Esileht Väikelaps Naabrinaine küsis, kas mu laps on ikka terve… kas on?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Naabrinaine küsis, kas mu laps on ikka terve… kas on?

Postitas:
Kägu

Naabrinaine küsis ükspäev mu käest, kas mul laps on ikka ametlikult terve, sest ta nutab nii kohutavalt palju tema meelest. Olin küsimusest päris kohkunud. Mul on esimene laps ja lastega vähe kokkupuuteid. Meil on nuttu kodus tõesti päris palju, aga pidasin seda normaalseks. Naabri küsimus pani nüüd muretsema ja mõtlema, et kui laps ka terve on, siis teen midagi äkki valesti, et ta nii palju nutab? Laps on veidi üle aasta vana.

Tihti algab päev väikese nutuga, sest magame eri tubades ja ma niisama tema ärkamist ei kuule. Siis ta nutab kindlasti kuigi palju enne iga uinakut ja ööunne minekut. Siis ta nutab, kui ma tal mingi asjaga mängida ei luba. Ta nutab kui ta tahab midagi kätte saada. Ta nutab mõnikord ilma et ma täpselt aru saaks mis ta soovib. Näiteks söögitoolis küünitab tihtipeale kusagile tahtes nagu midagi saada või toolist välja pääseda. Ta võib nutta kui ma tema juurest põrndalt püsti tõusen ja toa teise otsa lähen . Seega jah, põhimõtteliselt nutab ta võib-olla isegi igas tunnis natukene. Enamasti muidugi lühikest aega. Aga näiteks mõnikord on kui on jäänud vanaemale hoida, siis nutab päris hüsteeriliselt isegi paarkümmend minutit.

Ma arvasin, et lapsed ongi sellised, aga naaber pani nüüd nii halvasti tundma ennast, eriti kui lisas oma küsimusele juurde, et tema laps küll lihtsalt magas ja mängis.

Kas me teeme oma lapsega midagi valesti, et ta nii nutune on? Või ikkagi on lapsed sellised jonnised?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väikelapsed, kes veel ennast sõnades väljendada ei oska, reageerivadki nii olukordadele, mis neile ei meeldi/neid ärevaks teevad. Mul on kodus 1a8k ja tema on ka üsna häälekas – ta ei nuta, aga kriiskab valjult. Kuna mul on ka vanem laps (3a10k), siis tean, see ongi nii ja möödub ajaga. Vanema lapsega on juba palju vähem seda kõvahäälset protesti, aga ikka tuleb ette. Väikelastel ei ole ka veel välja kujunenud võimet oma emotsioone juhtida ning eks seegi lisab kisa-kära juurde. Kui see on ainus põhjus ja muidu lapse arengu ning tervisega kõik korras, siis ei ole minu arvates küll põhjust muretseda. Jõudu, läheb paremaks! ????

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vastaks sellise küsimuse peale, et on jah terve laps. Häälepaelad kohe eriti terved. (Muidugi ma olen aeglane ja kõik asjad, mis oleks võinud teatud olukordades öelda, jõuavad minuni hiljem).

Igatepidi kohatu küsida sellist asja. Väiksed terved lapsed nutavadki palju. Ja juhul, kui olekski tegemist diagnoosiga lapsega, naabrinaisel poleks küll asja sellesse.

*2-aastase ema

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse ealine arenguetapp.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see nutt siis segab oluliselt või kostub kuidagi naabrini? Ma ei kujuta ette, mis vastuseid sa siit ootad. Miks sa ei küsi naabrilt, kas ta kuuleb seda ja kas see segab teda. Loomulikult lapsed vahel nutavad, aga mispärast sa naabriga ei suhtle? Meie ju ei tea, mispärast ta seda küsis ja kui tihti ja mis aegadel su laps nutab.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta peab ju päris kõvasti nutma või on seinad väga õhukesed, kui naabrinaine pidevalt kuuleb ja ilmselt see ka häirib teda. Minul laps natuke noorem, aga nutab kui haiget saab, aga muidu lihtsalt joriseb, kui väsima hakkab või miski ei meeldi, vahel nutab, aga kindlasti mitte iga tund. Ei mäleta ka vanema lapsega, et oleks koguaeg nutnud sellises vanuses.

Pane lapse tuppa monitor, siis kuuled enne kui päris karjuma hakkab. Ja vbl sul ongi pisut tundlikum laps.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naaber tahtis äkki märku anda, et lapse sage nutt teda häirib.  Kui laps ärkab üles ja tunneb ennast üksi ning hakkab nutma, siis mina tooks lapse voodi oma magamistuppa, et lapsel oleks turvalisem ärgata.  Lapse nutt väljendab tema emotsioone ja soove, kui vanaemaga ikka 20 minutit hüsteeriliselt nutab – siis  on minu arvates ikka lapsele liig.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naabrinaine muidugi küsis seda seepärast, et nutmine teda häirib. Kahjuks mulle tundub, et ma ei saa ega oska midagi teha, et mu laps vaiksem oleks. Ametlikult on ta igati terve ja areneb normaalselt, lihtsalt tõesti nutab palju.

Leiangi, et naabrinaisest on väga inetu midagi sellist küsida ja panna mind halvasti tundma.

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naabrinaine muidugi küsis seda seepärast, et nutmine teda häirib. Kahjuks mulle tundub, et ma ei saa ega oska midagi teha, et mu laps vaiksem oleks. Ametlikult on ta igati terve ja areneb normaalselt, lihtsalt tõesti nutab palju.

Leiangi, et naabrinaisest on väga inetu midagi sellist küsida ja panna mind halvasti tundma.

Tegele siis selle probleemiga ometi. Naaber on ilmselt häiritud sinu lapse kisast ja küsis sult täiesti delikaatselt. Arvas näiteks, et on haige, näiteks kõrvapõletikus vms need haigused väikelastel on. Sai teada, et haige pole. Sina aga solvud hoopis naabri peale? Ilmselgelt ei huvitagi naabrit sinu lapse tervis vaid see oli vihje, et liiga palju kisa kostub talle.

+15
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, läheb paremaks selle nutuga märgatavalt, kui laps rääkima õpib. Kujuta ette, kui frustreeriv on elu, kui misiganes sa tahad või just EI taha, KEEGI ei saa aru! Ajab ju nutma? Ausalt, kirjelduse järgi arvan, et su laps on täiesti normaalne ja kasvab varsti sellest välja, kui ta saab hakata sulle oma soove ütlema ja ei pea nutma hakkama, sest ei saa soovitut, sest emme ei saa aru temast. Eks naaber kuulebki rohkem ju neid nutte ja talle jääb mulje, et laps KOGU AEG nutab. Paneelmajades on nii õhukesed seinad, et mitte lapse nutt, vaid juba naaberkorteri seina taga magav (rahulikult hingav, mitte norkav) meesterahva hääl kostab nii nagu magaks mu kõrval, mis siis kõvast nutust rääkida. Kui naabri voodi on nt kohe teisel pool, seina, siis hommikune nutt häiriks teda kindlasti. Aga selles vanuses lapsed nutavadki.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naabrinaine muidugi küsis seda seepärast, et nutmine teda häirib. Kahjuks mulle tundub, et ma ei saa ega oska midagi teha, et mu laps vaiksem oleks. Ametlikult on ta igati terve ja areneb normaalselt, lihtsalt tõesti nutab palju.

Leiangi, et naabrinaisest on väga inetu midagi sellist küsida ja panna mind halvasti tundma.

Tegele siis selle probleemiga ometi. Naaber on ilmselt häiritud sinu lapse kisast ja küsis sult täiesti delikaatselt. Arvas näiteks, et on haige, näiteks kõrvapõletikus vms need haigused väikelastel on. Sai teada, et haige pole. Sina aga solvud hoopis naabri peale? Ilmselgelt ei huvitagi naabrit sinu lapse tervis vaid see oli vihje, et liiga palju kisa kostub talle.

Palun ütle siis, kuidas ma selle probleemiga tegelema peaksin? Ära kolima? Ja naabrinaine ei uurinud “kõrvapõletiku vms” kohta, vaid konkreetselt küsis ka ta on terve ja normaalne, sest juba “nii vana ju”. Tema enda lapse beebiiga jääb enam kui 20 aasta taha, aga mulle seletas ta, et lapsed ju jah vastsündinuna nutavad rohkem, aga no nii vanana nagu minu oma ei peaks ju enam….

Ma püüangi aru saada, kas minu võimuses on midagi teha või on tegelikult lapse käitumine eakohane. Algses postituses küsingi ju, et kas teen midagi valesti, et laps nii nutune. Ja muidugi on oodatud nõuanded, et mida siis peaksin õigemini tegema. Teisalt loodan muidugi leida lohutust ja tuge, et tegelikult äkki on kõik okei ja lapsed ongi sellised. Ma vähese kokkupuute tõttu lastega lihtsalt ei tea! Aitäh kõigile, kes on lahke sõnaga toetanud.

Ma olen oma lapse jaoks olemas, ma tegelen temaga kogu aeg, aga ikka juhtub, et talle näiteks ei meeldi mähkme- või riidevahetus; teda ärritab, et ma ei luba tal riiuli otsa ronida, kassi liivakastis sorida, kassi sabast kiskuda jne jne. Neid olukordi, mis teda praegu kurjaks ja nutuseks teevad on lihtsalt iga natukese aja tagant. Paljudel juhtude ma isegi ei saa täpselt aru, mis talle ei meeldi ja miks ta nutab. Tihti lõppeb see nutt kiiresti, mõnikord kestab natukene kauem.

+3
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Keelamise peale nutma hakkamine on ka täiesti normaalne, sest ta ju TAHAB seda teha ja tal ei lasta. See läheb üle. Ei saa palju nende nuttude ärahoidmiseks teha, kõike ju lubada ka ei saa ja mis vaja, tuleb teha. Naaber nähtavasti ei mõelnud ka halba selle ütlemisega, aga targutama kipuvad just sellised, kes oma lapse titeaega enam ei mäleta täpselt.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse kohta öeldi ka kogu aeg, et küll karjub palju. Tegelikult oli tal lihtsalt ülikõva hääl. Näiteks vaatasin väikelaste kogunemisel, et mõni pirises kogu aeg, aga vaikselt. Minu laps nuttis kogu aja jooksul ühe korra ja siis jooksid kõik kohale, et mis juhtus ja meelde jäi tema kisa, mitte mõne teise, kes põhimõtteliselt kogu aeg vingus ja nuttis. Suurena sai mu lapsest laulja.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algses postituses küsingi ju, et kas teen midagi valesti, et laps nii nutune. Ja muidugi on oodatud nõuanded, et mida siis peaksin õigemini tegema.

Miks laps enne magamajäämist nutab? Kas pand lapse üksi oma tuppa ja nutab kuni magama jääb?

Kindlasti saad muuta seda, et laps ärgates ei nutaks. Hakkad kasutama beebimonitori ja kuuled kui laps ärkama hakkab.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niimoodi pole küll ilus küsida. Laps võib ju ka haige olla ning see on väga tundlik teema. Ma usun, et ta oma arust sooviski läbi sellise küsimuse vihjata, et olete lärmakad. Mul on endal ka sama vana laps (1,3) ja ma ka pidevalt muretsen, kuidas naabrid vastu peavad. Ta küll ei nuta nii palju, pigem pahandab, kui ei luba midagi ohtlikku vms teha, aga ta ärkab hirmus vara ja juba see tema jooksmine ju paratamatult kostab. Ka hakkab ta mõnikord mõne jalanõu või ükskõik millega vastu radikat taguma. Loomulikult ma keelan ja räägin rahulikult, aga minu meelest nii väike laps ei saa aru nendest asjadest veel. Ise ka ootan, et rääkimisega muutuks elu selles osas lihtsamaks.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab laps nutuga ärkama? Kasutage ometi beebimonitori. Kas laps peab ka üksi uinuma?

Kui palju sa ütled lapsele “ei”? Korja võimalikult palju keelatud asju vaateväljaski ära, et laps ei oleks koguaeg frustreeritud. Ja mõnikord piisab, kui keelamise asemel võtad ta sülle ja näitad asja talle eemalt ning seletad, mis see on, mida sellega tegakse.

Kas sa lapsega ka räägid? Et kui ta söögitoolis küünitab kuhugi, siis räägi temaga! “Mida sa näed seal?” (Jälgi tema pilku!) “See on kastrul/kann/misiganes, mida ta vaatab, sellega tehakse….”.

Kui tõused püsti ja nutab – peatu korraks ja kutsu ta rõõmsalt viibates endaga kaasa (jah, ka wcsse).

Päris palju jorinat saab jutuga kiiresti vaigistada.

On muidugi erandolukordi, kus täiesti normintellektiga lapsel 1-2x päevas katus sõidab konkreetselt (hüsteeria), tundlik laps aga siin kirjelduse järgi pole see juhus (mul 3st üks just selline “tundlik”, nüüd 5a juba parem seis muidugi, aga siis tunneks ilma naabrinaise jututagi muret…)

Arvan, et naaber ei tahtnud sulle otse öelda “tegele ometi oma lapsega!” Ja andis peene vihje, mis oli nö muremaski taha peidetud.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja lisaks monitorila hoidke vahelt uksed lahti, võrekal paar pulka eest, et laps saaks ise voodist välja ja vanemate juurde tulla. Natuke kahju, et vanrmad ei kuule lapse ärkamist enne, kui laps juba nutab….

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leiangi, et naabrinaisest on väga inetu midagi sellist küsida ja panna mind halvasti tundma.

Hakkab peale lumehelbe jutt!

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis kell teemaalgataja laps nutuga ärkab? Ja miks laps peab nutuga ärkama, et ema enne ei kuule seda (tõenäoliselt kuuleb naabrinaine varemgi ja võib-olla on suht tüdinud sellest, et tema peab naabrilapsega samal ajal ärkama, sellest ka tema küsimine.)

Minu lapse kohta öeldi ka kogu aeg, et küll karjub palju. Tegelikult oli tal lihtsalt ülikõva hääl. Näiteks vaatasin väikelaste kogunemisel, et mõni pirises kogu aeg, aga vaikselt. Minu laps nuttis kogu aja jooksul ühe korra ja siis jooksid kõik kohale, et mis juhtus ja meelde jäi tema kisa, mitte mõne teise, kes põhimõtteliselt kogu aeg vingus ja nuttis. Suurena sai mu lapsest laulja.

Loomulikult on kõva häälega karjumine kõikidele ümbritsevatele häirivam kui vaikne nutt ja kohe kindlasti ei kasva igast aastasest kisakõrist mingit lauljat, milline imelik eneseõigustus, et lasta lapsel röökida või…?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan neid kommentaare mitte lugeda, sest mingit kasu neist pole. Ükski Kägu ei suuda tuvastada postituse põhjal, kas su laps nutab vähe või palju, kõvasti või vaikselt, hüsteeriliselt või mitte.

Kirjutad, et ametlikult arenrb tervelt ainult nutab palju? Oled perearstiga teemast rääkinud, olete neuroloogil käinud? Kui jah, milleks selline teema?

Minu enda laps nuttis väga palju, tal olid ka nutukrambid. Lastearstid ütlesid, et kõik on korras, meditsiiniõed arvasid, et temaga on midagi lahti. Tehti palju neuroloogilisi uuringuid, tuvastati, et lihtsalt tundlik laps on. Aga seda tuvastati mitmete uuringute peale, isegi nö peale vaatamisest ei piisanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen see 2-aastase lapse ema, kes teisena vastas. Minu pojal olid esimesed 4 kuud väga rasked gaasid. Siis ärkveloleku ajal nuttiski kogu aeg, kui ei olnud rinnal. Kõige jubedam päev oli, kui nuttis 14 tundi, vahepeal oli 2 20-minutilist uinakut. Tegin kõik, mis oskasin, aga abi ei millestki.

Laps ärkas alati nutuga, kuigi magas meie kõrval võrevoodis või  kaisus. Mis kasu sellest monitorist siin oleks?

Väga meeldis talle uksi vastu seina või kinni prõmmida, kui asjalikumaks sai. Kas võtan uksed eest ära?

Kui ei lubanud kardinaid alla tirida, siis ka nuttis. Ma siis ei keelanud enam, mõned päevad kiskus neid alla, lõpuks kadus uudsus.

Laps nuttis alati, kui oli vaja riidesse panna, riidest lahti võtta,  mähkmeid vahetades, vannis, söögitoolis, kui ma ei lubanud ahjunuppudega mängida, kui ma viiendat korda külmkapi ukse ikkagi kinni panin. Kõik-kõik-kõik ajas nutma.

Ja ma olen näinud ka lapsi, kes ei nutagi iga asja peale ja vaatan uskumatusega seda. Paremaks läks asi meil siis, kui hakkas rohkem rääkima ja ennast paremini väljendama. Nüüd aga on lemmik “ei taha”, mis viib ka tihti nutuni, aga vähemalt laps mõistab juba selgitusi paremini ja nii saab ka mõne “ei taha” ümber pöörata.

Arvan jätkuvalt, et naabrinaisest oli väga kohatu nii küsida. Lapsed on erinevad ja võib-olla need, kellel rahulikud lapsed, ei mõistagi kunagi. Võiks vähemalt viisakalt teiste piire austada.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja võiks siiski aru saada, et see ei ole normaalne kui tita peab pika nutuga ema (isa?) äratama. Kui ikka ei kuule muidu lapse ärkamist, siis oli vara teda teise tuppa magama panna. Mitte lapse, vaid ema jaoks.
Laps peab ema ärgates kaua taga nutma ja teemaalgataja kõige suurem mure on, et naabrinaine ütles halvasti?
Ta ütles ikka väga viisakalt.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on kõva häälega karjumine kõikidele ümbritsevatele häirivam kui vaikne nutt ja kohe kindlasti ei kasva igast aastasest kisakõrist mingit lauljat, milline imelik eneseõigustus, et lasta lapsel röökida või…?

Kes seda on öelnud, imelik oled või? Mis eneseõigustus? Ma lihtsalt ütlesin, et mõnikord on lapsel lihtsalt väga vali hääl ja siis tundub, et ta röögib kohutavalt palju, sest see on häiriv, tegelikult ta ei nuta teistega võrreldes palju. Teine nutab kogu aeg, aga keegi ei pane tähelegi, sest ta nutab vaiksemalt, kuigi ta nutab ajaliselt palju rohkem kui see kisakõri.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab nii väike laps üksinda oma toas magama? Ta ei saa ju selles eas aru, et teie teises toas olete ja nutab, sest arvab, et on üksi ja maha jäetud. Miks istub laps söögitoolis ja küünitab asju ja nutab, et ei saa neid kätte? Kas tal on siis juba toit ära söödud ja igavleb seal ja nutt tuleb peale? Tõsta siis laps alla toolist, kui tal söödud on, jääb ära see küünitamine.

Lapse silma alt pane ära kõik asjad, mis lapsele pole mõeldud ja anna kätte neid asju, mis on lapsele sobilikud, kasvõi söögi ajal. Selles vanuses lapsel pole mälu, mille järgi ta mäletaks, et silma alt ära pandud objekt on tegelikult ruumis alles.

Naabri peale pole mõtet kindlasti vihastada vaid tee ümberkorraldusi nähes, mis ajab last nutma, ja muuda seda.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja võiks siiski aru saada, et see ei ole normaalne kui tita peab pika nutuga ema (isa?) äratama. Kui ikka ei kuule muidu lapse ärkamist, siis oli vara teda teise tuppa magama panna. Mitte lapse, vaid ema jaoks.

Laps peab ema ärgates kaua taga nutma ja teemaalgataja kõige suurem mure on, et naabrinaine ütles halvasti?

Ta ütles ikka väga viisakalt.

Palun rahuneda sel ärkamise teemal. Millal ma ütlesin, et ta nutab kaua? Meil on imepisike korter ja me oleme lapse juures poole minutiga. Monitorist poleks mingit kasu, sest ta hakkabki nutma kohe kui virgub. See on selline vaikse vahelduva nutuga endast märku andmine, mitte röökimine.

Samamoodi ei nuta ta end õhtuti üksinda magama. Lihtsalt mõnikord voodisse pannes minutikese nutab.

Eraldi tubades magamine sobib meile väga hästi, ta magab kogu öö ärkamata ja oleme kõik väga rõõmsad.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja võiks siiski aru saada, et see ei ole normaalne kui tita peab pika nutuga ema (isa?) äratama. Kui ikka ei kuule muidu lapse ärkamist, siis oli vara teda teise tuppa magama panna. Mitte lapse, vaid ema jaoks.

Laps peab ema ärgates kaua taga nutma ja teemaalgataja kõige suurem mure on, et naabrinaine ütles halvasti?

Ta ütles ikka väga viisakalt.

Palun rahuneda sel ärkamise teemal. Millal ma ütlesin, et ta nutab kaua? Meil on imepisike korter ja me oleme lapse juures poole minutiga. Monitorist poleks mingit kasu, sest ta hakkabki nutma kohe kui virgub. See on selline vaikse vahelduva nutuga endast märku andmine, mitte röökimine.

Samamoodi ei nuta ta end õhtuti üksinda magama. Lihtsalt mõnikord voodisse pannes minutikese nutab.

Eraldi tubades magamine sobib meile väga hästi, ta magab kogu öö ärkamata ja oleme kõik väga rõõmsad.

Mis imepisike saab olla korter, kui lapsel on oma tuba, kus ta magab? Ma saan TA jutust aru, et ta ei tahagi mingeid nõuandeid ega midagi muuta, lihtsalt kiruda et naaber on tema meelest väga paha inimene, et julges midagi mainida.

Mida ise mõtleksid, kui sul oleks väikese lapsega või mitmega naaber ja lapsed seal pidevalt nutaksid? Ei huvituks, et mis toimub?

 

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et teinekord see, kuidas last kasvatatakse, on miski personaalse filosoofia taga kinni.

Laps vajab lähedust, see on kõige loomulikum asi. Tal ei ole võimalik veel iseenda eest seista, ennast kaitsta, siis on vaja, et täiskasvanud oleks juures jne. Ohu ja abituse tunne panebki ema kutsuma.

Paljud muidgi usuvad, et see on “järeleandmine” ja sedasi ei oska laps ise ennast lohutada ja ei saa iseseisvaks, “ära hellita oma last ära”, aga see on puhtaltöeldes bollocks.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui naabrinaist häirib max minutike tihkumist, siis on tõesti viga naabrinaises…

TA võiks päevikut pidada, saaks ise ka aru, kui palju ja mille peale laps nutab. See võib aidata nuttu ennetada ja last end sõnadega väljendama õpetada.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll need vastused on ikka läinud sohu omadega ja jäänud kinni suvalistesse väikestesse (une)detailidesse. Püüan viimaks veel seletada, miks ma teema tegin – ma tahtsin teada saada, kas on normaalne, et 1-aastane laps aegajalt nutab. Mu naabrinaine tekitas minus tunde, et mu lapsel on nutmise tõttu midagi viga. Nii mõnestki vastusest siin sain teadmise ja lohutuse, et tegelikult on üsna normaalne, et mitterääkiv laps väljendab end nutuga, kes rohkem, kes vähem, aga siiski.

Nagu juba varem kirjeldasin on nuttu kogu päeva vältel erinevates olukordades. Ma olen oma lapse jaoks olemas ja püüan teda teha õnnelikuks, ta saab väga palju tähelepanu, ma ei teegi peaagu mitte midagi muud päevad läbi kui olen koos temaga, aga vahel ta nutabki ilma, et ma teaks miks – mõnikord nutab mähet vahetades, mõnikord mitte, vahel nutab vannist tulles, vahel ei nuta. Mõnikord uinub ilma nututa, mõnikord nutab minuti. Ma igal juhul püüan täita kõiki tema vajadusi, ta on hoitud ja armastatud.

Tänan kõiki, kes lohutasid, et ka neil on olnud nutusem laps või et lapsed ongi sellised, eriti kui ei suuda end sõnadega väljendada. Sellest on palju tuge.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe läbi ona algse postituse teine lõik. Sa ei kirjelda, et laps nutab natuke, vaid igas tunnis on nuttu. Üle aastasel lapsel on seda palju – ja ilmselt just seetõttu, et teil on kodu korraldamata ja käibki üks suur keelamine, lapsel silmapiiril liigselt ahvatlusi ja on lihtsalt frustreeritud, mitte “tundlik”.

Kassi liivakast korralda turvaliselt, et ei peaks kerlama – kasvõi vannituppa ja uksevahele lisaks turvavärav, kust kass läbi pääseb. Laps lepib 2 nädalaga.

Võimalikult palju keelatud asju ailma alt üldse ära. Pulte-telefone lapse nähes ei näpi ja hoiate silma alt ära (meil oli telekapult köögis).

Võrekalt pulgad eest, et laps saaks ärgates välja.

Ja viibige rohkem õues, et laps ei igavleks toas.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Väikelaps Naabrinaine küsis, kas mu laps on ikka terve… kas on?