasuhted naabritega pole meie maal kaugeltki mingi iseenesestmõistetavus, vaid rohkem isegi lausa privileeg. Tegelikult kahju, kui mõned seda hinnata ei oska.

+10
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina emana mõtleks läbi enne kui sõpruse keelaks või naabri lapse ära saadaks. Tema vanemad tegid ilmselt raha puuduse/kokkuhoiu tõttu väikese peo ning väga väheseid sai kutsuda. Mul laps suhtleb ka nendega, kes teda aeg ajalt tögavad või käituvad natuke halvasti. Need on lapsed. Nende suhtlemine ongi teistsugune kui täiskasvanutel. Ja kui ta tuli teda mängima kutsuma, siis see on pigem hea. On lapsi kel pole peaaegu kedagi.

+6
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina emana mõtleks läbi enne kui sõpruse keelaks või naabri lapse ära saadaks. Tema vanemad tegid ilmselt raha puuduse/kokkuhoiu tõttu väikese peo ning väga väheseid sai kutsuda. Mul laps suhtleb ka nendega, kes teda aeg ajalt tögavad või käituvad natuke halvasti. Need on lapsed. Nende suhtlemine ongi teistsugune kui täiskasvanutel. Ja kui ta tuli teda mängima kutsuma, siis see on pigem hea. On lapsi kel pole peaaegu kedagi.

No kui suur see rahapuudus olla siis saab, et üks laps peole veel poleks mahtunud? Lapsed ei söö ju teab mis palju.  Rahapuudusel oleks ju sünnipäeva ikka üldse ära jätnud? Seal peab ikka midagi muud taga olema, mingi lahkarvamus perede või laste vahel vms,  et just see laps jäi kutsumata. See polnud ikka juhus. Seda enam, et TA ei taha minna asja naabriga arutama vaid tahab suhted vaikselt eemale hoidmisega katkestada. Ega ust ei peagi avama, kui ei taha. Paar korda käib ja saab aru, et ust lahti ei tehta, ongi eemale hoitud.

+6
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellist asja nimetatakse teiste ära kasutamiseks. Kui tahan, siis kutsun su õue mängima, kui tahan, siis ei tee üldse sinust välja. Nii ei käi sõpruse puhul.

+8
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli paar aastat noorem naabritüdruk, kellega sai hoovis mängitud. Aga sünnipäevale ei kutsunud, kuna see oli omavanuste klassikaaslastega. Kui nüüd meenutada, siis mängukaaslasi ei kutsutud, ikka oma klassist see kamp.

+9
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellist asja nimetatakse teiste ära kasutamiseks. Kui tahan, siis kutsun su õue mängima, kui tahan, siis ei tee üldse sinust välja. Nii ei käi sõpruse puhul.

Sedasi mõtle sina. Las igaüks teeb oma järeldused ja otsused.

+3
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemast ei selgu, kas TA laps on siis varasematel aastatel kutsutud olnud, kui kaks aastat pole olnud kutsutud ja ei selgu ka see, miks juba eelmisel korral TA huvi siis ei tundnud/küsinud, miks tema laps kutsutud ei olnud. Võib olla vaatasidki, et eelmisel korral sa ei tundnud huvi, miks ei saanud kutset ja sel aastal jätsid kutsumata, kuna arvasid, et sa pole nagunii sellest huvitatud. Tavaline on see, et kui kogu aeg oled kutse saanud, siis kui ühel korral ei saa, siis ikka tunned huvi, miks ei saanud. Samuti ei selgu see, kas TA laps enda sünnipäevale selle lapse kutsus ja kas ka vanemad omavahel sünnipäevadel käivad või mitte.

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Püha pelmeen, ma ütlen. Minu lapsed mängivad ka naabrilastega, aga kumbki ei kutsu teineteist sünnipäevadele. Ma sellest mingit suurt numbrit küll ei tee, lapsed ka mitte. Neil on piisavalt sõpru, kelle sünnipäevadel käia ja keda kutsuda enda sünnipäevadele.

+13
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Naabriperega muidu ok suhted, sõbralikud ja viisakad. Kuidagi veider minna naabritele nüüd seletama, et teate, kui igapäevast mängukaaslast sünnipäevapeole ei kutsuta, siis ma ei soovi, et lapsed enam koos mängivad.

Sul EI OLE veider naabrilapsega halvasti käituda ja ta ilma selgituseta minema saata? Aga sul ON veider tema vanemate käest küsida, mis on põhjus, et sünnipäevale ei kutsuta?
Mul on hea meel, et sa mu naaber pole.

+11
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub ka, et sul vanemana võib endal olla mingi trauma, miks seda nii isiklikult võtad. Korteripeole ei mahugi ju eriti inimesi ja kutsutaksegi siit ja sealt paar last, vahel hoopis nt selle järgi, kellega ka perega (vanematega) rohkem suhtlust on, st perena läbi käiakse.

+11
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kuna naabrilapsed nagunii mängivad pidevalt omavahel ja käivad külas, siis arvati, et sünnipäevale kutsutakse kaugema nurga lapsed. Küll need üleukse omad saavad iga päev sisse ja välja käia. Tegelikult muidugi nõme, aga äkki naabrid nii mõtlesid.

+9
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida su laps ise arvab sellest? On ta väljendanud oma mõtteid ja tundeid?  Mina ei teaks mida sellises olukorras teha. Kui laps ise probleemi ei näe, kas peaks kuidagi seletama, et sõbrad nii ei teeks. Või kui näeb probleemi, on kurb, kas mina peaks hakkama pakkuma võimalusi, miks naabrid nii käitusid. Ma ju ka tegelikku põhjust ei tea.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kuna naabrilapsed nagunii mängivad pidevalt omavahel ja käivad külas, siis arvati, et sünnipäevale kutsutakse kaugema nurga lapsed. Küll need üleukse omad saavad iga päev sisse ja välja käia. Tegelikult muidugi nõme, aga äkki naabrid nii mõtlesid.

Justament, ma ka mõtlesin nii, et kuna naabrilaps sebib nagunii igapäevaselt sisse ja välja, siis sünnipäev oli organiseeritud neile, kes muidu külas ei käi. Taheti sellist pidulikumat ja erakordset õhustikku. Naabrilaps mõjus liiga igapäevaselt.

Kui mina olin laps, siis kusjuures oli vastupidi. Kuigi me naabrilastega nii väga ei mänginudki koos, sest nad olid poisid ja vanemad, siis sünnipäevadele meie emad lapsi alati vastastikku kutsusid. Naabripoisid olid meie sünnipäevalauas ja mina nende sünnipäevadel nagu Miška suurte poiste vahel.

Mina igatahes ei sekkuks laste sõprusesse. Las nad olla. Minu ema oli mingi aeg mu parima sõbranna emaga mingi tühjatähja pärast veits tülis ja ei suhelnud, aga mind see täiskasvanute vimm väga häiris. Mul ei olnud sobivamat sõbrannat kusagilt võtta.

+5
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui lapsed olid algklassides, elasime magalas. Sünnipäevadel naabrilapsed, kellega iga päev majade vahel mängiti, kunagi ei käinud. Ei kutsunud meie ega ka keegi teine õuesõpradest. Toad olid väikesed, 15 inimest oli ülim piir. Tulid vanavanemad, sugulased oma lastega, paar klassikaaslast. 7-8 last kolmetoalises korteris oli juba väga palju. Kui me oleks kutsunud  ühe naabrilapse, oleksime pidanud kutsuma ka kõik teised. Ja neid oli pea 10.

Aga jah, nagu siin keegi kirjutas, et laps läks lilledega sõbranna ukse taha, aga ema sisse ei lubanud – no sellist asja poleks meil juhtunud, ikka oleksime  kutsunud. Kuigi kõik teised külalised oleksid sellele naabrilapsele võõrad olnud.

+8
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleksin uksele vastu tulles naeratades küsinud, kuidas sünnipäeva pidu õnnestus, soovinud tagantjärele õnne ja öelnud, et minu lapsel pole tahtmist hetkel suhelda, vast millalgi hiljem jälle. Uks kinni ja teema maas.

+2
-10
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui lapsed olid algklassides, elasime magalas. Sünnipäevadel naabrilapsed, kellega iga päev majade vahel mängiti, kunagi ei käinud. Ei kutsunud meie ega ka keegi teine õuesõpradest. Toad olid väikesed, 15 inimest oli ülim piir. Tulid vanavanemad, sugulased oma lastega, paar klassikaaslast. 7-8 last kolmetoalises korteris oli juba väga palju. Kui me oleks kutsunud ühe naabrilapse, oleksime pidanud kutsuma ka kõik teised. Ja neid oli pea 10.

Aga jah, nagu siin keegi kirjutas, et laps läks lilledega sõbranna ukse taha, aga ema sisse ei lubanud – no sellist asja poleks meil juhtunud, ikka oleksime kutsunud. Kuigi kõik teised külalised oleksid sellele naabrilapsele võõrad olnud.

Mis krdi sugulased? Lapse sünnipäevale on eelkõige kutsutud  ju tema enda sõbrad-mängukaaslased. Kohtub sugulaste ja nende lastega tihemini kui naabrilastega või korraldasid pidu siiski endale?

+5
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub ka, et sul vanemana võib endal olla mingi trauma, miks seda nii isiklikult võtad. Korteripeole ei mahugi ju eriti inimesi ja kutsutaksegi siit ja sealt paar last, vahel hoopis nt selle järgi, kellega ka perega (vanematega) rohkem suhtlust on, st perena läbi käiakse.

Kas raske on mängutuba vms rentida kui koju ei mahu?

+3
-13
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas raske on mängutuba vms rentida kui koju ei mahu?

Las nüüd inimesed ise otsustavad, keda nad kutsuvad ja kus peo peavad. Võib-olla on peole mittekutsumisel hoopis mingi muu põhjus. Kui aga ei ole, siis on see selle pere otsus ja pole kellelgi ette midagi kirjutada.

+9
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleksin uksele vastu tulles naeratades küsinud, kuidas sünnipäeva pidu õnnestus, soovinud tagantjärele õnne ja öelnud, et minu lapsel pole tahtmist hetkel suhelda, vast millalgi hiljem jälle. Uks kinni ja teema maas.

Erakordselt madal. Kust sellise käitumisega inimesed küll tulevad.

+8
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seal pole mingit teemat lapse jaoks. Ta ei vii kokku sinu varjatud sõnumeid. Naeratus, palju õnne- Tore. Lapsel pole tahtmist suhelda, kunagi hiljem- No mis teha, siis teinekord.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui teema oleks vastupidine. Lapsel tuleb sünnipäev. Kutsub klassist sõbrad. Kas peaks kutsuma ka naabrilapse, kellega ta muidu tihti mängib ja keda võib sõbraks pidada. Kas oleks arusaadav, et naabrilaps ei mahu. Naabrilaps läheb eelarvest üle. Et naabrilaps pole sõber, vaid lihtsalt laps kes elab kõrval korteris ja kuna pole kellegi teisega mängida, siis mängivadki koos, aga ta pole sõber. Või siis hoopis naabrilapse tunnete peale mõtlemine, pigem ülemõtlemine. Et ta ju ei tunne kedagi, tal on ebamugav! Kas on? Saab hoopis endale ka sealt sünnipäevalt tuttavaid lapsi.

+3
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Naabrilaps läheb eelarvest üle. Et naabrilaps pole sõber, vaid lihtsalt laps kes elab kõrval korteris ja kuna pole kellegi teisega mängida, siis mängivadki koos, aga ta pole sõber.

Kas sõber saab olla ainult see, kes elab kaugemal? Miks see ei ole võimalik, et just oma naabriga tekib päris sõprus? Ja mis laste puhul üldse eristab igapäevast koos tegutsemist-mängimist “tõelisest” sõprusest?

Tegelikult need klassikaaslased, keda peole kutsutakse kui  “tõelisi” sõpru, on ju samamoodi lihtsalt need, kes on sattunud sinu lapsega lähestikku, ühte klassi kokku. Kui nad seal ei oleks, siis ei pruukinuks nad lapse sõpradeks saada.

+9
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 113 )

Esileht Koolilaps Naabrilaps ei kutsunud sünnipäevale