Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naabrite koerad ajavad hlluks

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Teema: Naabrite koerad ajavad hlluks

Postitas:
Kägu

Meie naabriaias elab ka selline koer. Kõige hullem, peamiselt haugub ta meid! Sellest ma ei saa üldse aru, miks ta meie aias toimuva peale reageerib? Ta näeb meid ju iga päev, miks peaks meie peale haukuma? Kui ma tulen koju ja tulen väravast sisse, koer haugub. Või tuleb mees või laps. Kui ära läheme, haugub. Üldse, kui meie hoovis mingigi liikumine on, haugub.

Tean hästi, mida sa tunned, meie naabritel on selline koer, kes on veendunud, et ta peab ka meie aeda valvama. Samamoodi, millal iganes me samal ajal juhtume õues olema, on ta vastu meie aeda ja lärmab. Minu õnn on selles, et tegemist ei ole õuekoeraga ja ma pean teda kannatama ainult teatud perioodidel (kahjuks kuilub sinna alla ka ndl vahetustel kl 7 hommikul).

Siis ta ei valva teie aeda. Ta haugub teie peale. Kui ta valvaks teie aeda, siis ta teie peale ei hauguks.

No valvab ju, aga ta peab seda aeda enda omaks, mitte nende omaks.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mind ajavad naabri lapsed hulluks, kisavad nii kõvasti, et isegi teise naabri koera haukumist ei kuule (haukumine oleks palsam hingele selle tittede röökimise kõrval). Aga pole parata, eramajas elamise “rõõmud”, lapsed on ju elu õied, kes peavad õues mängides loomahääli tegema

Nõustun. Koerte haukumisest häirivam on laste kisa. Vanemad, miks te lasete oma lastel õues röökida? Soojemate ilmadega jooksevad tatikate kambad sõna otsese mõttes lõuates südaööni majade vahel ringi. Ei, see ei ole rõõmus kilkamine ja naer, millest tibuemmed siin ilmselt kohe soiguma hakkavad. See on lihtlabane täiest kõrist röökimine.

Eks siis tuleb linna korterisse kolida. Siin on õuest kostev laste kisa haruldus. Ma suisa naudin seda laste nn röökimist, kui külastan vanemaid väikelinnas – mõelda vaid, õues on lapsed mängimas nagu muiste.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie naabriaias elab ka selline koer. Kõige hullem, peamiselt haugub ta meid! Sellest ma ei saa üldse aru, miks ta meie aias toimuva peale reageerib? Ta näeb meid ju iga päev, miks peaks meie peale haukuma? Kui ma tulen koju ja tulen väravast sisse, koer haugub. Või tuleb mees või laps. Kui ära läheme, haugub. Üldse, kui meie hoovis mingigi liikumine on, haugub.

Tean hästi, mida sa tunned, meie naabritel on selline koer, kes on veendunud, et ta peab ka meie aeda valvama. Samamoodi, millal iganes me samal ajal juhtume õues olema, on ta vastu meie aeda ja lärmab. Minu õnn on selles, et tegemist ei ole õuekoeraga ja ma pean teda kannatama ainult teatud perioodidel (kahjuks kuilub sinna alla ka ndl vahetustel kl 7 hommikul).

Siis ta ei valva teie aeda. Ta haugub teie peale. Kui ta valvaks teie aeda, siis ta teie peale ei hauguks.

No valab ju, aga ta peab seda aeda enda omaks, mitte nende omaks.

😉 kole keeruliseks ja psühholoogiliseks läheb nii juba, et miks tema ikka haugub ja haugub ja mida ta kõike sellega ette kujutab. Et äkki kujutab ette, et selle naabri sugulase suur krunt teises maakonnas, mere ääres on ka tema oma või siis saab selleks. Ja selle nimel tasub ka ju haukuda.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on endal kassid ja koerad olnud kuid nüüd tunnen, et kannata neid. Loomi koheldakse nagi nad polekski loomad vaid inimesed. Lihtsalt ebameeldiv on vaadata kuidas lastakse oma nägu lakkuda, toidulaualt süüa, diivanitel lebada jne. Nüüd võetakse neid igale poole kaasa kuna panna pole neid ju kuhugile. Randades on koerad keelatud kuid ikka rohkem ilmuvad nad sinna. Siis varsti lesimegi nende junnide otsas… Ühesõnaga, võetakse loomad kuid ei suudeta neid õpetada ja ei saada aru, et ka teised tahavad vaikust ning junnide vaba elu.

+11
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen koeraomanik, aga mitte teemaalgataja naaber. Praegu elan üldse maal ja siin mu koera haukumine ei sega kedagi peale mu enda pere.

kas lähiümbruses maju pole? elan ka maal ja ülejärgmises majas on koer kellele meeldib pikalt haukuda, õnneks on vahel ikka vait ka, võib olla lasevad tuppa mõneks ajaks. tahan öelda, et maal kus majad lähestikku, võiksid koeraomanikud ikka teiste peale ka mõelda.

maal tahaks tõesti rohkem vaikust ja rahu, nüüd naabrite lapsed selles eas, et on motohuvi tekkinud ja põristatakse tihti motorolleriga ja atv-ga ringi. kaks last, üks ehk 10 a, teine päris väike, vurab elektri atv-ga ringi, peab mingi 15 aastat ootama et vaiksem oleks meie piirkonnas

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meid terroriseeris naaber 10 a oma haukuja hundikoeraga. Rääkimisest polnud mingit kasu – nende vastus oli, et koera töö ongi haukuda. Kasvõi kolm tundi jutti. Siis suri ära. Nüüd ma oma lapsi ka ei keela, las karjuvad kui tahavad. Teised naabrid kaugemal.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koerad ei suhtle haukudes. Haukumisega nad vabanevad pingest ja ärevusest, aja jooksul saab sellest ka halb harjunus. Koer, kes nonstop haugub, on tegelikult rikutud närvikavaga. Meie tänavas on kaks peni, kes võivad tundide kaupa aia ääres haukuda, üks haugub absoluutselt kõige peale- kuller, kellegi külaline, jalutavad inimesed, prügiauto, kass. Ja ta haugub kuni hääl läheb ära. Teine haugub rataste ja ruladega inimeste peale. Kolmas ääretult probleemne sakslane on veidi kaugemal ja tema niipalju ei sega, aga tema aiast möödudes hüppab järsku heki vahelt välja ja lõugab nagu segane.

Lõugav koer on tema omaniku süü, omanik ei ole viitsinud temaga tegeleda ja mida rohkem loomale kinnistub ärevas olukorras haukumise komme, seda raskem on sellega tegeleda ja sellest lahti saada.

Mul on ka koer, mõnikord laseb mõne haugatuse lahti, aga sellele järgneb kohe karistus tuppamineku näol. Enamasti ta lihtsalt vaatab inimesi läbi aia, kui keegi kipub aeda tulema, siis uriseb natuke, aga ei haugu.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ajavad naabri lapsed hulluks, kisavad nii kõvasti, et isegi teise naabri koera haukumist ei kuule (haukumine oleks palsam hingele selle tittede röökimise kõrval). Aga pole parata, eramajas elamise “rõõmud”, lapsed on ju elu õied, kes peavad õues mängides loomahääli tegema

Nõustun. Koerte haukumisest häirivam on laste kisa. Vanemad, miks te lasete oma lastel õues röökida? Soojemate ilmadega jooksevad tatikate kambad sõna otsese mõttes lõuates südaööni majade vahel ringi. Ei, see ei ole rõõmus kilkamine ja naer, millest tibuemmed siin ilmselt kohe soiguma hakkavad. See on lihtlabane täiest kõrist röökimine.

<p style=”text-align: left;”>Eks siis tuleb linna korterisse kolida. Siin on õuest kostev laste kisa haruldus. Ma suisa naudin seda laste nn röökimist, kui külastan vanemaid väikelinnas – mõelda vaid, õues on lapsed mängimas nagu muiste.

“Nagu muiste” ei lastud lastel kisada nii nagu torust tuleb. Linnas majade vahel ei tulnud see kõne allagi. Ainult tänapäeval on lapsed nii kasvatamatud, et peale iseenda ei arvesta mitte kellegi teisega.</p>

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on endal kassid ja koerad olnud kuid nüüd tunnen, et kannata neid. Loomi koheldakse nagi nad polekski loomad vaid inimesed. Lihtsalt ebameeldiv on vaadata kuidas lastakse oma nägu lakkuda, toidulaualt süüa, diivanitel lebada jne. Nüüd võetakse neid igale poole kaasa kuna panna pole neid ju kuhugile. Randades on koerad keelatud kuid ikka rohkem ilmuvad nad sinna. Siis varsti lesimegi nende junnide otsas… Ühesõnaga, võetakse loomad kuid ei suudeta neid õpetada ja ei saada aru, et ka teised tahavad vaikust ning junnide vaba elu.

Meie vallas lastel mänguplatsi enam pole, koertel on 🙂 Cest la vie.

Lollakaid koeraomanikke on ka, need vist ise kurdid. Laupäeva hommikul kell 8 lastakse suur monstrumkoer õue haukuma, tõug ei meenu. Lehmamõõtu, aga madalam ja karvasem. Mauh-mauh-mauh.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Eks siis tuleb linna korterisse kolida. Siin on õuest kostev laste kisa haruldus. Ma suisa naudin seda laste nn röökimist, kui külastan vanemaid väikelinnas – mõelda vaid, õues on lapsed mängimas nagu muiste.

“Nagu muiste” ei lastud lastel kisada nii nagu torust tuleb. Linnas majade vahel ei tulnud see kõne allagi. Ainult tänapäeval on lapsed nii kasvatamatud, et peale iseenda ei arvesta mitte kellegi teisega.</p>

Lasti ikka küll. Lapsed veetsid terve päeva õues ja mitte keegi neid seal valvamas ega kamandamas ei käinud. Ja lapsi oli palju-palju. Poisid mängisid väga palju sõjamänge ja täristasid mängupüstolitega. Teismelised pläristasid punnvõrridega. Igasugused pallimängud olid popid ja seda põntsutati igas võimalikus kohas ka vastu elumajade seinu. Kui keldri võtit oli vaja, siis röögiti akna all nii kaua ema nime, kuniks see viiendal korrusel rõdule tuli ja võtme viskas. Täiskasvanutel olid vanasti vist raudsed närvid, aga ei mäleta küll kedagi ohkimas ega ähkimas nagu täna täiskasvanud helbed.

+15
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen koeraomanik, aga mitte teemaalgataja naaber. Praegu elan üldse maal ja siin mu koera haukumine ei sega kedagi peale mu enda pere.

kas lähiümbruses maju pole? elan ka maal ja ülejärgmises majas on koer kellele meeldib pikalt haukuda, õnneks on vahel ikka vait ka, võib olla lasevad tuppa mõneks ajaks. tahan öelda, et maal kus majad lähestikku, võiksid koeraomanikud ikka teiste peale ka mõelda.

Lähim naaber on nii kaugel, et kui neil koer haugub, on seda vaid õrnalt kuulda. Kui meie oma aias kasvõi näiteks omavahel räägime, siis enam ei kuulegi haukumist. Aga nende koer haugub harva ja meie oma veel harvem. Esimesed 2 aastat ei haukunud meie koer üldse, arvasin, et ta ei oskagi seda. Aga nüüd on vahel ikka mõne haugatuse teinud, kui külalised välisuksele koputavad või hulkurkassid äkitselt õues kräunuma hakkavad (vahel juhtub).

Miks meie koer muidu haukuma peaks? Ta on toakoer, pidevalt inimeste juures. Kui õue tahab, kõnnib minu või mehe juurest ukseni, seisab seal natuke ja nuhib demonstratiivselt ust. Kui me ei reageeri, teeb uue ringi. Kui õuest tuppa tahab, siis hüppab vastu aknaplekki üles ja vaatab aknast sisse (meil madalad aknad).

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lasti ikka küll. Lapsed veetsid terve päeva õues ja mitte keegi neid seal valvamas ega kamandamas ei käinud. Ja lapsi oli palju-palju. Poisid mängisid väga palju sõjamänge ja täristasid mängupüstolitega. Teismelised pläristasid punnvõrridega. Igasugused pallimängud olid popid ja seda põntsutati igas võimalikus kohas ka vastu elumajade seinu. Kui keldri võtit oli vaja, siis röögiti akna all nii kaua ema nime, kuniks see viiendal korrusel rõdule tuli ja võtme viskas. Täiskasvanutel olid vanasti vist raudsed närvid, aga ei mäleta küll kedagi ohkimas ega ähkimas nagu täna täiskasvanud helbed.

Nagu minu lapsepõlve kkirjeldad 🙂 Olen 33. Pahandada sai ainult siis, kui palli kellegi aknasse viskasid. Ilmselt siis ei olnud täiskasvanutel aega nii palju terrassil kohvi juua, lõõgastuda ja linnulaulu kuulata. Rügati tööd teha, rohiti ja pesti pesu. Siis ju kisa ja lärm nii väga ei sega, kui ise ka rühmad või müristad pesumasinaga.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õues lärmavate laste kasuks räägib see, et nad lähevad enamasti ikka õhtul koju magama. Samuti ei ilmu nad nädalavahetusel kl 7 õue karjuma. Terrorkoeral aga lastakse öö otsa haukuda või aetakse väga vara hommikul õue.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No siin Nõmmel on suvel non-stop puude saagimine, barbeque haisud ja muruniidukid. Hulkuvaid ja ketis olevaid koeri on tõesti 20 aastaga väga palju vähemaks jäänud. Kõik ju legaalne. Igaühte häirib miski.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilus õhtu, istume seltskonnaga terassil ja kuskil lähedal käib tõeline terror. Kolm-neli koera hauguvad üksteise võidu. Ja nii juba poolteist tundi. Eile oli sama. Saan aru, et iga koer vahel haugub, aga nii pikalt lasta tiheasustusalal oma koeral kisada, on ikka tõeline sigadus. Huvitav, kas pererahvast ennast see haukumine ei häiri?

Ilmselt varsti lähen ütlema. Kindlasti koeraomanik solvub. Tahaks lihtsalt koeraomaniku seisukohta teada, miks te lasete oma loomadel naaberid nii pikalt iga jumala päev terroriseerida? Saan aru, et ei viitsita oma loomaga tegeleda ja pikalt jalutada, aga siis varja kuidagi oma laiskust? Või olen ma erandlik eksemplaar ja teisi koerte PIDEV tunde kestev haukumine ei häiri?

Terrass*, eksemplar*

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind näiteks naabrite koerte haukumine ei häiri, ei häiri ka nende lapsed, kes õues mängivad ja kõike seda valju kära saatel teevad. Normaalne elutegevuse taustmüra.

Aga. Mina tohutult häirivad ümbruskonna kassid. Nad raisad tulevad üle me aia ja kusevad mu peenrasse ja kraabivad aia segi ja jōllitavad mind läbi terrassiukse ülbel pilgul. Ausalt, kui ma kassi tahaks, ma võtaks kassi, aga ma ei pea naabrite kasse oma krundil taluma. Koerte haukumine on kasside terrori kõrval poisike.

Millegipärast arvavad kassiomanikud, et kõik jumaldavad nende nähvitsaid ja et on loomulik lubada oma kass vabalt kõndima – minu peenras, minu terrassilaual ja salatikausis. Jäledad loomad.

Terror kestis, kuni võtsime koera. Nüüd on rahu majas. Meie oma ei haugu. Kui oli veel kutsikas ja naabri kass meie oma kutsika koduhoovis üritas teda paika panna, jäi kass suurest osast oma sabakarvast ilma, kassid ongi nahhaalid, tuleb kutsika territooriumile kusema ja käpaga vehkima ja siis imestab, et nahutada saab. Enam pole meie krundile tulnud. Jumalik rahu.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õues lärmavate laste kasuks räägib see, et nad lähevad enamasti ikka õhtul koju magama. Samuti ei ilmu nad nädalavahetusel kl 7 õue karjuma. Terrorkoeral aga lastakse öö otsa haukuda või aetakse väga vara hommikul õue.

No mind näiteks kell 7 toimuv möll absoluutselt ei sega, magan siis veel õndsat und. Aga 9 paiku alustan tööpäeva ja paraku laekuvad naabri lapsed ka 9-10 vahel õue. See et nad õhtul tuppa lähevad samuti ei leevenda kuidagi häiringut, sest ma lähen ju ka hiljemalt õhtul tuppa. Aga see päevane aeg, mida õues nautida tahaksin, on rikutud. Kas kuulan laste kisa või lähen tuppa või panen spotifys loodushääled mängima ja klapid kõrva. Rahu ja mõnu nautimist pole niikuinii.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mind näiteks kell 7 toimuv möll absoluutselt ei sega, magan siis veel õndsat und. Aga 9 paiku alustan tööpäeva ja paraku laekuvad naabri lapsed ka 9-10 vahel õue. See et nad õhtul tuppa lähevad samuti ei leevenda kuidagi häiringut, sest ma lähen ju ka hiljemalt õhtul tuppa. Aga see päevane aeg, mida õues nautida tahaksin, on rikutud. Kas kuulan laste kisa või lähen tuppa või panen spotifys loodushääled mängima ja klapid kõrva. Rahu ja mõnu nautimist pole niikuinii.

Paraku elu 100% ära ka keelata ei saa, kuna oled pidevalt kodus. Mina elan kortermajas ja naabrid teevad nt vaheldumisi remonti. Puurivad ja kõike muud. Samuti vahepeal renoveeriti korda-mööda naaberkortermaju. Iga maja kallal kolistati, lasti kreissaega jne kuus kuud järjest. Mis siis nüüd saab? Keegi enam remonti teha ei tohi, kuna mind häirib? Hoopis teine asi oleks, kui naaber puurib öösel kl 2 seina või kukub seda tegema pühapäeva hommik kl 6 (nagu koerte puhul lastakse öö otsa haukuda). See oleks juba ebanormaalne ja teistega mittearvestamine.

P.S. Minu arust on just positiivne, et on lapsi, kes on nii pikalt õues ja vabas õhus ringi liiguvad. Istuks need lapsed 24/7 nutitelefonis, siis kritiseeriksid varsti, et lumehelbekesed, kes millegagi hakkama ei saa.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täiskasvanutel olid vanasti vist raudsed närvid, aga ei mäleta küll kedagi ohkimas ega ähkimas nagu täna täiskasvanud helbed.

Ohiti ikka küll ja riieldi ka, ainult kirjutada polnud kuskile. Sel ajal ju foorumeid polnud. Kui akna all ikka koer haukus või laps karjus, siis ilmus kindlasti mingi mutt aknale ja käratas “mida sa lõugad” või “što tõ kritšiš”.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
rosinakypsis

muiste” ei lastud lastel kisada nii nagu torust tuleb. Linnas majade vahel ei tulnud see kõne allagi. Ainult tänapäeval on lapsed nii kasvatamatud, et peale iseenda ei arvesta mitte kellegi teisega.

See on nüüd küll ehtne näide mälestuste ilustamisest. Minu mäletamist mööda jõlkusid vanasti kortermajade vahel suured lastekambad ja polnud neil sugugi suud kinni kleebitud. Pigem on asi selles, et sa ise olid sel ajal noorem ja polnud aega laste kisa pärast närvi minna. Vanemas eas muutuvadki paljud inimesed isekamaks ja lärmi suhtes tundlikumaks.

Elan väikeses kortermajas, kus ühel pool on park kelgumäega ja teisel pool lasteaed. Ikka ja alati on need teatud vanainimesed, kes kirjutavad ühistule kaebekirju kasvatamatutest lastest, kes kelkudega kolistavad, röögivad ja “elada ei lase”. Ja nemad raiuvad täpselt samamoodi, et vanasti oli kõik teisiti, et siis ei karjunud ükski laps. Lubage naerda. Olen ju ise samasugune laps olnud: polnud midagi põnevamat, kui kambakesi majade vahel “kõlakoridorides” huilata ja uka-ukat mängida.

Ja ei ole mina eales kuulnud, et laste mängu saadaks pidev väljakannatamatu kisa ja röökimine. Kilked, hõiked ja kiljumine küll, aga mitte kunagi nii kaua, et elada ei laseks. Ja ometi elan ma lasteaia kõrval!

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie näiteks loobusime aedlinna kodu ostmisest ja valisime hoopis korteri ning üheks põhjuseks oli see, et meil endal on nõrga närvikavaga koer, kes tõenäoliselt nii meid kui naabreid hulluks hakkas ajama. Mugav oleks küll, kui saaks koera lihtsalt hommikul aeda pissitiirule lasta, mitte ei peaks iga ilmaga temaga koos välja ronima, aga reaalsuses see haukumine häiriks meid ilmselt väga palju ja ma ei suudaks elada selliste süümekatega, et meie ka teiste rahu rikume. Koer on koolitatud, eratreenerite juures käinud, tegeleme iga päev ja koguaeg ärevuse maandamisega ja olukord on palju paremaks läinud, aga ma usun, et oma aed ajaks meie koera lihtsalt hulluks. Korteris koer ei haugu.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks see on osa linnas elamise võlust/ilust. Kunagi ei tea, kes su naabriks satub, olgu siis korter või maja. Hulkuvad loomad, haukuvad koerad, pätipoisid, narkomaanid, joodikud, peonoored, muusikud, mõni põristab enda niidkuiga hommikul vara, teine kihutab tsikliga, mõne laps karjub liiga kõvasti, teise oma jälle tambib jalgadega liiga kõvasti…..
Ühiskonnas elamise võlu ja ilu. Tahad rahu, tuleb metsa minna elama.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Nagu muiste” ei lastud lastel kisada nii nagu torust tuleb. Linnas majade vahel ei tulnud see kõne allagi. Ainult tänapäeval on lapsed nii kasvatamatud, et peale iseenda ei arvesta mitte kellegi teisega.

Kas need oma koeri päev otsa haugutavad naabrid arvestavad siis teistega? See lakkamatu lõugamine segab kõiki, memmekesi ja taadikesi samamoodi kui lapsi.

“Muiste” lasti sellised lõugajad sobival hetkel lihtsalt maha.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma saan teemaalgatajast nii hästi aru. Meil samuti naabril iseenesest armas koer, aga kipub haukuma jutti umbes 21-22.30ni. Meil just beebi sel ajal magama pandud, suure palavaga aknad kinni, et jumala eest laps üles ei ärkaks. Vahel hakkab hommikul kell 6 haukuma, siis sama adrenaliin üleval – et kas äratab lapse üles või mitte.

Mind ennast pigem imestab, kas nad üldse ei mõtle, et kõrvalmajas on beebi/laps ja see pikk haukumine võib teisi segada. Muud lahendust pole, kui olla see “nõme” naaber ja minna ütlema ehk teist justkui kasvatama.

Aga haukuvaid koeri on palju jah. Vankriga samuti ei saa naljalt nendest majadest mööda kärutada, kus koerad aias. Kohe pistavad haukuma.

Kogu maailm polegi valmis Sinu lapse sünniks. Uskumatu küll…

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, milleks viriseda? Kui inimesed on endale elukohaks valinud tiheasustusega ala, siis ei tohiks olla üllatus, et seal elavad ka teised ja ümberringi on erinevad hääled, koerad hauguvad, kassid hüppavad üle aia, lapsed teevad lärmi, keegi niidab muru, saeb puid, teeb remonti jne ja sellises kohas elamine on teadlik valik

Kui sa elad tiheasustusega alal, siis sa arvestad ka selle reeglitega: muru niitmine on vajalik, samuti puude saagimine ja remondi tegemine. Normaalne on selleks valida aeg, millal naabreid võimlikult vähe segab, ei alusta tööd puhkepäevade varahommikul, kui näed et naabritel magab laps õues vankris, siis ootad muruniitmisega tunnike või kaks.

Pidevalt haukuvad koerad või üle aia hüppavad kassid ei ole vajalikud, kui ei suuda oma looma pidada vastavalt kohalikule loomapidamiseeskirjale, siis ära võta looma või mine ise elama sinna, kus mingeid kitsendusi pole.

Lärmavad lapsed on tänapäeval haruldus ja nagu eespool öeldi, siis nad lähevad ööseks ikka oma koju. Kui ei lähe siis on juba politsei ja lastekaitse teema.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilus õhtu, istume seltskonnaga terassil ja kuskil lähedal käib tõeline terror. Kolm-neli koera hauguvad üksteise võidu. Ja nii juba poolteist tundi. Eile oli sama. Saan aru, et iga koer vahel haugub, aga nii pikalt lasta tiheasustusalal oma koeral kisada, on ikka tõeline sigadus. Huvitav, kas pererahvast ennast see haukumine ei häiri?

Ilmselt varsti lähen ütlema. Kindlasti koeraomanik solvub. Tahaks lihtsalt koeraomaniku seisukohta teada, miks te lasete oma loomadel naaberid nii pikalt iga jumala päev terroriseerida? Saan aru, et ei viitsita oma loomaga tegeleda ja pikalt jalutada, aga siis varja kuidagi oma laiskust? Või olen ma erandlik eksemplaar ja teisi koerte PIDEV tunde kestev haukumine ei häiri?

Kuidas te eelmine aasta talusite haukumist? Kui eelmine aasta polnud, minge uurima, mis juhtunud on. Äkki peremees surnud ja keegi ei lähe vaatama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja sina istusid lapsena käed põlvedel, puhtad põlvikud jalas, majatrepil?  Meie jooksime sama moodi – mängisime mädamuna, rahvastepalli, uka-ukat,  ja olen tänulik, et majarahvas sellest probleemi ei teinud. Oleks ka praegu õnnelik, kui mu enda lapse samamoodi hoovis ringi traaliksid.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kogu maailm polegi valmis Sinu lapse sünniks. Uskumatu küll…

Kogu maailm polegi vainustatud sellest, kuidas su hooletusse jäetud peni päev otsa õues lõugab ja öösel samamoodi… Imelik tõesti.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kunagi ei tea, kes su naabriks satub, olgu siis korter või maja.

Mina elasin aastaid üksi oma tänaval, siis hakati muudkui maju ehitama kõrvale, kõik nägid, et mul on suur koer, kes elab aias. Õnneks ta väga ei haugu. Uutel naabritel ka igatsorti koeri, kes klähvivad või uluvad või kiunuvad. Aga kõik muudkui tulevad ja ikka muudkui ehitavad. Milleks, kui sa ei talu koera hääli? Palju hullem on tümakas, mida varahommikuni lastakse, muusika ise ei sega, aga just see tümaka vibra ajab vihaseks,magama jääda pea võimatu, terve maa väriseb. Terrassipidutsejad, ärge vinguge vaid vahtige ennast.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina elasin aastaid üksi oma tänaval, siis hakati muudkui maju ehitama kõrvale, kõik nägid, et mul on suur koer, kes elab aias.

Sa arvad, et keegi siinsetest rahulolematutest vihkab valimatult koeri?

Ei, koerte vastu ei ole mul midagi, mulle ei meeldi nende vahetpidamata haukuvate koerte peremehed. Mu omagi naabritel on väga ägedaid koeri, kogu tänava peale on vaid üks, kelle igahommikune kiljumine tekitab küsimusi, mida peremees mõtleb.

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Naabrite koerad ajavad hlluks