Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps Naabrilaps ei kutsunud sünnipäevale

Näitan 23 postitust - vahemik 91 kuni 113 (kokku 113 )

Teema: Naabrilaps ei kutsunud sünnipäevale

Postitas:
Kägu

See oli vastuseks sellele käole, kes arvas, et vanemad käivad lastelt oma lastele sünnipäevakutseid välja kloppimas ja emadelt nõudmas kutsumist.

Ja see oli sellesama kä ehk minu irooniline vastus sulle.

Aga lapsed võivad üksteist matkida küll, et jätavad ühe lapse kutsumata. Lõpuks see üks laps kutseid ei saagi enam.

Saab-saab. Esmalt pole see üldse usutav, et on nii tugev karjaliider see nabripoiss nii noores eas, et poole linna lapsed tema järgi joonduvad. Teiseks su lapsele tekivad ju ka eraldi sõbrad, lasteaias, trennis, koolis, huviringis. Võib vabalt olla, et TA laps ei kutsu oma lapsepõlvesõpra ise kunagi oma sünnipäevale, sest ringkond on teine ja lapsel võib väga halb olla üksi võõraste seas. Muidugi, kahe-aastastel seda probleemi pole, aga 8-aastastel ei klapi kindlasti enam kõik sõpsid korraga kokku. Jäähokipoisid näiteks sünnipäevalapse mängukaaslase, aktsendiga rääkiva ja vene rahvusest balletihuvilise õhkõrna naabritüdrukuga, kes tahaks sünnipäevalapsele viiulit mängida, kui jõmmid tahaksid õues üksteist maha murda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suhelda loomulikult pole enam mõtet, aga põhjust küsida ikka võiks, see on enda eest seismine lihtsalt. Sa ju tahad, et laps oskaks enda eest tulevikus seista, seetõttu tuleb ka üle küsida, et laps teinekord teaks arvestada, et asjadel, mis juhtuvad, on ka ikka põhjus, mitte et asjad lihtsalt kuidagi juhtuvad. Oluline on, et TA laps sellest kogemusest õpiks, võõrast last muuta nagunii ei saa.

+2
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Suhelda loomulikult pole enam mõtet, aga põhjust küsida ikka võiks, see on enda eest seismine lihtsalt. Sa ju tahad, et laps oskaks enda eest tulevikus seista, seetõttu tuleb ka üle küsida, et laps teinekord teaks arvestada, et asjadel, mis juhtuvad, on ka ikka põhjus, mitte et asjad lihtsalt kuidagi juhtuvad. Oluline on, et TA laps sellest kogemusest õpiks, võõrast last muuta nagunii ei saa.

Laps ei saa saada emalt signaali, et ta peab alati nõudma ja teadma põhjust. Ta peab aru saama, et teised pole ta ees aruandekohuslased nende tegude pärast.

Ei, ei hakka tulevikus andma talle detailselt ja ausalt aru ülemused, miks ametikõrgendus anti kolleegile. Ei, ei hakka nende armastatu kunagi põhjalikult ja ausalt aru andma, miks nad teda abikaasaks ei valinud. Ja mis selle etadmisega siis teha? Abistaks see kuidagi? Ei, ei tule iga kord naabrilt aru pärida, miks see hommikul ei teretanud. Ei, mitte keegi ei hakka talle ka tulevikus põhjendama, miks teda pulma ei kutsutud, kuhu tema oleks tahtnud minna.

See on EQ üks tunnustest. Õppida sellistest kogemustest, et igasugune lament ja arupärimine tekitab ainult kuulujutte ja kulmukergitusi. Seal see termin helikopteremad. Pisiasja päradt tormatakse mürinal kohale aru pärima. Sa arvad, et lapsele meeldib kuulda vastust “sest teised lapsed meeldisid meie lapsele rohkem ja ta poleks ka mahtunud”? Või tahad sa mingit kena valet. Kui noores eas jätta lapsele mulje, et emme lendab peale, siis sealt tulevadki need 22-aastased, kes emadega töövestlusele tulevad või kelle ema pärast aru pärib, miks laps tööle ei saanud.

Laps ja ka täiskasvanu peab aru saama, et mitte keegi ei pea talle kunagi aru andma sellest, mida see teine inimene oma elus otsustab. Usu mind, ka sina oled jätnud kunagi kellegi kutsumata mingile üritusele, kuhu see väga hea tuttav oleks tahtnud ehk tulla. Isegi näiteks su 35. sünnipäevale (isegi kui sa poleks suurelt pidanud). Mis sa temast arvaksd, kui ta ema või abikaasa oleks seepeale sulle peale lennanud ja põhjust küsinud? Sa arvaksid, et ta on lollakas. See ema. Ja hea tuttav ka. Mis siin siis teisiti juhtuks.

+12
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps ei saa saada emalt signaali, et ta peab alati nõudma ja teadma põhjust. Ta peab aru saama, et teised pole ta ees aruandekohuslased nende tegude pärast.

Ei, ei hakka tulevikus andma talle detailselt ja ausalt aru ülemused, miks ametikõrgendus anti kolleegile. Ei, ei hakka nende armastatu kunagi põhjalikult ja ausalt aru andma, miks nad teda abikaasaks ei valinud. Ja mis selle etadmisega siis teha? Abistaks see kuidagi? Ei, ei tule iga kord naabrilt aru pärida, miks see hommikul ei teretanud. Ei, mitte keegi ei hakka talle ka tulevikus põhjendama, miks teda pulma ei kutsutud, kuhu tema oleks tahtnud minna.

See on EQ üks tunnustest. Õppida sellistest kogemustest, et igasugune lament ja arupärimine tekitab ainult kuulujutte ja kulmukergitusi. Seal see termin helikopteremad. Pisiasja päradt tormatakse mürinal kohale aru pärima. Sa arvad, et lapsele meeldib kuulda vastust “sest teised lapsed meeldisid meie lapsele rohkem ja ta poleks ka mahtunud”? Või tahad sa mingit kena valet. Kui noores eas jätta lapsele mulje, et emme lendab peale, siis sealt tulevadki need 22-aastased, kes emadega töövestlusele tulevad või kelle ema pärast aru pärib, miks laps tööle ei saanud.

Laps ja ka täiskasvanu peab aru saama, et mitte keegi ei pea talle kunagi aru andma sellest, mida see teine inimene oma elus otsustab. Usu mind, ka sina oled jätnud kunagi kellegi kutsumata mingile üritusele, kuhu see väga hea tuttav oleks tahtnud ehk tulla. Isegi näiteks su 35. sünnipäevale (isegi kui sa poleks suurelt pidanud). Mis sa temast arvaksd, kui ta ema või abikaasa oleks seepeale sulle peale lennanud ja põhjust küsinud? Sa arvaksid, et ta on lollakas. See ema. Ja hea tuttav ka. Mis siin siis teisiti juhtuks.

Naabri EQ on siis paigas või?

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt vist mitte.

Aga seda enam, kuidas see oma lapse vaimsele tervisele kasulik oleks, kui kopter õhku tõuseks? Hakkab edaspidi kutsuma kohustuslikus korras, maksimum. Kui seda tahad, et su laps oleks sundkülaline, muidugi tuleb peale lennata.

Seni on see võimalus, et lapsed räägivad omavahel need asjad ära ja sõprus jätkub. Peale lennates see variant on proaktiliselt null pluss oma laps tunneb end ka siis kui viies ratas. Sa tahaksid lapsena olla käinud sünnadel, ainult seeõttu, et su ema käis sünnipäevalapse emale selgitamas, et sind tuleks ka kutsuda? Oleksid saanud kooli laulukoori, kuna ema käis ja nüõudis aru, miks sind ei pandud esiemseks sopraniks. Meeldinuks? Meeldinuks need jutud? Mh?

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jestas, küll siin on kõik ürgsuure südamega naised koos – kedagi peale teemaalgataja ei sega, et muul ajal on naabrilaps suur sõber, aga sünnipäevale ei kutsu. Aga eks perekoolis ongi nii, et nagu paar-kolm inimest ees ütlevad, nii ülejäänute arvamus ka väga sageli kujuneb.

Ilmselt pole ema ainus, keda see häiris, ilmselt oli laps ka kurb. Mina oleksin kah solvunud selle asja peale, täiesti normaalne reaktsioon.

+5
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jestas, küll siin on kõik ürgsuure südamega naised koos – kedagi peale teemaalgataja ei sega, et muul ajal on naabrilaps suur sõber, aga sünnipäevale ei kutsu. Aga eks perekoolis ongi nii, et nagu paar-kolm inimest ees ütlevad, nii ülejäänute arvamus ka väga sageli kujuneb.

Ilmselt pole ema ainus, keda see häiris, ilmselt oli laps ka kurb. Mina oleksin kah solvunud selle asja peale, täiesti normaalne reaktsioon.

Keegi pole kirjutanud, et see ei haava. Kirjutatakse sellest, et last ei maksa sellega veel enam traumeerida, et selle kallal ohkida. Lapsele on lapsevanema kohus vähendada võimalikku traumat sellega, et välja näidata, et see on pisiasi. Lisaks on see tulevikuks kasuks, kui laps õpib, et kõik ei toimi nagu tema tahab või eeldab. Veel on siin kirjutatud, et teise lapse emale peale lendamine kasvõi põhjenduste küsimiseks annab raudselt tagasilöögi. Kas hakatakse TA last sünnadele kutsuma, sest muidu naabrinaine tuleb jälle selgitust nõudma. Või ei kutsuta ka edaspidi ja lisaks räägitakse kõigile sõpradele, et ema käis nõudmas selgitust, miks me tema last ei kutsunud. Kõik saavad suutäie naerda TA üle. Varsti teab pool linna, et TA käib nõudmas, et last igale poole kutsutaks, sest muidu…

Sa ju tead, kuidas rahvasuu pärast veeel pool juurde paneb.

Peamiselt aga just see, et heade lapsevanematena me lapse nähes ei loobi käsi õhku ega skandaalitse ega nuta ei tema katki kukutud küünarnuki pärast ega lähe korda looma, kui last mingisse mängu ei võeta või kuskile ei kutsuta. Elus ei kutsuta teda mingisse sajasse kohta või seltskonda, kuhu ta sooviks kasvõi korraks kuuluda. Ema töö on talle juba lapsepõlves selgeks teha, et selles pole vähimatki traagikat. Teised ei võlgne talle midagi.

+7
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

No tegelikult me ei tea ju muud kui seda, et teemaalgataja last ei kutsutud ja teemaalgataja on selle peale solvunud. Me ei tea, mis sorti inimene teemaalgataja on ja mis sorti on ta naabrid. Me ei tea kui suured sõbrad nende lapsed tegelikult on. Me ei tea isegi seda, kas see lugu juhtus päriselt või kogub siin mingi ajakirjanik loole ainest. Ja igaüks vastab siin vastavalt oma ettekujutusele olukorrast. Aga ükskõik, kas tegu on päriselt juhtunud asjaga või lihtsalt jutukesega, keegi ei saa muuta teiste käitumist. Me saame muuta ainult oma reaktsiooni sellele. Ja kui laps on kurb ning solvunud, siis ema ei pea olema temaga koos solvunud, vaid aitama oma last tema tunnetega toime tulema. Ja mitte oma viha teise lapse peale välja valama, ise teadmata, kas sel teisel lapsel oli üldse külaliste osas sõnaõigust või mismoodi täpselt külalisi kutsuti.

+8
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Naabriga saan hästi läbi ja tal on kombeks väga uhkelt tähtpäevi aiapidudega tähistada, aga mina küll ei soovi sinna minna, sest ma ei tunne tema sugulasi, kolleege ja ma oleks seal nagu kontvõõras. Õnnitlen üle ukse ja muidugi ta kutsub lahkelt edasi, aga ma pole kunagi sinna võrrasse seltskonda tikkunud.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks teemaalgataja sellele küsimusele pole vastanud, et kas tema laps naabrilapse oma sünnipäevale kutsus ja kas ta sinna siis tuli?

+8
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nad on naabrilapsed, kes mängivad koos, sest elavad lähestikku. Kui ei oleks naabrid, võimalik, et ei suhtleks üldse. Mis sõprus? Kas kõik teie naabrid on teie sõbrad, kas käite kõigi naabrite sünnipäevadel ja kas teemaalgataja selle lapse vanemad enda sünnipäevale ka kutsus, enda lapse sünnipäevale ka kutsus selle lapse?

Sama. Elasin 4 korteriga majas, kus oli veel 3 minuealist last. Mängisime ikka, aga asi piirduski mängusõpradeks olemisega. Päris sõbrad elasid küll samas elamurajoonis, aga eemal. Oma maja lastega ei käinud ma ei samas lasteaias ega samas koolis. Mängitud sai, aga ei kutsunud mina neid sünnipäevale ega vastupidi. Kinno jah aegajalt saadeti meid kambana koos, ehk siis mõni naabrilaps kutsus kinno. See oli veel tollal, mil lapsi usaldati ja nad oskasid jala minna 200 m eemale kinno.

Kurb.

+3
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi pole kirjutanud, et see ei haava. Kirjutatakse sellest, et last ei maksa sellega veel enam traumeerida, et selle kallal ohkida. Lapsele on lapsevanema kohus vähendada võimalikku traumat sellega, et välja näidata, et see on pisiasi. Lisaks on see tulevikuks kasuks, kui laps õpib, et kõik ei toimi nagu tema tahab või eeldab. Veel on siin kirjutatud, et teise lapse emale peale lendamine kasvõi põhjenduste küsimiseks annab raudselt tagasilöögi. Kas hakatakse TA last sünnadele kutsuma, sest muidu naabrinaine tuleb jälle selgitust nõudma. Või ei kutsuta ka edaspidi ja lisaks räägitakse kõigile sõpradele, et ema käis nõudmas selgitust, miks me tema last ei kutsunud. Kõik saavad suutäie naerda TA üle. Varsti teab pool linna, et TA käib nõudmas, et last igale poole kutsutaks, sest muidu…

Sa ju tead, kuidas rahvasuu pärast veeel pool juurde paneb.

Peamiselt aga just see, et heade lapsevanematena me lapse nähes ei loobi käsi õhku ega skandaalitse ega nuta ei tema katki kukutud küünarnuki pärast ega lähe korda looma, kui last mingisse mängu ei võeta või kuskile ei kutsuta. Elus ei kutsuta teda mingisse sajasse kohta või seltskonda, kuhu ta sooviks kasvõi korraks kuuluda. Ema töö on talle juba lapsepõlves selgeks teha, et selles pole vähimatki traagikat. Teised ei võlgne talle midagi.

Vali siis ometi paremaid tuttavaid, kui su tuttavad sind pidevalt taga räägivad. Kah asi, millest jutte teha. Samal ajal teeks siis ka omalt poolt paar linnajuttu, et küll selle naabri ema on ikka imelik, et muidu saadab selle naabrilapse meie lapsega mängima, aga kui naabrilapsel sünnipäev tuleb, siis on terve naabripere kadunud kui vits vette, et siis paar päeva hiljem jälle välja ilmuda. Ega siis sinu tuttavad ainsad pole, kes jutte oskavad teha.

0
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siit teemast tuleb välja, et kui keegi tahab oma kodus väikest koosviibimist organiseerida, siis peab esmalt mõtlema läbi kõik solvuda võivad naabrid, tuttavad  ja nende lapsed. Ning nende laste  tulevased suhted järgnevaks eluks. Ja kui unustad põhjaliku kaalumise, tuleb arvestada naabrinaise arupärimisega, kuidas sa ikka julgesid oma lähedasi inimesi külla kutsuda ja mind/mu last polnudki! Selgita, miks! Kõik on kohe teada, kes olid kutsutud… Suht jama värk ikka.

+12
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas õpetada vabandama? Kui mina laps olin, siis mulle jäi vabandamisest väga halb tunne. Ajad olid teised, karistamine oli teine. Peale keretäit või nurgas seismist tuli ikka vabandada.  Nagu süüdistuse tunnistamine ja omaks võtmine. Mus tekitas see trotsi ja viha. Edasi õppisin vabandama lihtsalt seepärast, et nii sai jamast lahti. Ma ju vabandasin! Mida mu vanemad valesti tegid, et mina nii tundsin. Saades ise lapse, ma ei osanud mõelda kuidas oleks õige. Nt tegi laps lasteaias pahandust. Varastas. Viisime selle asja küll tagasi ja õpetaja kiitis. Kiitis? Selle eest et tõi tagasi. Mulle näis et kiitmine polnud nüüd küll kohane. Teeb pahandust ja saab veel kiita kui selle heastab. Nii saab ju kergelt kiitust ja tähelepanu. Saab nagu hea tunde oma halva teo peale?

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas õpetada vabandama? Kui mina laps olin, siis mulle jäi vabandamisest väga halb tunne. Ajad olid teised, karistamine oli teine. Peale keretäit või nurgas seismist tuli ikka vabandada. Nagu süüdistuse tunnistamine ja omaks võtmine. Mus tekitas see trotsi ja viha. Edasi õppisin vabandama lihtsalt seepärast, et nii sai jamast lahti. Ma ju vabandasin! Mida mu vanemad valesti tegid, et mina nii tundsin. Saades ise lapse, ma ei osanud mõelda kuidas oleks õige. Nt tegi laps lasteaias pahandust. Varastas. Viisime selle asja küll tagasi ja õpetaja kiitis. Kiitis? Selle eest et tõi tagasi. Mulle näis et kiitmine polnud nüüd küll kohane. Teeb pahandust ja saab veel kiita kui selle heastab. Nii saab ju kergelt kiitust ja tähelepanu. Saab nagu hea tunde oma halva teo peale?

Ups. Vabandust. Vale teema.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ukse taha aru pärima ei läheks, aga kui naabritega juhtumisi kokku juhtuks, siis ilmselt mainiks, et Mari oli väga õnnetu, et Kati teda sünnipäevale ei kutsunud. Eks siis paistab, kuidas vastatakse. Oma lapsel naabrilapsega mängimist ka keelama ei hakkaks.

Meil on naabripoiss, kelle pärast on reegel, et naabrilastega mängime õues ja neid külla ei kutsu. Kuivõrd ma ühte oma kodus näha ei soovi, ei saa paraku külla kutsuda ka teisi. Isegi kui laps tahaks, ma seda poissi oma lapse sünnipäevale kutsuda ei lubaks. See poiss on meil korra külas käinud ja selle 20 minuti jooksul, mis ta meie juures viibis, suutis ta esikukapilt lillevaasi palliga alla visata (kust ta üldse tuleb selle peale, et toas jalgpalli loopima hakata), ära lõhkuda 3 lapse mänguasja ja rammida krohvi sisse poole cm sügavuse augu. Mina lihtsalt ei ole valmis peol selle lapse tegude eest vastutama. Õues mängimist ma neil keelata ei saa, aga sünnipäeval kodus või mängutoas 2,5 h kullipilgul valvata, et ta midagi ära ei lõhuks, ei ole lihtsalt võimalik, kui on vaja ka teisi külalisi võõrustada.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul endal lapsed juba teismelised, aga kui üks neist päris väike oli ja lasteaias käis, juhtus korra ka nii, et ta parim sõbranna ei kutsunud teda oma sünnipäevale. See oli ta rühmakaaslane, ja laps rääkis igal õhtul kodus õhinaga, kuidas ta tollega kogu aeg koos mängib. Lisaks käisid nad teineteisel vastastikku tihti külas. See teine tüdruk oli meil juba nii sage külaline, et ta ema andis vahel külakostigi kaasa, ja meie andsime enda omale samuti, kui ta pärast lasteaeda terveks õhtuks selle sõbranna juurde mängima läks. Et siis, tõesti nagu sukk ja saabas.

Aga kui sellel tüdrukul sünnipäev tuli, siis kirendasid terve rühma kapid kutsetest, ainult minu neiu oma oli puhta tühi.

Ei löönud ma selle pärast mingit lamenti, oma lapselt hästi ettevaatlikult uurisin, ei tahtnud talle traumat tekitada. Laps ütles, et tema meelest ei ole küll midagi juhtunud. Kuna mõlemad tüdrukud olid pigem rahuliku ja vaikse iseloomuga, siis oli mul ka raske uskuda, et mu tütar on seal teise lapse kodus miskit hullu korraldanud. Nii ta jäi.

Kunagi aastaid hiljem jõudis minuni juhuslikult, et seal lasteaiarühmas oli olnud üks tüdruk, kes ise tahtis kangesti selle tüdruku sõbranna olla. Aga ei pääsenud ligi, sest too tüdruk oli minu lapsega kogu aeg ninapidi koos. Ja siis oli leiutanud valed, oli rääkinud sellele tüdrukule, et minu laps pidi oma sõbranna kohta tolle selja taga halvasti rääkima. Lihtsalt selleks, et too sõbranna solvuks ja lõpetaks sõpruse minu lapsega. Saavutas ühekordse sünnipäevale mittekutsumise, aga õnneks said nad omavahel peagi tõe jalule seatud ja sõprus kestis pärast siiski edasi.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui meie kolisime, tahtis ka laps pidada sünnipäeva kodus, et saaks sõbrad oma uude koju kutsuda. Oli siis lasteaia viimases rühmas ja kutsuski lasteaiast parimad sõbrad. Sugulased lastega tulid muul ajal, sõprade lapsi ega naabreid ei kutsunud. Lihtsalt oligi pidu väga kindla ühtse seltskonnaga. Nüüd on mitmeid aastaid pidanud suuremaid pidusid, kuhu on kutsunud naabrilapsed (igapäevaselt suhtlevad), klassist sõbrad, trennikaaslased. Igast seltskonnast on lapsi mitu, seega ei tunne end keegi üksildasena. Gümnaasiumis esimest aastat käiv poeg aga pidas kaks sünnipäevapidu. Ühe sportlikult suusamäel parimate sõpradega, teise kodus, kuhu kutsus põhikoolis koos käinud ning lähedaseks saanud/jäänud seltskonna.

Võimalik, et ka teie naabril oli pidu kindlale üksteisega seotud seltskonnale ning mingit tagamõtet polegi mõtet otsida. Seda enam veel laste sõprust keelata.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Selgitasingi, et naabrid käitusid väga ebaviisakalt ja see laps ei ole enam sinu sõber, ära enam mängi temaga.

Lollakas!

Mitte naabrid ei käitunud valesti, vaid sina. Sul on vaja oma lapsele täiesti tühja koha pealt trauma tekitada ja väärakad väärtushinnangud ellu kaasa anda?

+10
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida sellest olukorrast sai õppida?

Õppis, et õige sõber kutsub sünnipäevale. Oma aega ja tähelepanu tasub jagada ainult nende inimestega, kellega on tore koos olla ja kes käituvad viisakalt, on hoolivad ja näitavad seda t e g u d e g a välja. Ülejäänud tuleb sinnapaika jätta ja edasi liikuda. See on ju üsna üldine elureegel.

Ma usun, et neil ongi koos tore ja suure tõenäosusega nad käituvad üksteisega viisakalt.

Viisakalt ei käitunud sina, solvates väikest last, tema ees ust kinni lüües ja keelates lastel sõbrustada.

Selle kriteeriumi järgi peaks siis laps sinu sinnapaika jätma sest sa pole viisakas, pole hooliv ja näitad tegudega oma ebaviisakust ning hoolimatust välja.

+7
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga normaalse mõistusega inimene teab, et sellele küsimusele siin vastust anda ei ole võimalik. Me ei tea naabrist mitte midagi. Küll aga on teemaalgataja postitused niisugused, et ilmselt on ka tema lapsel raske normaalne olla jakui ta ntkommenteerib naabri pool olles emaarvamust või kritiseerib neid samal moel kui ema siis… mina ka tõenäoliselt ei kusuks. Päris veendunud olen, et teemaalgatajat ei kutsuks kindlapeale!

+6
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida sellest olukorrast sai õppida?

Õppis, et õige sõber kutsub sünnipäevale. Oma aega ja tähelepanu tasub jagada ainult nende inimestega, kellega on tore koos olla ja kes käituvad viisakalt, on hoolivad ja näitavad seda t e g u d e g a välja. Ülejäänud tuleb sinnapaika jätta ja edasi liikuda. See on ju üsna üldine elureegel.

Ma usun, et neil ongi koos tore ja suure tõenäosusega nad käituvad üksteisega viisakalt.

Viisakalt ei käitunud sina, solvates väikest last, tema ees ust kinni lüües ja keelates lastel sõbrustada.

Selle kriteeriumi järgi peaks siis laps sinu sinnapaika jätma sest sa pole viisakas, pole hooliv ja näitad tegudega oma ebaviisakust ning hoolimatust välja.

Igaüks hoolib eelkõige ikka oma lapsest, eks TA oli selle lapse vastu nii hooliv ja viisakas, kui see lapski TA lapse suhtes oli. Loomulikult kui suhtlemine lastel ei sobi, tuleb see lihtsalt ära lõpetada. Teinekord lapsed ka ei taipa, millal sõprus pole enam õige, siis vanem saabki sekkuda.

0
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ikka imelik suhtumine, et kui vanemad vanematele ei meeldi, siis last ka lapse sünnipäevale ei kutsu. Lapsed pole oma vanemate moodi tavaliselt eriti. Nad on siiski erinevad isiksused täiesti, mitte oma vanemate väikesed koopiad. Kui TA andiski oma lapsele soovituse mitte enam suhelda selle lapsega, siis TA laps ei pruugi seda soovitust üldsegi järgida.

+1
0
Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 91 kuni 113 (kokku 113 )

Esileht Koolilaps Naabrilaps ei kutsunud sünnipäevale