Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naabrite koerad ajavad hlluks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Teema: Naabrite koerad ajavad hlluks

Postitas:
Kägu

Ilus õhtu, istume seltskonnaga terassil ja kuskil lähedal käib tõeline terror. Kolm-neli koera hauguvad üksteise võidu. Ja nii juba poolteist tundi. Eile oli sama. Saan aru, et iga koer vahel haugub, aga nii pikalt lasta tiheasustusalal oma koeral kisada, on ikka tõeline sigadus. Huvitav, kas pererahvast ennast see haukumine ei häiri?

Ilmselt varsti lähen ütlema. Kindlasti koeraomanik solvub. Tahaks lihtsalt koeraomaniku seisukohta teada, miks te lasete oma loomadel naaberid nii pikalt iga jumala päev terroriseerida? Saan aru, et ei viitsita oma loomaga tegeleda ja pikalt jalutada, aga siis varja kuidagi oma laiskust? Või olen ma erandlik eksemplaar ja teisi koerte PIDEV tunde kestev haukumine ei häiri?

+54
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

ma hauguks ka, kui 2h järjest naabrid  ja nende “sõbrad” naabermaja terrassil purjus peaga lällavad ja juba teist õhtut järjest, nii et isegi linnulaulu enam ei kuule.

+21
-52
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem on su olukord tänapäeval erandlik. Nullindatel veel oli igas aias ketis lõukoer, kes 24/7 haukus, aga praegu pole ma haukuvat koera kohanud mingi 5 aastat. Elan eramajade rajoonis, koeri on üpris palju ja igas mõõdus. Keegi neist ei haugu, vähemalt mitte tunde.

+14
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meriväljal elad? Parem harju sellega, see ei ole 30 aastat muutunud ja ei muutu edaspidi. Kui ei sobi, koli mujale.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

terassil eksemplaar

TeRRassil. Eksemplar.

Kole ja vastutustundetu juhtum igal juhul. Loodetavasti jõustub mingil ajal seadus, kus nonstop haukuvate koerte omanikud võetakse vastutusele. Ei kujuta ette, kas omanikud tõesti naudivad oma koerte klähvimist? Miks neid ei kasvatata, sotsialiseerita?

+28
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täiesti mõistetav pahameel..ei saa ka aru nendest inimestest, kes lasevad koeral tunde haukuda. Meil on üle tänava naabrite koer ja nad lasevad igalõhtul koera just siis välja, kui panen lapsi magama ja see nähvits haugub täpselt samamoodi non-stop..

+27
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma armastan koeri, aga ei saa ka aru, miks lastakse neil pikalt haukuda. Okei, tuleb külaline või möödub keegi võõras koos teise koeraga, aiasolev koer teeb auh-auh-auh ja siis ju ometigi jääb vait, nagu omanik peaks talle õpetanud olema? Kui ei jää, peaks omanik sellega ometigi TEGELEMA, mitte lihtsalt koera lõugamist ignoreerima?!

Mul endal oli ka koer, kes tahtis palju haukuda (varjukast võetud, ebakindel loom ja äreva närvisüsteemiga), aga me siis iga jumala kord keelasime teda, premeerisime, kui vait jäi, ja koer õppis ära küll, et haugutakse korraks, mitte ei jäädagi lõugama. Kui keegi ikka päris ukse/värava taga pikemalt kolistas vms, siis ta niimoodi kinnise suuga tegi poolsosinal “Mhõhh! Mhõhh!”, ise piilus meie poole, et onju ma ei haugu 🙂

+45
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ajavad naabri lapsed hulluks, kisavad nii kõvasti, et isegi teise naabri koera haukumist ei kuule (haukumine oleks palsam hingele selle tittede röökimise kõrval). Aga pole parata, eramajas elamise “rõõmud”, lapsed on ju elu õied, kes peavad õues mängides loomahääli tegema, ilmselt tegin selles vanuses ise ka.

Mis omanikepoolset haukumise eiramist puudutab, siis ilmselt nad on lihtsalt harjunud. No nagu raudtee ääres elavad inimesed ei pane enam ronge tähele ja lapsevanemad ei taju, et nende lapse kisa üle kogu kvartali kajab. Tegelikult saab iga inimene helisid niiöelda sisse ja välja lülitada, kuuled seda, millele keskendud (mis eriti närvi ajab näiteks) ja ignoreerid kõike muud taustal toimuvat. Kui naabrid kõik võidu muruniidukiga möllavad, siis seda mõni päev ei pane üldse tähele, mõni teine päev aga tahaks nad kõik ära kägistada selle eest, et mul tööle keskenduda ei lase. Lahendus? Ignoreerin. Või kolin tuppa. Või mürasummutavad kõrvaklapid. Soovitan teemaalgatajale sama. Ümbritseva eluga kaasneb lärm, harju ära.

+17
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meil toidab naaber vareseid. Hull kraaksumine hakkab kl 3 hommikul. Kõik asjad hoovis tõmbavad laiali ja stuvad täis. Lilleõied naksavad ära, ühtegi taime ei saa maha panna. Grillimise aeg ei saa korrakski tuppa minna, et nad midagi laualt ei varasta.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub, et rahu saamiseks ei piisa ka sellest, kui korterist eramajja kolida:( Aitab vaid see, kui kuskile eraldatud paika kolida.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuulge, ma leidsin ilusa “linnupesakasti” millesse tasub ehk investeerida:

http://www.lemmikloomatarbed.ee/index.php?route=product/product&path=59_62&product_id=557

Äkki aitab kui naabri aia lähedale riputada.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen koeraomanik, aga mitte teemaalgataja naaber. Praegu elan üldse maal ja siin mu koera haukumine ei sega kedagi peale mu enda pere.
Kui linnas elasin, siis käisin koera kasvõi keset ööd tuppa toomas, et ta ei hauguks. Linnas elades oli meil 2. ringi koer, endine valvekoer. Kuna saime ta täiskasvanuna, siis olid tal teatud harjumused juba kujunenud. Mõttetult klähvija ta polnud, aga kui keegi võõras mööda läks, siis haukus ja haukus ka mööduvate koerte ja kasside peale. Kui naabruses mõni koer innukamalt haukuma hakkas, siis lõi temagi kampa. Ja vaat siis käisin teda tuppa toomas. Kui koer ikka kauem kui paar minutit haukus ja lõppu ei tundunud tulevat, läksin asja uurima ja tõin koera esikusse, kus ta rahulikult magama keeras, sest seal polnud tal vaja aeda valvata…

Kui nüüd loomahäältest rääkida, siis praegu istub meil juba mitu nädalat magamistoa akna all põõsastikus ööbik ja laulab. Õnneks või kahjuks olen õhtuti nii väsinud, et see mind uinumisel üldse ei sega. Kui puhanum oleksin, siis paneksin ilmselt magama jäämiseks akna kinni. Ööbik laulab muidugi palju meeldivamalt kui koer.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tundub, et rahu saamiseks ei piisa ka sellest, kui korterist eramajja kolida:( Aitab vaid see, kui kuskile eraldatud paika kolida.

Kortermajas oli seda häirivat müra palju vähem. Või mitte vähem, aga see oli summutatud. Kellegi laps nuttis, keegi pidas pidu, kõik oli nagu läbi vati. Tüütu aga mitte ihust läbi lõikav. Aga kui terrassil tööd teha üritad ja naabri laps oma rõvedalt kileda häälega 5 minutit järjest “iiiisssssiiiiiiiiiiiiiiiiii” röögib sulle justkui otse kõrva, siis see võtab närvi ikka üsna läbi. Nii et jah, kuskile metsade vahele kolimine, kus naabrid kilomeetrite kauguses, oleks ainus viis rahu saada. Eramajade piirkond on kõike muud kui rahulik.

+23
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma saan teemaalgatajast nii hästi aru. Meil samuti naabril iseenesest armas koer, aga kipub haukuma jutti umbes 21-22.30ni. Meil just beebi sel ajal magama pandud, suure palavaga aknad kinni, et jumala eest laps üles ei ärkaks. Vahel hakkab hommikul kell 6 haukuma, siis sama adrenaliin üleval – et kas äratab lapse üles või mitte.

Mind ennast pigem imestab, kas nad üldse ei mõtle, et kõrvalmajas on beebi/laps ja see pikk haukumine võib teisi segada. Muud lahendust pole, kui olla see “nõme” naaber ja minna ütlema ehk teist justkui kasvatama.

Aga haukuvaid koeri on palju jah. Vankriga samuti ei saa naljalt nendest majadest mööda kärutada, kus koerad aias. Kohe pistavad haukuma.

Aga no ehk vähemalt peletab veidi vargaid eemale 😀

+20
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt ei ole tähtis , kas kõrvalmajas on laps või ainult täiskasvanu, und vajab ka täiskasvanu. Need, kes hoiavad oma koerad lakkamatult haukumas on lihtsalt loomapiinajad minu silmis ja teiste naabrite vastu üleolevalt hoolimatud. Koeraga tuleb tegeleda ja pakkuda talle ärevatel hetkedel turvalist ruumi. Valvamiseks palgatakse turvafirma, mitte ei hoita koera pidevas stressiseisundis.

+28
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ennast pigem imestab, kas nad üldse ei mõtle, et kõrvalmajas on beebi/laps ja see pikk haukumine võib teisi segada.

Ei õigusta koera haukumist, aga kas sinu arvates peaks naaber oma looma magama panema, sest sina said tite? Kui koer oli juba enne olemas, siis sa ju teadsid, mis keskkonda sa lapse sünnitad.

+10
-33
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei õigusta koera haukumist, aga kas sinu arvates peaks naaber oma looma magama panema, sest sina said tite?

Ei, inimene, kes ei oska koera eest hoolitseda ja koolitada, ei tohi koera üldse võtta. Koera omamine ei ole inimõigus. Koera omamine on vastutus. Kui koer on öösiti õues stressis, aitab selle vastu koera tuppa lubamine. Lisaks on veel päris palju erinevaid meetodeid, mis aitab seda pidevat haukumist välja koolitada . Oma koeraga tuleb tegeleda, mitte teda jätta üksi pikkadeks tundideks koju (jällegi, koera pidamine ei ole kohustuslik kui su elukorraldus ei võimalda koerale turvalist elukeskkonda pakkuda).

+21
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ennast pigem imestab, kas nad üldse ei mõtle, et kõrvalmajas on beebi/laps ja see pikk haukumine võib teisi segada. Muud lahendust pole, kui olla see “nõme” naaber ja minna ütlema ehk teist justkui kasvatama.

Naljakas lugeda, kuidas see, kui inimene saab beebi, siis arvab, et see ometi on nii suur argument, et kõik peavad tema järgi elama hakkama. Meie kõrvalmajas oli ka beebi, siis ema käis naabritele ütlemas, et ärge nüüd muru niitke, ärge nüüd õues lärmake, minu beebi magab. Käis ka ühe naabri juures rääkimas, et koerad hauguvad, beebi ei saa jälle magada. Mina elan sellele naabrile palju lähemal, mina ei kuulnud, et koerad hauguks. Nüüd on lapsed tal suuremad ja lõugavad siin tänaval päevast päeva, kuigi beebisid on mõnes majas ka nüüd. Ta lapsed tulevad sõitma täpselt meie aia taha küll rulaga, jalgrattaga, tund aega sõidavad edasi-tagasi ja samal ajal lõugavad täiest kõrist  Ja minu koer hakkab haukuma selle lärmi peale, lisaks nad loopisid kunagi mu koera käbidega, sellepärast ta ka neid ei salli. Eks ma toon oma koera siis tuppa selleks ajaks, kui neil just siin vaja sõita on, aga imelik, kuidas teiste beebidega nemad küll ei arvesta, samas ise nõudsid erikohtlemist küll.

+28
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koerapidajana ütlen – koer haugub siis, kui ta on üksi õues. Kui panna koer tuppa, siis koer ei haugu. Meil on ka juhtunud paar korda,  et koer on ööseks välja jäänud ja siis haugub ikka küll, toas magab nagu nott. Seega peaks linnas lubama vaid koeri, keda saab öösel kinni panna- kui tuppa koera ei taheta (minu jaoks kummaline, kuna koer on osa minu perest),  siis esikusse vms. kohta.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või olen ma erandlik eksemplaar ja teisi koerte PIDEV tunde kestev haukumine ei häiri?

Mind ausalt ei häiri. Eriti kui olen seltskonnaga, siis on nagunii mõtted mujal.
Soovitan harjutada end mõningaid asju mitte tähele panema/häirida laskma. Tõsiselt, see oskus on elus vajalik.

+1
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või mürasummutavad kõrvaklapid. Soovitan teemaalgatajale sama.

Ta ei saa ju – ta on terrassil seltskonnaga, ise ninapidi Perekoolis teemat tegemas.

+6
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loll küsimus võib-olla, kuid kas sa naabritega ka oled üritanud rääkida? Enne kui Perekooli teema tegid.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt ei ole tähtis , kas kõrvalmajas on laps või ainult täiskasvanu, und vajab ka täiskasvanu. Need, kes hoiavad oma koerad lakkamatult haukumas on lihtsalt loomapiinajad minu silmis ja teiste naabrite vastu üleolevalt hoolimatud. Koeraga tuleb tegeleda ja pakkuda talle ärevatel hetkedel turvalist ruumi. Valvamiseks palgatakse turvafirma, mitte ei hoita koera pidevas stressiseisundis.

Sa oled arutu.
Koerad suhtlevad läbi haukumise ja miks peaks inimene seda keelama! SEE POLE MINGI STRESSISEISUND!

+4
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saan teemaalgataja murest väga hästi aru! Meie naabriaias elab ka selline koer. Kõige hullem, peamiselt haugub ta meid! Sellest ma ei saa üldse aru, miks ta meie aias toimuva peale reageerib? Ta näeb meid ju iga päev, miks peaks meie peale haukuma? Kui ma tulen koju ja tulen väravast sisse, koer haugub. Või tuleb mees või laps. Kui ära läheme, haugub. Üldse, kui meie hoovis mingigi liikumine on, haugub. Hääl on koeral selline sügav, kume, tugev. Nagu tõrrepõhjast. Saksa lambakoer on. Meil on kõrvalhoone naabrite aia poole, kus on talvepuud ja aiatööriistad. Kui toome talvel puid, haugub. Kui kevadel-suvel võtame aiatööriistu vm vajalikku, haugub. Kui aiaääres kasvavat lillepeenart rohin, haugub kogu see pool tundi. Kui mees niidab muru, haugub. Nende naabrite poole jäävas aiaosas ei saa midagi teha ega olla, siis koer kogu aeg haugub. Saame olla ainult teisel pool maja, nii et see koer meid ei näe.

Meil on endal ka koer, meie koer niimoodi ei haugu. Eks ta ka vahel teeb häält, kui meie peres keegi koju tuleb, siis kiunub natuke rõõmust. Aga ma kardan ka, et kaugemalt naabrid ju täpselt ei tea, milline koer niimoodi kogu aeg haugub. Arvavad veel, et minu koer on see, kelle haukumisest terve küla päevad läbi kajab.

Naabrite koer muidugi haugub ka teise aia ääres, tänava poole, kui seal mõni teine koer või jalgrattur vm huvitavamat liigub. Aga see mind isegi ei häiri. Häirib ainult siis, kui ta meiega ühise aia ääres meie aias toimuvat haugub.

Varem oli naabritel teine koer ja tema ei haukunud mõttetult. Rahulik koer oli. Siis suri vanadusse. Uus koer on nüüd 5-aastane. Loen aastaid, et u 7 aastaga peab veel arvestama.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselgelt võetakse sellised koerad mitte lemmikloomaks (kellega piisavalt tegeletakse), vaid muul põhjusel. Koerad jäetakse üksi koju või aeda, ise minnakse minema, ja vaene loom haugub ärevusest ja hirmust. Täpselt samuti nagu laps ei nuta kunagi kellegi kiusamiseks, vaid sellepärast, et ta ei oska muul moel end väljendada – solvumist, hirmu, ärevust jne. Koer pole süüdi, süüdi on omanik. Meie naabruses on sama lugu. Hommikust õhtuni käib peniterror.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil ka naabritel probleemne saksa lambakoer. Ma ei saa nt oma koduaias aiatöid teha, sest seda saadab kõrvulukustav haukumine. Rääkimata selles, et oma aias suvel päevitada või raamatut lugeda – ei saa. See ei kesta hetkeks, vaid saadabki meid terve see aeg, kui õues oleme. Aed on suur, ent isegi lapsed ei saa sõpradega õues mängida.

Oleme rääkinud naabritega. Teised ümberkaudsed naabrid on rääkinud nendega. Oleme kirjutanud ühise kirja. Mitte midagi ei aita. Minu ideed on otsas.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ajavad naabri lapsed hulluks, kisavad nii kõvasti, et isegi teise naabri koera haukumist ei kuule (haukumine oleks palsam hingele selle tittede röökimise kõrval). Aga pole parata, eramajas elamise “rõõmud”, lapsed on ju elu õied, kes peavad õues mängides loomahääli tegema

Nõustun. Koerte haukumisest häirivam on laste kisa. Vanemad, miks te lasete oma lastel õues röökida? Soojemate ilmadega jooksevad tatikate kambad sõna otsese mõttes lõuates südaööni majade vahel ringi. Ei, see ei ole rõõmus kilkamine ja naer, millest tibuemmed siin ilmselt kohe soiguma hakkavad. See on lihtlabane täiest kõrist röökimine.

+17
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõustun. Koerte haukumisest häirivam on laste kisa. Vanemad, miks te lasete oma lastel õues röökida? Soojemate ilmadega jooksevad tatikate kambad sõna otsese mõttes lõuates südaööni majade vahel ringi. Ei, see ei ole rõõmus kilkamine ja naer, millest tibuemmed siin ilmselt kohe soiguma hakkavad. See on lihtlabane täiest kõrist röökimine.

Mul aitas lihtsalt naabrilaste korrale kutsumine. Naabrikoerale see jälle ei mõju, aga kurja tädi käest pahandada saada nad ka ei taha 😀

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie naabriaias elab ka selline koer. Kõige hullem, peamiselt haugub ta meid! Sellest ma ei saa üldse aru, miks ta meie aias toimuva peale reageerib? Ta näeb meid ju iga päev, miks peaks meie peale haukuma? Kui ma tulen koju ja tulen väravast sisse, koer haugub. Või tuleb mees või laps. Kui ära läheme, haugub. Üldse, kui meie hoovis mingigi liikumine on, haugub.

Tean hästi, mida sa tunned, meie naabritel on selline koer, kes on veendunud, et ta peab ka meie aeda valvama.  Samamoodi, millal iganes me samal ajal juhtume õues olema, on ta vastu meie aeda ja lärmab. Minu õnn on selles, et tegemist ei ole õuekoeraga ja ma pean teda kannatama ainult teatud perioodidel (kahjuks kuilub sinna alla ka ndl vahetustel kl 7 hommikul).

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie naabriaias elab ka selline koer. Kõige hullem, peamiselt haugub ta meid! Sellest ma ei saa üldse aru, miks ta meie aias toimuva peale reageerib? Ta näeb meid ju iga päev, miks peaks meie peale haukuma? Kui ma tulen koju ja tulen väravast sisse, koer haugub. Või tuleb mees või laps. Kui ära läheme, haugub. Üldse, kui meie hoovis mingigi liikumine on, haugub.

Tean hästi, mida sa tunned, meie naabritel on selline koer, kes on veendunud, et ta peab ka meie aeda valvama. Samamoodi, millal iganes me samal ajal juhtume õues olema, on ta vastu meie aeda ja lärmab. Minu õnn on selles, et tegemist ei ole õuekoeraga ja ma pean teda kannatama ainult teatud perioodidel (kahjuks kuilub sinna alla ka ndl vahetustel kl 7 hommikul).

Siis ta ei valva teie aeda. Ta haugub teie peale. Kui ta valvaks teie aeda, siis ta teie peale ei hauguks.

+11
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naabrite koerad ajavad hlluks